Urla Kaymakamı Engellilerle Kahvaltıda Buluştu - Son Dakika
Yerel

Urla Kaymakamı Engellilerle Kahvaltıda Buluştu

Urla Kaymakamı Engellilerle Kahvaltıda Buluştu

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Urla Belediyesi tarafından engelli vatandaşlara İskele Urit Restoran’da kahvaltı düzenlendi.

04.12.2016 17:51

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Urla Belediyesi tarafından engelli vatandaşlara İskele Urit Restoran'da kahvaltı düzenlendi.

Birlik ve beraberlik duygusunun hissedildiği kahvaltıya Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve eşi Serpil Demiryürek, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Urla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı Mehtap Baydak, özel çocuklar ve aileleri katıldı. Son yıllarda engelliler konusunda devletin attığı ciddi adımların olduğunu vurgulayan Kaymakam Demiryürek, "Evde bakım aylıklarımız var, engelli aylıklarımız var. Adım olarak bunlara başlamak sosyal devleti hayata geçirmek anlamında çok önemli. Sosyal Yardımlaşma Derneği'nin imkanlarını da mümkün olduğunca engellilerimizin menfaatleri doğrultusunda kullanmaya özen gösteriyoruz" dedi.

Yarımadanın ihtiyaçlarını karşılayabilmek için Urla'ya özel eğitim okulu yapılması konusunda çalışmaların olduğunu dile getiren Demiryürek, "Çeşmealtı'nda yeri tespit ettik, imar durumunu belediyemiz ile konuştuk. Milli Eğitim Bakanlığının bu yılki yatırım planında yer alması için gayretimiz var. Sadece Urla'nın değil Yarımada bölgesinin sorununu çözecek bir yatırım olduğunu düşünüyoruz. Sadece özel günlerde bir arada olmayalım, her türlü sıkıntınızda yanınızda olmaya özen göstereceğiz. Bu bizim aynı zamanda vazifemiz. Ne zaman isterseniz kapımızı çalabilirsiniz" diye konuştu. - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Urla Kaymakamı Engellilerle Kahvaltıda Buluştu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement