Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Rahatlık devam ederse, gerekli kararları yeniden alırız

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kurban Bayramı süresince koronavirüs açısından oluşan olumsuz tablolar sonrasında "Bu rahatlık devam ederse tablonun olumsuz yönde gitmesi kaçınılmaz. Bölgesel olarak gerekli kararları yeniden alırız" diye konuştu.

Kurban Bayramı'nda Ramazan Bayramı'nın aksine koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağı uygulanmadı. Ancak bu durum rehavete ve vatandaşların rahat davranmasına neden oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da bu durum nedeniyle "Bu rahatlık devam ederse tablonun olumsuz yönde gitmesi kaçınılmaz. Üzülerek söylüyorum normalleşmeyle birlikte tedbirler devre dışı kaldı, temas arttı" ifadelerini kullandı.

"AÇIK HAVADA HASTALIK DAHA AZ BULAŞIR DİYE BİR ALGI VAR"

Gazeteci Candaş Tolga Işık'a konuşan Bakan Koca şunları söyledi "Bu rahatlık devam ederse tablonun olumsuz yönde gitmesi kaçınılmaz. Biz yeniden ciddi kısıtlamalar getirmeden vatandaşlarımız rehavetten kurtulsun. Aksi halde bölgesel olarak gerekli kararları yeniden almak zorunda kalırız. Üzülerek söylüyorum normalleşmeyle birlikte tedbirler devre dışı kaldı, temas arttı. İnsanlarda açık havada hastalık daha az bulaşacağına dair yanlış bir algı var. Bu virüsten korunmanın tek yolu önce mesafe ardından da maske."

01 Ağustos 2020 Cumartesi 15:11
YORUMLAR (52)
  • Burciess : Yabancilar akin akin geliyor. Sinir kapisi kapanmali yabancilara acilen. Yoksa gidisat hic iyi degil. . Plajlar da tiklim tiklim. Mesafe yok. Ege bolgezinde yasiyorum. Ayagim denize deymedi daha. Risk altindayiz. Lutfen gelmeyin. GELMEYIN
  • Pınar : Bu hastalığın bağışıklığı yok defalarca hastalanabilirmiş insan. Aynı zamanda ölümcül
  • Acil : Sıkı önlemler alınmalı,şuan doğu illerinde hastalık arttı.insanlara kalırsa kimse korunmuyor
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika