Abla-Kardeş Birlikte SEU'lu Oldular - Son Dakika
Yaşam

Abla-Kardeş Birlikte SEU'lu Oldular

Abla-Kardeş Birlikte SEU\'lu Oldular

Birlikte sınava hazırlanan abla Özlem ve kardeşi Öznur, aynı üniversiteyi kazandılar. Özlem Hemşirelik, Öznur ise Odyometri bölümlerini okuyacak.

04.08.2015 18:47

Birlikte sınava hazırlanan abla Özlem ve kardeşi Öznur, aynı üniversiteyi kazandılar. Özlem Hemşirelik, Öznur ise Odyometri bölümlerini Selahaddin Eyyubi Üniversitesi'ni okuyacaklar. Eğitim hayatları birlikte geçen amca çocukları Can ve Ercan da aynı üniversitenin Odyometri bölümünde okumaya hak kazandılar.

Yıllarca üniversite hayali kuran birçok gencin hayali gerçek oldu. Şimdi bu hayaline kavuşan öğrencilerin kayıt yaptırma zamanı. Kayıt işlemleri sırasında birbirinden ilginç başarı hikâyesi de ortaya çıkıyor. Bu öykülerden biri de Özlem ve Öznur Çınar kardeşlerin hikâyesi.

Lise yıllarında üniversite okuma hayali kuran Çınar kardeşlerin hedefi aynı üniversite okumaktı. Özlem 2 yıl boyunca girdiği sınavlarında istediği sonucu alamadı. Ancak bu yıl kardeşi Öznur ile birlikte girdikleri üniversite sınavında hedefledikleri puanı elde ettiler. Tercih döneminde de aynı üniversiteye birçok tercih verdiler. Yerleştirme sonuçları açıklandığında her iki kardeşin dileği ve üniversite okuma hayali gerçekleşti. Özlem SEU Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümünü, Öznur ise, aynı üniversitenin Meslek Yüksekokulu Odyometri Bölümünü kazandı.

Abla-kardeş, SEU'ye kayıtlarını yaparak, hayallerini gerçeğe dönüştürdüler. Özlem ve Öznur, şimdi aynı üniversitede okuyacak olmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Ailelerinin yanında üniversite okuma rahatlığına kavuşan Çınar kardeşler, SEU'de kaliteli bir eğitim alacaklarına inanıyorlar. Sağlık okuyacak Özlem ve Öznur'un yeni hayali ise, bir an önce üniversiteyi bitirip insanlara faydalı olmak.

Eğitim Hayatı Birlikte Geçen Kuzenler De Aynı Üniversiteyi Okuyacaklar

Bir başka dikkat çekici başarı hikâyesi ise, Can ve Ercan'ın öyküsü. Amca çocukları olan Can ve Ercan Arslan, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde yaşıyorlar. Aileleri nakliye işiyle uğraşan amca çocukları bütün okul hayatını birlikte geçirmişler. Birlikte üniversite sınavlarına hazırlanan kuzenler, aynı üniversitenin aynı bölümünü kazandılar. Can ve Ercan şimdi Selahaddin Eyyubi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Odyometri Bölümünü okuyacaklar. Aileleriyle kayıt yaptırmaya gelen Arslan kuzenler, birlikte okuyacakları için çok mutlu olduklarını dile getirdiler. Kuzenler, mezun olduktan sonra aynı iş yerinde çalışmayı da hayal ediyorlar.

Öte yandan SEU'de kayıtlar aralıksız devam ediyor. İlk gününde Fizyoterapi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, İşletme ile Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümüne yerleşen öğrencilerin kayıt işlemleri yapıldı. İkinci günde ise, Odyometri ile Tıbbî Dökümantasyon ve Sekreterlik Bölümü öğrencileri kayıtlarını gerçekleştirdi. Toplam 751 öğrencinin yerleştiği SEU'da kayıtlar, 7 Ağustos Cuma gününe kadar sürecek. Kayıtlarda bölümlerin işlem sırası şu şekilde;

5 Ağustos Çarşamba: Hemşirelik ile Sosyal Hizmetler (1. ve 2. Öğretim)

6 Ağustos Perşembe: Mimarlık, Mimari Restorasyon ile Bilgisayar Programcılığı

7 Ağustos Cuma: Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik (1. ve 2. Öğretim), Dış Ticaret ile Muhasebe ve Vergi Uygulamaları

Kaynak: Temsilci

Son Dakika Yaşam Abla-Kardeş Birlikte SEU'lu Oldular - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement