Son dakika Ramazan Bayramı haberleri, Ramazan Bayramı son dakika, son dakika Ramazan Bayramı

Son Dakika Ramazan Bayramı Haberleri

 • BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: 28 Şubat birkaç sene sonra yok oldu
  14:53 BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: 28 Şubat birkaç sene sonra yok oldu

  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Yozgat'ta yaptığı konuşmada 28 Şubat'ın postmodern bir darbe olduğunu belirterek, milletin iradesine yapılan darbeleri kınadıklarını söyledi. Destici, Türkiye'nin birlik ve kardeşlik içinde yaşamasını istediklerini vurguladı. Ayrıca, emekli maaşlarının iyileştirilmesi ve çiftçilere destek verilmesi gerektiğini ifade etti.

 • Ünye Belediyesi İşçilerine Yüzde 105 Zam Yapıldı
  12:44 Ünye Belediyesi İşçilerine Yüzde 105 Zam Yapıldı

  Ünye Belediyesi'nde kadrolu işçiler ile şirket çalışanlarının maaşlarına yüzde 105 zam yapıldı. Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, zamın enflasyona ezdirmemek için yapıldığını belirtti.

 • Erzurum Müftülüğü, 2024 Ramazan Ayı Takvimini Açıkladı
  10:22 Erzurum Müftülüğü, 2024 Ramazan Ayı Takvimini Açıkladı

  Erzurum Müftülüğü, yaklaşan 2024 Ramazan ayı ile ilgili takvimi açıkladı. Takvime göre, Ramazan ayının ilk teravih namazı 10 Mart Pazar günü kılınacak ve 11 Mart Pazartesi günü oruç tutulmaya başlanacak. Kadir Gecesi ise 5 Nisan Cuma gecesi idrak edilecek. Ramazan Bayramı ise 10 Nisan Çarşamba günü başlayacak ve 3 gün sürecek.

 • İzmir-Midilli Seferleri Başlıyor
  26 Şub İzmir-Midilli Seferleri Başlıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan İzmir-Midilli seferleri, 3 Mayıs'ta başlıyor. Haftada iki kez düzenlenecek olan seferlerde bilet satışları başladı ve gençler yüzde 50 indirimli seyahat edecek.

 • İzmir-Midilli Seferleri 3 Mayıs'ta Başlıyor
  26 Şub İzmir-Midilli Seferleri 3 Mayıs'ta Başlıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin deniz turizmini canlandırmak için başlattığı İzmir-Midilli seferleri, 3 Mayıs'ta başlıyor. Bu yıl İhsan Alyanak ve Prof. Dr. Aziz Sancar gemileriyle haftada iki olmak üzere 41 sefer düzenlenecek. Ramazan Bayramı'na özel seferlerin konduğu programda bilet satışları başlarken gençler yüzde 50 indirimli seyahat edecek.

 • YetimSev, 500 çocuğun bayramlıklarını temin etmek için çalışıyor
  24 Şub YetimSev, 500 çocuğun bayramlıklarını temin etmek için çalışıyor

  Afyonkarahisar Yetim Çocuklar Vakfı (YetimSev) Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Ülkü, Ramazan Bayramı için 500 yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi çocuğun bayramlıklarını almak için çalışma yaptıklarını belirtti. Ülkü, vakıf binasında düzenlediği toplantıda, YetimSev'in başta yetim ve öksüzler olmak üzere bütün çocuklara kol kanat germek için kurulduğunu söyledi. Türk medeniyetinde vakıf geleneğinin hep var olduğunu aktaran Ülkü, şunları kaydetti: 'Tarihimiz geçmişten beri korunması, yaşatılması ve desteklenmesi gereken her konuda vakıf örnekleriyle doludur. Başlangıçta Afyonkarahisar olmak üzere, yeryüzünün her yerinde fakirliğe, açlığa, cehalete ve şiddete maruz kalan çocuklara gücümüz yettiğince, ömrümüz elverdiğince hizmet etme sevdası ve sorumluluğuyla kurulan bu vakıf, bugünden itibaren amaçlarını yerine getirmeye başlayacaktır.'

 • Depremzede Kadınlara Dikiş Eğitimi Veren Terzi
  23 Şub Depremzede Kadınlara Dikiş Eğitimi Veren Terzi

  İstanbul'da terzilik yapan Züleyha Akgül, Hatay'da depremzede kadınlara çadırda dikiş eğitimi vererek aile bütçelerine katkı sağlıyor. Akgül, çocuklarla oyuncak yapma etkinliğine annelerin de katılmasıyla dikiş öğretme fikriyle harekete geçti. Hatay'da kurduğu atölyede depremzede kadınlara dikiş eğitimi veren Akgül, onların meslek sahibi olmalarını ve ev bütçelerine katkı sağlamalarını amaçlıyor. Proje kapsamında yaklaşık 50 kadına dikiş eğitimi verildi ve kadınlar ürettikleri ürünleri satarak geçimlerini sağlıyor.

 • Kahramanmaraş'ta depremden etkilenen çiftler için toplu düğün yapılacak
  22 Şub Kahramanmaraş'ta depremden etkilenen çiftler için toplu düğün yapılacak

  Kahramanmaraş'ta 6 Şubat 2023'teki depremlerden etkilenen 100 nişanlı çift için toplu düğün yapılacak, çiftlere çeyiz desteği verilecek. Kahramanmaraş Valiliği, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı, Mehir Aile Derneği ile il müftülüklerince organize edilen, 'Kahramanmaraş'ta Yuvalar Kuruyoruz Toplu Düğün ve Çeyiz Yardımı' projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

 • Ankara Palas Müzesi Cumhuriyet'in İlk Yıllarının Anıtsal Yapılarından Biridir
  22 Şub Ankara Palas Müzesi Cumhuriyet'in İlk Yıllarının Anıtsal Yapılarından Biridir

  Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar Başkanlığı tarafından restore edilen Ankara Palas Müzesi, ziyarete açıldı. Müzede tablolar, saatler, teknolojik araçlar, gümüşler, sofra takımları, yazma ve matbu eserler, Atatürk'ün kullandığı eşyalar, diplomatik hediyeler, Hereke dokumaları, Beykoz camları, Yıldız porselenleri, madalya ve nişanlar, mühür ve sikkeler, hazine koleksiyonundan seçkiler yer alıyor. Ziyaretçiler, müzenin yenilenmiş ve güzel olduğunu belirtirken, özellikle Osmanlı ve Cumhuriyet dönemine ait diplomatik hediyelerin sergilendiği alan ilgi çekiyor.

 • 8. Yargı Paketi TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi (4)
  21 Şub 8. Yargı Paketi TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi (4)

  Emekli bayram ikramiyesi tutarı 2 bin liradan 3 bin liraya yükseltilecek.

 • Emekli ikramiyesi komisyondan geçti
  21 Şub Emekli ikramiyesi komisyondan geçti

  Emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin 3 bin TL'ye yükseltilmesini öngören madde Meclis Adalet Komisyonu'nda kabul edildi. İkramiyeler ise bayramdan önceki hafta olan 1-9 Nisan tarihleri arasında hesaplara geçecek. Diğer ikramiye ödemesi ise Kurban Bayramı öncesi 10-15 Haziran haftasında ödenecek.

 • Ankara Palas Müzesi Cumhuriyetin İlk Yıllarının Anıtsal Yapılarından Biridir
  21 Şub Ankara Palas Müzesi Cumhuriyetin İlk Yıllarının Anıtsal Yapılarından Biridir

  Cumhuriyetin ilk yıllarının anıtsal yapılarından olan Ankara Palas Müzesi, 2018'de başlatılan restorasyonun tamamlanmasıyla yarın ziyarete açılıyor. Müzede, Milli Saraylar koleksiyonlarından nadide parçalar ve Atatürk dönemine ait eserler sergileniyor. Restorasyon sürecinde binanın zemin ve temelinde güçlendirme yapıldı. Müze, pazartesi günleri hariç 09.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

 • Mezitli Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında ek protokol imzalandı
  21 Şub Mezitli Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında ek protokol imzalandı

  Mezitli Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında 'Mutlu Mezitli Şirketi' bünyesinde faaliyet gösteren çalışanları kapsayan toplu iş sözleşmesi ek protokolü imzalandı. Protokol ile işçilerin haftalık çalışma süresi 45 saatten 40 saate indirilirken çeşitli maddi konularda da iyileştirmeye gidildi.

 • Mezitli Belediyesi ve DİSK Genel İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı
  21 Şub Mezitli Belediyesi ve DİSK Genel İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı

  Mezitli Belediyesi ve DİSK Genel İş Sendikası arasında Mutlu Mezitli Şirketi çalışanlarını kapsayan toplu iş sözleşmesi 'Ek Protokolü' imzalandı. Sözleşme ile ikramiye, bayram yardımı, yemek yardımı gibi haklar iyileştirildi.

 • Mezitli Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı
  21 Şub Mezitli Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı

  Mezitli Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında 'Mutlu Mezitli Şirketi' bünyesinde faaliyet gösteren çalışanları kapsayan toplu iş sözleşmesi ek protokolü imzalandı. Protokol ile işçilerin haftalık çalışma süresi 45 saatten 40 saate indirilirken çeşitli maddi konularda da iyileştirmeye gidildi.

 • Bayram ikramiyesine TÜED Başkanı Ergün'den tepki: En düşük 5 bin TL olmalı
  17 Şub Bayram ikramiyesine TÜED Başkanı Ergün'den tepki: En düşük 5 bin TL olmalı

  Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, emekliye bayram ikramiyesinin yetersiz olduğunu belirterek, TÜİK rakamlarına göre en düşük emekli ikramiyesinin 5 bin 679,08 TL olması gerektiğini söyledi. Ergün, emekli bayram ikramiyelerinin gerçekçi kriterlere göre yeniden güncellenmesi gerektiğini vurguladı.

 • Zamlı bayram ikramiyesi kimlere ne kadar ödenecek? Detaylar belli oldu
  17 Şub Zamlı bayram ikramiyesi kimlere ne kadar ödenecek? Detaylar belli oldu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilerin bayram ikramiyesinin 2 bin liradan 3 bin liraya çıkartılacağını açıkladı. İkramiye zammına ilişkin önce yasal düzenleme yapılacak. Peki zamlı bayram ikramiyesinden kimler, nasıl yararlanacak? Detaylar haberimizde...

 • Mersin Tarsus Belediyesi Ramazan Ayında Ekmeği 1 TL'den Satacak
  15 Şub Mersin Tarsus Belediyesi Ramazan Ayında Ekmeği 1 TL'den Satacak

  Mersin Tarsus Belediyesi, genelde yapılan zamdan etkilenen ekmek fiyatlarını düşürerek, Ramazan ayında 1 TL'den satışa sunacak.

 • Kartal Belediyesi ve Tüm Yerel-Sen Arasında Ek Protokol İmzalandı
  15 Şub Kartal Belediyesi ve Tüm Yerel-Sen Arasında Ek Protokol İmzalandı

  Kartal Belediyesi ve Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası (Tüm Yerel-Sen) arasında toplu iş sözleşmesi (TİS) ek protokolü imzalandı. Ek protokol kapsamında memurlara yönelik ekonomik ve sosyal haklar ile ilgili iyileştirmeler yapıldı. Sosyal destek 15 bin TL'ye çıkarılırken, yılda 4 kez olmak üzere 5 bin TL ikramiye verilecek.

 • Fethiye Foça Mahallesi'nde Yaz Sezonu Hazırlıkları Devam Ediyor
  13 Şub Fethiye Foça Mahallesi'nde Yaz Sezonu Hazırlıkları Devam Ediyor

  Fethiye'nin gözde turizm merkezlerinden biri olan Fethiye Foça Mahallesi'nde bulunan Çalış Mevkii'nde, 2024 yaz sezonu için işletmeler ara vermeden çalışmalarını sürdürüyor. Turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmeler, 2023 yazını tamamladıktan sonra hemen yeni sezon için hazırlıklara başlamıştı. Büyük beklentileri olan işletmeler, 10 Nisan Ramazan Bayramı'na kadar tam kapasiteyle hizmet vermeye başlamayı planlıyor.

 • Netanyahu: Refah'a saldırılar 10 Mart'ta başlayacak Ramazan ayından önce bitmeli
  10 Şub Netanyahu: Refah'a saldırılar 10 Mart'ta başlayacak Ramazan ayından önce bitmeli

  İsrail saldırıları nedeniyle Gazze Şeridi'nin güneyinde bulunan Refah kentine giden Gazzeliler, orada da İsrail zulmüyle karşı karşıya. İsrail ordusu, 1,5 milyon Gazzelinin sığındığı kente saldırı planı yaparken İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu katliam için tarih verdi. Savaş kabinesine bilgi veren Netanyahu'nun Refah kentine saldırının 10 Mart gibi başlayacağı, Ramazan ayı öncesi operasyonu tamamlamak istediğini söylediği öğrenildi.

 • Emeklinin bayram ikramiyesi ne kadar olacak? Masada iki farklı formül var
  05 Şub Emeklinin bayram ikramiyesi ne kadar olacak? Masada iki farklı formül var

  Şu an 2 bin lira seviyesinde olan bayram ikramiyeleriyle ilgili 2 farklı formül üzerinde duruluyor. Bunlardan ilki ikramiyelerin 2 bin liradan 3 bin liraya çıkarılması, diğeri ise 2 bin liralık ikramiyelerin 5 bin lira olarak güncellenmesi.

 • Depremzede Yaşlılara El Sanatları Eğitimi Veriliyor
  04 Şub Depremzede Yaşlılara El Sanatları Eğitimi Veriliyor

  Hatay'da depremde evi yıkılan ve Yozgat'ta yerleştirilen Feride Funda Atay, huzurevi sakinleri ile birlikte depremzede yaşlılara el sanatları eğitimi vererek stres atıyor. Atay, depremzedelerle birbirlerini telkin etmeye çalıştıklarını ve memleket özlemi içinde olduklarını belirtti. Yozgat'ta kalan depremzedeler ise el sanatları yaparak stres atmaya çalışıyor ve memleketlerinde hayatın normale dönmesini bekliyorlar.

 • Bakan Işıkhan: Emeklilerimize birçok hizmette ayrıcalık ve indirim sağlanacak
  26 Oca Bakan Işıkhan: Emeklilerimize birçok hizmette ayrıcalık ve indirim sağlanacak

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 2024 yılının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 'Emekliler Yılı' ilan edilmesiyle ilgili olarak, 'Türkiye Yüzyılı'nın Emektarları Programı'nı hayata geçireceklerini açıkladı. Program kapsamında emeklilere birçok hizmette ayrıcalık, öncelik, indirim ve benzeri uygulamaların yapılması sağlanacak. Ayrıca, emeklilere yapılan ek zamla ilgili bilgiler de paylaşıldı.

 • İstanbul'da Fast Food Zincirlerinde Kızartma Yağı Denetimi
  25 Oca İstanbul'da Fast Food Zincirlerinde Kızartma Yağı Denetimi

  İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, fast food zincirlerinde ve toplu tüketim yerlerindeki kızartma yağlarının denetimini gerçekleştirdiklerini açıkladı. Denetimlerde uygunsuzluk tespit edilen işletmelere idari para cezası kesildi.

 • Diyarbakır'da deprem konutları tamamlanmaya devam ediyor
  24 Oca Diyarbakır'da deprem konutları tamamlanmaya devam ediyor

  Diyarbakır'da TOKİ tarafından yapılan 6 bin 40 deprem konutunun inşaat çalışmaları devam ediyor. Konutlardan 242'si tamamlanırken, bitme aşamasına gelen 581 konut da ay içerisinde teslime hazır hale getirilecek. Depremzedelerin konteynerlerde yaşadığı geçici konaklama merkezindeki aileler, konutlarının bir an önce tamamlanmasını bekliyor.

 • Isparta Belediyesi'nde 1688 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı
  23 Oca Isparta Belediyesi'nde 1688 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı

  Isparta Belediyesi'nde çalışan 154 kadrolu ve bin 534 ISBEL şirketi işçisini kapsayan toplu iş sözleşmesi Belediye İş Sendikasıyla imzalandı. Sözleşmeyle ISBEL'de çalışan işçilerin en düşük yevmiyesi ve maaşı artırıldı. Ayrıca sosyal haklarda da iyileştirmeler yapıldı.

 • Karabük'teki 38 okulda şehitlerin isimleri yaşatılıyor
  23 Oca Karabük'teki 38 okulda şehitlerin isimleri yaşatılıyor

  Türkiye'nin birliği ve bekası için şehit olan polis ve askerlerin isimleri, Karabük'teki 38 okulda yaşatılıyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün katkılarıyla hazırlanan projeler çerçevesinde, şehitlerin isimleri okullara veriliyor ve öğrencilere şehitlerin isimleri ve şehadetleri anlatılıyor. Ayrıca, şehit aileleri de okul yöneticileri tarafından ziyaret ediliyor ve sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere davet ediliyor.

 • Yalova Belediyesi'nde işçiler yüzde 88'lik zammı davul zurnayla kutladı
  22 Oca Yalova Belediyesi'nde işçiler yüzde 88'lik zammı davul zurnayla kutladı

  Yalova Belediyesi'nde en düşük işçi maaşı yüzde 88 artarak 32 bin liraya çıktı. İşçiler, yüksek zammı davul zurnayla kutladı ve Belediye Başkanı Mustafa Tutuk'u omuzlara çıkardı.

 • Yalova Belediyesi'nde İşçi Maaşlarına Yüzde 88 Zam
  22 Oca Yalova Belediyesi'nde İşçi Maaşlarına Yüzde 88 Zam

  Yalova Belediyesi'nde en düşük işçi maaşı yüzde 88 artarak 32 bin liraya çıktı. İşçiler, yüksek zammı kutlamak için meşaleler yakıp davul zurna çaldı ve Belediye Başkanı Mustafa Tutuk'u omuzlara çıkardı.

 • Yalova Belediyesi İşçilerine Yüzde 88 Zam Yapıldı
  22 Oca Yalova Belediyesi İşçilerine Yüzde 88 Zam Yapıldı

  Yalova Belediyesi ile Hizmet-İş sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi kapsamında, işçilerin maaşlarına yüzde 88 zam yapıldı. İşçilerin günlük yevmiyeleri yüzde 65 oranında artırılarak en düşük işçi yevmiyesi 500 liradan 825 liraya çıkarıldı. Ayrıca işçilere Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ikramiyeleri olarak gıda yardımı ile birlikte toplamda 10.500 lira ödeme yapılacak.

 • Bayburt Belediyesi'nde memur ve işçilere zam yapıldı
  20 Oca Bayburt Belediyesi'nde memur ve işçilere zam yapıldı

  Bayburt Belediyesi'nde memur maaşlarına yüzde 120, işçi maaşlarına ise yüzde 49,25 ile 3 bin lira seyyanen zam yapıldı. Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, çalışanlara verilecek zam oranlarını açıkladı ve çalışanlarla kader birlikteliği yaptıklarını belirtti. Ayrıca, sendika hakkı ve sürekli çalışma imkanı da sağlanacağı duyuruldu.

 • Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, 2024 yılında belediye personeline verilecek olan zam oranlarını açıkladı
  20 Oca Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, 2024 yılında belediye personeline verilecek olan zam oranlarını açıkladı

  Başkan Pekmezci, belediye personeline verilecek olan zam oranlarını açıkladı. Açıklanan zam miktarları personel tarafından alkışlandı.

 • Vahap Seçer, Mersin Büyükşehir'in 'Veli Buluşması' Etkinliğine Katıldı
  19 Oca Vahap Seçer, Mersin Büyükşehir'in 'Veli Buluşması' Etkinliğine Katıldı

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün 'Veli Buluşması' etkinliğine katılım sağlayarak ailelerle bir araya geldi. Eğitimli bir toplumun çocukları eğitmekten geçtiğine dikkat çeken Seçer, 5 yıl önce göreve geldiklerinde öncelikli uygulamalarından birinin eğitime kaktı sunmak olduğunu söyleyerek, “5 yılda 10 kat daha fazla aileye ulaşan, çok daha kaliteli eğitim sunan, sadece eğitim değil, çocuğun ruhuyla, mutluluğuyla psikolojisiyle, ilgilenmek için muazzam bir kadro kurduk. Belediyemizin bünyesinde 350’den fazla öğretmenimiz var” dedi.

 • Mersin Büyükşehir, Sosyal Belediyecilik Çalışmalarını 2023'te de Sürdürdü
  18 Oca Mersin Büyükşehir, Sosyal Belediyecilik Çalışmalarını 2023'te de Sürdürdü

  Mersin Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği sosyal hizmetler ve projelerle 2023 yılında da vatandaşların her anında yanında olmayı sürdürdü. Büyükşehir, 2023 yılı boyunca Halk Kart uygulamasından Aşhane hizmetlerine, Hamile Bakım Sütü desteğinden okul sütü desteğine, yangından evleri zarar gören ailelere eşya yardımından 1 Ekmek 1 Çorba Projesi’ne ve Mahalle Mutfakları’ndan üniversite öğrencilerine Öğrenim Yardımı desteğine kadar pek çok sosyal belediyecilik çalışmasına imza attı.

 • Yalova'da Çiftlikköy Belediyesi işçilerine yüzde 60 zam yapıldı
  17 Oca Yalova'da Çiftlikköy Belediyesi işçilerine yüzde 60 zam yapıldı

  Yalova'nın Çiftlikköy Belediyesi'nde en düşük işçi maaşı yaklaşık yüzde 60 artarak 31 bin 103 lira oldu. Belediye işçileri, maaş zammını coşkuyla kutlayarak Başkan Ali Murat Silpagar'ı omuzlara çıkardı. Yapılan toplu sözleşmeyle birlikte tüm maaş kalemlerinde büyük artışlar gerçekleşti ve çeşitli sosyal haklar güncellendi.

 • Afyonkarahisar'daki termal otellerin doluluk oranı yüzde 50 civarında
  13 Oca Afyonkarahisar'daki termal otellerin doluluk oranı yüzde 50 civarında

  Afyonkarahisar'da bulunan termal oteller, geçen yılı yüzde 50 doluluk oranıyla tamamladı. 5 yıldızlı otellerde doluluk oranı daha yüksek olsa da küçük otellerde düşük seviyelerde kaldı. Ancak yılbaşı tatilinde 5 yıldızlı oteller yüzde 85-90 doluluk oranına ulaştı. 2023 yılında genel doluluk oranının yüzde 50-52 civarında olduğu belirtilirken, 2024 yılında doluluk oranının artması bekleniyor.

 • Sapanca, Serdivan ve Ferizli Belediye Başkanlarından Regaip Kandili Mesajı
  11 Oca Sapanca, Serdivan ve Ferizli Belediye Başkanlarından Regaip Kandili Mesajı

  Sapanca, Serdivan ve Ferizli ilçe belediye başkanları, Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkanlar, mübarek üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandili'nin tüm İslam alemine sağlık, birlik, beraberlik, sevgi, barış ve kardeşlik getirmesini temenni etti. Ayrıca, Regaip Kandili'nin insanları birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını artıran, insanoğlunun gönül dünyasının da aydınlanmasına vesile olan mübarek bir gece olduğuna vurgu yapıldı.

 • Muğla'da gelini öldüren adam ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı
  10 Oca Muğla'da gelini öldüren adam ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı

  Muğla'nın Seydikemer ilçesinde yaşanan olayda, Kamil Öğüt isimli adam gelini Hatice Öğüt'ü öldürüp cesedini ateşe verdi. Mahkeme, Kamil Öğüt'ü 'kadına karşı tasarlayarak kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

 • Kahta Belediyesi Çalışanlarına Yüzde 107,5 Zam Yapıldı
  10 Oca Kahta Belediyesi Çalışanlarına Yüzde 107,5 Zam Yapıldı

  Adıyaman'ın ilçesi Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, belediye çalışanlarının maaşlarında yüzde 107,5 zam ile 31 bin 26 TL olarak belirlediklerini açıkladı. Saadet Partili Kahta Belediyesi, Hak-İş'e bağlı Hizmet-İş Sendikası ve Bem-Bir-Sen ile gerçekleştirdiği toplu iş sözleşmesiyle ilgili olarak belediye çalışanlarının maaşlarında önemli bir artışa gidildiğini duyurdu. Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde çalışanlara, ek ödeme ile maaşlar 32 bin 276 TL. 4/D İşçi Kadrolu çalışanlara, yüzde 105 zam ile memur maaşına denk gelecek şekilde 45 bin TL. Ayrıca, Ramazan Bayramı'nda 2 bin TL, Kurban Bayramı'nda ise 3 bin TL ikramiye ödemesi yapılacağı belirtildi.

 • Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın Regaib Kandili için mesaj yayınladı
  10 Oca Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın Regaib Kandili için mesaj yayınladı

  Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Regaib Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Yalçın, Regaib Kandili'nin önemine vurgu yaparak, bu gecenin manasına uygun olarak dua ve ibadetle geçirilmesini önerdi. Ayrıca, birlik, beraberlik ve kardeşlik hislerinin güçlendirilmesi gerektiğini belirtti ve tüm sanayicilere, hemşerilere, ülkeye ve İslam aleminine huzur ve mutluluk diledi.

 • Bartın'da Otomobil Kazası: 1 Ölü, 1 Yaralı, Sürücüye Hapis Cezası
  09 Oca Bartın'da Otomobil Kazası: 1 Ölü, 1 Yaralı, Sürücüye Hapis Cezası

  Bartın'ın Ulus ilçesinde meydana gelen otomobil kazasında Sevil Altunsoy hayatını kaybetti, eşi Hasan Altunsoy ise yaralandı. Kazaya neden olan sürücü Bahattin Günesen 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

 • 2024'ün Ramazan Bayramı'nda 9 gün tatil göründü
  29 Ara 2024'ün Ramazan Bayramı'nda 9 gün tatil göründü

  2024 yılı resmi tatil takvimi açıklandı. Senenin ilk resmi tatili pazartesi gününe denk gelen 1 Ocak Pazartesi olacak. Ayrıca çalışanlar, Ramazan Bayramı'nda arife gününden bir gün öncesine denk gelen 8 Nisan Pazartesi'nin de idari izin günü sayılması halinde 9 gün tatil yapabilecek.

 • İstanbul'da Yılbaşı Öncesi Gıda Denetimleri Yapıldı
  28 Ara İstanbul'da Yılbaşı Öncesi Gıda Denetimleri Yapıldı

  İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, yılbaşı öncesi işletmelerde gıda güvenliğine yönelik denetimler gerçekleştirdi. Denetimlerde kafe, restoran ve market gibi satış yerlerindeki ürünlerin yönetmeliklere uygunluğu kontrol edildi. İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, denetimlerin gıda güvenliğini sağlamak için üretimin her aşamasında gerçekleştirildiğini belirtti. Ayrıca, 2023 yılında yapılan denetimlerde 5 bin 550 işletmede olumsuzluk tespit edildi ve bu işletmelere 142 milyon lira civarında idari para cezası uygulandı.

 • Çeşme ve Alaçatı'da Yılbaşı Tatili İçin Hazırlıklar Tamamlandı
  28 Ara Çeşme ve Alaçatı'da Yılbaşı Tatili İçin Hazırlıklar Tamamlandı

  Turizmin gözde ilçesi Çeşme ve Alaçatı'da, üç günlük yılbaşı tatili için tüm hazırlıklar tamamlandı. Otellerde rezervasyonların yüzde 70'leri aştığını belirten Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkanı Yakup Demir, "Beklentimiz dolu dolu bir yılbaşının Çeşme'de yaşanması" dedi. Alaçatı Turizm Derneği Başkanı Kerem Ünsal da, "Alaçatı sokaklarında eşsiz bir deneyim misafirlerimizi bekliyor olacak" diye belirtti.

 • Uludağ'da erken kar yağışı sezonun açılışını öne çekti
  01 Ara Uludağ'da erken kar yağışı sezonun açılışını öne çekti

  Uludağ'da bu sene erken düşen kar, kayak ve kış turizmi sezonunun açılışını öne çekti. Kar yağışının beklentileri artırmasıyla oteller ve kayak pistlerinde yeni sezon hazırlıkları tamamlandı. Geçen yıl karsız başlayan sezon bu sene 8 Aralık'ta açılacak. Uludağ'da 5 binden fazla yatak kapasiteli otel ve 20 kayak pisti bulunuyor. Kar yağışının sağlam bir kış geçireceklerinin göstergesi olduğunu belirten uzmanlar, bu sezonun iyi geçeceğini düşünüyor.

 • İmamoğlu, İbb ve İştiraklerinin 2024 Bütçesini 516 Milyar Lira Olarak Açıkladı. İmamoğlu: 'Mızrak Artık Çuvala Sığmıyor'
  28 Kas İmamoğlu, İbb ve İştiraklerinin 2024 Bütçesini 516 Milyar Lira Olarak Açıkladı. İmamoğlu: "Mızrak Artık Çuvala Sığmıyor"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye ve iştiraklerinin 2024 yılı yatırım ve hizmet bütçesini İBB Meclisi'ne sundu. İmamoğlu, “Eğer sağlıklı büyüyen, istikrarlı bir ülke ekonomisine sahip olsaydık, biz, bu mega şehri, güzel İstanbul’umuzu kat be kat daha fazla şahlandırırdık. 2018’den beri içinde çalkalandığımız kur krizi ve bu tarihten itibaren tekrarlanan basiretsizliklerle her gün artan ekonomik kriz, hayatın her alanında olduğu gibi Belediyemizin maliyetlerini de çok dramatik biçimde artırdı. Geride bıraktığımız 5 yıl gibi kısa bir sürede tüm mal ve hizmetlerin fiyatları öyle astronomik oranlarda arttı ki, gelişmiş ekonomilerin bir yılda yaşadığı enflasyonu biz bazen haftada, bazen ayda yaşıyoruz. Şimdi dünyada enflasyon düşüş trendine girmişken, bizde artmaya devam ediyor. Hem de ne artış! Eskiden, ‘3 ay sonra tamam, önümüzdeki yılın ortasında düşecek’ denilen enflasyon, resmi raporlarda ve söylemlerde bile “2026’da düşecek” diye değiştirildi. Artık mızrak çuvala sığmıyor” dedi.

 • Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ara tatil tartışmalarına noktayı koydu
  25 Kas Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ara tatil tartışmalarına noktayı koydu

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, katıldığı bir yayında ara tatile ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Ara tatillerin kaldırılmasının gündemde olmadığını ifade eden Bakan Tekin, farklı coğrafi koşullara uygun olarak illere göre ara tatil zamanlarının revize edilebileceğini kaydetti.

 • Milli Eğitim Bakanı Tekin canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması
  25 Kas Milli Eğitim Bakanı Tekin canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "2024 bütçesi TBMM'de onaylandıktan sonra Hazine ve Maliye Bakanlığımızla koordineli biçimde atama için bize tanımlanacak sayıyı belirleyeceğiz.

 • Muhtarın düğünde havaya ateş etmesi sonucu bir kişi öldü
  15 Kas Muhtarın düğünde havaya ateş etmesi sonucu bir kişi öldü

  Düğün eğlencesinde havaya ateş etmesi sonucu bir kişinin ölümüne sebep olan muhtar Ali Özkan 7,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Vicdan azabı çektiğini belirten Özkan, "Çok üzgününüm. Silahla ateş ettiğim alan boş bir yerdi. Düğün heyecanı sebebiyle ateş ettim. Olaydan dolayı pişmanım. Keşke ben ölseydim de böyle olmasaydı" diye kendini savundu.

 • Bursa'da Yorgun Mermiyle Yaralanan Kadının Ölümüne Neden Olan Sanığa Hapis Cezası
  15 Kas Bursa'da Yorgun Mermiyle Yaralanan Kadının Ölümüne Neden Olan Sanığa Hapis Cezası

  Bursa'da Ramazan Bayramı'nın ikinci günü kızıyla sokakta yürürken yorgun mermiyle yaralanan ve hastanedeki yaşam mücadelesini kaybeden kadının ölümüne neden olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan sanık, 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanığın tahliye talebi reddedildi.

 • Bayburt'ta Deve Oyunu Geleneksel Bir Eğlence Olarak Yaşatılıyor
  12 Kas Bayburt'ta Deve Oyunu Geleneksel Bir Eğlence Olarak Yaşatılıyor

  Bayburt'ta uzun yıllardır icra edilen Deve Oyunu, tiyatrocu Mustafa Yazıcıoğlu ve ekibi tarafından geleneksel bir eğlence olarak sürdürülüyor. Deve Oyunu, her yaştan ve her kesimden insanın ilgisini çekiyor.

 • 2024 yılının resmi tatil günleri belli oldu
  02 Kas 2024 yılının resmi tatil günleri belli oldu

  Yeni yılın yaklaşmasıyla 2024'ün resmi tatil günleri de belli oldu. Önümüzdeki yıl çalışanlar yıl içinde 7 gün izin kullanmaları halinde toplamda 40 gün tatil yapabilecek. İşte 2024'ün tatil günleri.

 • Kepez'den ata sporuna tesis desteği
  24 Eki Kepez'den ata sporuna tesis desteği

  Kepez Belediyesi, tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin düzenlendiği er meydanı gibi hayata geçirdiği Varsak Güreş Sahası'nın çim ekimi tamamlandı.

 • Özel Banka Sandıkları Üzerinden Emekli Olanlar da '5 Bin Liralık İkramiyeyi' Alamayacak: 'Devleti Yönetenler, Meclis'te Yer Alan Milletvekilleri; 17...
  14 Eki Özel Banka Sandıkları Üzerinden Emekli Olanlar da "5 Bin Liralık İkramiyeyi" Alamayacak: "Devleti Yönetenler, Meclis'te Yer Alan Milletvekilleri; 17...

  Özel bankaların sandıkları üzerinden emekli olanların da çalışan emekliler gibi tek sefer için verilecek 5 bin lira ikramiyeyi alamayacakları öğrenildi. Bu konuda bir düzenleme yapılması gerektiğine dikkat çeken Yapı Kredi Bankası Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Derneği'nden Ali Alphan, “Devlet, bize de özel emekli sandığından emekli olduğumuz için bir ayrımcılık yapıyor. Adaletli bir sistemle karşı karşıya değiliz. 65 yaş üstü insanları devlet de işveren de yük olarak görüyor. Hem sağlık açısından hem maliyet açısından. Devleti yönetenler, Meclis'te yer alan milletvekilleri; 17 bankadan emekli maaşı alanları mağdur etmeyi ortadan kaldırmalılar. Biz öksüz, yetim bırakıldık" dedi.

 • Bursa'da Ramazan Bayramı'nda sokakta yürürken yorgun mermiyle yaralanan kadının ölümüne ilişkin dava başladı
  06 Eki Bursa'da Ramazan Bayramı'nda sokakta yürürken yorgun mermiyle yaralanan kadının ölümüne ilişkin dava başladı

  Bursa'da Ramazan Bayramı'nın ikinci günü kızıyla sokakta yürürken yorgun mermiyle yaralanan ve hastanedeki 12 günlük yaşam mücadelesini kaybeden kadının ölümüne neden olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan sanığın yargılanmasına başlandı.

 • 29 Ekim Resmi Tatil mi? Kargo, PTT, eczane, bankalar açık mı? 28 ve 29 Ekim yarım gün mü, tatil kaç gün?
  02 Eki 29 Ekim Resmi Tatil mi? Kargo, PTT, eczane, bankalar açık mı? 28 ve 29 Ekim yarım gün mü, tatil kaç gün?

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bu yıl 100. yılını kutlayacak. 29 Ekim Resmi Tatil mi ve Kargo, PTT, eczane, bankalar açık mı soruları gündeme geliyor. 28 ve 29 Ekim resmi tatil mi soruları araştırılırken, 29 Ekim hangi güne denk geliyor ve 29 Ekim yarım gün mü merak ediliyor. Peki, 29 Ekim Resmi Tatil mi? Kargo, PTT, eczane, bankalar açık mı? 28 ve 29 Ekim yarım gün mü, tatil kaç gün?

 • Okul tatili ne zaman 2023? Okulların ara tatil takvimi
  28 Eyl Okul tatili ne zaman 2023? Okulların ara tatil takvimi

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 eğitim-öğretim yılı için tatil takvimini duyurdu. İlkokul 1. sınıf ve lise 9. sınıf öğrencileri uyum haftasıyla başlarken, diğer sınıflar için dersler 11 Eylül Pazartesi günü başlayacak. İki ara tatil ve bir yarıyıl tatili öngörülen takvimde, birinci dönem ara tatili 13-17 Kasım, ikinci dönem ara tatili 8-12 Nisan ve yarıyıl tatili arasında olacak. Ayrıca 2024 yılında resmi tatil günlerinin bazı özel günlerle çakıştığı belirtildi.

 • Muğla'da Gelinini Öldürüp Cesedini Ateşe Veren Adam Hakkında Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası İstemiyle Dava Açıldı
  26 Eyl Muğla'da Gelinini Öldürüp Cesedini Ateşe Veren Adam Hakkında Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası İstemiyle Dava Açıldı

  Muğla'nın Seydikemer ilçesinde gelini Hatice Öğüt'ü öldürüp cesedini ateşe verdiği iddia edilen Kamil Öğüt hakkında 'kadına karşı tasarlayarak kasten öldürme suçu'ndan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle Fethiye 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. İddianamede, tutuklu Kamil Öğüt'ün, 'Bayramdan 1 ay önce plastik kelepçe, kemik ilacı zehri, dolu fişekler, bıçak ve ipin olduğu bir çanta hazırladım' ifadelerine yer verildi.

 • Muğla'da Gelinini Öldüren Adam Hakkında Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası İstemi
  25 Eyl Muğla'da Gelinini Öldüren Adam Hakkında Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası İstemi

  Muğla'nın Seydikemer ilçesinde gelini Hatice Öğüt'ü öldürüp cesedini ateşe verdiği iddia edilen Kamil Öğüt hakkında 'kadına karşı tasarlayarak kasten öldürme suçu'ndan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. İddianamede, tutuklu Kamil Öğüt'ün, 'Bayramdan 1 ay önce plastik kelepçe, kemik ilacı zehri, dolu fişekler, bıçak ve ipin olduğu bir çanta hazırladım' ifadelerine yer verildi.

 • ABD'nin En Büyük Müslüman Sivil Hakları Savunucusu Örgütü, FBI Terör İzleme Listesi İçin Joe Biden Hükümetini Mahkemeye Verdi
  19 Eyl ABD'nin En Büyük Müslüman Sivil Hakları Savunucusu Örgütü, FBI Terör İzleme Listesi İçin Joe Biden Hükümetini Mahkemeye Verdi

  ABD'nin en büyük Müslüman sivil hakları savunucu örgütü Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi'nin New Jersey şubesi (CAIR-NJ), 11 Eylül 2001 saldırılarından sonra uygulamaya konulan ve halen devam eden 'FBI terör izleme listesi' için Joe Biden hükümeti yetkililerini mahkemeye verdi. Dava dilekçesinde, davacılar hükümetten söz konusu listeye son vermesi çağrısı yaparak, yargısız bir şekilde ömür boyu ikinci sınıf vatandaşlığa mahkum edildiklerini belirtti. Dava, ABD Adalet, İçgüvenlik, Dışişleri, Savunma, Ulaştırma Bakanları ile Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA), Gizli Servis, Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) gibi kurumların başkanları da dahil Biden hükümetine bağlı toplam 29 üst düzey hükümet kurum ve yetkilisi davalı olarak yer aldı.

 • İsrail Konsolosluğu Önünde Araç Yakan Ünlü Çifte 8 Ay Hapis Cezası
  15 Eyl İsrail Konsolosluğu Önünde Araç Yakan Ünlü Çifte 8 Ay Hapis Cezası

  Beşiktaş'ta İsrail Konsolosluğu önünde Filistin'e destek amaçlı bir cipi yakan müzisyen Dora ve Turan Altunbaşak çifti, 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Çift, aracı yakma eylemini İsrail'in Filistin'e yaptığı zulmü protesto etmek için gerçekleştirdiklerini belirtti. Mahkeme, çiftin sabıkasız oluşunu dikkate alarak hükmün açıklanmasını geri bıraktı ve 5 yıl denetim süresine tabi tuttu.

 • Beşiktaş'ta İsrail Konsolosluğu Önünde Filistin Protestosu Yapan Çifte Hapis Cezası
  15 Eyl Beşiktaş'ta İsrail Konsolosluğu Önünde Filistin Protestosu Yapan Çifte Hapis Cezası

  Beşiktaş'ta 2021 yılında İsrail Konsolosluğu önünde Filistin'e destek için bir cipi yakan müzisyen Dora ve Turan Altunbaşak çiftinin yargılandığı dava, ilk celsede karara bağlandı. Mahkeme, çifti 8 ay hapis cezasına çarptırdı.

 • SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklisine 3. bayram hediyesi! 15.6 milyon emekliye 9.000 TL ikramiye geliyor
  07 Eyl SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklisine 3. bayram hediyesi! 15.6 milyon emekliye 9.000 TL ikramiye geliyor

  SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklisine üçüncü bayram ikramiyesi geliyor. Yaklaşık 15.6 milyon emekliye 9 bin TL ikramiye hazırlığı başladı. Ramazan ve Kurban Bayramları öncesi verilen bayram ikramiyesi için yeni çalışma başlatıldı. Bayram ikramiyesi, yüzde 82 oranında bir zamla 2.000 TL'ye çıkarılmıştı. 29 Ekim'de 5 bin TL ikramiye önerisi bulunuyor. Böylelikle emekliler toplam 9.000 TL ek kazanca kavuşacak.

 • Gümüşhane'deki Limni Gölü Tabiat Parkı, Turistlerin Tercihi
  27 Ağu Gümüşhane'deki Limni Gölü Tabiat Parkı, Turistlerin Tercihi

  Gümüşhane'nin Torul ilçesindeki Limni Gölü Tabiat Parkı, bitki örtüsü ve doğasıyla yerli ve yabancı turistler tarafından tercih ediliyor. Park, Gümüşhane'nin turizmine büyük katkı sağlıyor ve yaklaşık 150 bin ziyaretçiyi ağırladı.

 • SGK Başuzmanı Karakaş: 'Hakem Kurulu yüzde 45'lik fark üzerinden karar vermek zorunda'
  26 Ağu SGK Başuzmanı Karakaş: "Hakem Kurulu yüzde 45'lik fark üzerinden karar vermek zorunda"

  SGK Başuzmanı Karakaş: "Hakem Kurulu yüzde 45'lik fark üzerinden karar vermek zorunda" SGK Başuzmanı İsa Karakaş: "Hakem Kurulu'nda konfederasyonlardan 4 işveren heyetinden 7 üye var" "Hakem Kurulu oy birliğiyle değil oy çokluğuyla karar verilecek" Sosyal Güvenlik Başuzmanı İsa Karakaş, 7.

 • Seferihisar Belediyesi Son 4 Yılda Yüzlerce Aileye Yardım Etti
  23 Ağu Seferihisar Belediyesi Son 4 Yılda Yüzlerce Aileye Yardım Etti

  Seferihisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Evde Sosyal Destek Birimi ve Sosyal İşler Birimi, son 4 yılda kentte hastasından yaşlısına, askerinden bebeğine yüzlerce aileye yardım eli uzatıldı. Sosyal belediyecilik anlayışını hayata geçiren belediye, sağlık hizmetleri ve sosyal yardımlarla Seferihisarlıların dertlerine derman oldu. Evde Sosyal Destek Birimi ekipleri tarafından 135 hasta ziyareti gerçekleştirildi, medikal ürünler, tekerlekli sandalye, ilk yardım kitleri ve ilaç saklama kabı dağıtıldı. Ayrıca, cenazelere ikramlar yapıldı, kömür, bebek bezi, günlük yemek ve gıda paketleri dağıtıldı. Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, sosyal belediyecilik anlayışını her alanda hayata geçirdiklerini ve ihtiyaç sahibi ailelere destek olmaya çalıştıklarını belirtti.

 • Haftanın tarihine bakış
  13 Ağu Haftanın tarihine bakış

  Türkiye, 17 Ağustos 1999'da, son yüzyılın en büyük depremlerinden birini yaşadı.

 • 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil mi? 2023 RESMİ TATİL VE BAYRAMLAR! Zafer Bayramı tatili kaç gün?
  10 Ağu 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil mi? 2023 RESMİ TATİL VE BAYRAMLAR! Zafer Bayramı tatili kaç gün?

  Her yıl 30 Ağustos'ta kutlanan Zafer Bayramı'nın resmi tatil olup olmadığı merak konusu oldu. Kullanıcılar tarafından 30 Ağustos Çarşamba günü tatil mi sorusu araştırılmaktadır. Peki, 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil mi? İşte, 2023 Resmi tatil ve bayramlar!

 • Özel günlerin aranan eğlencesi 'Geleneksel Deve Oyunu' her yaştan ilgi görüyor
  10 Ağu Özel günlerin aranan eğlencesi 'Geleneksel Deve Oyunu' her yaştan ilgi görüyor

  Bayburt'ta düzenlenen törenler, şölenler, bayramlar ve düğünlerde vazgeçilmez bir eğlence olan 'Deve Oyunu', her yaş ve kesimden insanın ilgisini çekiyor. Bayburt'ta uzun yıllardır yaşatılan Deve Oyunu, tiyatrocu Mustafa Yazıcıoğlu ve ekibi tarafından devam ettiriliyor. Deve Oyunu, iç kısım demirlerin birleştirilip kaynak edilmesiyle yapılan bir maket devenin üzerine yün örtü ve halı kaplanarak gerçekleştiriliyor. Bu geleneksel oyun, geçmişten günümüze aktarılarak Bayburt kültüründe önemli bir yer tutuyor.

 • Bayburt'ta Deve Oyunu Geleneği Yaşatılıyor
  10 Ağu Bayburt'ta Deve Oyunu Geleneği Yaşatılıyor

  Bayburt'ta uzun yıllardır icra edilen Deve Oyunu, tiyatrocu Mustafa Yazıcıoğlu ve ekibi tarafından yaşatılmaya devam ediliyor. Deve Oyunu, her yaştan ve her kesimden insanın ilgisini çeken geleneksel bir oyundur. Oyun, Bayburt'un tarihi geçmişi ve İpek Yolu'na olan referansıyla da önem taşımaktadır. Deve Oyunu'nun devam etmesi için destek veren herkese teşekkür ediliyor.

 • Yemen Başkanlık Konseyi, Suudi Arabistan'ın barış çabalarını destekliyor
  09 Ağu Yemen Başkanlık Konseyi, Suudi Arabistan'ın barış çabalarını destekliyor

  Yemen Başkanlık Konseyi Başkanı Reşad el-Alimi, Suudi Arabistan'ın Yemen'de barışı yeniden canlandırma çabalarıyla Birleşmiş Milletler (BM) ve uluslararası çabaların birleştirilmesi çağrısında bulundu. Alimi, BM Yemen Özel Temsilcisi Hans Grundberg ile görüşerek, barış sürecini yeniden canlandırmak ve Yemen halkının acılarını hafifletmek için BM ve uluslararası çabaların Suudi Arabistan'ın çabalarıyla bütünleştirilmesini istedi. Yemen'deki iç savaş ve siyasi çözüm çabaları devam ediyor.

 • Güdül Belediyesi ve Belediye-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
  02 Ağu Güdül Belediyesi ve Belediye-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

  Güdül Belediyesi iştiraki Güdül Bel Turizm ile Belediye-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi ile işçilerin en düşük ücreti 20 bin lira olacak. Yapılan yüzde 34'lük zamla günlük yevmiyeler 450 liradan 598 liraya yükseldi. Sözleşme 3 yıl geçerli olacak ve çalışanların sosyal haklarında da iyileştirme öngörülüyor.

 • Elazığ'da Berberin Türküleri Müşterileri Etkiliyor
  01 Ağu Elazığ'da Berberin Türküleri Müşterileri Etkiliyor

  Elazığ'da berber Kahraman Sarıçiçek, müşterilerine seslendirdiği türkülerle müzik tutkusunu gideriyor. Radyoda duyduğu türküleri ezberleyerek, müşterilerine saç sakal tıraşı yaparken türküler söyleyen Sarıçiçek, dükkanında sıra gecesi atmosferi yaşatıyor. Müşterileri, Sarıçiçek'in güzel sesine hayranlık duyuyor ve onu bir daha bırakmıyor.

 • Kamil Koç, Kurban Bayramı'nda 711 bin 378 yolcu taşıdı
  25 Tem Kamil Koç, Kurban Bayramı'nda 711 bin 378 yolcu taşıdı

  Karayolu seyahat firması Kamil Koç, Kurban Bayramı'nda toplamda 711 bin 378 yolcu taşıdı. İstanbulluların tatilde terk ettiği megakent, 104 bin 210 yolcu sayısı ile en çok seyahat edilen şehir oldu. Kamil Koç Genel Müdürü Çağatay Kepek, bayram tatili boyunca kesintisiz bir hizmet sunduklarını ve yolcu sayısında yüzde 30'luk bir artış yaşadıklarını belirtti.

 • Kader Yıldız'ın mezarına zarar verildi iddiası
  23 Tem Kader Yıldız'ın mezarına zarar verildi iddiası

  Beylikdüzü'nde intihar eden Kader Yıldız'ın annesi, kızının mezarına eski nişanlısı tarafından zarar verildiğini öne sürdü. Anne, nişanlının mezarın mermerini ve mozaiğini kaldırdığını, çiçek ekerek vicdanını rahatlatmaya çalıştığını belirtti. Ayrıca, nişanlının kızının öldüğü gün banka hesaplarına girerek kredi çekmeye çalıştığını ve sosyal medya hesaplarının şifresini değiştirdiğini iddia etti. Anne, nişanlının kızının mezarını sürekli olarak ziyaret ettiğini ve bayramda da mezarıyla uğraştığını söyledi.

 • Kader Yıldız'ın Mezarına Zarar Verildi İddiası
  23 Tem Kader Yıldız'ın Mezarına Zarar Verildi İddiası

  Beylikdüzü'nde intihar eden Kader Yıldız'ın annesi, kızının mezarına eski nişanlısı tarafından zarar verildiğini öne sürdü. Anne, nişanlının mezarın mermerini ve mozaiğini kaldırdığını, çiçek ekerek vicdanını rahatlatmaya çalıştığını belirtti. Ayrıca, nişanlının kızının öldüğü gün banka hesaplarına girerek kredi çekmeye çalıştığını ve sosyal medya hesaplarının şifresini değiştirdiğini iddia etti.

 • Toroslar Belediyesinde en düşük işçi maaşı 15 bin 500 lira oldu
  21 Tem Toroslar Belediyesinde en düşük işçi maaşı 15 bin 500 lira oldu

  Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesinde yapılan toplu iş sözleşmesi ile en düşük işçi maaşı 15 bin 500 TL'ye yükseltildi.

 • Bursa'da Kadının Ölümüyle İlgili Tutuklu Sanığın Soruşturması Tamamlandı
  21 Tem Bursa'da Kadının Ölümüyle İlgili Tutuklu Sanığın Soruşturması Tamamlandı

  Bursa'da 8 yaşındaki kızıyla yürürken havaya açılan ateş sonucu yorgun merminin isabet etmesiyle hayatını kaybeden kadının ölümüyle ilgili tutuklu sanığın soruşturması tamamlandı. Sanık muhtar Ali Özkan hakkında 'muhtemel' kasıtla öldürme ve korku, kaygı veya panik oluşturabilecek tarzda ateş etme suçlarından müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

 • Devlet, 15 Temmuz şehitlerinin emanetleri ve gazilerine sahip çıkıyor
  14 Tem Devlet, 15 Temmuz şehitlerinin emanetleri ve gazilerine sahip çıkıyor

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğünce, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanların aileleri ve gazilerin hayatını kolaylaştırmak için, ulaşımdan eğitime, sağlıktan vergi muafiyetine birçok konuda maddi ve manevi destek veriliyor.

Advertisement