Son dakika Başbakan Yardımcısı haberleri, Başbakan Yardımcısı son dakika, son dakika Başbakan Yardımcısı

Son Dakika Başbakan Yardımcısı Haberleri

 • Antalya Diplomasi Forumu 2024 Son Buldu
  14:26 Antalya Diplomasi Forumu 2024 Son Buldu

  Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Antalya Diplomasi Forumu (ADF) tamamlandı. Forumda küresel meseleler, krizler ve diğer konular uzmanlar tarafından tartışıldı. Ayrıca sergiler ve etkinlikler de düzenlendi. AA standı da ilgi gördü.

 • Antalya Diplomasi Forumu'nda liderler 'Kanıt' kitabını inceledi
  19:51 Antalya Diplomasi Forumu'nda liderler 'Kanıt' kitabını inceledi

  Antalya Diplomasi Forumu'na katılan ülke liderleri ve dışişleri bakanları, Anadolu Ajansı'nın 'Kanıt' kitabını inceledi. Kitap, İsrail'in Gazze'de işlediği insanlık suçlarını belgeleyen fotoğrafları içeriyor.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Antalya Diplomasi Forumu'nda görüşmeler gerçekleştirdi
  19:35 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Antalya Diplomasi Forumu'nda görüşmeler gerçekleştirdi

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Antalya Diplomasi Forumu kapsamında Namibyalı, Filistinli ve Kosovalı mevkidaşlarıyla bir araya geldi. Fidan, forumda gerçekleştirdiği ikili görüşmelerde Namibya Uluslararası İlişkiler ve İşbirliği Bakanı Peya Mushelenga, Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki ve Kosova Başbakan Yardımcısı, Dışişleri ve Diaspora Bakanı Donika Gervalla-Schwarz ile bir araya geldi.

 • Antalya Diplomasi Forumu 2024
  17:49 Antalya Diplomasi Forumu 2024

  Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlenen "Uluslararası Ticaret, Bağlantısallık ve Karşılıklı Bağımlılık" başlıklı "ADF Round"da uluslararası ticarette bağlantısallık ve birbirine bağımlılık konuşuldu.

 • AB'nin Küresel Dönüşümleri Şekillendirme Kabiliyeti
  17:07 AB'nin Küresel Dönüşümleri Şekillendirme Kabiliyeti

  Antalya Diplomasi Forumu kapsamında düzenlenen panelde, AB'nin küresel dönüşümlere yanıt verebilme kabiliyeti ve değişen dünyanın koşullarına ayak uydurabilme olanakları ele alındı. Panelde, Lüksemburg Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Xavier Bettel, Arnavutluk Avrupa ve Dışişleri Bakanı İgli Hasani, AB Dış İlişkiler Dairesi Direktörü Angelina Eichhorst, eski Hırvatistan Cumhurbaşkanı Kolinda Grabar-Kitarovic ve eski İspanya Dışişleri Bakanı Ana Palacio konuşmacı olarak yer aldı. Panelde, küresel sorunlara karşı ortak çözümlere ihtiyaç duyulduğu vurgulandı ve AB'nin bu konuda harekete geçme hızının yavaş olduğu eleştirilerine yanıt verildi.

 • Hakan Fidan, 3. Antalya Diplomasi Forumu'nda ikili görüşmeler yaptı
  15:23 Hakan Fidan, 3. Antalya Diplomasi Forumu'nda ikili görüşmeler yaptı

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, 3. Antalya Diplomasi Forumu kapsamında Lüksemburg Başbakan Yardımcısı, Dışişleri ve Avrupa Bakanı Xavier Bettel, AGİT Genel Sekreteri Helga Maria Schmid, İsviçre Dışişleri Bakanı Ignazio Cassis ve Kırgızistan Dışişleri Bakanı Ceenbek Kulubayev ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

 • Antalya Diplomasi Forumu'nda Gıda Güvenliği Paneli Düzenlendi
  14:57 Antalya Diplomasi Forumu'nda Gıda Güvenliği Paneli Düzenlendi

  Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlenen "Gıda Güvenliği: Büyüyen Bir Sınama" başlıklı panelde, gıda güvenliğinin sağlanabilmesi çerçevesinde bölgesel ve küresel çatışmalar ile iklim krizine vurgu yapıldı.

 • Antalya Diplomasi Forumu'nda liderler 'Kanıt' kitabını inceledi
  12:45 Antalya Diplomasi Forumu'nda liderler 'Kanıt' kitabını inceledi

  Antalya Diplomasi Forumu'na katılan ülke liderleri ve dışişleri bakanları, Anadolu Ajansı'nın 'Kanıt' kitabını inceledi. Kitap, İsrail'in Gazze'de işlediği insanlık suçlarını belgeleyen fotoğrafları içeriyor. KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, kitabın İsrail'in Gazze'deki katliam ve vahşeti gösterme işlevi üstlenebileceğini belirtti.

 • Yargıtay, Arınç suikastı soruşturmasında görev alan hakim ve savcıların cezalarını onadı
  11:11 Yargıtay, Arınç suikastı soruşturmasında görev alan hakim ve savcıların cezalarını onadı

  Yargıtay Ceza Genel Kurulu, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik suikast iddialarıyla başlatılan ve Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığının 'kozmik odaları'nda günlerce süren aramalarla devam eden soruşturmada görev alan hakim ve savcıların cezalarını onadı.

 • Antalya Diplomasi Forumu'nda Türk Dünyasında Kurumsallaşma Paneli Düzenlendi
  01 Mar Antalya Diplomasi Forumu'nda Türk Dünyasında Kurumsallaşma Paneli Düzenlendi

  Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlenen "Türk Dünyasında Kurumsallaşma: 21. Yüzyılda Türk Devletleri Teşkilatı (TDT)" başlıklı panelde, Türk dünyasındaki entegrasyonun ve işbirliklerinin artırılmasının önemi vurgulandı.

 • İngiltere, Yapay Zeka Teknolojilerini Yönetim Sürecinde Kullanmaya Karar Verdi
  29 Şub İngiltere, Yapay Zeka Teknolojilerini Yönetim Sürecinde Kullanmaya Karar Verdi

  İngiltere hükümeti, yapay zeka teknolojilerini kullanarak daha verimli bir yönetim süreci hedefliyor. Başbakan yardımcısı Oliver Dowden, yapay zeka araçlarının meclis görüşmeleri ve danışma kurullarında kullanılarak daha yüksek bir verimlilik sağlanabileceğini belirtti. Bu karar, Başbakan Rishi Sunak'ın özel emriyle başlatılan bir girişimdir ve başarılı olması durumunda diğer ülkelere örnek olabilir. İngiltere hükümeti, yapay zeka teknolojilerinin kullanımını genişletmek için çalışmalar yapacak.

 • Rusya, benzin ihracatını 6 ay süreyle yasakladı
  29 Şub Rusya, benzin ihracatını 6 ay süreyle yasakladı

  Rus hükümeti, ülke akaryakıt piyasasında istikrarın korunması için önlem olarak benzin ihracatını 1 Mart'tan itibaren 6 ay süreyle yasakladığını duyurdu.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Kazakistan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Murat Nurtleu ile Antalya'da görüştü
  29 Şub Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Kazakistan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Murat Nurtleu ile Antalya'da görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, 3. Antalya Diplomasi Forumu öncesinde Kazakistan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Murat Nurtleu ile bir araya geldi. Görüşmede, ikili siyasi ilişkilerin yanı sıra savunma sanayi, eğitim ve kültür alanlarında işbirliğinin geliştirilmesi konuları ele alındı. Ayrıca, geçen yıl aşılan 10 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefinin yanı sıra ticaret, enerji ve ulaştırma alanlarındaki müteakip projeler de değerlendirildi. Görüşmede ayrıca, Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) çerçevesinde daha fazla işbirliği yapılabilecek alanlar da ele alındı.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC Başbakanı Ünal Üstel ile görüştü
  28 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC Başbakanı Ünal Üstel ile görüştü

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC Başbakanı Ünal Üstel ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi. Görüşmede, iki ülkenin siyasi ve ekonomik işbirlikleri ele alındı. KKTC'nin kalkınmasına katkı sağlayacak projeler ve 2024 yılı İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması hazırlıkları da görüşüldü. Görüşmeye KKTC Başbakan Yardımcısı ve iki bakan da katıldı.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC Başbakanı Ünal Üstel'i Kabul Etti
  28 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC Başbakanı Ünal Üstel'i Kabul Etti

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ünal Üstel ve beraberindeki heyeti Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Yapılan görüşmede, Türkiye ile KKTC arasındaki iş birliğinin artırılması ve KKTC'nin kalkınmasına katkı sağlayacak projeler değerlendirildi.

 • Türkiye ve Bulgaristan, Ortak Sorumluluklarla İlerliyor
  28 Şub Türkiye ve Bulgaristan, Ortak Sorumluluklarla İlerliyor

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bulgaristan'ın Ankara Büyükelçiliğinde düzenlenen milli gün resepsiyonunda yaptığı konuşmada, Türkiye ve Bulgaristan'ın başarılarının ve sorumluluklarının ortak olduğunu vurgulayarak, iki ülkenin refah ve esenliği için birlikte çalışmaya devam edeceklerini belirtti. Yılmaz, son dönemde gerçekleştirilen üst düzey ziyaretlerin ilişkileri güçlendirdiğini ve Türkiye ile Bulgaristan arasındaki çok yönlü işbirliğinin derinleşmeye devam ettiğini ifade etti. Ayrıca, Türkiye'nin Bulgaristan'da yaşayan soydaşlarının ülkenin gelişimine katkı sağlamasını önemsediğini ve desteklediğini söyledi.

 • Türkiye'ye petrol satan ülke vanayı kapatıyor
  28 Şub Türkiye'ye petrol satan ülke vanayı kapatıyor

  Rusya, tüketicilerin ve çiftçilerin artan talebi ve rafinerilerindeki bakım çalışmaları öncesinde iç talebi karşılamak amacıyla 1 Mart'tan itibaren petrol ihracatını altı ay süreyle askıya alacağını duyurdu. Bu kritik kararın, petrol ithalatçısı ülkelerden biri olan Türkiye'yi de etkilemesi bekleniyor.

 • Rusya, petrol ihracatını altı ay süreyle askıya alacak
  27 Şub Rusya, petrol ihracatını altı ay süreyle askıya alacak

  Rusya, tüketicilerin ve çiftçilerin artan talebi ve rafinerilerinde planladığı bakım çalışmaları öncesinde iç talebi karşılamaya yetecek yakıtı garanti altına almak için 1 Mart'tan itibaren petrol ihracatını altı ay süreyle askıya alacağını açıkladı. Rusya Başbakan Yardımcısı Alexander Novak'ın duyurduğu karar, 2023 yılında Rusya'nın en büyük ihracatçıları arasında olan Türkiye'yi de etkileyecek.

 • Cevdet Yılmaz, İngiltere Başbakan Yardımcısı Dowden'le görüştü
  27 Şub Cevdet Yılmaz, İngiltere Başbakan Yardımcısı Dowden'le görüştü

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere Başbakan Yardımcısı Oliver Dowden ile bir araya geldi. Görüşmede, Türkiye-İngiltere arasındaki ikili ilişkiler, ticaret ve yatırımlar, serbest ticaret anlaşmasının genişletilmesi gibi konular ele alındı. Yılmaz, İngiltere ile olan ilişkilerin iyi olduğunu ve her alanda diyaloğun sürdüğünü belirtti.

 • Kosova ve Sırbistan temsilcileri Brüksel'de görüştü
  27 Şub Kosova ve Sırbistan temsilcileri Brüksel'de görüştü

  Kosova Merkez Bankası'nın yeni yönetmeliğiyle ilgili görüşmelerde bulunan Kosova ve Sırbistan temsilcileri, sürdürülebilir bir çözüm bulma konusunda kararlılık gösterdiklerini belirtti. Görüşmelerde BQK'nın yeni yönetmeliğinin yıkıcı sonuçları ve Kosova'daki Sırpların ülkeden kovulmasının istendiği iddiaları ele alındı. BQK Başkanı İsmaili ise yönetmeliğin değişmeyeceğini vurguladı.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere Başbakan Yardımcısı Oliver Dowden ile Ticari ve Ekonomik İlişkileri Görüştü
  27 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere Başbakan Yardımcısı Oliver Dowden ile Ticari ve Ekonomik İlişkileri Görüştü

  Cevdet Yılmaz, İngiltere ziyareti kapsamında Oliver Dowden ile ticari, ekonomik ilişkiler ve ikili/bölgesel konuları ele aldıklarını ifade etti. İki ülke arasındaki diyaloğun ve üst düzey ilişkilerin sürdürülmesinin önemine vurgu yaptı.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Londra'da İngiltere Başbakan Yardımcısı Oliver Dowden ile bir araya geldi
  27 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Londra'da İngiltere Başbakan Yardımcısı Oliver Dowden ile bir araya geldi

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere'nin başkenti Londra'da İngiltere Başbakan Yardımcısı Oliver Dowden ile bir araya geldi. Görüşmede, Türkiye-İngiltere arasındaki ikili ilişkiler, ticaret ve yatırımlar, JETCO çalışmaları ve diğer potansiyel alanlar ele alındı. Ayrıca, serbest ticaret anlaşmasının genişletilmesi, vize kolaylığı, turizm, savunma sanayii ve terörle mücadele konuları da değerlendirildi.

 • 28 Şubat 'postmodern darbe'nin üzerinden 27 yıl geçti
  27 Şub 28 Şubat "postmodern darbe"nin üzerinden 27 yıl geçti

  Türkiye tarihine "postmodern darbe" olarak geçen ve sonuçları uzun yıllar tartışılan 28 Şubat 1997'deki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısının üzerinden 27 yıl geçti.

 • Bursa'da FETÖ'nün yıkılan okulunun yerine yapılan yeni cami tamamlandı
  27 Şub Bursa'da FETÖ'nün yıkılan okulunun yerine yapılan yeni cami tamamlandı

  Bursa'da FETÖ'nün yıkılan okulunun yerine yapılan yeni cami inşaatı tamamlandı. Yeni cami tamamlanınca eski caminin minaresi kontrollü olarak yıkıldı. O anlar dron ile havadan görüntülendi.

 • TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak'ın cenazesi Kırıkkale'de defnedildi
  25 Şub TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak'ın cenazesi Kırıkkale'de defnedildi

  TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Metal Sendikası Onursal Genel Başkanı Pevrul Kavlak, sağlık sorunları nedeniyle hayatını kaybetti. Kavlak'ın cenazesi Kırıkkale'de düzenlenen törenle defnedildi.

 • TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak'ın cenazesi Kırıkkale'de toprağa verildi
  25 Şub TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak'ın cenazesi Kırıkkale'de toprağa verildi

  TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Metal Sendikası Onursal Genel Başkanı Pevrul Kavlak'ın geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetmesinin ardından cenazesi Kırıkkale'de toprağa verildi. Cenaze törenine, ailesi, yakınları, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 • Haftanın tarihine bakış
  25 Şub Haftanın tarihine bakış

  Ermeni güçlerin, 26 Şubat 1992'de Hocalı'da kadın, çocuk ve yaşlı gözetmeksizin yaptığı katliamda savunmasız durumdaki 106'sı kadın, 70'i yaşlı, 63'ü çocuk 613 Azerbaycan vatandaşı hayatını kaybetti.

 • CHP Milletvekili Murat Bakan, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı ile Menzil Cemaati Sorumlusu Arasındaki Görüşmeyi Eleştirdi
  23 Şub CHP Milletvekili Murat Bakan, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı ile Menzil Cemaati Sorumlusu Arasındaki Görüşmeyi Eleştirdi

  CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Halis Zafer Koç'un Menzil cemaatinin bürokrasi sorumlusu olduğu iddia edilen Muhammed Raşid Seydaoğlu ile makamında görüşmesine ilişkin eleştirilerde bulundu. Bakan, bu görüşmenin devletteki tarikat ve cemaatlerin kadrolaşmasını gösterdiğini ve FETÖ'den boşalan kadroların başka tarikat ve cemaatlere dağıtıldığını iddia etti.

 • Salvini'nin İslam ve başörtüsü açıklaması Sardinya'da tepkiyle karşılandı
  22 Şub Salvini'nin İslam ve başörtüsü açıklaması Sardinya'da tepkiyle karşılandı

  İtalya'nın Sardinya adasında yapılacak bölgesel seçimler öncesinde Başbakan Yardımcısı Matteo Salvini'nin İslam ve başörtüsü ile ilgili sözleri tartışmalara neden oldu. Salvini'ye adanın yerel geleneklerinde de başörtüsü olduğu hatırlatıldı.

 • Polonyalı çiftçiler Ukrayna sınırını kapatıp, mısırı demir yoluna döktü
  20 Şub Polonyalı çiftçiler Ukrayna sınırını kapatıp, mısırı demir yoluna döktü

  Polonyalı çiftçiler, Ukrayna'dan ucuz tarım ve gıda ürünlerinin ithal edilmesine tepki göstererek sınır geçişini kapattı ve vagonlardaki Ukrayna mısırını demiryoluna döktü. Avrupalı çiftçilerin AB tarım politikalarına karşı protestoları devam ediyor.

 • Polonyalı çiftçiler Ukrayna mısırını demiryoluna döktü
  20 Şub Polonyalı çiftçiler Ukrayna mısırını demiryoluna döktü

  Polonyalı çiftçiler, Ukrayna'dan ucuz tarım ve gıda ürünlerinin ithal edilmesine tepki göstererek sınır geçişini kapattı ve vagonlardaki Ukrayna mısırını demiryoluna döktü. Avrupa Birliği'nin tarım politikalarına karşı yapılan protestolar devam ediyor.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: KKTC'nin gelişimi için çalışmalarımız sürüyor
  20 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: KKTC'nin gelişimi için çalışmalarımız sürüyor

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC'nin gelişebilmesi ve Doğu Akdeniz bölgesinde bir çekim merkezi haline getirilmesi için ortak çalışmaların sürdüğünü belirtti. TÜRKSOY ve KKTC Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Rauf R. Denktaş'ı Anma Toplantısı'na katılan Yılmaz, Denktaş'ın liderlik ve devlet adamlığı vasıflarıyla tarihteki müstesna yerini her zaman muhafaza edeceğini söyledi.

 • KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş'ın Anma Etkinliği Düzenlendi
  20 Şub KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş'ın Anma Etkinliği Düzenlendi

  Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) ile KKTC'nin Ankara Büyükelçiliği işbirliğinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş'ı anma etkinliği düzenlendi. Etkinliğe KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu ve birçok davetli katıldı. Konuşmalarda Denktaş'ın sanatsal kimliği ve mücadelesi vurgulandı.

 • Almanya'daki ırkçı terör saldırısında hayatını kaybedenler Hanau'da anıldı
  19 Şub Almanya'daki ırkçı terör saldırısında hayatını kaybedenler Hanau'da anıldı

  Almanya'nın Hanau kentinde 2 yıl önce 4'ü Türk 9 kişinin öldürüldüğü ırkçı saldırının 4'üncü yılında hayatını kaybedenler anıldı.

 • Hanau'da ırkçı saldırının 4. yılında hayatını kaybedenler anıldı
  19 Şub Hanau'da ırkçı saldırının 4. yılında hayatını kaybedenler anıldı

  Almanya'nın Hanau kentinde 2 yıl önce gerçekleşen ırkçı saldırının 4. yılında hayatını kaybedenler için anma töreni düzenlendi. Törende, kurbanların mezarlarına çiçek bırakıldı ve dua edildi. Almanya Türkleri son 30 yıl içinde ırkçılığa 50'den fazla kurban vermiştir.

 • Kazakistan ve Özbekistan, ticaret hacmini 10 milyar dolara çıkarma konusunda mutabık kaldı
  19 Şub Kazakistan ve Özbekistan, ticaret hacmini 10 milyar dolara çıkarma konusunda mutabık kaldı

  Kazakistan ve Özbekistan dışişleri bakanları, iki ülke arasındaki karşılıklı ticaret hacmini 10 milyar dolara çıkarma konusunda anlaştı. Özbekistan Dışişleri Bakanı Bahtiyar Saidov, Kazakistan'a gerçekleştirdiği resmi ziyarette Kazakistan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Murat Nurtileu ile bir araya geldi. İki bakan, ortak basın toplantısı düzenleyerek, ilişkilerin müttefik düzeyine yükseltilmesi ve ticaretin artırılması konularında anlaşmalar imzaladıklarını belirtti. Ayrıca, su, enerji ve taşımacılık gibi konuların yanı sıra yeni demir yollarının inşası gibi projeleri ele aldılar.

 • Haftanın tarihine bakış
  18 Şub Haftanın tarihine bakış

  Milli Güvenlik Kurulunun (MGK) 19 Şubat 2001'deki toplantısında Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Başbakan Bülent Ecevit'e Anayasa kitapçığı fırlatması ve tartışmanın Ecevit tarafından kamuoyuyla paylaşılmasının ardından Türkiye, tarihinin en ağır ekonomik krizlerinden biriyle karşı karşıya kaldı.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Almanya'da SPD milletvekilleriyle görüştü
  17 Şub Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Almanya'da SPD milletvekilleriyle görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Almanya'nın Münih kentinde Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) Alman Federal Meclisi milletvekillerinden Meclis Başkan Yardımcısı Aydan Özoğuz ve SPD Grubu Dış Politika Sözcüsü Nils Schmid ile bir araya geldi. Fidan, Münih'te yoğun diplomasi trafiği sürdürüyor.

 • Putin karşıtlığı ile bilinen ve şüpheli bir şekilde ölen Rus muhalifler
  17 Şub Putin karşıtlığı ile bilinen ve şüpheli bir şekilde ölen Rus muhalifler

  Rusya’da kaldığı cezaevinde hayatını kaybeden Aleksey Navalni, son yıllarda hayatını kaybeden Rus muhaliflerden sadece biri. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 1999 yılında iktidara geldiğinden beri çok sayıda Rus muhalif şüpheli bir şekilde hayatını kaybetti.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Almanya'da Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkanı ile görüştü
  17 Şub Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Almanya'da Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkanı ile görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Almanya'nın Münih kentinde düzenlenen 60. Münih Güvenlik Konferansı'na katılarak Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkanı Andriy Yermak ile bir araya geldi. Fidan, ayrıca diğer ülke yetkilileriyle de görüşmeler gerçekleştirdi.

 • Dışişleri Bakanı Fidan, UCM Savcısı Karim Ahmad Khan ile görüştü
  17 Şub Dışişleri Bakanı Fidan, UCM Savcısı Karim Ahmad Khan ile görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Almanya'nın Münih kentinde Uluslararası Ceza Mahkemesi Savcısı Karim Ahmad Khan ile bir araya geldi. Fidan, Münih'te Uluslararası Ceza Mahkemesi Savcısı Karim Ahmad Khan ile görüştü.

 • Bakan Fidan, Kosovalı, Karadağlı ve İzlandalı mevkidaşlarıyla görüştü
  17 Şub Bakan Fidan, Kosovalı, Karadağlı ve İzlandalı mevkidaşlarıyla görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Almanya'nın Münih kentinde Kosova Dışişleri Bakanı Donika Gervalla-Schwarz, Karadağ Dışişleri Bakanı Filip Ivanovic ve İzlanda Dışişleri Bakanı Bjarni Benediktsson ile baş başa görüşmeler gerçekleştirdi. Bakan Fidan, 60. Münih Güvenlik Konferansına katılmak üzere bulunduğu Almanya'da yoğun diplomasi trafiğini sürdürüyor.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Almanya'da Uluslararası Ceza Mahkemesi Savcısı ile görüştü
  17 Şub Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Almanya'da Uluslararası Ceza Mahkemesi Savcısı ile görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Almanya'nın Münih kentinde düzenlenen 60. Münih Güvenlik Konferansı'na katılmak üzere bulunduğu sırada Uluslararası Ceza Mahkemesi Savcısı Karim Ahmad Khan ile bir araya geldi.

 • İspanya'da binlerce kişi Filistin'e destek için gösteri yaptı
  17 Şub İspanya'da binlerce kişi Filistin'e destek için gösteri yaptı

  İspanya'da sol görüşlü partiler, sendikalar ve sivil toplum örgütlerinin çağrısıyla, aralarında bakanların da olduğu binlerce kişi Filistin'e destek için gösteri yaptı. Gösteride, İsrail'in Gazze'yi işgalinin ve bombalamasının durdurulması talep edildi. İspanya hükümeti ise İsrail'e karşı politikasında tutarsızlık gösterdi. Gösteriye katılan İspanyollar, Avrupalı hükümetlerden İsrail'e karşı eylem beklediklerini belirtti.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Almanya'da İtalya Başbakan Yardımcısı ile görüştü
  17 Şub Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Almanya'da İtalya Başbakan Yardımcısı ile görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Almanya'nın Münih kentinde düzenlenen 60. Münih Güvenlik Konferansı'na katılmak üzere bulunduğu sırada İtalya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani ile bir araya geldi. Fidan, ayrıca Karadağ Cumhurbaşkanı, Kosova Dışişleri Bakanı, Karadağ Dışişleri Bakanı ve İzlanda Dışişleri Bakanı ile de görüşmeler gerçekleştirdi.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Almanya'da dört ülkenin dışişleri bakanlarıyla görüştü
  17 Şub Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Almanya'da dört ülkenin dışişleri bakanlarıyla görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Almanya'nın Münih kentinde Kosova, Karadağ ve İzlanda dışişleri bakanlarıyla ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmeler, 60. Münih Güvenlik Konferansı kapsamında gerçekleşti.

 • Rus muhalif Navalnıy'ın ölümüne ABD, AB ve NATO'yu ayağa kaldırdı: Rusya'nın cevaplaması gereken sorular var
  16 Şub Rus muhalif Navalnıy'ın ölümüne ABD, AB ve NATO'yu ayağa kaldırdı: Rusya'nın cevaplaması gereken sorular var

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e karşı en sert muhalefet yürüten Rus muhalif lider Aleksey Navalnıy hapishanede yaşamını yitirdi. Navalnıy'ın şüpheli ölümüne ABD, AB ve NATO'dan sert tepki geldi. NATO, "Rusya'nın yanıt vermesi gereken çok önemli sorular var." açıklamasını yaparken ABD ve AB şüpheli ölümden Rusya'yı sorumlu tuttu.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Almanya'da Moldova Dışişleri Bakanı Mihai Popşoi ile bir araya geldi
  16 Şub Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Almanya'da Moldova Dışişleri Bakanı Mihai Popşoi ile bir araya geldi

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Almanya'da düzenlenen 60. Münih Güvenlik Konferansı kapsamında Moldova Dışişleri Bakanı Mihai Popşoi ile bir araya geldi.

 • 2023'te Türkiye ile Özbekistan arasındaki ilişkiler daha da gelişecek
  14 Şub 2023'te Türkiye ile Özbekistan arasındaki ilişkiler daha da gelişecek

  Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar, 2023'te Türkiye ile Özbekistan arasındaki ilişkilerin daha da gelişerek devam ettiğini söyledi.

 • İtalya'da 13 yaşındaki bir kız toplu tecavüze uğradı
  13 Şub İtalya'da 13 yaşındaki bir kız toplu tecavüze uğradı

  İtalya'nın Sicilya kentinde 13 yaşındaki bir kız, erkek arkadaşıyla yürüyüş yaparken 'ülkeye yasa dışı yollardan giren gençler tarafından' toplu tecavüze uğradı. Başbakan Yardımcısı Matteo Salvini ve İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, olayla ilgili açıklamalarda bulundu. Saldırganlar polis tarafından yakalandı.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, IKBY Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani ile görüştü
  07 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, IKBY Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani ile görüştü

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani ile Erbil'de bir araya geldi. Güler, Talabani ile gerçekleştirdiği görüşme hakkında bilgi vermedi.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Laos Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı ile görüştü
  05 Şub Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Laos Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı ile görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Ankara'da Laos Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Saleumxay Kommasith ile bir araya geldi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, görüşmenin Bakanlığa bağlı Avrupa Birliği Başkanlığında gerçekleştiği belirtildi.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Laos heyetini kabul etti
  05 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Laos heyetini kabul etti

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Laos Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Saleumxay Kommasith ile beraberindeki heyeti kabul etti. Görüşmede, iki ülke arasındaki mevcut ilişkiler ve potansiyel işbirliği alanları değerlendirildi.

 • Kanada, yabancılara konut satışı yasağını 2027'ye kadar uzattı
  04 Şub Kanada, yabancılara konut satışı yasağını 2027'ye kadar uzattı

  Kanada, vatandaşlarının yaşadığı ev bulma sorunu nedeniyle 1 Ocak 2025'te sona erecek olan yabancılara konut satışı yasağını 1 Ocak 2027'ye kadar uzattı.

 • Meral Akşener, ablasının cenaze törenine katıldı
  03 Şub Meral Akşener, ablasının cenaze törenine katıldı

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hayatını kaybeden ablası Mualla Özen'in cenaze törenine katıldı ve ablasını son yolculuğuna uğurladı.

 • Trendyol Ukrayna pazarına girmeye hazırlanıyor
  02 Şub Trendyol Ukrayna pazarına girmeye hazırlanıyor

  Trendyol, Ukrayna'yı yurt dışı açılım stratejisine dahil ederek hızla gelişen e-ticaret pazarını ve Ukraynalı tüketicilerin Türk ürünlerine olan ilgisini değerlendirmeyi hedefliyor. Şirket, dijital ve lojistik altyapıya yatırımlar yaparak bölgedeki faaliyetlerinde avantaj sağlamayı planlıyor. Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı, Türk şirketlerin Ukrayna'da yatırım yapmaya hazırlanmasını önemli bulduklarını belirtti.

 • Kosova'da avro kullanımı zorunlu hale geldi, Sırplar endişeli
  01 Şub Kosova'da avro kullanımı zorunlu hale geldi, Sırplar endişeli

  Kosova Merkez Bankası'nın (BQK) yönetmeliğiyle, Kosova'da nakit ödemelerde sadece avronun kullanılması zorunlu hale geldi. Bu durum, özellikle Sırpların yaşadığı bölgelerde endişe yaratıyor. Sırplar, Sırp dinarının hala geçerli olduğunu düşünse de, bazı işletmeler avro yanında dinarla da satış yapmaya devam ediyor. Kosova hükümeti ise cezai tedbirler yerine bilgilendirme çalışmalarına odaklanacağını açıkladı.

 • Ukrayna'nın Yeniden İnşası Forumu İstanbul'da düzenlendi
  31 Oca Ukrayna'nın Yeniden İnşası Forumu İstanbul'da düzenlendi

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın katıldığı Ukrayna'nın Yeniden İnşası Forumu, Türkiye ve Ukrayna arasındaki ticaret ilişkilerini geliştirmeyi hedefliyor. Forumda, nakliye koridorları ve ticaret koridorları konuları ele alındı. Ayrıca, Türkiye'nin Ukrayna'nın yeniden inşasında destek vereceği belirtildi.

 • Ukrayna'nın Yeniden İnşası Forumu İstanbul'da düzenlendi
  31 Oca Ukrayna'nın Yeniden İnşası Forumu İstanbul'da düzenlendi

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın katıldığı Ukrayna'nın Yeniden İnşası Forumu, Türkiye ve Ukrayna arasındaki ticaret ilişkilerini geliştirmeyi hedefliyor. Forumda, nakliye koridorları ve ticaret koridorları konuları ele alındı. Ayrıca, Türkiye'nin Ukrayna'nın yeniden inşasında destek vereceği belirtildi.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Türkiye, 2024'te milli uydusunu Amerika'ya gönderecek
  31 Oca Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Türkiye, 2024'te milli uydusunu Amerika'ya gönderecek

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye'nin uzay çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Uraloğlu, Türkiye'nin stratejik konumu ve ulaşım koridorları hakkında bilgi verdi. Ayrıca, İstanbul Havalimanı'nın yolcu hedefi ve süper hızlı tren projesiyle ilgili bilgiler paylaşıldı. Türk müteahhitlik şirketlerinin Ukrayna'da üstlendiği projeler de vurgulandı.

 • Türkiye-Ukrayna Serbest Ticaret Anlaşması Yakında Yürürlüğe Girecek
  31 Oca Türkiye-Ukrayna Serbest Ticaret Anlaşması Yakında Yürürlüğe Girecek

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye-Ukrayna Serbest Ticaret Anlaşması'nın yakında yürürlüğe gireceğini belirtti. Bakan Bolat, Türk müteahhitleriyle birlikte Ukrayna'ya gideceklerini ve Türkiye-Ukrayna görev gücünün ilk toplantısını Ukrayna'da gerçekleştireceklerini söyledi. Ayrıca, Türk müteahhitlik sektörünün Ukrayna'nın yeniden inşasında önemli bir rol oynayacağını vurguladı.

 • Türkiye ve Ukrayna, altyapı işbirliği için görüşmelerde bulundu
  31 Oca Türkiye ve Ukrayna, altyapı işbirliği için görüşmelerde bulundu

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ukrayna'nın Yeniden İnşası Forumu öncesinde Ukrayna heyetiyle bir araya geldi. Forumda, Türkiye ve Ukrayna'dan kurumlar altyapı projeleri hakkında sunumlar yapacak. Bolat ve Uraloğlu, görüşmelerde Türk müteahhitlerinin Ukrayna'nın yeniden inşasında rol almasını ele aldı ve ticaret hacmini artırma konusunda değerlendirmelerde bulundu. Uraloğlu, Ukrayna'ya olan desteğin süreceğini vurguladı.

 • Bakan Fidan'dan Montrö tartışmalarına nokta: Akıldan geçirilmesi bile söz konusu olamaz
  30 Oca Bakan Fidan'dan Montrö tartışmalarına nokta: Akıldan geçirilmesi bile söz konusu olamaz

  Bulgaristan'da mevkidaşı ile kamera karşısına geçen Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Montrö Boğazlar Sözleşmesi'nin yürürlükten kaldırılacağı iddialarına yanıt verdi. Fidan, "Montrö Sözleşmesi'ni harfiyen uygulamayı sürdüreceğiz. Bu konunun tartışılmasını bırakın, akıldan geçirilmesi bile söz konusu olamaz" dedi.

 • Bulgaristan Başbakan Yardımcısı: Türkiye dost, müttefik ve stratejik ortağımızdır
  30 Oca Bulgaristan Başbakan Yardımcısı: Türkiye dost, müttefik ve stratejik ortağımızdır

  Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Mariya Gabriel, Türkiye'nin sadece komşu değil aynı zamanda dost, NATO'da müttefik ve stratejik ortak olduğunu belirtti. Gabriel, Türkiye ile ortak inisiyatifler geliştirerek bölgede barış, istikrar ve güvenlik alanında sorumluluk paylaştıklarını ifade etti. Ayrıca enerji ve iklim alanında ortak çalışma grubu oluşturulacağını ve Türkiye'nin Avrupa yoluna destek verdiklerini vurguladı.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Mariya Gabriel ile görüşme yaptı
  30 Oca Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Mariya Gabriel ile görüşme yaptı

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Mariya Gabriel ile gerçekleştirdiği basın toplantısında Montrö Sözleşmesi'ni harfiyen uygulamayı sürdüreceklerini belirtti. İkili ilişkilerin yanı sıra bölgesel konuların da ele alındığı görüşmede, Türkiye ve Bulgaristan arasındaki ticaret hacminin artması hedeflendiği ifade edildi.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Türkiye ve Bulgaristan'ın Karadeniz'e kıyısı olan NATO müttefikleri olduğunu belirtti
  30 Oca Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Türkiye ve Bulgaristan'ın Karadeniz'e kıyısı olan NATO müttefikleri olduğunu belirtti

  Fidan, Bulgaristan'ın coğrafi konumuyla enerji ve ulaştırma açısından büyük öneme sahip olduğunu vurgulayarak, ikili ilişkilerin her açıdan ele alındığını ve iş birliğinin yeni alanlara taşınması konusunda görüş alışverişinde bulunulduğunu söyledi. Ayrıca, Karadeniz'in güvenliği ve istikrarının hayati önem taşıdığını ve Ukrayna'daki savaşın Karadeniz'de bir tırmanmaya yol açmaması için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

 • Bulgaristan Başbakan Yardımcısı: İnsan Kaçakçılığı AB için ortak bir iç sorun
  26 Oca Bulgaristan Başbakan Yardımcısı: İnsan Kaçakçılığı AB için ortak bir iç sorun

  Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Mariya Gabriel, insan kaçakçılığının sadece üçüncü dünya ülkeleri için değil, Avrupa vatandaşları için de ortak bir iç sorun olduğunu belirtti. Gabriel, insan kaçakçılığıyla mücadelenin sadece suçluların cezalandırılmasıyla sınırlı kalmaması gerektiğini vurguladı. Konferansta, insan kaçakçılığıyla mücadelede stratejik vizyon ve kalıcı çözümler ele alındı.

 • Türkiye ile Gürcistan arasında 2024-2028 yılları için Kültürel İş Birliği Programı imzalandı
  26 Oca Türkiye ile Gürcistan arasında 2024-2028 yılları için Kültürel İş Birliği Programı imzalandı

  Türkiye ile Gürcistan arasında 2024-2028 yılları için Kültürel İş Birliği Programı imzalandı. Program kapsamında Osmanlı ve Gürcistan kültürel mirasının korunması ve restorasyonu için çalışma grupları oluşturulacak ve eylem planları hazırlanacak. İki ülke arasındaki kültürel ilişkilerin daha da pekiştirileceği belirtilirken, Türkiye'nin bu çalışmalar için ayırdığı bütçe takdir edildi.

 • Türkiye ve Gürcistan Arasında Kültürel İş Birliği Programı İmzalandı
  26 Oca Türkiye ve Gürcistan Arasında Kültürel İş Birliği Programı İmzalandı

  Türkiye ve Gürcistan arasında gerçekleştirilen 2024-2028 yılları için 'Kültürel İş Birliği Programı' imza töreninde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 'İmzalamış olduğumuz bu program ile bu çalışmaları karşılıklı olarak daha da ileriye taşıyacak sadece ortak kültürel mirasın korunması değil, kültürün her alanında ilişkilerimizi daha da ilerletmek istiyoruz' dedi.

 • Türkiye ve Gürcistan Arasında Kültürel İş Birliği Programı İmzalandı
  26 Oca Türkiye ve Gürcistan Arasında Kültürel İş Birliği Programı İmzalandı

  Türkiye ve Gürcistan arasında gerçekleştirilen 2024-2028 yılları için 'Kültürel İş Birliği Programı' imza töreninde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 'İmzalamış olduğumuz bu program ile bu çalışmaları karşılıklı olarak daha da ileriye taşıyacak sadece ortak kültürel mirasın korunması değil, kültürün her alanında ilişkilerimizi daha da ilerletmek istiyoruz' dedi.

 • Çekya, Kosova'nın Avrupa örgütlerine üyeliğine destek veriyor
  24 Oca Çekya, Kosova'nın Avrupa örgütlerine üyeliğine destek veriyor

  Çekya Avrupa İşleri Bakanı Martin Dvorak, Kosova'nın Avrupa Konseyi dahil olmak üzere uluslararası örgütlere üyeliğine devam eden desteğini teyit etti. Dvorak, Kosova'nın Avrupa entegrasyonu yolunda başarılı olacağına inandığını ve desteklerinin devam edeceğini belirtti. Kosova-Sırbistan diyalog sürecinin AB entegrasyonundan ayrı tutulması gerektiğini vurgulayan Başbakan Yardımcısı Bislimi ise AB'nin Kosova'ya uyguladığı cezai tedbirlerin kaldırılmasının gerekliliğini dile getirdi.

 • İsveç Meclisinden uyuşturucu çıktı
  23 Oca İsveç Meclisinden uyuşturucu çıktı

  İsveç parlamento binasında tuvalet ve bazı ofislerde kokain bulunduğu ortaya çıktı. Ülkede kokain kullanımında artış yaşanmasına rağmen daha sıkı uyuşturucu yasaları uygulanmaktadır. Kokain izlerinin bulunduğu siyasi partilerin tuvaletlerinde kapsamlı bir soruşturma yapılması talep edilmektedir.

 • Almanya'da aşırı sağcı parti AfD'nin yasaklanması tartışılıyor
  21 Oca Almanya'da aşırı sağcı parti AfD'nin yasaklanması tartışılıyor

  Almanya'da yapılan gizli bir toplantıda 'kitlesel sınır dışı planı' konuşulması sonrası aşırı sağcı parti AfD'nin yasaklanması önerisi gündeme geldi. Toplantıya AfD'nin tepe isimlerinin yanı sıra neo-Nazi olduğu bilinen kişilerin de katıldığı iddia edildi. Bu gelişmeler büyük protestolara neden oldu. Almanya genelinde ikinci parti konumunda olan AfD ise siyasi rakiplerince skandal bir şekilde karalandığını savunuyor.

 • Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Abidin Paşa Köşkü'nü Milli Mücadele Müzesi olarak açtı
  21 Oca Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Abidin Paşa Köşkü'nü Milli Mücadele Müzesi olarak açtı

  Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, tarihi Abidin Paşa Köşkü’nü Milli Mücadele Müzesi olarak hizmete açtı. Açılış törenine CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile CHP’nin eski Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu ve Hikmet Çetin’de katıldı. Taşdelen, konuşmasında, "Çankaya Belediyesi her CHP'li belediye gibi halkın olanı halka geri verir. Bunlardan birisi de bu tarihi köşktür" dedi. CHP Genel Başakın Özel, tarihi köşkü son teknolojik imkanlarla modern bir müze haline dönüştüren Taşdelen’e teşekkür etti.

 • Özgür Özel: 'Herkesi Çankaya'ya Getirebilir Miyiz?
  20 Oca Özgür Özel: "Herkesi Çankaya'ya Getirebilir Miyiz?

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Göç alan kentler, ilçeler CHP'nin yönetiminde. İnsanların göç edip ayrılmak istediği yerleri başkaları yönetiyor. Peki herkesi Çankaya'ya getirebilir miyiz? Herkesi Yenimahalleli yapabilir miyiz? Herkes Karşıyaka'da, Kadıköy'de oturabilir mi? Olmaz. Ama 31 Mart seçimlerinde CHP belediyelerine oy verirseniz, böyle halkçı belediye başkanları ve bu kadar güzel hizmetler sizin beldenize, şehrinize gelebilir. Onun için yapılması gereken CHP'nin belediyecilik anlayışına sahip olacak olan belediye başkan adaylarımıza; Anadolu'nun dört bir yanında, 976 ilçede 81 ilde oy vermektir” dedi.

 • Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen: 'Partimizin Türkiye'de en yüksek oy artışlarından biri Çankaya'da oldu'
  20 Oca Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen: 'Partimizin Türkiye'de en yüksek oy artışlarından biri Çankaya'da oldu'

  Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Abidinpaşa Köşkü Milli Mücadele Müzesi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, partisinin Türkiye genelindeki oy artışına değinerek, Çankaya'da belediye hizmetlerinden memnuniyetin yüksek olmasının bu başarıda etkili olduğunu belirtti. Taşdelen, belediyenin gerçekleştirdiği projeler ve hizmetlerle vaatler yerine yaptıklarını konuştuğunu vurguladı.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Abidinpaşa Köşkü Milli Mücadele Müzesi'nin açılışında konuştu
  20 Oca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Abidinpaşa Köşkü Milli Mücadele Müzesi'nin açılışında konuştu

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Çankaya Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen Abidinpaşa Köşkü Milli Mücadele Müzesi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, belediye başkanı sayısını artırarak Ankara'nın tarihini ve kültürünü ortaya çıkaracak çalışmalara devam edeceklerini belirtti. Abidinpaşa Köşkü, restore edilerek teknolojik donanımlı bir müzeye dönüştürüldü ve açılış törenine birçok siyasi isim katıldı. Yavaş, konuşmasında ayrıca Ankara'nın tarihi ve kültürel değerlerini koruma ve dünya başkentleriyle yarışma hedeflerini vurguladı.

 • İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Eyüpsultan'da Anahtar Teslim Töreni'ne katılacak
  20 Oca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Eyüpsultan'da Anahtar Teslim Töreni'ne katılacak

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Eyüpsultan'da düzenlenecek olan Yeşilpınar Evleri 2. Etap Anahtar Teslim Töreni'ne katılacak. Aynı gün CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kemal Kılıçdaroğlu, Hikmet Çetin, Murat Karayalçın ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Karayalçın, Abidin Paşa Köşkü Milli Mücadele Müzesi'nin açılışına katılacak.

 • Ticaret Bakanı Bolat, KKTC'deki temaslarında ekonomik ilişkilerin önemini vurguladı
  19 Oca Ticaret Bakanı Bolat, KKTC'deki temaslarında ekonomik ilişkilerin önemini vurguladı

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde gerçekleştirdiği temaslarında KKTC ile olan ilişkilerin sadece siyasi ve kültürel boyutta sınırlı olmadığını belirtti. Bolat, Türkiye ve KKTC arasındaki ticari ilişkilerin derinleştirilmesi, ticaretin çeşitlendirilmesi ve yatırım fırsatlarının artırılması için çaba gösterdiklerini ifade etti. Ayrıca, KKTC'nin doğal kaynaklarının ve ekonomik gücünün bölgedeki stratejik önemine dikkat çekerek, birlikte gelecek inşa etmek için çalıştıklarını söyledi. KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu da Türkiye'nin KKTC'nin ekonomik ve ticari hedeflerine destek verdiğini vurgulayarak, ihracatın artırılması ve dış ticaret açıklarının kapatılması için çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: Filistin Meselesi İçin Birlik Olmalıyız
  18 Oca Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: Filistin Meselesi İçin Birlik Olmalıyız

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Filistin meselesine ilişkin, "Eğer bu kadar haklı bir meseleyi, biz bir araya gelip onurlu bir biçimde, güçlü bir biçimde hep beraber savunamazsak bunun yeterliliğini göstermezsek bugün bu kriz Filistinlileri gelir bulur, yarın başka bir Müslüman ülkeyi bulur.

Advertisement