Dinar'da Tutuklular Tiyatro Oyunu Sahneledi - Son Dakika
Yerel

Dinar'da Tutuklular Tiyatro Oyunu Sahneledi

Dinar T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğünde, tutuklular, Kaan'a Karışık Salata adlı tiyatro oyununu sahneledi.

13.05.2014 13:48  Güncelleme: 13:52
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Dinar T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğünde, tutuklular tarafından "Kaan'a Karışık Salata" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ayhan Karakuş öncülüğünde hazırlanan tiyatro oyununda, modern bir hastanede sağlık personelinin hastaneye gelen vatandaşlarla arasında geçen komik diyaloglar anlatıldı.

Kurum Müdürü Hamza Avcı, yaptığı açıklamada, cezaevinde meslek edindirme çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Tutukluların meslek sahibi olmaları ve serbest kaldıklarında bir daha suça karışmamalarını hedeflediklerini belirten Avcı, şunları kaydetti:

"2013 yılında kurulan cezaevinde bugüne kadar aşçılık, kalorifer, bilgisayar, bağlama ve Kur'an-ı Kerim kursları açıldı. 136 tutuklu sertifikalarını almaya hak kazandı. Okuma ve yazma kurslarında ise 29 kişi başarılı oldu. Sosyal ve kültürel çalışmalarımız bütün hızıyla devam etmektedir."

Etkinliğe, Dinar Kaymakamı Avni Kula, Dazkırı Kaymakamı Beşir Nursaçan, Kızılören Kaymakamı Fethullah Duman, Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Cumhuriyet Başsavcısı Müslüm Arslan, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Levent Mutlu ve Milli Eğitim Müdürü Hasan Tahtaoğlu katıldı.

Programda, Dinar Fatih Ortaokulu tarafından düzenlenen geleneksel "Türkçe Şöleni"nde dereceye girenlere de ödülleri verildi. - Afyon

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Dinar'da Tutuklular Tiyatro Oyunu Sahneledi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement