SON DAKİKA ÜMMET HABERLERİ

Son Dakika Ümmet Haberleri

 • 23 Eylül 2018 15:15 Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Çalışmalarına Devam Ediyor Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Çalışmalarına Devam Ediyor Aydın’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını ilk açıklayan isim olan Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın çalışmalarında tüm hızıyla devam ediyor.
 • 22 Eylül 2018 10:50 Körfez'den Azez' Yeni Okul Körfez'den Azez' Yeni Okul Körfez Belediyesi, Suriye Azez’de terör örgütü DEAŞ tarafından yıkılan okulun yerine 550 öğrenci için yeni eğitim yuvası yaptı.
 • 22 Eylül 2018 02:22 Abdülhamid Han Derneği Törenle Açıldı Abdülhamid Han Derneği Törenle Açıldı Abdülhamid Han Derneği törenle açıldıBURSA - Türkiye'de ilk defa Bursa'nın İnegöl ilçesinde kurulan Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği törenle açıldı.
 • 21 Eylül 2018 17:11 Hz. Hüseyin Mescidi Dualarla İbadete Açıldı Hz. Hüseyin Mescidi Dualarla İbadete Açıldı Çorum Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Hz. Hüseyin Mescidi dualarla ibadete açıldı.
 • 21 Eylül 2018 15:27 Kdz. Ereğli Belediyesi 3 Bin Kişiye Aşure Dağıttı Kdz. Ereğli Belediyesi 3 Bin Kişiye Aşure Dağıttı Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediyesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla 3 bin kişiye aşure dağıtımı yapıldı.
 • 21 Eylül 2018 13:04 Batman'da, "Kerbela Şehitlerini Anma" Programı Batman'da, Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Sevgi Der tarafından "Kerbela Şehitlerini Anma" programı düzenlendi.
 • 21 Eylül 2018 12:11 Yenimahalle'de Matem Orucu Açma ve Muhabbet Programı Yenimahalle'de Matem Orucu Açma ve Muhabbet Programı Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Muharrem ayı dolayısıyla Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Yenimahalle Şubesi tarafından düzenlenen matem orucu açma ve muhabbet programına katıldı.
 • 21 Eylül 2018 10:25 Büyükşehir'den 5 Bin Kişiye Aşure İkramı Büyükşehir'den 5 Bin Kişiye Aşure İkramı Büyükşehir'den 5 bin kişiye aşure ikramıERZURUM - Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Aşure Gününde Erzurumlulara ikramda bulundu.
 • 21 Eylül 2018 09:47 Büyükşehir'den 5 Bin Kişiye Aşure İkramı Büyükşehir'den 5 Bin Kişiye Aşure İkramı Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Aşure Gününde Erzurumlulara ikramda bulundu.
 • 21 Eylül 2018 09:25 Aydın MHP'den Aşure Hayrı Aydın MHP'den Aşure Hayrı MHP Aydın İl Başkanlığının aşure hayrına MHP İl Başkanı Burak Pehlivan, Efeler İlçe Başkanı Ahmet Baskın, Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, parti yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı
 • 21 Eylül 2018 03:47 İdlibli Şair, Suriye İçin Yaptıklarından Etkilenerek Başkan Erdoğan'a Şiir Yazdı İdlibli Şair, Suriye İçin Yaptıklarından Etkilenerek Başkan Erdoğan'a Şiir Yazdı İdlibli bir Arap, Suriye halkına yaptığı yardımlar yaptığı için Başkan Erdoğan'a övgü dolu bir şiir yazdı. Erdoğan, şiirde 'kahraman' olarak nitelendirildi.
 • 20 Eylül 2018 23:51 Ağrı'da Hz. Hüseyin ve Kerbela Şehitleri Gözyaşları İçerisinde Anıldı Ağrı'da Hz. Hüseyin ve Kerbela Şehitleri Gözyaşları İçerisinde Anıldı Ağrı'da Hz. Hüseyin ve Kerbela Şehitleri gözyaşları içerisinde anıldıAĞRI - Hazreti Muhammed'in orunu Hz.
 • 20 Eylül 2018 21:58 Suriyeli Yahya'nın Okul Hayali Gerçek Oldu Suriyeli Yahya'nın Okul Hayali Gerçek Oldu - Suriyeli Yahya'nın okul hayali gerçek olduAZEZ - Suriye'de terör örgütü DEAŞ'ın zulmüne yakından tanık olan ve uçakların düzenlediği saldırılarda okulu yerle bir olan Azezli Yahya, yeniden okuluna kavuştu.
 • 20 Eylül 2018 20:49 Soçi'de Büyük Bir Felaket Önlendi Soçi'de Büyük Bir Felaket Önlendi" - "Soçi'de büyük bir felaket önlendi" Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç Gümüşhane'de Turunç TİKA ve Türk Kızılayının faaliyetlerini anlattı Turunç: "Eğer İdlib tekrar bombalansaydı en az 1 milyon insan hayatını kaybeder, 1 milyon insan da Türkiye'ye göç etmek...
 • 20 Eylül 2018 20:32 Suriyeli Yahya'nın Okul Hayali Gerçek Oldu Suriyeli Yahya'nın Okul Hayali Gerçek Oldu - Suriyeli Yahya'nın okul hayali gerçek olduAZEZ - Suriye'de terör örgütü DEAŞ'ın zulmüne yakından tanık olan ve uçakların düzenlediği saldırılarda okulu yerle bir olan Azezli Yahya, yeniden okuluna kavuştu.
 • 20 Eylül 2018 19:43 Suriyeli Yahya'nın Okul Hayali Gerçek Oldu Suriyeli Yahya'nın Okul Hayali Gerçek Oldu Suriye’de terör örgütü DEAŞ’ın zulmüne yakından tanık olan ve uçakların düzenlediği saldırılarda okulu yerle bir olan Azezli Yahya, yeniden okuluna kavuştu.
 • 20 Eylül 2018 15:29 Aşure Etkinlikleri Iğdır'da, Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilmesinin 1379. yılı dolayısıyla aşure etkinliği düzenlendi.
 • 20 Eylül 2018 15:17 Ağrı'da Hz. Hüseyin ve Kerbela Şehitleri Gözyaşları İçerisinde Anıldı Ağrı'da Hz. Hüseyin ve Kerbela Şehitleri Gözyaşları İçerisinde Anıldı Hazreti Muhammed’in orunu Hz. Hüseyin ve 71 arkadaşının kerbelda’da şehit edilişinin bin 379’ncu yıl dönümü nedeniyle Taşlıçay ilçesinde Caferi mezhebine mensup yüzlerce vatandaş gözyaşları içerisinde anma programı gerçekleştirdi.
 • 20 Eylül 2018 13:36 Iğdır'da Aşure Etkinlikleri Iğdır'da, Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilmesinin 1379. yılı dolayısıyla aşure etkinliği düzenlendi.
 • 20 Eylül 2018 12:37 Mah-ı Muharremi ve Kerbela'yı İyi Anlamak Zorundayız" İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, "Her birimiz, Allah'ın verdiği akılla ve büyüklerden öğrendiğimiz ilimle hem aşure gününün farklı zenginliklerini hem de mah-ı Muharremi ve Kerbela'yı iyi anlamak, idrak etmek ve izan sayfalarımıza unutulmayacak harflerle yazmak zorundayız." dedi.
 • 19 Eylül 2018 22:49 Soçi'de Büyük Bir Felaket Önlendi Soçi'de Büyük Bir Felaket Önlendi" Türk Kızılayı 1. Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Soçi zirvesiyle İdlib’te büyük bir felaketi önlediğini, eğer İdlib bombalansaydı en az 1 milyon insanın hayatını kaybedip 1 milyon insanın da Türkiye’ye göç etmek zorunda kalacağını söyledi.
 • 19 Eylül 2018 13:38 'Kerbela'yı Anlamanın En İyi Yolu Hüseyince Yaşamaktır 'Kerbela'yı Anlamanın En İyi Yolu Hüseyince Yaşamaktır" İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Hazreti Hüseyin ve arkadaşlarının şehadeti üzerinden Müslümanlar arasında parçalanmaya, hesaplaşmaya gidilmesinin yerine Hazreti Hüseyin'i anlamak gerektiğini belirterek, "Kerbela'yı anlamanın en iyi yolu Hazreti Hüseyin'i anlamak, Hüseyince yaşamaktır.
 • 19 Eylül 2018 12:41 İdlibli Şairden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Methiye İdlibli Şairden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Methiye İdlibli bir Arap, Suriye halkına yaptığı yardımlar için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a övgü dolu bir şiir yazdı.
 • 19 Eylül 2018 11:13 'Kerbela'yı Anlamanın En İyi Yolu Hüseyince Yaşamaktır" İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Hazreti Hüseyin ve arkadaşlarının şehadeti üzerinden Müslümanlar arasında parçalanmaya, hesaplaşmaya gidilmesinin yerine Hazreti Hüseyin'i anlamak gerektiğini belirterek, "Kerbela'yı anlamanın en iyi yolu Hazreti Hüseyin'i anlamak, Hüseyince yaşamaktır.
 • 17 Eylül 2018 18:22 Yeni Eğitim-öğretim Yılı Osmaneli ilçesindeki Balaban İlkokulu yeni eğitim öğretim dönemine öğrencilerine aşure dağıtarak başladı.
 • 17 Eylül 2018 16:06 Balaban İlkokulu Eğitime Öğrencilere Aşure Dağıtarak Başladı Balaban İlkokulu Eğitime Öğrencilere Aşure Dağıtarak Başladı Osmaneli’nin Balaban ilkokulu öğrencileri, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılına ikram edilen aşure ile başladı.
 • 17 Eylül 2018 14:02 Kurtulmuş: İmam Hatip Liseleri Demokrasi Tarihinin Özetidir Haber-Kamera: Enver ALAS - İbrahim MAŞE / İSTANBUL,DHAAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, kendisinin de mezunu olduğu okulda yaptığı konuşmada öğrencilere seslenerek, onlardan hedeflerini yüksek tutmalarını istedi.
 • 17 Eylül 2018 13:50 Başkan Akın'ın Ahilik Haftası Mesajı Başkan Akın'ın Ahilik Haftası Mesajı Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın Ahilik Haftası münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
 • 17 Eylül 2018 13:37 İstanbul'da Yeni Eğitim-öğretim Yılı Açılışı AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, imam hatip liselerinin Türkiye'de milletin kendi kökleriyle buluşmasının bir özeti olduğunu belirterek, "İmam hatip liselerinin tarihi, bir diğer bakımdan, Türkiye'deki demokrasi tarihinin de bir özetidir.
 • 16 Eylül 2018 18:18 Kıbrıs Gazileri Akşehir'de Buluştu Akşehir'i gezerek tarihi eserleri de görme imkanı bulan Necmi Kabaca ve Cemil Sağlam Antalya'dan, Salih Dinç ve İzzet Boğaz Adapazarı'ndan, Mehmet Savaş İstanbul'dan, Ahmet Erkul ve Ömer Sakınan Denizli'den, Mevlüt Sönmez Karaman'dan, Ümmet Aladağ Kayseri'den, Mustafa Sal İzmir'den ve Bayram Araç da Afyon'dan gelerek silah arkadaşlarını ziyaret etti
 • 16 Eylül 2018 08:53 MHP Genel Başkan Yardımcısı Depboylu'dan Yeni Atanan Başkanlara Ziyaret MHP Genel Başkan Yardımcısı Depboylu'dan Yeni Atanan Başkanlara Ziyaret MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın ve İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale ile birlikte yeni atanan MHP Efeler İlçe Başkanı Ahmet Baskın ile MHP Kuyucak İlçe Başkanı Metin Bozkuş'u ziyaret etti
 • 15 Eylül 2018 19:32 Çankırı'da Çevre Temizliğine Gelin Damat da Destek Verdi ÇANKIRI'da 15 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle kentte vatandaşların katılımıyla temizlik çalışması yapıldı.
 • 15 Eylül 2018 18:50 Çankırı'da Çevre Temizliğine Gelin Damat da Destek Verdi Çankırı'da Çevre Temizliğine Gelin Damat da Destek Verdi Çankırı'da 15 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle kentte vatandaşların katılımıyla temizlik çalışması yapıldı.
 • 15 Eylül 2018 18:11 Türk Edebiyatı Amatör Çabalarla Hız Kazanıyor" Geçen yıl okurlarıyla buluşan edebiyat, kültür, sanat ve fikir dergisi "Nüktedan" için 1. yıl etkinliği düzenlendi.
 • 15 Eylül 2018 16:38 Çankırı'da Çevre Temizliğine Gelin Damat da Destek Verdi Çankırı'da Çevre Temizliğine Gelin Damat da Destek Verdi ÇANKIRI'da 15 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle kentte vatandaşların katılımıyla temizlik çalışması yapıldı.
 • 15 Eylül 2018 16:37 15 Eylül Dünya Temizlik Günü Çankırı'da 15 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla çöp toplama etkinliği düzenlendi.
 • 15 Eylül 2018 14:55 15 Eylül Dünya Temizlik Günü Çankırı'da 15 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla çöp toplama etkinliği düzenlendi.
 • 14 Eylül 2018 22:05 İdlib'de Yaşayan Suriyelilerin Gözü Kulağı Türkiye'de İdlib'de Yaşayan Suriyelilerin Gözü Kulağı Türkiye'de" İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Genel Başkan Yardımcısı ve İHH Suriye Koordinatörü Erhan Yemelek, "İdlib'de yaşayan Suriyelilerin gözü kulağının Türkiye'de olduğunu belirterek, "Türkiye'nin, İdlib konusunda ne yapacağına bakıyorlar.
 • 14 Eylül 2018 21:06 İdlib'de Yaşayan Suriyelilerin Gözü Kulağı Türkiye'de" İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Genel Başkan Yardımcısı ve İHH Suriye Koordinatörü Erhan Yemelek, "İdlib'de yaşayan Suriyelilerin gözü kulağının Türkiye'de olduğunu belirterek, "Türkiye'nin, İdlib konusunda ne yapacağına bakıyorlar.
 • 14 Eylül 2018 09:39 Kaymakam Karatepe'ye Veda Yemeği Kaymakam Karatepe'ye Veda Yemeği Ceylanpınar Kaymakamı Ahmet Karatepe’nin tayininin Ankara’ya çıkması üzerine Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla tarafından veda yemeği verildi.
 • 13 Eylül 2018 11:46 Batman'dan Sudan'a 250 Yetime Yemek Verildi Batman'dan Sudan'a 250 Yetime Yemek Verildi Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Batman Şubesi tarafından, Sudan’da 250 yetime yemek verildi.
 • 13 Eylül 2018 10:20 Hekimhan'da Muharrem İftarı Hekimhan'da Muharrem İftarı İstanbul Hekimhanlılar Derneği Muharrem ayı dolayısıyla iftar yemeği verdi.
 • 12 Eylül 2018 16:02 İdlib'e Yardım Çağrısı Mardin İnsan Hak ve Hürriyetleri Derneği Başkanı Mehmet Timurağaoğlu, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfının İdlib için düzenlediği acil yardım kampanyasına katılım çağrısı yaptı.
 • 12 Eylül 2018 13:55 Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Selim Argun Açıklaması Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Selim Argun Açıklaması Kayseri İl Müftülüğü tarafından 202 erkek öğrenci için Hafızlık İcazet Merasimi düzenlendi.
 • 12 Eylül 2018 09:10 Ümmet Akın'dan Eğitime Büyük Destek Ümmet Akın'dan Eğitime Büyük Destek Konuyla ilgili açıklama yapan Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın ; "Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Elma Yayınevi işbirliğinde gerçekleştirilen çalışmalarımız eğitim dönemi boyunca devam edecek
 • 11 Eylül 2018 22:21 Türkiye-Kazakistan İlişkileri Altın Çağını Yaşıyor Türkiye-Kazakistan İlişkileri Altın Çağını Yaşıyor" Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Türkiye-Kazakistan ilişkilerine ilişkin, "Her alanda çok büyük atılımlar yapıyoruz, bu güzel ilişkileri bozmak isteyen dahili ve harici güçlere karşı kardeşlik saflarımızı daha da sıkılaştırıp ülkelerimiz, bölgemiz ve insanlık için güvenliğe, barışa,...
 • 11 Eylül 2018 22:18 Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: "Türkiye-Kazakistan İlişkileri Altın Çağını Yaşıyor" Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Türkiye-Kazakistan ilişkilerine ilişkin, “Her alanda çok büyük atılımlar yapıyoruz, bu güzel ilişkileri bozmak isteyen dahili ve harici güçlere karşı kardeşlik saflarımızı daha da sıkılaştırıp ülkelerimiz, bölgemiz ve insanlık için güvenliğe, barışa,...
 • 11 Eylül 2018 18:14 İmam Zeynel Türbesi'nde Muharrem Ayı Hazırlığı Battalgazi Belediyesi görevlileri muharrem ayı dolayısıyla İmam Zeynel Türbesi'nde temizlik yaptı.
 • 11 Eylül 2018 16:47 Zeynel Abidin Türbesi'nde Temizlik Çalışması Yapıldı Zeynel Abidin Türbesi'nde Temizlik Çalışması Yapıldı Hepimiz Muhammet Mustafa Ümmetiyiz" diye konuştu
 • 11 Eylül 2018 10:16 Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın "Hicri Yeni Yıl" Mesajı Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, tüm İslam aleminin hicri yılını tebrik ederek, "Yeni yılın İslam aleminin inkişafına, birlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum" dedi.