Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Sağlık Bakanı haberleri, Sağlık Bakanı son dakika, son dakika Sağlık Bakanı

Son Dakika Sağlık Bakanı Haberleri

Son dakika Sağlık Bakanı haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son sağlık bakanı haberleri anında burada.


 • Dün Dün 16:18 Şanlıurfa'da kavga: 1 ölü, 2 yaralı

  Şanlıurfa'da kavga: 1 ölü, 2 yaralı Şanlıurfa'da arazi anlaşmazlığı nedeniyle kavga eden Aslan ve Sarı aileleri, emniyetten çıkarken tekrar birbirine girdi. Silahların kullanıldığı kavgada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı. Polis, kavgayı güçlükle sonlandırarak 6 kişiyi gözaltına aldı.

 • Dün Dün 15:13 Bakan Koca: 17 Kişi Taburcu Edildi

  Bakan Koca: 17 Kişi Taburcu Edildi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Zonguldak'taki heyelana ilişkin açıklama yaparak, olaydan etkilenen 23 kişinin hastaneye nakledildiğini ve 17 kişinin taburcu edildiğini belirtti.

 • 09.12.2023 09 Ara 18:38 İnegöl Devlet Hastanesi'nde Sağlık Tarihi Ambulans ve Oyun Ambulans Müzesi

  İnegöl Devlet Hastanesi'nde Sağlık Tarihi Ambulans ve Oyun Ambulans Müzesi Bursa'da bulunan İnegöl Devlet Hastanesi içerisinde yer alan Sağlık Tarihi Ambulans ve Oyun Ambulans Müzesi, her yıl milyonlarca kişiyi ağırlıyor. Müzede 1. Dünya Savaşı'ndan günümüze kadar kullanılan 14 farklı ambulans sergileniyor. Müze, ziyaretçilerine tarihi bir yolculuk deneyimi sunuyor.

 • 09.12.2023 09 Ara 15:53 İtalya'daki Hastanede Çıkan Yangında 3 Kişi Hayatını Kaybetti

  İtalya'daki Hastanede Çıkan Yangında 3 Kişi Hayatını Kaybetti İtalya'nın Tivoli beldesinde bulunan San Giovanni Evangelista Hastanesi'nde çıkan yangında 3 kişi hayatını kaybetti. Yangın sebebiyle hastanedeki 200'den fazla hasta başka hastanelere nakledildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • 09.12.2023 09 Ara 14:21 Sağlık Bakanı, sel felaketlerine yönelik tatbikat yaptıklarını açıkladı

  Sağlık Bakanı, sel felaketlerine yönelik tatbikat yaptıklarını açıkladı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Samsun, Çorum, Amasya ve Ordu'da görevli 780 UMKE gönüllüsünün, şiddetli yağış sonrası meydana gelen sel felaketlerine yönelik tatbikat yaptığını duyurdu. Tatbikatlar, iller arasındaki eş güdümü artırmayı hedefliyor.

 • 09.12.2023 09 Ara 11:16 İnegöl Devlet Hastanesi'nde Sağlık Tarihi Ambulans ve Oyun Ambulans Müzesi

  İnegöl Devlet Hastanesi'nde Sağlık Tarihi Ambulans ve Oyun Ambulans Müzesi İnegöl Devlet Hastanesi içerisinde bulunan Sağlık Tarihi Ambulans ve Oyun Ambulans Müzesi, her yıl milyonlarca kişiyi ağırlıyor. Müzede 1. Dünya Savaşı'ndan günümüze kadar kullanılan 14 farklı ambulans sergileniyor. Müze, ziyaretçilerine tarihi bir yolculuk deneyimi sunuyor.

 • 08.12.2023 08 Ara 09:40 Adıyaman Valisi ve milletvekilleri bakanları ziyaret etti

  Adıyaman Valisi ve milletvekilleri bakanları ziyaret etti Adıyaman Valisi Osman Varol ve beraberindeki milletvekilleri, kentin ihtiyaç ve taleplerini İçişleri Bakanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Sağlık Bakanı'na iletmek üzere ziyaretlerde bulundu.

 • 07.12.2023 07 Ara 16:35 İstanbul Tabip Odası'ndan Ttb Merkez Konseyi'nin Görevden Alınması Kararına Tepki: "Kayyum Unsuru Taşıyan Bu Durumla Hekimlerin İradesinin Önüne...

  İstanbul Tabip Odası'ndan Ttb Merkez Konseyi'nin Görevden Alınması Kararına Tepki: 'Kayyum Unsuru Taşıyan Bu Durumla Hekimlerin İradesinin Önüne... İstanbul Tabip Odası, Ankara 31. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin, Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi'nin görevden alınması yönündeki kararını İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi önünde protesto etti. Basın açıklamasında, "Kayyum unsuru taşıyan bu durumla hekim iradesinin önüne geçilmiştir. Mahkemenin iddia ettiği amaç dışı faaliyetler nelerdir? Pandemi döneminde Sağlık Bakanlığı'nın sakladığı gerçek verileri kamuoyu ile paylaşmak mıdır? Sağlıkta şiddete yönelik Beyaz Kod kazanımı mıdır? Asistan hekimlerin yıllardır süregelen mücadele sonunda nöbet ertesi izin kazanımı mıdır" denildi.

 • 07.12.2023 07 Ara 14:36 Ohsad Başkanı Dr. Reşat Bahat: Sut Güncellemesi Hemen Yapılmazsa Sgk Borçlarını Ödeyecek Kadar Bile Paramız Yok

  Ohsad Başkanı Dr. Reşat Bahat: Sut Güncellemesi Hemen Yapılmazsa Sgk Borçlarını Ödeyecek Kadar Bile Paramız Yok Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) Başkanı Dr. Reşat Bahat, Antalya’da düzenlenen ‘OHSAD Kurultayı-Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları’nda, özel hastanelerin artan maliyetler, artan asgari ücret ve düşük Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) rakamlarıyla işi sürdürmekte zorlandığını söyledi. Bahat, "SUT güncellemesi hemen yapılmazsa SGK borçlarını ödeyecek kadar bile paramız yok" dedi.

 • 07.12.2023 07 Ara 11:16 İstanbul anketinde çarpıcı sonuç! İmamoğlu en yakın rakibi Fahrettin Koca'ya 12 puan fark attı

  İstanbul anketinde çarpıcı sonuç! İmamoğlu en yakın rakibi Fahrettin Koca'ya 12 puan fark attı Cumhurbaşkanlığı seçimlerini doğru tahmin eden Optimar'ın İstanbul için yaptığı anketin sonuçları dikkat çekti. AK Parti'nin İstanbul ve Ankara için açıklayacağı adaylar merakla beklenirken, 5 bin kişiyle yapılan ankette İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu en yakın rakibi olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya 12 puan fark attı.

 • 06.12.2023 06 Ara 14:20 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Yazar ve Siyaset Bilimci Mustafa Çalık'ı kaybettik

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Yazar ve Siyaset Bilimci Mustafa Çalık'ı kaybettik Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, uzun zamandır tedavi altında olan Yazar ve Siyaset Bilimci Mustafa Çalık'ın hayatını kaybettiğini duyurdu. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

 • 06.12.2023 06 Ara 11:16 ''AK Parti'nin İstanbul adayı'' anketinden yüzde 45,4 ile Ali Yerlikaya birinci çıktı

  ''AK Parti'nin İstanbul adayı'' anketinden yüzde 45,4 ile Ali Yerlikaya birinci çıktı 2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi anket çalışmaları da hız kazandı. Piar Araştırma'nın hazırladığı ve katılımcılara ''AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim olmalı?'' sorusunun yöneltildiği ankette ilk sırayı yüzde 45,4 ile Ali Yerlikaya alırken onu yüzde 41,7 ile Fahrettin Koca, yüzde 37,6 ile Murat Kurum takip ederken, ankette son sırada yüzde 22,7 ile Süleyman Soylu yer aldı.

 • 05.12.2023 05 Ara 22:59 İtalya'da doktor ve hemşireler bütçe kesintilerini protesto etti

  İtalya'da doktor ve hemşireler bütçe kesintilerini protesto etti İtalya'da doktor ve hemşireler, sağ koalisyon hükümetinin 2024 bütçesinde yapmayı öngördüğü kesintileri protesto etmek amacıyla 24 saatlik iş bırakma eylemi yaptı. Sağlık çalışanları, emeklilik hakları ve sağlık hizmetlerinde öngörülen kesintilere tepki gösterdi.

 • 05.12.2023 05 Ara 21:49 Bakan Koca görüntülerini paylaşmıştı, sağlık çalışanı çift motosiklet ambulansla hayat kurtarıyor

  Bakan Koca görüntülerini paylaşmıştı, sağlık çalışanı çift motosiklet ambulansla hayat kurtarıyor Amasya'da yaşayan acil sağlık çalışanı Zafer Can Arslan ile eşi Hümeyra Arslan, Türkiye'de aynı motosiklette görev yapan tek çift olarak dikkat çekiyor. İki yıldır evli Arslan çifti, motosikletleriyle Amasya sokaklarında acil yardım bekleyen hastaların imdadına yetişerek hayatlarını kurtarıyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca da çiftin görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı.

 • 05.12.2023 05 Ara 16:20 Hastanelerin hizmet dışı kaldığı Gazze'de salgın felaketi yaşanıyor

  Hastanelerin hizmet dışı kaldığı Gazze'de salgın felaketi yaşanıyor İsrail'in saldırılarının sürdüğü Gazze'de su, gıda, ilaç ve hijyen malzemelerindeki eksiklik, salgın felaketine yol açtı. Bölgedeki durumla ilgili bilgi veren Filistin Sağlık Bakanı Mey Keyle, ''Gazze'de sadece bir ay içinde çocuklarda görülen ishal vakaları, aynı yaş grubunun 2020 ve 2021 yıllarında kaydedilen ishal vakalarını geçti. Hepatit vakalarında da artış gözlendi'' dedi.

 • 05.12.2023 05 Ara 15:20 Pakistan'a 100 milyon dolarlık çocuk felci kredi desteği

  Pakistan'a 100 milyon dolarlık çocuk felci kredi desteği Pakistan Sağlık Bakanı Nedim Can, İslam Kalkınma Bankası tarafından çocuk felciyle mücadele kapsamında 100 milyon dolarlık kredi desteği sağlandığını açıkladı. Ülke, çocuk felci vakalarını azaltmak için başlatılan kampanya kapsamında önemli bir başarı elde etmişti.

 • 05.12.2023 05 Ara 12:34 Fransa'da tek kullanımlık elektronik sigaraların satışı yasaklandı

  Fransa'da tek kullanımlık elektronik sigaraların satışı yasaklandı Fransa Ulusal Meclisi, tek kullanımlık elektronik sigaraların satışını yasaklayan tasarıyı oy birliğiyle kabul etti. Yasağın 2024 yaz sonuna kadar hayata geçirilmesi bekleniyor.

 • 04.12.2023 04 Ara 21:22 Deniz Yücel: "2019'da, 'Mart'ın Sonu Bahar Olacak' Dedik, Ülkemizin Birçok Köşesine Baharı Getirdik.

  Deniz Yücel: '2019'da, 'Mart'ın Sonu Bahar Olacak' Dedik, Ülkemizin Birçok Köşesine Baharı Getirdik. CHP Sözcüsü Deniz Yücel, “Bugünkü PM toplantımızda, 659 seçim çevresine esas olmak üzere, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak seçimlerde Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçimi Hakkında Kanun’un 10’uncu, Siyasi Partiler Kanunu'nun 37’nci ve Tüzüğümüzün 55’inci maddeleri uyarınca; tüm seçim çevrelerinde ve tüm seçim türlerinde aday saptamaya kaynak olmak üzere seçim çevrelerinin özelliklerine göre, ‘Örgüt Denetiminde Ön Seçim’, ‘Örgüt Denetiminde Basit Aday Yoklaması’ ve ‘Örgüt Denetiminde Genişletilmiş Aday Yoklaması’ adıyla eğilim yoklaması yöntemlerinin kullanılmasına karar verilmiştir. Öncelikle 'ön seçim’ diyoruz. Örgütlerimize bu konuda yetki veriyoruz. Ön seçim yapılamayan yerlerde, örgüt görüşleri doğrultusunda, memnuniyet anketleriyle, aday profili belirleme süreçleriyle aday adaylarının toplumsal karşılığını ölçerek çoklu adayların teke indirilmesi ve bunların içerisinden mümkün olduğu kadarıyla kadın adayların tercih edilmesi yönünde bir irademiz olduğunu da paylaşmak istiyorum. 2019’da, ‘Mart’ın sonu bahar olacak’ dedik, ülkemizin birçok köşesine baharı getirdik. 2024’te de ‘Baharın tüm çiçekleri Türkiye’yi saracak’ diyoruz” dedi.

 • 04.12.2023 04 Ara 20:52 Tarım ve Orman Bakanı Suudi Arabistan'da görüşmeler gerçekleştirdi

  Tarım ve Orman Bakanı Suudi Arabistan'da görüşmeler gerçekleştirdi Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da resmi ziyaret gerçekleştirerek, Suudi yetkililerle tarım alanında işbirliği mutabakatı imzaladı. Yumaklı, görüşmelerin Türk tarım ürünlerinin uluslararası pazarlarda daha fazla yer bulmasına katkı sağlayacağını belirtti.

 • 04.12.2023 04 Ara 13:59 Tarım ve Orman Bakanı Suudi Arabistan'da görüşmeler gerçekleştirdi

  Tarım ve Orman Bakanı Suudi Arabistan'da görüşmeler gerçekleştirdi Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da temaslarda bulunarak, Suudi Arabistan Çevre, Su ve Tarım Bakanı Abdulrahman Al-Fadhli ile 'Tarım Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı'nı imzaladı. Yumaklı, ayrıca Suudi Arabistan Sağlık Bakanı ve Gıda-İlaç Otoritesi Başkanı ile görüşerek, Türk tarım ürünlerinin ihracatı konusunda iş birliği konularını masaya yatırdı.

 • 04.12.2023 04 Ara 11:01 İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan Marmara Denizi'ndeki Deprem Açıklaması

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan Marmara Denizi'ndeki Deprem Açıklaması İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Marmara Denizi'nde meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklama yaptı. Bakan Yerlikaya, AFAD ve diğer ilgili kurumların saha tarama çalışmaları için bölgeye sevk edildiğini belirtti.

 • 04.12.2023 04 Ara 10:41 Marmara'da 5.1 büyüklüğünde deprem! İstanbul dahil birçok ilde hissedildi

  Marmara'da 5.1 büyüklüğünde deprem! İstanbul dahil birçok ilde hissedildi Marmara Denizi Gemlik Körfezi'nde 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntı İstanbul başta olmak üzere çevre illerde hissedildi. 3 dakika sonra aynı noktada 4.5 büyüklüğünde bir deprem daha olurken, kentlerde olumsuz bir durum yaşanmadı.

 • 03.12.2023 03 Ara 21:39 Türkiye ve Suudi Arabistan Tarım Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı İmzaladı

  Türkiye ve Suudi Arabistan Tarım Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı İmzaladı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Suudi Arabistan'da Çevre, Su ve Tarım Bakanı Abdulrahman Al-Fadhli ile bir araya gelerek Tarım Alanında İşbirliği Mutabakat Zaptı imzaladı. Bakan Yumaklı ayrıca, Suudi Arabistan Sağlık Bakanı ve Gıda-İlaç Otoritesi Başkanı ile de görüşmeler gerçekleştirdi.

 • 03.12.2023 03 Ara 17:55 İsrail güçleri Beytüllahim'de sağlık personelini darbederek gözaltına aldı

  İsrail güçleri Beytüllahim'de sağlık personelini darbederek gözaltına aldı İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın Beytüllahim kentinde Sağlık Bakanlığına bağlı bir personeli darbederek gözaltına aldı. Filistin Sağlık Bakanı Mey el-Keyle, İsrail'in sağlık personelini gözaltına almasını ve saldırılarını kınadı.

 • 03.12.2023 03 Ara 11:15 Aysu Bankoğlu: "Engelli Vatandaşlarımızın Aylıkları Acilen İnsan Onuruna Yakışır Bir Seviyeye Yükseltilmeli ve Bu Ayıba Son Verilmelidir"

  Aysu Bankoğlu: 'Engelli Vatandaşlarımızın Aylıkları Acilen İnsan Onuruna Yakışır Bir Seviyeye Yükseltilmeli ve Bu Ayıba Son Verilmelidir' CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, “Engelli aylığı ülkenin bir utanç tablosu olarak karşımıza çıkıyor. 800 bin vatandaşımız, engelli aylığı alıyor. Yüzde 40-69 arası engelli aylığı 1874 TL, yüzde 70 ve üzeri engelli aylığı 2 bin 811 TL. Bu parayla 250 kuru ekmek bile alınamıyor. Ağır engelli vatandaşlarımıza bakım yapan fertler başta olmak üzere, engelli vatandaşlarımızın aylıkları acilen insan onuruna yakışır bir seviyeye yükseltilmeli ve bu ayıba son verilmelidir” dedi.

 • 02.12.2023 02 Ara 17:29 Sağlık Bakanı: Bu yıl 112 kara ambulanslarıyla 5,5 milyondan fazla hasta ve yaralı hastanelere nakledildi

  Sağlık Bakanı: Bu yıl 112 kara ambulanslarıyla 5,5 milyondan fazla hasta ve yaralı hastanelere nakledildi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 112 Acil Sağlık Hizmetleri'nin bu yıl 112 kara ambulanslarıyla 5,5 milyondan fazla hasta ve yaralının hastanelere nakledildiğini açıkladı. Koca, ayrıca ülke genelindeki toplam istasyon sayısının 3 bin 402'ye, kara ambulans sayısının ise 5 bin 738'e ulaştığını belirtti.

 • 01.12.2023 01 Ara 21:18 Sağlıkta Şiddet Suçuna 6 Yıl 4 Ay 26 Gün Hapis Cezası

  Sağlıkta Şiddet Suçuna 6 Yıl 4 Ay 26 Gün Hapis Cezası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sultan 1'inci Murat Devlet Hastanesi'nde sağlık çalışanlarına havalı tabanca ile tehditte bulunan şüphelinin 6 yıl 4 ay 26 gün hapis cezasına çarptırıldığını açıkladı.

 • 01.12.2023 01 Ara 17:08 Eski İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancocki yardımcısı ile yaşadığı yasak aşkın politikacılara ders olması gerektiğini söyledi

  Eski İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancocki yardımcısı ile yaşadığı yasak aşkın politikacılara ders olması gerektiğini söyledi Eski İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, Covid-19 soruşturmasında, istifasına sebep olan ilişkisinin gelecekteki politikacılara ders olması gerektiğini belirtti. Hancock, pandemi yönetimindeki hataları ve ilişkisinin etkilerini anlattı

 • 30.11.2023 30 Kas 17:15 TBMM Genel Kurulu

  TBMM Genel Kurulu AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti'nin her verdiği sözün arkasında olduğunu söyledi.

 • 30.11.2023 30 Kas 17:09 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hatay İskenderun Acil Durum Hastanesi Hasta Kabulüne Başladı

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hatay İskenderun Acil Durum Hastanesi Hasta Kabulüne Başladı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hatay İskenderun Acil Durum Hastanesi'nin hasta kabulüne başladığını duyurdu. Hastanenin özellikleri ve hizmet verdiği alanlar hakkında bilgi veren Bakan Koca, hastanenin Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'ın İskenderun ilçesinde inşa edildiğini belirtti.

 • 30.11.2023 30 Kas 16:38 Cihanbeyli'ye Konya Şeker Fabrikası ve OSB kurulacak

  Cihanbeyli'ye Konya Şeker Fabrikası ve OSB kurulacak Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, Konya Şeker Fabrikası'nın imar planının onaylandığını ve Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulması için sürecin başladığını duyurdu. Kale, projenin ilçenin ekonomisine büyük katkı sağlayacağını belirtti ve desteklerinden dolayı bazı bakanlara teşekkür etti.

 • 30.11.2023 30 Kas 15:36 Fransa Başbakanı'nın Meclis'te elektronik sigara kullanması tepki çekti

  Fransa Başbakanı'nın Meclis'te elektronik sigara kullanması tepki çekti Fransa'da muhalefet partisi Boyun Eğmeyen Fransa (LFI) milletvekili Caroline Fiat, Başbakan Elisabeth Borne'un Ulusal Meclis'te elektronik sigara kullanmasına tepki göstererek, 'Burada yasaları yazıyoruz ancak yasaların üstünde değiliz.' dedi. Fiat, Borne'un elektronik sigara içmesini 'aşağılayıcı bir durum' olarak gördüğünü belirtti ve herkesin yasalara uyması gerektiğini vurguladı.

 • 30.11.2023 30 Kas 15:18 Chp, "Hatay İli Deprem Sonrası Sağlık Raporu"Nu Yayınladı.

  Chp, 'Hatay İli Deprem Sonrası Sağlık Raporu'Nu Yayınladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz başkanlığındaki CHP Heyeti, incelemelerinin ardından “Hatay İli Deprem Sonrası Sağlık Sorunları Raporu” hazırladı. Raporda, “Hatay’da deprem sonrasında zor koşullarda yaşayan kişilere yeterli düzeyde ekonomik, sosyal destek sağlanmalı, vatandaşlarımızın konaklayacağı kalıcı konutların süratle tamamlanması gerekmektedir. Birinci derece deprem bölgesi ve bu kadar büyük depremlere gebe bir bölge olması nedeniyle kent planlaması yapılarak dirençli bir kent ve dirençli sağlık sistemi ile Hatay yeniden yapılandırılmalıdır. Tedavi, ilaç ve tıbbi malzeme katılım payından muaf tutulma uygulaması süresinin uzatılması yerinde olacaktır. Ağız ve diş sağlığı merkezlerinin vatandaşlarımızın ulaşımını kolaylaştıracak şekilde planlanarak yaygınlaştırılması önem arz etmektedir. İnceleme gezisi sırasında tespit ettiğimiz Hatay’ın yaralarının sarılması ve sağlık hizmetlerinin eksiksiz yerine getirilmesi için iktidarı ve Sağlık Bakanımızı göreve davet ediyor, Hatay ilimizdeki sağlık hizmetlerini çok yakından takip edeceğimizin bilinmesini istiyoruz” denildi.

 • 30.11.2023 30 Kas 14:24 CHP tarafından hazırlanan Hatay İli Deprem Sonrası Sağlık Sorunları Raporu

  CHP tarafından hazırlanan Hatay İli Deprem Sonrası Sağlık Sorunları Raporu CHP tarafından hazırlanan raporda, Hatay'da yaşanan sağlık sorunları ve çözüm önerileri yer aldı.

 • 30.11.2023 30 Kas 13:25 Hatay İskenderun Acil Durum Hastanesi Hasta Kabulüne Başladı

  Hatay İskenderun Acil Durum Hastanesi Hasta Kabulüne Başladı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hatay İskenderun Acil Durum Hastanesi'nin hasta kabulüne başladığını duyurdu. Hastanede 33 poliklinik, 36 yoğun bakım yatağı, 7 ameliyathane ve birçok tıbbi hizmet sunulacak.

 • 30.11.2023 30 Kas 01:33 Sağlık Bakanlığı, yan dal uzmanları ve asistanlarının ödemelerini artırdı

  Sağlık Bakanlığı, yan dal uzmanları ve asistanlarının ödemelerini artırdı Sağlık Bakanlığı, yan dal uzmanları ve asistanlarının artırımlı taban ödeme katsayılarını yüzde 100'e kadar artırdı. Yönetmelik değişikliği ile birlikte, yan dal uzmanları için yüzde 100, yan dal uzmanlık eğitimi yapan asistanlar ve araştırma görevlileri için yüzde 50 artış sağlandı.

 • 29.11.2023 29 Kas 15:34 BAKAN KOCA, GAZZE'DEN TÜRKİYE'YE GETİRİLECEKLERE İLİŞKİN KONUŞTU

  BAKAN KOCA, GAZZE'DEN TÜRKİYE'YE GETİRİLECEKLERE İLİŞKİN KONUŞTU Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: (Gazze'ye giden uçak ve Türkiye'ye getirileceklere yönelik)İlaç tıbbı malzeme vantilatör başta olmak üzere sağlık malzemesi içerikli gönderim yapıldı.

 • 29.11.2023 29 Kas 12:51 Sağlık Bakanı Koca, Gazze'den 26 hasta getireceğiz

  Sağlık Bakanı Koca, Gazze'den 26 hasta getireceğiz Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gazze'den 26 hasta ve 24 refakatçiyle birlikte toplam 50 kişiyi getireceklerini açıkladı. Hasta transferi için üç ülkenin koordinasyon ekibinin yakın iş birliği içinde olduğunu belirten Koca, hastaların Etlik Şehir Hastanesi ve Bilkent Şehir Hastanesi'nde tedavi göreceğini söyledi. Ayrıca, bir hastanın hayatını kaybettiği ve yoğun bakımda tedavi gören 7 hastanın olduğu bilgisini paylaştı.

 • 29.11.2023 29 Kas 12:41 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gazze'den 26 hasta ve refakatçilerinin Ankara'ya geleceğini duyurdu

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gazze'den 26 hasta ve refakatçilerinin Ankara'ya geleceğini duyurdu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gazze'den 26 hasta ve beraberindeki 24 refakatçinin Ankara'ya geleceğini açıkladı. Bakan Koca, hasta transferi için Türkiye, Mısır ve Gazze arasında yakın işbirliği olduğunu belirtti.

 • 29.11.2023 29 Kas 11:42 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Gazze'ye ulaşan ekiplerimiz sahra hastanesi hizmetleri için uygun yer tespiti çalışmalarını tamamladılar.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: 'Gazze'ye ulaşan ekiplerimiz sahra hastanesi hizmetleri için uygun yer tespiti çalışmalarını tamamladılar. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Gazze'ye ulaşan ekiplerimiz sahra hastanesi hizmetleri için uygun yer tespiti çalışmalarını tamamladılar.

 • 29.11.2023 29 Kas 08:47 Gazze'ye sağlık personeli ve tıbbi malzeme taşıyan askeri uçak Kayseri'den havalandı

  Gazze'ye sağlık personeli ve tıbbi malzeme taşıyan askeri uçak Kayseri'den havalandı Türkiye'den Gazze'ye 9 uzman sağlık personeli ve yaklaşık 8 ton tıbbi malzeme taşıyan askeri uçak, Kayseri'den havalandı. Türkiye, çatışmaların başladığı tarihten bu yana bir gemi, 12 uçak, 700 ton insani yardım ve tıbbi malzeme, 8 sahra hastanesi ve 20 ambulansı bölgeye sevk etti.

 • 29.11.2023 29 Kas 08:37 Gazze'ye sağlık yardımı taşıyan uçak Mısır'a inmek üzere Kayseri'den havalandı

  Gazze'ye sağlık yardımı taşıyan uçak Mısır'a inmek üzere Kayseri'den havalandı Gazze'ye sağlık yardımı taşıyan uçak, Mısır El Eriş'e inmek üzere Kayseri'den havalandı. Yardım uçağı, dönüşte hasta ve refakatçilerini Türkiye'ye getirecek.

 • 29.11.2023 29 Kas 08:34 Sağlık Bakanı Koca: Gazze'ye sağlık yardımları devam ediyor

  Sağlık Bakanı Koca: Gazze'ye sağlık yardımları devam ediyor Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gazze'ye yapılan sağlık yardımlarının devam ettiğini açıkladı. Kayseri'den kalkan bir uçakta birçok tıbbi cihazın bulunduğunu belirten Koca, yardım uçağının Mısır El-Ariş'e ineceğini ve dönüşte hasta çocukları ve refakatçilerini Türkiye'ye getireceğini söyledi. Üç ülke arasındaki koordinasyon çalışmalarının ise yoğun bir şekilde devam ettiğini ifade etti.

 • 29.11.2023 29 Kas 08:31 Sağlık Bakanı Koca: Gazze'ye sağlık yardımları devam ediyor

  Sağlık Bakanı Koca: Gazze'ye sağlık yardımları devam ediyor Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gazze'ye yapılan sağlık yardımlarının devam ettiğini açıkladı. Kayseri'den kalkan bir uçakta birçok tıbbi cihazın bulunduğunu belirten Koca, yardım uçağının Mısır El-Ariş'e ineceğini ve dönüşte hasta çocukları ve refakatçilerini Türkiye'ye getireceğini söyledi. Üç ülke arasında koordinasyon çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini ifade etti.

 • 28.11.2023 28 Kas 18:51 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gazze'de Sahra Hastanesi Kuracak

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gazze'de Sahra Hastanesi Kuracak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gazze'de belirlenen noktalarda kuracakları sahra hastanesiyle sağlık hizmeti vereceklerini duyurdu. Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Gazze'ye ve yürütülen çalışmalara ilişkin görüntülere de yer verdi.

 • 28.11.2023 28 Kas 18:41 Sağlık Bakanı Gazze'de Sahra Hastanesi Kuracak

  Sağlık Bakanı Gazze'de Sahra Hastanesi Kuracak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 'İşte yaraları kanayan haliyle Gazze. Belirlenen noktalarda kuracağımız Sahra Hastanesi ile kısa süre sonra burada sağlık hizmeti vereceğiz' dedi.

 • 28.11.2023 28 Kas 14:57 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Gazze'de olan ekiplerimiz, üç bölgeden ikisindeki çalışmalarını bu sabah itibarıyla tamamlamış durumda."

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: 'Gazze'de olan ekiplerimiz, üç bölgeden ikisindeki çalışmalarını bu sabah itibarıyla tamamlamış durumda.' Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Gazze'de olan ekiplerimiz, üç bölgeden ikisindeki çalışmalarını bu sabah itibarıyla tamamlamış durumda.

 • 28.11.2023 28 Kas 14:54 Sağlık Bakanı Koca, Gazze'den Hastaların Türkiye'ye Getirilmesi İçin Çalışmaları Sürdürüyor

  Sağlık Bakanı Koca, Gazze'den Hastaların Türkiye'ye Getirilmesi İçin Çalışmaları Sürdürüyor Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gazze sınır kapısından başta çocuklar olmak üzere bir grup hastanın daha Türkiye'ye getirilmesi için gerekli çalışmaları yaptıklarını duyurdu.

 • 28.11.2023 28 Kas 10:54 Avustralya'da Tek Kullanımlık Elektronik Sigara İthalatı Yasaklanacak

  Avustralya'da Tek Kullanımlık Elektronik Sigara İthalatı Yasaklanacak Avustralya Sağlık Bakanı Mark Butler, gençlerde nikotin bağımlılığını azaltmak amacıyla 1 Ocak'tan itibaren tek kullanımlık elektronik sigara ithalatının yasaklanacağını duyurdu.

 • 28.11.2023 28 Kas 08:06 Avustralya'da Tek Kullanımlık Elektronik Sigaralar Yasaklanacak

  Avustralya'da Tek Kullanımlık Elektronik Sigaralar Yasaklanacak Avustralya, nikotin bağımlılığıyla mücadele kapsamında, tek kullanımlık elektronik sigaraların ülkeye girişini 1 Ocak'tan itibaren yasaklayacak. İthalat yasağının yanında, tek kullanımlık sigaraların üretimi ve reklamına yönelik de yeni kurallar getirilecek. Ülkede keyif amaçlı elektronik sigara kullanımına tamamen son verilmesi hedefleniyor.

Advertisement