Yılmaz: "Model Bir Ordu İnşa Etmek İçin Çalışıyoruz" - Son Dakika
Yerel

Yılmaz: "Model Bir Ordu İnşa Etmek İçin Çalışıyoruz"

Yılmaz: "Model Bir Ordu İnşa Etmek İçin Çalışıyoruz"

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Söz verdiğimiz gibi modern yollarıyla örnek alınacak model bir Ordu inşa etmek için çalışıyoruz” dedi.

24.02.2017 14:47
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, "Söz verdiğimiz gibi modern yollarıyla örnek alınacak model bir Ordu inşa etmek için çalışıyoruz" dedi.

Başkan Yılmaz Ordu'nun OSKİ, Aksa Doğal Gaz, Telekom ve YEPAŞ gibi kurumların altyapı çalışmalarını tamamladığı noktalarında, ekiplerin temel ve alt temel çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, "Alt yapısını geçtiğimiz yıl tamamladığımız yollarımızda havaların müsait olmasıyla birlikte çalışmalarımızı tamamlamış olacağız. İnşallah Nisan ayında başlayacağımız çalışmalarla birlikte yarım kalan bölgelere ve yatırım programına dahil olan yeni noktaları sıcak asfalt konforuyla buluşturacağız. Çalışmalarla birlikte yollarıyla model alınan bir Ordu inşa etmiş olacağız" diye konuştu.

Sahil yolunda çalışmalar devam ediyor

Toplam uzunluğu 4,5 km olan Bahçelievler Mahallesi Mehmetçik Bulvarı, Soya Caddesi ve İbrahim Fırtına Bulvarı'nda (sahil yolu) çalışmaların devam ettiğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz "Sahil yolunun 1.100 m'sini sıcak asfalta kavuşturduk. Soya Kavşağı'na kadar devam edecek projenin 400 metrelik kısmının da alt yapısını tamamladık. Hafta sonu havaların uygun olması halinde buranın sıcak asfalt uygulamasını yapacağız. Genel proje kapsamındaki bisiklet ve koşu yolu ile kaldırım çalışmalarını da asfalt çalışmalarıyla birlikte koordineli yürütüyoruz. Çalışmalarımızı yaz ayında tamamlayarak eşsiz bir kıyı bandını halkımızın hizmetine açmış olacağız" diye konuştu.

Ana arterler sıcak asfalta kavuşuyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi, alt yapı çalışmaları tamamlanan imarlı alanlarda da sıcak asfalt öncesi çalışmalarını sürdürüyor. Karşıyaka Mahallesi Çelebioğlu Ertürk Caddesi'nde toplam uzunluğu bin 300 m olan yolda OSKİ, Aksa Doğal Gaz, Telekom ve YEPAŞ'ın çalışmalarını tamamlamasıyla birlikte kazı ve dolgu işlerini sürdüren ekipler, Bahçelievler Mahallesi 291. Sokak'ta da çalışma programını hummalı şekilde yürütüyor. İçme suyu hattı yenilenen 360 m uzunluğundaki parke yol, temel ve alt temel çalışmasının ardından sıcak asfalta kavuşturulacak.

Sıcak asfalt çalışmaları nisan ayından itibaren başlıyor

Büyükşehir Belediyesi, Nisan ayında başlayacak çalışmalarla Altınordu ilçesinde Karşıyaka Mahallesi 1010. Sokak, Ataoğlu Caddesi ve Çelebioğlu Caddesi'nin yan yollarında bulunan 1023, 1037, 2064, 2065, 2067, 2068 No'lu Sokaklar, Karapınar Mahallesi 1159. Sokak, Şahincili Mahallesi 80. Yıl Cumhuriyet Caddesi, Şahincili Caddesi, Polatlı Şehitler Caddesi ve Cumhuriyet Mahallesi Ziya Gökalp Caddesi ile AB Projesi kapsamında Bahçelievler Mahallesi Denizciler Caddesi, Yunus Emre Caddesi, Fatma Alkan Sokak, Adnan Kahveci Caddesi 1. kısım, Erol Ataşan Bulvarı 1.ve 2. kısım, Şakir Çoruh Sokak ile 274, 280, 291,292 ve 295. sokaklarda sıcak asfalt çalışması yapacak. - ORDU

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Yılmaz: 'Model Bir Ordu İnşa Etmek İçin Çalışıyoruz' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement