Yıldırım Belediyesi Farkını Ortaya Koydu - Son Dakika

Yıldırım Belediyesi Farkını Ortaya Koydu

24.09.2015 17:01
Yıldırım Belediyesi Farkını Ortaya Koydu

Kurban satış alanları ve kesim bölgelerindeki hizmetleri ile örnek gösterilen projelere imza atan Yıldırım Belediyesi, Kurban Bayramı’nda vatandaşın takdirini kazandı.

Kurban satış alanları ve kesim bölgelerindeki hizmetleri ile örnek gösterilen projelere imza atan Yıldırım Belediyesi, Kurban Bayramı'nda vatandaşın takdirini kazandı.

Kurban Bayramı'nın ilk gününde kurban kesim yerlerini denetleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Yıldırımlıların ibadetlerini daha hijyenik ve sağlıklı koşullarda gerçekleştirmeleri için 16 farklı noktada kurban kesim yeri oluşturduk. Önceki yıllardan akıllarda kalan kötü görüntülerin önüne geçmek ve vatandaşlarımızın mutlu bir bayram yaşamalarını sağlamak adına sorunsuz geçirdiğimiz bir önceki kurban bayramı gibi bu sene de en ince detayına kadar düşünerek hazırladığımız çalışmalarımız ile hemşehrilerimize eksiksiz bir bayram yaşatmayı amaçlıyoruz" dedi.

Görüntü ve çevre kirliliği ile anılır hale gelen Kurban bayramlarının Yıldırım'da artık yaşanmayacağının altını çizen Başkan Edebali, "Kurban kesim alanlarına çöp konteynerleri ve su tankerleri mevcut. Ayrıca vatandaşlarımızın kullanımı için 10 ton tuz ile 10 bin adet poşet dağıttık. Alınan bu tedbirler sayesinde kurban kesimi sonrası çevrenin kirletilmesi engellenecek. İlaçlama ekiplerimiz de ilaçlama işlemlerine bayramı sonrası da devam edecek. Bunun dışında kesim merkezlerinde görevli temizlik ekipleri de anında müdahale ederek, kötü görüntü ve çevre kirliliği oluşmasına müsaade etmeyecek" diye konuştu.

Kurban kesim yerlerinde veteriner kontrolünde, konusunda uzman kasaplar tarafından İslami usullere uygun kesim için din görevlilerinin de hazır bulunduğunu ifade eden Başkan Edebali, kurban bayramlarında sıkça yaşanan sahibinin elinden kaçan boğalara karşı önlem aldıklarını da söyleyerek, konusunda uzman kişilerden oluşan 'boğa timleri' ile olaylara anında müdahale edildiğinin bilgisini verdi.

Bayramların paylaşma ruhu çerçevesinde birleştirici ve bütünleştirici günler olduğunu dile getiren Başkan Edebali, "Toplum olarak birlik, beraberlik ve kardeşlik anlayışının en üst noktaya taşındığı önemli günlerimizden olan Kurban Bayramı'nın manevi hazzını hep birlikte yaşıyoruz. Yıldırımlı vatandaşlarımızın, ülkemizin ve tüm İslam Alemi'nin Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlar ve bayramımızın hayırlara vesile olmasını temenni ederim" diye konuştu.

Öte yandan vatandaşlar hijyenik ve sağlıklı ortamlarda Yıldırım Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kurban bayramı çalışmalarından dolayı Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'ye teşekkür etti. - BURSA

Yıldırım Belediyesi Farkını Ortaya Koydu
Yıldırım Belediyesi Farkını Ortaya Koydu

YORUMLAR
500
Bayburt'ta Kurban Bayramı öncesi büyükbaş hayvanlar aşılanıyor Bayburt'ta Kurban Bayramı öncesi büyükbaş hayvanlar aşılanıyor Malatya'nın yeni AVM'si Kurban Bayramı sonrasında hizmette Malatya'nın yeni AVM'si Kurban Bayramı sonrasında hizmette
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Yıldırım Belediyesi Farkını Ortaya Koydu - Son Dakika


Advertisement