Acı deprem manzarası! Bir zamanlar sahipleri vardı, şimdi yanında koyunlar otluyor - Son Dakika
3.Sayfa

Acı deprem manzarası! Bir zamanlar sahipleri vardı, şimdi yanında koyunlar otluyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerde enkaz altında kalan binlerce araç, hala boş arazilerde bekletiliyor. Geçen 1 yılda AFAD'a başvuru yapan 20 bin 534 kişiden 18 bin 931'inin aracı belirlenip önemli bir kısmı teslim edildi. Sahibi belirlenemeyen araçlar ise hala demir yığını halinde duruyor.

05.03.2024 12:59
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kahramanmaraşmerkezli depremlerde Hatay'da enkaz altında kalan binlerce araç demir yığınına döndü. Geçen 1 yılda AFAD'a başvuru yapan 20 bin 534 kişiden 18 bin 931'inin aracı belirlenip, önemli bir kısmı teslim edildi. Sahibi belirlenemeyen çok sayıda araç, hala boş arazilerde bekletiliyor.

20 BİN 534 BAŞVURUNUN 18 BİN 931'İ BELİRLENDİ

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremlerde binlerce araç zarar gördü. Enkaz altında kalıp, adeta preslenen araçlar, demir yığınına döndü. Enkazın altından çıkarılan araçlar, kentin çeşitli noktalarında boş arazilere çekildi. Geçen sürede 20 bin 534 kişi araçlarının depremde zarar gördüğü için AFAD'a başvurdu. Ancak şasi numaraları incelenen araçların 18 bin 931'nin sahibi belirlendi. Bu araçların önemli bir kısmı sahiplerine teslim edildi.

HURDALAR ARASINDA KOYUNLAR OTLUYOR

Aradan geçen 1 yılı aşkın sürede kentteki enkaz kaldırılıp dönüşüm projeleri başlatılırken, sahipleri belirlenemeyen veya teslim alınmayan binlerce araç ise hala boş arazilerde bekletiliyor. Demir yığınına döndüğü için marka ve modelleri tanınmayacak hale gelen araçlar, depremin ilk günkü izlerini yansıtırken, otların yetiştiği hurdalar arasında ise besiciler koyunlarını otlatıyor. Hak sahibi belirlenemeyen araçlardaki incelemelerin devam ettiği belirtildi.

Depremde hurdaya dönen araçların görüntüsü dehşeti gözler önüne serdi
Acı deprem manzarası! Bir zamanlar sahipleri vardı, şimdi yanında koyunlar otluyor
Kaynak: DHA

Son Dakika 3.Sayfa Acı deprem manzarası! Bir zamanlar sahipleri vardı, şimdi yanında koyunlar otluyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement