Son dakika Bahattin Atçı haberleri, Bahattin Atçı son dakika, son dakika Bahattin Atçı

Son Dakika Bahattin Atçı Haberleri

 • Yalova'da Kent Güvenlik Danışma Kurulu toplandı
  30 Ara Yalova'da Kent Güvenlik Danışma Kurulu toplandı

  Kent Güvenlik Danışma Kurulu toplantısında Yalova Emniyet Müdürlüğü'nün 2022 yılı çalışmaları değerlendirildi.

 • İstanbul'da 2019'da 1091 proje uygulandı
  28 Oca İstanbul'da 2019'da 1091 proje uygulandı

  İstanbul'da geçen sene yatırımcı bölge ve il kuruluşlarınca uygulanan 1091 projenin 317'sinin tamamlandığı, toplam proje maliyetinin 185 milyar 9 milyon lira olduğu bildirildi.

 • Elit İstanbul Tıp Merkezi Hizmete Girdi
  29 May Elit İstanbul Tıp Merkezi Hizmete Girdi

  ELİT İstanbul Tıp Merkezi, İstanbul Vali Yardımcısı M. Bahattin Atçı'nın katılımıyla hizmete girdi.

 • Soma Kaymakamı Atçı, İstanbul'a Vali Yardımcısı Olarak Atandı
  28 Haz Soma Kaymakamı Atçı, İstanbul'a Vali Yardımcısı Olarak Atandı

  Manisa'nın maden faciasıyla sarsılan ilçesi Soma'nın Kaymakamı Bahattin Atçı, Mülki İdare Amirleri 2015 kararnamesiyle İstanbul Vali Yardımcılığı görevine atandı.

 • Soma'da Spor Salonu İçin Kermes
  08 Haz Soma'da Spor Salonu İçin Kermes

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Okul bahçesinden genel görüntüler-Öğrenci velilerinin açtığı stantlardan görüntüler-Alışveriş yapan vatandaşların görüntüleri-Öğrencilerin şarkılar söylemesi-Okul Aile Birliği Başkanı ve Okul Müdürü ile Kaymakam'ın açıklama yapması Soma'da spor salonu için kermes Soma'da spor salonu yapımı için kermes düzenlendi.

 • Somalı Madencilerin Tazminat Tepkisi
  05 Haz Somalı Madencilerin Tazminat Tepkisi

  Somalı madencilerin tazminat tepkisi Manisa'nın maden faciasıyla sarsılan Soma İlçesinde, Soma Kömürleri A.Ş. tarafından işten çıkarılan 2 bin 381 madencinin tazminatlarının, bugünden itibaren dört taksitte TMSF tarafından ödeneceği açıklandı.

 • Somalı Madencilerin Tazminat Tepkisi
  04 Haz Somalı Madencilerin Tazminat Tepkisi

  Manisa'nın maden faciasıyla sarsılan Soma İlçesinde, Soma Kömürleri A.Ş. tarafından işten çıkarılan 2 bin 381 madencinin tazminatlarının, bugünden itibaren dört taksitte TMSF tarafından ödeneceği açıklandı.

 • Madenci Ailelerine Verilecek Konutların Yapımı Sürüyor
  29 May Madenci Ailelerine Verilecek Konutların Yapımı Sürüyor

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Konutların yapılacağı arsalardan görüntüler, - İnşaat şantiyelerinin genel ve detay görüntüleri, - Soma Kaymakamı Bahattin Atçı ile röportaj, Soma'daki maden faciası- Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden 301 madenci ailesine verilecek konutların yapımının sürdüğü, teslimatının ise 10 ayı bulabileceği bildirildi Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden 301 madenci ailesine verilecek konutların yapımının sürdüğü, teslimatının ise 10 ayı bulabileceği bildirildi.

 • Dolandırılan Şehit Madenci Eşi: O Parayla Ev Alıp, Çocuğumun Sünnetini Yaptıracaktım
  27 May Dolandırılan Şehit Madenci Eşi: O Parayla Ev Alıp, Çocuğumun Sünnetini Yaptıracaktım

  Manisa'nın maden faciası ile sarsılan Soma İlçesi'nde, özel bir banka şubesine yatırdığı toplam 206 bin liralık yardım parası banka memuru tarafından dolandırılan şehit madenci eşi Meryem Gül, "O parayla ev alıp, oğlumun sünnetini yaptıracaktım" dedi.

 • Soma Mektupları' Kitap Oluyor
  12 May Soma Mektupları" Kitap Oluyor

  Görüntü Dökümü: - Faciadan sonra şehitliğe bırakılan mektuplardan görüntüler (Arşiv)- Soma Kaymakamı Bahattin Atçı ile röportaj- Soma Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Öney tarafından biriktirilen mektuplardan görüntüler "Soma mektupları" kitap oluyor- Soma'daki maden faciasında hayatını kaybedenlerin çocuklarının, yakınlarının ve ülkenin dört bir yanından insanların yazdığı mektup ve şiirler kitapta toplanacak- Türkiye'nin her köşesinden ilçeye gönderilen ya da madenci yakınları ile şehitliği ziyaret eden vatandaşlar tarafından mezarlara bırakılan mektup ve şiirler biriktirilmeye başlandı- Soma Kaymakamı Atçı: "Elimizde bir veya iki kitap çıkacak kadar malzeme var" RAMAZAN ERCAN - Türkiye'yi yasa boğan Soma'daki maden faciasında hayatını kaybedenlerin çocuklarının, yakınlarının ve ülkenin dört bir yanından insanların yazdığı mektup ve şiirler kitapta toplanacak.

 • Ölen Madenciler Bisiklet Turu ve Resim Sergisiyle Anıldı
  07 May Ölen Madenciler Bisiklet Turu ve Resim Sergisiyle Anıldı

  Manisa'nın Soma İlçesi'nde, maden faciasında ölen madenciler için resim sergisi ile bisiklet turu düzenlendi.

 • Ölen Madenciler Bisiklet Turu ve Resim Sergisiyle Anıldı
  07 May Ölen Madenciler Bisiklet Turu ve Resim Sergisiyle Anıldı

  Manisa'nın Soma İlçesi'nde, maden faciasında ölen madenciler için resim sergisi ile bisiklet turu düzenlendi.

 • Memurlar Ak Parti İçin İstifa Ediyor
  10 Şub Memurlar Ak Parti İçin İstifa Ediyor

  Genel seçimler için aday adaylığı müracaatında bulunmak isteyen memurlar için son gün bugün.

 • Soma'da 'Dert Babası' Kaymakam Atçı'dan Adaylık İstifası
  08 Şub Soma'da 'Dert Babası' Kaymakam Atçı'dan Adaylık İstifası

  Manisa'nın Soma İlçesi'nde, 301 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasının ilk gününden itibaren işçilerle görüşen, onların ve ailelerinin yaşadığı sorunların çözümü için hükümet ve işveren arasında arabuluculuk yapan, bunun yanında vatandaşlardan gelen yardımların adil olarak dağıtılması için mesai harcayan Kaymakam Bahattin Atçı, milletvekili aday adayı olmak için istifa etme kararı aldı.

 • Soma Meslek Yüksek Okulu Öğrencilerine Yeni Bina Müjdesi
  05 Şub Soma Meslek Yüksek Okulu Öğrencilerine Yeni Bina Müjdesi

  Manisa'nın Soma İlçesi Kaymakamı Bahattin Atçı, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş.'ye (TEİAŞ) ait bir binada eğitim gören Soma Meslek Yüksek Okulu öğrencileri için yeni bina müjdesi verdi.

 • Soma'daki Maden Faciası - Soma Kaymakamı Atçı
  23 Oca Soma'daki Maden Faciası - Soma Kaymakamı Atçı

  Soma'daki maden faciası- Soma Kaymakamı Atçı, maden faciasında hayatını kaybeden 301 maden işçisinin yakınlarına verilecek konutlar ile belediye mezarlığı içerisinde bulunan maden şehitliği projeleri için büyükşehir belediyesinini atacağı adımları beklediklerini bildirdi- "Hem TOKİ inşaatının önünün açılmasında hem de anıt mezarın yapılmasında büyükşehiri bekliyoruz" Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden 301 maden işçisinin yakınlarına verilecek konutlar ile mezarlık içerisinde bulunan maden şehitliği projeleri için büyükşehir belediyesinini atacağı adımları beklediklerini söyledi.

 • Soma İçin Ortak Bildiri: Zeytinden, Madenden, Santralden Vazgeçmeyiz
  24 Ara Soma İçin Ortak Bildiri: Zeytinden, Madenden, Santralden Vazgeçmeyiz

  Manisa'nın 301 madencinin yaşamını yitirdiği kömür ocağı faciası ardından termik santral yapılması için 6 bin 666 zeytin ağacının kesilmesiyle gündemlerden düşmeyen ilçesi Soma'da 11 sivil toplum kuruluşu tarafından ulusal gazetelerde bildiri yayımlanarak, "Ne zeytinden ne madendenden ne de santralden vazgeçemeyiz" denildi.

 • Soma İçin Ortak Bildiri: Zeytinden, Madenden, Santralden Vazgeçmeyiz
  24 Ara Soma İçin Ortak Bildiri: Zeytinden, Madenden, Santralden Vazgeçmeyiz

  Manisa'nın 301 madencinin yaşamını yitirdiği kömür ocağı faciası ardından termik santral yapılması için 6 bin 666 zeytin ağacının kesilmesiyle gündemlerden düşmeyen ilçesi Soma'da 11 sivil toplum kuruluşu tarafından ulusal gazetelerde bildiri yayımlanarak, "Ne zeytinden ne madendenden ne de santralden vazgeçemeyiz" denildi.

 • Soma'da Çiftçi ve Sanayicinin Santral Yapımına Destek Vermesi
  24 Ara Soma'da Çiftçi ve Sanayicinin Santral Yapımına Destek Vermesi

  Soma'da çiftçi ve sanayicinin santral yapımına destek vermesi- Soma Kaymakamı Atçı: "(Termik santral yatırımı) Soma'nın kendi durumunu koruyabilmesi ve ilerleyebilmesi için bu yatırımların mutlaka yapılması gerekiyor" Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, Soma'nın ekonomik gelişimi için yatırımlara ihtiyaç olduğunu söyledi.

 • 'Maden Ocakları Kömür İşletmelerine Bağlanarak Açılsın'
  04 Ara "Maden Ocakları Kömür İşletmelerine Bağlanarak Açılsın"

  HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Soma'daki kapatılan maden ocaklarının Türkiye Kömür İşletmelerine bağlanarak yeniden açılması gerektiğini söyledi.

 • Yüksekdağ: Maden Ocakları Kömür İşletmelerine Bağlanarak Açılsın
  04 Ara Yüksekdağ: Maden Ocakları Kömür İşletmelerine Bağlanarak Açılsın

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Soma'daki kapatılan maden ocaklarının Türkiye Kömür İşletmeleri'ne (TKİ) bağlanarak yeniden açılması gerektiğini söyledi.

 • HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ Soma'da
  04 Ara HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ Soma'da

  HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ "Siyasi iktidar suçun üzerine yeni suç eklemekte ısrar ediyor." dedi.

 • Soma'da İşten Çıkarılan İşçiler İşsizlik Ödeneğine Başvurdu
  03 Ara Soma'da İşten Çıkarılan İşçiler İşsizlik Ödeneğine Başvurdu

  Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, Soma Kömürleri AŞ'den çıkarılan 2 bin 830 işçiden bin 500'ünün işsizlik ödeneğinden yararlanmak için başvuru yaptığını söyledi.

 • Soma'yı Bekleyen Göç Tehlikesi
  02 Ara Soma'yı Bekleyen Göç Tehlikesi

  Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, işten çıkarılan 2 bin 833 işçinin bir şekilde istihdam edilmezlerse Soma’dan büyük bir göç olabileceğini söyleyerek, “Bu da Soma için iyi bir sonuç olmayacaktır” dedi.

 • Yırca'da Köylüler Dövüldü, 6 Bin Zeytin Ağacı Kesildi (2) - Yeniden
  07 Kas Yırca'da Köylüler Dövüldü, 6 Bin Zeytin Ağacı Kesildi (2) - Yeniden

  Manisa'nın Soma İlçesi Yırca Mahallesi'nde, Kolin Grubu tarafından termik santral yapılacak bölgedeki zeytin ağaçlarının kesilmemesi için nöbet tutan köylülere yemek götüren mahalle sakinlerine şirketin güvenlik görevlileri engel oldu.

 • Soma'da Ücretlerini Alamayan Madenciler Yürüdü (2)
  27 Eki Soma'da Ücretlerini Alamayan Madenciler Yürüdü (2)

  Kaymakam AÇIKLAMA YAPTI Soma İlçesi'nde 301 kişinin hayatını kaybettiği Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.'ye bağlı Eynez Maden Ocağı'nda ücret alamadıkları için yürüyüşe geçen işçilere Soma Kaymakamı Bahattin Atçı açıklama yaptı.

 • Işıklar Maden Ocağında Üretim Durdu - Kaymakam Atçı
  27 Eki Işıklar Maden Ocağında Üretim Durdu - Kaymakam Atçı

  Işıklar maden ocağında üretim durdu- Soma'da faaliyet gösteren Soma Kömür İşletmeleri AŞ'nin işlettiği Işıklar Maden Ocağı'nda dün akşam gaz seviyesinin yükselmesi sonucu çıkan yangın sonrası ocaktaki çalışmalar durduruldu- Soma Kaymakamı Atçı: "Dün akşam itibariyle ocaktaki gaz miktarı 50 PPM'nin üstüne çıktı.

 • Soma'da Köylülerle Güvenlik Görevlileri Arasında Arbede
  21 Eki Soma'da Köylülerle Güvenlik Görevlileri Arasında Arbede

  Soma'da termik santralin yapılacağı bölgede bulunan zeytin ağaçlarının kesilmemesi için nöbet tutan köylülerle şirketin güvenlik görevlileri arasında arbede çıktı.

 • O Madene Yeniden Üretim İzni Verildi
  14 Eki O Madene Yeniden Üretim İzni Verildi

  Manisa'nın Soma ilçesinde, 13 Mayıs tarihinde 301 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasının yaşandığı ocağı işleten Işıklar maden ocağına yeniden üretim izni verildi.

 • Işıklar Maden Ocağı Açılıyor
  14 Eki Işıklar Maden Ocağı Açılıyor

  Soma Maden İşletmelerine ait Işıklar Maden Ocağına yeniden üretim izni verilmesi için gerekli raporlar tamamlandı.

 • O Madene Yeniden Üretim İzni Verildi
  14 Eki O Madene Yeniden Üretim İzni Verildi

  Manisa’nın Soma ilçesinde, 13 Mayıs tarihinde 301 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasının yaşandığı ocağı işleten Soma Kömür İşletmeleri’ne ait Işıklar maden ocağına yeniden üretim izni verildi.

 • Soma'da Şirketin Kapattığı Maden İçin Yeni Karar (2)
  14 Eki Soma'da Şirketin Kapattığı Maden İçin Yeni Karar (2)

  Ücretler DE YATACAK Manisa'nın Soma İlçesi'nde facianın meydana geldiği ocağı da çalıştıran Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.'ye ait Işıklar Maden Ocağı, müfettişlerin olumlu rapor vermesi üzerine tekrar açıldı.

 • Soma Işıklar Maden Ocağı İçin İzin Maratonu
  14 Eki Soma Işıklar Maden Ocağı İçin İzin Maratonu

  Manisa'nın Soma İlçesi'nde facianın meydana ocağı çalıştıran Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.'ye bağlı Işıklar Maden Ocağı, müfettişlerin olumlu rapor vermesi üzerine tekrar açıldı.

 • Soma'da Şirketin Kapattığı Maden İçin Yeni Karar
  14 Eki Soma'da Şirketin Kapattığı Maden İçin Yeni Karar

  Manisa'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin yaşamını yitirmesine neden olan facianın meydana geldiği ocağı çalıştıran Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.'ye bağlı Işıklar Maden Ocağı, müfettişlerin olumlu rapor vermesi üzerine tekrar açıldı.

 • Soma'da Maden Ocağı Kapanıyor
  10 Eki Soma'da Maden Ocağı Kapanıyor

  Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, maden faciasının meydana geldiği ocağı çalıştıran Soma Kömür İşletmeleri AŞ'nin, işlettiği Işıklar maden ocağını kapatabileceğini bildirdi.

 • Soma Kaymakam Atçı'dan Açıklama
  10 Eki Soma Kaymakam Atçı'dan Açıklama

  Manisa'nın Soma ilçesinde Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.'nin Işıklar maden Ocağıyla ilgili aldığı kapatma kararı sonrası Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, Kaymakamlıkta basın toplantısı düzenledi.

 • Soma Kömür İşletmeleri'nden Kritik 'Kapatma' Kararı (2)
  10 Eki Soma Kömür İşletmeleri'nden Kritik 'Kapatma' Kararı (2)

  Kaymakam ATÇI'DAN AÇIKLAMA Manisa'nın Soma ilçesinde Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.'nin Işıklar maden Ocağıyla ilgili aldığı kapatma kararı sonrası Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, Kaymakamlıkta basın toplantısı düzenledi.

 • Erdoğan Demirören Maden Şehitleri İlkokulu'na İlk Harç
  09 Eki Erdoğan Demirören Maden Şehitleri İlkokulu'na İlk Harç

  Manisa'nın maden faciasıyla sarsılan Soma İlçesi'ne ilkokul yaptırılması için geçen ay protokol imzalayan Demirören Şirketler Grubu, inşaatın temelini attı.

 • TÜRK-İŞ'ten Soma'ya Okul
  02 Eki TÜRK-İŞ'ten Soma'ya Okul

  Manisa'nın maden faciayla sarsılan Soma ilçesinde TÜRK-İŞ tarafından yaptırılacak ilkokul için Kaymakamlıkta protokol imzalandı.

 • Türk- İş'ten Soma'ya Okul
  02 Eki Türk- İş'ten Soma'ya Okul

  Manisa'nın maden faciayla sarsılan Soma İlçesi'nde TÜRK-İŞ tarafından yaptırılacak ilkokul için Kaymakamlıkta protokol imzalandı.

 • Türk- İş'ten Soma'ya Okul
  02 Eki Türk- İş'ten Soma'ya Okul

  Manisa'nın maden faciasıyla sarsılan Soma İlçesi'nde Türk- İş tarafından yaptırılacak ilkokul için Kaymakamlıkta protokol imzalandı.

 • Gülben Ergen Soma'da Anaokulu Açtı
  18 Eyl Gülben Ergen Soma'da Anaokulu Açtı

  Şarkıcı Gülben Ergen'in kurucusu ve başkanı olduğu "Çocuklar Gülsün Diye Derneği" 23'üncü anaokulunu Manisa'nın Soma İlçesi'nde, törenle açtı.

 • Gülben Ergen, Soma'da Anaokulu Açtı
  18 Eyl Gülben Ergen, Soma'da Anaokulu Açtı

  Gülben Ergen'in kurucusu ve başkanı olduğu "Çocuklar Gülsün Diye Derneği", 23'üncü anaokulunu Manisa'nın Soma ilçesinde açtı.

 • Somalı Öğrenciler Ders Başı Yaptı
  15 Eyl Somalı Öğrenciler Ders Başı Yaptı

  Manisa'nın Soma İlçesi'nde geçen 13 Mayıs'ta 301 madencinin ölümüyle sonuçlanan facia ardından bazı dernek ve kuruluşların okullara çeşitli yardımları sürdürüyor.

 • Soma'da eğitim öğretim yılı buruk başladı -
  15 Eyl Soma'da eğitim öğretim yılı buruk başladı -

  Maden faciasının yaşandığı Soma ilçesinde, yeni eğitim öğretim sezonu buruk başladı.

 • Somalı Maden Ocağında 1200 İşçi İşbaşı Yaptı
  09 Eyl Somalı Maden Ocağında 1200 İşçi İşbaşı Yaptı

  Manisa'nın Soma İlçesi'nde Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.'ye ait Eynez Maden Ocağı'nda 301 madencinin yaşamını yitirdiği facia sonrası faaliyeti durdurulan aynı şirkete ait Işıklar Maden Ocağı'nda üretim yeniden başladı.

 • Soma'daki Işıklar Maden Ocağı Faaliyete Geçecek
  08 Eyl Soma'daki Işıklar Maden Ocağı Faaliyete Geçecek

  Maden İşleri Genel Müdürlüğü ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş güvenliği müfettişlerinin defalarca denetleme yaptığını dile getiren Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, firma tarafından eksikliklerin giderildiğini, iş güvenliği müfettişlerinin vereceği son raporun olumlu olması durumunda, kısa süre sonra ocakta yeniden kömür çıkartılmaya başlanacağını dile getirdi.

 • Soma'daki Işıklar Maden Ocağı Faaliyete Geçecek
  08 Eyl Soma'daki Işıklar Maden Ocağı Faaliyete Geçecek

  Soma'da geçen 13 Mayıs'ta 301 madencinin hayatını kaybettiği facia sonrası faaliyeti durdurulan Soma Holdinge ait Işıklar Maden Ocağında yeniden üretim başlayacak.

 • Soma'da Bir İşçinin Öldüğü Maden Kazasına Yalanlama
  02 Eyl Soma'da Bir İşçinin Öldüğü Maden Kazasına Yalanlama

  Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, bugün 1 işçinin ölümü ile sonuçlanan maden kazası ile ilgili ortaya atılan iddiaların doğru olmadığını bildirdi.

 • Soma'da Maden Kazası: 1 İşçi Öldü (2)
  02 Eyl Soma'da Maden Kazası: 1 İşçi Öldü (2)

  Kazanın ARDINDAN OCAKTA ÜRETİM DURDURULDU Soma Kaymakamı Bahatten Atçı, maden işçisi Metin Keskin'in iş kazası sonucu ölmesinin ardından tesiste üretimin şirket tarafından durdurulduğunu, işçilerin evlerine gönderildiğini açıkladı.

 • Faciayla İlgili Rapor Hazırlayacak Kamu Denetçileri Soma'da
  19 Ağu Faciayla İlgili Rapor Hazırlayacak Kamu Denetçileri Soma'da

  13 Mayıs tarihinde Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen ve 301 maden işçisinin hayatını kaybettiği maden faciasıyla ilgili rapor hazırlayacak Kamu Denetçisi (Ombudsman) Abdullah Cengiz Makas, uzman heyetiyle birlikte facianın yaşandığı Soma’ya geldi.

 • Soma'daki maden faciası -
  19 Ağu Soma'daki maden faciası -

  Soma ilçesinde 13 Mayıs'ta meydan gelen maden faciasıyla ilgili rapor hazırlayacak kamu denetçisi (ombudsman) Abdullah Cengiz Makas ve beraberindeki 5 kişilik uzman heyet, Soma'da Kaymakam, Belediye Başkanı ve maden işçilerinin bağlı olduğu sendika yöneticileriyle bir araya geldi.

 • Soma'daki Maden Faciası
  19 Ağu Soma'daki Maden Faciası

  Soma ilçesinde 13 Mayıs'ta meydan gelen maden faciasıyla ilgili rapor hazırlayacak kamu denetçisi (ombudsman) Abdullah Cengiz Makas ve beraberindeki 5 kişilik uzman heyet, Soma'da Kaymakam, Belediye Başkanı ve maden işçilerinin bağlı olduğu sendika yöneticileriyle bir araya geldi Kamu denetçisi (ombudsman)

 • Soma Kaymakamı Atçı -
  18 Ağu Soma Kaymakamı Atçı -

  Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, faaliyetleri durdurulan maden ocaklarında tespit edilen eksiklerin giderilmesine yönelik çalışmaların tamamlandığı yönünde firma yetkililerinin bildirimde bulunduğunu, bu hafta inceleme yapmasını bekledikleri iş güvenliği müfettişlerinin "uygun" raporu vermesi durumunda önce Işıklar, ardından da Atabacası ocaklarının faaliyete geçeceğini, son olarak da Eynez'deki ocağın ele alınacağını bildirdi.

 • Soma'da Madenler Rapor Bekliyor
  18 Ağu Soma'da Madenler Rapor Bekliyor

  Soma Kaymakamı Atçı kapanan madenlerin yeniden açılması konuşunda açıklama yaptı.

 • Soma'da Şehit Madenciler İçin Anıt Mezar
  31 Tem Soma'da Şehit Madenciler İçin Anıt Mezar

  Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, maden faciasında hayatını kaybeden 301 maden işçisi için anıt mezar yapılacağını söyledi.

 • Soma'daki maden faciası - Kaymakam Bahattin Atçı -
  29 Tem Soma'daki maden faciası - Kaymakam Bahattin Atçı -

  Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, 13 Mayıs'ta meydana gelen maden faciasında yaşamını yitiren işçilerden bir kısmının daha önce çalıştıkları maden ocağından alacakları bulunduğunu bildirdi.

 • Soma'daki Maden Faciası
  29 Tem Soma'daki Maden Faciası

  Kaymakam Bahattin Atçı: ''13 Mayıs'ta meydana gelen kazada yaşamını yitiren 301 işçiden, 33'ü daha önce çalıştığı firmadan alacaklı olarak vefat etti''

 • Protokol Maden Şehitliğinde Bayramlaştı
  28 Tem Protokol Maden Şehitliğinde Bayramlaştı

  Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Ramazan bayramının ilk günü Soma maden şehitliğine giderek şehit madencilerin yakınlarıyla bayramlaştı.

 • Soma'da Hüzünlü Bayram
  26 Tem Soma'da Hüzünlü Bayram

  Manisa'nın Soma İlçesi, 13 Mayıs'ta meydana gelen 301 madencinin yaşamını yitirdiği maden faciası ardından ilk bayramı karşılamaya hazırlanıyor.

 • Türk-İş Genel Başkanı Atalay, Soma'da
  26 Tem Türk-İş Genel Başkanı Atalay, Soma'da

  Atalay: ''Biz 301 kardeşimiz rahmetli olmasaydı, iş cinayetine kurban gitmeseydi; belki mükemmel değil ama TBMM'den bu yasaları sendikalar olarak çıkartamazdık''

 • Ramazan Bayramına Doğru
  25 Tem Ramazan Bayramına Doğru

  Maden faciasının yaşandığı Soma'da, bayramlaşmanın Madenciler Şehitliği'nde kurulucak çadırda yapılacağı bildirildi.

 • Soma'da 'Beşiktaş Konutları' dağıtım töreni -
  24 Tem Soma'da "Beşiktaş Konutları" dağıtım töreni -

  Beşiktaş Belediyesi'nin Soma ilçesinde aldığı 30 daire, maden faciasında hayatını kaybeden işçilerin, kura çekimiyle belirlenen ailelere teslim edildi.

 • Soma'da Kura Çekiminde Yemek Krizi 2
  24 Tem Soma'da Kura Çekiminde Yemek Krizi 2

  İstanbul'un Beşiktaş İlçe Belediyesi, maden faciasında hayatını kaybeden ailelerin yakınlarına verilmek üzere Soma İstasyon Zafer Mahallesi'nde Belkent Lojmanlarının içinde yer alan 4 blok satın alındı.

 • Soma'da Kura Çekiminde Yemek Krizi
  24 Tem Soma'da Kura Çekiminde Yemek Krizi

  Soma'da maden faciasında hayatını kaybeden madenci aileleri için verilecek evlerin kura töreninde iftar saatinin gelmesine rağmen yemek gelmeyince aileler isyan etti.

 • Taşeron İşçi Bayram Öncesi Maaş İstiyor
  22 Tem Taşeron İşçi Bayram Öncesi Maaş İstiyor

  KAŞİP Genel Başkanı Hakan Aydın hükümete seslenerek taşeron işçi maaşlarının bayram öncesi verilmesi gerektiğini söyledi.

 • Somalı madencilere yapılacak yardımlar -
  15 Tem Somalı madencilere yapılacak yardımlar -

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Soma'daki maden faciasında hayatını kaybedenlerin ailelerine yapılacak yardımlarla ilgili açıklaması, madenci aileleri sevindirdi.

 • Soma'da Psikososyal Destek Merkezi Açılıyor
  15 Tem Soma'da Psikososyal Destek Merkezi Açılıyor

  Soma'da, ölen madencilerin yakınlarına, kurtulan ve diğer ocaklarda çalışan madencilere hizmet vermesi planlanan Psikososyal Destek Merkezi açılıyor.

 • Soma'da Psikososyal Destek Merkezi Açılıyor
  15 Tem Soma'da Psikososyal Destek Merkezi Açılıyor

  Manisa'nın Soma İlçesi'nde, maden faciasında yaşamını yitiren 301 işçinin yakınları ile sağ kurtulan madencilere hizmet verecek Psikososyal Destek Merkezi kurulacak.

 • Soma'da atıkların neden olduğu hava kirliliği -
  14 Tem Soma'da atıkların neden olduğu hava kirliliği -

  Manisa'nın Soma ilçesinde kömür ve maden ocaklarından çıkarılan atıkların yanması sonucu çevreye is ve duman kokusu yayarak hava kirliliğine neden olduğu bildirildi.

 • Soma'da Atıkların Neden Olduğu Hava Kirliliği
  14 Tem Soma'da Atıkların Neden Olduğu Hava Kirliliği

  Kömür ve maden ocaklarından çıkarılan atıkların yanması sonucu çevreye is ve duman kokusu yayarak hava kirliliğine neden olduğu bildirildi Soma Kaymakamı Bahattin Atçı: "Hava kirliliğinin önlenebilmesi için komisyon kuracağız"

 • Soma'da Madenciler ve Ailelerine İftar
  13 Tem Soma'da Madenciler ve Ailelerine İftar

  Ege Linyit İşletmeleri (ELİ) Azot Tesisleri'ndeki iftara Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, Soma Belediye Başkanı AK Partili Hasan Ergene, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Tulup, maden faciasından kurtulan işçiler ve aileleri ile ölen madencilerin yakınları katıldı.

 • Soma'da Madenciler ve Ailelerine İftar
  13 Tem Soma'da Madenciler ve Ailelerine İftar

  Manisa'nın Soma İlçesi'nde kömür madeni faciasında ölenlerin yakınları ve kurtulan işçiler ile aileri için 'Kardeşlik İftarı' düzenlendi.

 • Soma'da Madenlerin Tekrar Faaliyete Geçmesi İçin Eylem Yaptılar
  11 Tem Soma'da Madenlerin Tekrar Faaliyete Geçmesi İçin Eylem Yaptılar

  Soma Kömür İşletmelerine ait Atabacası, Işıklar ve maden faciasının olduğu Eynez ocaklarında çalışan bir grup işçi, madenlerin faaliyete geçmesi için eylem yaptı.

 • CHP'li Özel: Soma'da Dayıbaşılar, Madencileri Mesajla İşe Çağırıyor
  07 Tem CHP'li Özel: Soma'da Dayıbaşılar, Madencileri Mesajla İşe Çağırıyor

  Madene ÇAĞRI GERİ ALINACAK CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel bir grup maden işçisi ibe birlikte Soma Kaymakamlığı önünde yaptığı basın açıklamasının ardından Kaymakam Bahattin Atçı ile görüştü.

 • Maden Faciasında Can Veren İşçilerin Ailelerine Yardım Aktı
  30 Haz Maden Faciasında Can Veren İşçilerin Ailelerine Yardım Aktı

  Soma'da 301 işçinin hayatını kaybettiği facia sonrasında, Türkiye'nin dört bir yanından giyimden yiyeceğe kadar adeta yardım yağdı.

 • Maden Faciasında Ölen İşçilerin Ailelerine Konut Müjdesi
  28 Haz Maden Faciasında Ölen İşçilerin Ailelerine Konut Müjdesi

  Maddi yardımlarla 301 işçinin ailesine 301 konut yapmayı planlayan AFAD, özel bir şirketin talip olması halinde projeyi devredecek.

 • Soma'da Ölen Madencilerin Ailelerine Konut Müjdesi
  28 Haz Soma'da Ölen Madencilerin Ailelerine Konut Müjdesi

  Manisa'nın Soma ilçesindeki faciada yaşamını yitiren 301 madencinin ailesine, ev müjdesi geldi.

 • Somaspor'a Beşiktaş'ın Eski Yöneticisi Vardar Desteği
  27 Haz Somaspor'a Beşiktaş'ın Eski Yöneticisi Vardar Desteği

  Maden felaketinin yaralarını sarmaya çalışan Soma'ya bir destek de Beşiktaş'ın eski yöneticisi Sinan Vardar'dan geldi, geçen yıl Bölgesel Amatör Lig 8'inci Grup'ta giriştiği şampiyonluk yarışını kaybeden Somaspor'un yeni başkanı oldu.

 • Soma'da Maden İşçilerinin Öfkesi
  17 Haz Soma'da Maden İşçilerinin Öfkesi

  Soma ilçesinde, 301 madencinin yaşamını yitirdiği facianın ardından üç ocağı da kapalı olan Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.'nin çalışanları, maaşlarının ödenmediği gerekçesiyle Cengiz Topel Meydanı'nda eylem başlattı.

Advertisement