Eshab-ı Kehf'te Hıdrellez Şenliği - Son Dakika
Yerel

Eshab-ı Kehf'te Hıdrellez Şenliği

Eshab-ı Kehf\'te Hıdrellez Şenliği

Mersin'in Tarsus İlçe Belediyesi Tarafından Düzenlenen Eshab-ı Kehf'te Geleneksel 13. Hıdrellez Şenlikleri Coşkuyla Kutlandı.

06.05.2007 15:14

Mersin’in Tarsus ilçe Belediyesi tarafından düzenlenen Eshab-ı Kehf’te Geleneksel 13. Hıdrellez Şenlikleri coşkuyla kutlandı.

Yaklaşık 10 bin kişinin katılımıyla Eshab-ı Kehf Mağarası'nın bulunduğu tepede yapılan şenliklere Bursa Tarihi Mehter takımının Eshab-ı Kehf’e girişiyle başlanıldı.

Şenliğin açılış konuşmasını yapan Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Eshab-ı Kehf’in gerek Hıristiyan, gerekse İslam alemi açısından önemli bir yeri olduğunu belirterek, Tarsus’un gerek bu özelliğiyle, gerekse 8 bin yıllık tarihi içinde bir dünya kenti olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından bisiklet ve uçurtma yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Aşık İmami konserinin ardından Türkiye’nin ünlü mevlithanları İsmail Coşar, Amir Ateş, Bilal Demiryürek ve duahan Hasan Yeşiller ilahi, mevlit ve Kuran-ı Kerim okudu.

Daha sonra Hıdrellez Şenliği; kılınan öğlen namazının ardından Halil İbrahim Sofrası ile sona erdi. Tarsus Belediyesi ekipleri Eshab-ı Kehf’te 3 ayrı noktada vatandaşlara buhara pilavı ile ayran ikram etti.

(EY-AB-AB-Y)

06.05.2007 15:11 TSİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Eshab-ı Kehf'te Hıdrellez Şenliği - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement