On binlerce Rus, Türkiye'ye gelmek için tatil rezervasyonu yaptırdı

Rusya Tur Operatörleri Birliği Başkanı Maya Lomidze, Rus turistlerin Türkiye'de tatil rezervasyonlarının hızla arttığını belirterek, "Henüz uçuşların yapılacağı çok fazla havalimanı olmamasına rağmen on binlerce vatandaşın Türkiye tatili için rezervasyon yaptırdığını görüyoruz" dedi.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Rus haber ajansı TASS'ın ev sahipliğinde video konferans yoluyla düzenlediği basın toplantısında, Rusya ile 1 Ağustos'tan itibaren Türkiye'nin yanı sıra Birleşik Krallık ve Tanzanya arasında başlayacak uluslararası uçuşlara dair değerlendirmelerde bulundu. Birleşik Krallık'ın hiçbir zaman Türkiye kadar popüler bir tatil noktası olmadığına işaret eden Lomidze, "Birleşik Krallık ile uçuşların başlamasına rağmen, bu ülkenin 14 günlük karantina şartı koyması nedeniyle buraya turist ziyareti sınırlı olacaktır." diye konuştu.

Rus turistlerin Türkiye'de tatil talebinin ise hızla arttığını vurgulayan Lomidze, şöyle konuştu:

"Uçuşların başlayacağı ülkeler arasında tatil noktası olarak Türkiye kesinlikle ön plana çıkıyor. Vatandaşlarımız uçuşların açılacağına yönelik açıklamanın ardından hemen adım atmaya başladılar. Henüz uçuşların yapılacağı çok fazla havalimanı olmamasına rağmen on binlerce vatandaşın Türkiye tatili için rezervasyon yaptırdığını görüyoruz."

UÇUŞLAR 1 AĞUSTOS'TA BAŞLIYOR

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, cuma günü yaptığı açıklamada, Rusya ile Türkiye arasındaki uçuşların karşılıklı olarak 1 Ağustos'ta başlayacağını belirterek, "Rusya'dan uçuşlar 1 Ağustos itibarıyla İstanbul ve Ankara'ya, 10 Ağustos itibarıyla da Antalya, Dalaman ve Bodrum'a yapılmaya başlanacak" ifadesini kullanmıştı.

GEÇEN YIL TÜRKİYE'YE 7 MİLYON RUS TURİST GELDİ

Rusya Federal Havacılık Kurumu da (Rosaviatsiya) ülkede tekrar başlatılan hava yolu seferlerinin, tarifeli uçuşların yanı sıra charter uçuşlarını da kapsayacağını duyurmuştu. Geçen yıl ağırladığı yaklaşık 7 milyon Rus turistle Türkiye, Rus vatandaşlarının en çok ziyaret ettiği ülkeler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Kaynak: AA
29 Temmuz 2020 Çarşamba 16:35
YORUMLAR (10)
  • Mert Akelli : Vaka sayilarinin en ust seviyelerde oldugu bir ulkeye kapilari sonuna kadar acmakta ne kadar dogru gorecegiz artik zamanla!!!
  • Samimi35 : Haberde abartma var milleti gaza getirip güzel rus hatunlarını görme niyetiyle iç turizmi canlandırma gayreti
  • KURT : yahu bu nasıl bir mantıktır Devlet bunumu düşünücek, herdaim geliyordu Ruslar bunun içinmi geliyordu?biz bakalım bizim ülkemize getirecekleri paraya.biraz mantıklı ve seviyeli olun
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika