Nesli tehlikede olan dağ keçileri engebeli arazide böyle görüntülendi - Son Dakika
Yerel

Nesli tehlikede olan dağ keçileri engebeli arazide böyle görüntülendi

Bayburt'ta nesli tükenme tehlikesi altında olan dağ keçileri, engebeli arazide dolaşırken bir vatandaş tarafından dron ile görüntülendi. Dağ keçilerinin avlanması yasak olmasına rağmen avcılar tarafından avlanmaları durumunda ciddi idari para cezası uygulanacağı da Bayburt Valiliği tarafından duyuruldu. Ayrıca, dağ keçileri ve diğer yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldığı belirtildi.

13.04.2024 15:42

Nesli tehlikede olan dağ keçileri engebeli arazide böyle görüntülendi

BAYBURT - Nesli tükenme tehlikesi altında olan, avlanması yasak ve koruma altındaki dağ keçileri Bayburt'ta görüldü.

Doğanın uzman tırmanıcıları olarak bilinen dağ keçileri, temiz havasıyla, dik yamaçlarıyla tanınan Bayburt merkeze bağlı Yoncalı köyünün yüksek rakımlı tepelerinde dolaşırken bir vatandaş tarafından dron ile görüntülendi.

Dron ile keçilerin izini süren vatandaşın görüntülerinde karlı, engebeli araziyi keçilerinin kolaylıkla inip çıktığı görülürken, keçilerin yiyecek aramak üzere dağlarda koşuşturduğu tahmin ediliyor.

Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği'nin kırmızı listesinde bulunan dağ keçilerinin Bayburt'ta takipçisi olacaklarını, avlanmalarının yasak olduğu halde avcılar tarafından avlanması durumunda çok ciddi idari para cezasına çarptırılacağı da Bayburt Valiliği tarafından duyuruldu.

Dağları süsleyen ve doğaya eşsiz güzellik katan dağ keçileri ile birlikte diğer yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldığı Bayburt Valiliğince belirtildi.

Nesli tehlikede olan dağ keçileri engebeli arazide böyle görüntülendi
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Nesli tehlikede olan dağ keçileri engebeli arazide böyle görüntülendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement