Entübe edilen Kadir İnanır'ın doktoru son durumunu anlattı: İletişim kurabiliyor, konuşmak için yorgun - Son Dakika
3.Sayfa

Entübe edilen Kadir İnanır'ın doktoru son durumunu anlattı: İletişim kurabiliyor, konuşmak için yorgun

Pazar günü beyne pıhtı atması sonucu inme indiği için apar topar hastaneye kaldırılan entübe edilen Kadir İnanır'dan güzel haber geldi. İnanır'ın sağlık durumunun iyiye gittiği belirten hastanenin başhekimi, "İletişim kurabiliyor, konuşmayla alakalı sıkıntısı olmayacak" dedi.

27.03.2024 14:29  Güncelleme: 14:54

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Kadir İnanır, 24 Mart'ta sabah beyne pıhtı atması sonucu inme indiği gerekçesiyle hastaneye kaldırıldı. İnanır'ın Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakımda tedavisi sürüyor.

"DÜN UYANDIRILDI"

74 yaşındaki Kadir İnanır, pazar günü sabah saatlerinde inme geçirmesi nedeniyle bilinci kapalı olarak hastaneye kaldırıldı. Bir operasyon geçiren İnanır, yoğun bakıma alındı ve entübe edilerek uyutuldu. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, İnanır'da dün geceden beri iyi gelişmelerin olduğunu ve sabah saatlerinde çekilen MR'da sonuçları iyi görerek sanatçıyı uyandırdıklarını söyledi.

"SAĞ TARAFINDAKİ FELCİN DURUMU İYİ"

Extübe edilmesinin ardından İnanır'ın bilincinin de açık olduğunu aktaran Sağlam, "Kendisine ulaştırılan selamlara karşı gülümsedi. Motor hareketleri iyi. Takip ediyoruz" dedi. Sağlam, İnanır'ın daha önce de ciddi bir beyin ve akciğer ameliyatı geçirdiğine işaret ederek, şunları kaydetti: "Yaklaşık 3 ay önce geçirdiği bir akciğer enfeksiyonu var. Kronik bir sigara içicisi. İnşallah bu vesileyle sigarayı da bırakmış olur, bundan sonraki hayatında. Fizik tedavi yapılıyor ama bu süreç ilerliyor, her an daha iyiye gidiyor. Damardaki radyolojik görüntüler de bunu destekliyor. Acile ilk başvurduğu zamanki tabloda sağ tarafında tam bir felç tablosu vardı. Şu anda sağ tarafın hareketleri iyi. Ama daha da iyi olmasını bekliyoruz. Akciğerleriyle ilgili sıkıntılarımız var. Onunla ilgili de gerekli tedbirleri alıyoruz. Çünkü her an multidisipliner bir ekip takip ediyor. Enfeksiyon hastalıklarındaki arkadaşlarla konsültasyonlar yapıldı ve antibiyotik tedavisine başlandı. Ciddi bir durum değil, ancak tedbir amaçlı bunu yapıyoruz. Tabii daha erken uyanmasını umuyorduk biz de."

Entübe edilen Kadir İnanır'ın doktoru son durumunu anlattı: İletişim kurabiliyor, konuşmak için yorgun

"YOĞUN BAKIMDAKİ TEDAVİSİ DEVAM EDECEK"

Arada bazı olumsuzluklar ile tansiyon yükselmeleri sebebiyle süreci daha temkinli ve yavaş yürüttüklerini ifade eden Sağlam, şöyle konuştu: "Sonunda bugün güzel bir şekilde extübe oldu ve iletişim kurabiliyor. Eşini yanına aldık, kendisine bazı selamlar ulaştırıldı. Tepki veriyor, fizik tedavisine devam edeceğiz. Birkaç gün yoğun bakımdaki tedavisi yine devam edecek. Çünkü yavaş yavaş ilerlememiz, tedbirli olmamız gerekiyor. Konuşma sürecini daha sonra bekliyoruz. Her şey yolunda gidiyor. Konuşması için şu an yorgun diyelim. Belirtiler daha sonra konuşmayla ilgili bir sıkıntı olmayacağını gösteriyor. Dolayısıyla her şeyin düzelebileceğini umuyoruz."

DAHA ÖNCE DE HASTANEYE KALDIRILMIŞTI

Kadir İnanır, 20 Kasım 2021'de de rahatsızlanmış ve Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılmıştı. İnanır, beyin damarında pıhtı attığının belirlenmesinin ardından yoğun bakıma alındıktan sonra ameliyat geçirmişti.

Entübe edilen Kadir İnanır'ın doktoru son durumunu anlattı: İletişim kurabiliyor, konuşmak için yorgun
Entübe edilen Kadir İnanır\'ın doktoru son durumunu anlattı: İletişim kurabiliyor, konuşmak için yorgun
Kaynak: DHA

Son Dakika 3.Sayfa Entübe edilen Kadir İnanır'ın doktoru son durumunu anlattı: İletişim kurabiliyor, konuşmak için yorgun - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (7)

  • MEHMET AYDIN: Ateşi bol olsun 27 27 Yanıtla
  • Aydın Yıldırım: sanki çok mühim adam 26 24 Yanıtla
  • Harun Çelik: Allah şifa versin çok saygın sevdiğim bir sanatçı 24 15 Yanıtla
  • stanciu george: hiç bir degeri yok ne insan olarak nede sanatcı olarak ben hiç bir zaman teröristi sevenlerın yaptıgı hıc bırsey begenmedım onlarla bır olmadım olanlardan da nefret ettım 22 15 Yanıtla
  • Mahmut Tuğtağ: Bu zat ölmez 5 24 Yanıtla
  • Ali Yıldız: Biliyoruz… Bu kaçıncı baskı :) 10 16 Yanıtla
  • yıldıray küçük: Köpekler istedi diye atlar ölmez. 12 13 Yanıtla

Advertisement