Son Dakika Haberleri: Yılmaz Özdil'den Halk TV'ye Esad Eleştirisi

Yılmaz Özdil'den Halk TV'ye Esad Eleştirisi

Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil, Halk TV'nin Esad ile yaptığı röportajı, "Kimse Türkiye Cumhuriyeti Başbakanına hakaret edemez." diyerek eleştirdi.

04.10.2013 00:30
Yılmaz Özdil'den Halk TV'ye Esad Eleştirisi,
Sözcü gazetesi yazarı Uğur Dündar, Halk Tv'de yayınlanan 'Halkın Arenası' programıyla uzun süredir uzak kaldığı ekranlara geri döndü.

ESAD'DAN ERDOĞAN'A AĞIR ELEŞTİRİ

İlk programında oyuncu Müjdat Gezen ve Hürriyet gazetesi yazarı Yılmaz Özdil'i ağırlayan Dündar, Halk Tv'nin Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile yaptığı röportajın bir bölümünü ekranlara getirdi. Yayınlanan röportajda Esad'ın Başbakan Erdoğan'a yönelik ağır eleştirilerde bulunduğu dikkatlerden kaçmadı.

Röportajda Erdoğan'ın binlerce Suriye vatandaşının ölümünden sorumlu olduğunu ifade eden Esad, "Erdoğan'ın temsil ettigi bu hükümet; Suriye'de altyapının yıkılmasından sorumludur. Sadece Suriye'de değil, tüm bölgede istikrarın baltalanmasından sorumludur. Erdoğan ve arkadaslari Mısır, Libya, Tunus ve bölgenin bir çok ülkesine müdahale ettiler. Aynı zamanda devlet ve halk olarak Türkiye'yi halkın çıkarlarına karşı bir çok konuya politikalara ve savaşlara bulaştırdılar" dedi.

YILMAZ ÖZDİL DAYANAMADI

Röportajın yayınlanmasının ardından konuklarının görüşlerine yer veren Dündar, Yılmaz Özdil'in eleştirel üslubu karşısında kısa süreli şaşkınlık yaşadı. Kimsenin Türkiye Cumhuriyet'i Başbakanı'na hakaret edemeyeceğini ifade eden Özdil, "Bir insan nasıl olurda onbinlerce insanı öldüren teröristleri destekleyen birine dönüşür? Bu gösterir ki o düzgün biri değil" ifadelerine yer verdi.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 18.04.2015 22:22:32. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Yılmaz Özdil'den Halk TV'ye Esad Eleştirisi
  [Hata Bildir]