Son Dakika Haberleri: Adana'daki 'Çete Operasyonu' Genişletildi

Adana'daki 'Çete Operasyonu' Genişletildi

Adana Büyükşehir Belediyesi merkezli çete soruşturması genişletildi.

22.06.2011 13:35
Adana'da, 'Yasa dışı yapılanma içine girerek çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, bu kapsamda adam kaçırmak, haraç almak, aralarında sorun olan kişilere aracılık yaparak menfaat sağlamak' iddialarıyla ilgili Adana Büyükşehir Belediyesi merkezli çete soruşturması genişletildi.

Görevinden uzaklaştırılan Aytaç Durak'ın evinin aranması, Belediye Meclis 1'inci Başkan Vekili Mustafa Tuncel'le birlikte 12 kişinin gözaltına alınmasıyla yankı bulan çete operasyonu, İstanbul, Antalya, Bursa ve Mersin illerini de kapsadı. Bu illerde de ev ve işyerlerine yönelik baskınlar yapıldığı ve gözaltılar olduğu belirtildi. Soruşturmanın Adana Büyükşehir Belediyesi'nin yanı sıra ASKİ ve bağlı şirketleri, Adana İl Özel İdaresi ve ilçe belediyelerine yönelik de derinleştirilebileceği belirtildi.

12 KİŞİNİN SORGUSU SÜRÜYOR

Evi ve işyerleri basılıp gözaltına alınan Mustafa Tuncel, MHP eski Milletvekili Kürşat Atılgan'ın kardeşi ASKİ müteahhidi Galip Atılgan, Adana Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreteri Hasan Gülşen, 'Bülent Ersoy'u sahnede vuran isim' olarak tanınan ve belediye çalışanlarından olan Hacı Tepe, işadamı Şakir Oral, Adana Büyükşehir Belediyesi Ruhsat Şube Müdürü Gani Özdoğan, Mehmet Duran Yekin, Tuncel'in avukatı Mehmet Ataş, Ahmet Atma, Orhan Alagöz, Muhammet Şu ve Murat Şu'nun sorgulamaları Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nde devam ediyor.

Şüphelilerin ev ve işyerlerinde kanıt olabileceği için el konulan, bilgisayar, CD, ses kasedi, dökümanların incelemesi sürüyor. Yürütülen soruşturma kapsamında iddialara ilişkin bilgi sahibi olduğu düşünülen belediye personeli ve bazı gazetecilerin de Adana Emniyet Müdürlüğü'ne çağrılıp ifadelerinin alındığı öne sürüldü. Gözaltı süresinin uzatılmaması halinde şüphelilerin cuma günü adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

- Adana

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 29.03.2015 12:21:58. #.232#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Adana'daki 'Çete Operasyonu' Genişletildi
  [Hata Bildir]