Son dakika Bakırköy Cezaevi haberleri, Bakırköy Cezaevi son dakika, son dakika Bakırköy Cezaevi

Son Dakika Bakırköy Cezaevi Haberleri

 • Özgür Özel: Chp, Önce Seçimleri Kazanıp Bu Devletin Başına Geçecek.
  17 Kas Özgür Özel: Chp, Önce Seçimleri Kazanıp Bu Devletin Başına Geçecek.

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Kamuoyu araştırmalarıyla vatandaşın gönlünde olan başkanları tekrar aday göstereceğiz. Seçimden önce kimseye verilmiş belediye başkanlığı sözüm yok. Hiç kimseye kurultay odaklı verilmiş belediye başkanlığı sözüm yok. Şu anda kim belediye başkanı olacak, sizin gibi ben de bilmiyorum ama yöntemi biliyorum. Ölçme değerlendirme ile vatandaşın gönlünde seçildiğinden iyi yerlere gitmiş olanlar, göreve devam edecek. Kötüye gitmiş olanlar görevi devredecekler” dedi. Özel, “En doğru kararı vereceğiz. Milletin gönlünde olan bizim listemizde olacak. Ondan herkes emin olsun. Benim gönlümden geçen, 2023 bitmeden belediyelerimizin önemli miktarını açıklamak istiyoruz. 2024'te artık sahada çalışıyor olsunlar” diye konuştu. Özel, "Bundan sonra o derin yapı şunu bilsin. Enselerindeyiz. Bundan sonra onlar bizle değil, biz onlarla uğraşacağız. Onları bu devletin kökünden kazımak için -hani dediniz ya ‘Çok çalışıyorsunuz’- beni kırbaçladılar, iki kat çalışacağım. CHP, önce seçimleri kazanıp bu devletin başına geçecek. Sonra CHP, bu devleti gerçek bir hukuk devleti haline getirecek. Bu devlette, güvercin katillerine ve o katilin sırtını sıvazlayana, günü gelince serbest bırakana nefes aldırırsam namussuzum" dedi.

 • Gezi Davası Tutuklularını Ziyaret Eden CHP Grup Başkanvekili Köksal ve CHP Milletvekilleri, Cezaevi Önünde: 'Anayasal Hakların Kullanılması Kabul...
  14 Eki Gezi Davası Tutuklularını Ziyaret Eden CHP Grup Başkanvekili Köksal ve CHP Milletvekilleri, Cezaevi Önünde: "Anayasal Hakların Kullanılması Kabul...

  CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal ile CHP Milletvekilleri Türkan Elçi ve Sibel Suiçmez Gezi davası hükümlüleri Çiğdem Mater, Mine Özerden, Osman Kavala, Can Atalay ve Tayfun Kahraman'ı Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi ve Silivri’deki Marmara Cezaevi’nde ziyaret etti. Köksal, Marmara Cezaevi önünde yaptığı açıklamada; “Olsa olsa anayasal protesto, gösteri yürüyüş hakkının yani anayasal hakların kullanılması kabul edilebilecek dosyada hükümeti devirme suçundan zorlama bir yorumla bu insanlara ceza verildi. Tam bir hukuksuzluk örneği yaşanıyor” dedi.

 • Kılıçdaroğlu: 'Yabancı Askerin Türk Topraklarına Postalının Değmesini Asla İstemiyorum.
  10 Eki Kılıçdaroğlu: "Yabancı Askerin Türk Topraklarına Postalının Değmesini Asla İstemiyorum.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında; “Şimdi önümüze bir tezkere gelecek. Elbette ki terörle mücadele konusunda verilecek her yetkiye biz evet deriz. Ama anlamadığım bir şey var… Tezkerede Cumhurbaşkanı isterse yabancı silahlı kuvvetleri Türkiye’ye davet edecek. Birinci sorum Bahçeli’ye. Partinin adı Milliyetçi Hareket Partisi. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu tezkereye evet diyeceğini söylüyorsun. Sana bir soru, yabancı asker postallarının Türkiye Cumhuriyeti topraklarını çiğnemesine evet diyor musun, demiyor musun? Bu kadar açık. Milliyetçiyim diyorsun. Bu kardeşiniz de milliyetçi, altı okumuzdan birisi de milliyetçilik. Asla ve asla yabancı bir askerin Türkiye’ye gelmesini istemiyorum. Bahçeli’ye ikinci sorum, bu yabancı askerler kimler?… Bir tek yabancı asker istemeden, şimdi beyler diyorlar ki yabancı askerleri Türkiye’ye davet edeceğiz, terör ile mücadele için. Kim bu yabancı askerler? Ben ve bütün CHP’liler, artı bütün vatanseverler, ülkesinin ve bayrağını sevenler bir tek yabancı askerin Türk topraklarına postallarının değmesini asla istemiyorum. Bana soruyorlar, tezkereye niye hayır diyeceksin? Yabancı asker istiyorsan evet de. Hayır, milliyetçiyim diyorsan, sen de hayır diyeceksin” dedi.

 • Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı davası tutuklularını ziyaret etti
  06 Eki Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı davası tutuklularını ziyaret etti

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı davasında tutuklu olan film yapımcısı Çiğdem Mater ve yönetmen Mine Özerden'i Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, demokraside güçler ayrılığının olması gerektiğini vurgulayarak, Türkiye'nin bu tablodan çıkması gerektiğini söyledi.

 • Özgür Özel, Bakırköy Cezaevi'ndeki tutuklulara ziyaretlerde bulundu
  22 Eyl Özgür Özel, Bakırköy Cezaevi'ndeki tutuklulara ziyaretlerde bulundu

  Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanı ve Genel Başkan Adayı Özgür Özel, Bakırköy Kapalı Cezaevinde Gezi davasından tutuklu bulunan Mücella Yapıcı, Mine Özerden ve Çiğdem Mater'i ziyaret etti. Özgür Özel, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada tutukluların sağlıklı ve moralinin yerinde olduğunu belirtti.

 • Özgür Özel, Gezi Davası Tutuklulularını Ziyaret Etti.
  21 Eyl Özgür Özel, Gezi Davası Tutuklulularını Ziyaret Etti.

  CHP Grup Başkanı Özgür Özel, Gezi Davası kapsamında İstanbul Bakırköy Cezaevi’nde tutuklu bulunan Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater ve Mine Özerden’i ziyaret etti. Özel, "Üzerinde bir dairesi olmayan, kirada oturan Mücella Yapıcı’ya darbenin finansörlerinden biri diye iddianame yazıyorlar. O gün 60 yaşında olan, bugün 66 yaşında olan Osman Kavala’nın hakkındaki iddiaların hepsi daha önce izlediğimiz Gezi davalarında çöktüğü halde kapıları açıp salmıyorlar, başka suçtan tutuklu bulundurup, o suçtan beraat ettiği halde o sırada yeni bir Gezi davası açıyorlar. İçerideki arkadaşlarımız, niçin burada yattıklarını bilmiyorlar. Ben söyleyeyim; biraz önce Mine Özerden’e onu söyledim, hepimizin yerine yatıyorlar. Biz hepimiz Gezi’deydik. O gün Gezi’yi savunan herkes neyi savunuyorsa, bugün Gezi’yi savunmaya devam ediyoruz. Ağaca da çevreye de doğaya da kültüre de hassasız. Kenti savunmak istiyoruz. Kenti savunanları aslında bu mahkemede mesele Yargıtay’da karar vereceklerin çocukları da aynı şeyi savunuyorlar" dedi.

 • TMMOB İstanbul İkk Kadın Komisyonu'ndan Mücella Yapıcı'ya Destek: 'Sağlık Hakkından Yararlanabilmesi İçin Bu Şiddete Derhal Son Verilmelidir'
  21 Haz TMMOB İstanbul İkk Kadın Komisyonu'ndan Mücella Yapıcı'ya Destek: "Sağlık Hakkından Yararlanabilmesi İçin Bu Şiddete Derhal Son Verilmelidir"

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İstanbul İl Kadın Koordinasyon Kurulu (İKK) Kadın Komisyonu, Gezi Parkı davası tutuklusu Mücella Yapıcı’nın diş doktoruna götürülürken kelepçesinin çıkarılmamasına karşı “adalet nöbeti” tuttu. Cezaevindeki hak ihlallerinin sona ermesi gerektiğini belirten Selin Top, “Adalet Bakanlığı’na ve Sağlık Bakanlığı’na sesleniyoruz. Mücella Yapıcı’nın ve bu muameleye maruz kalan tüm tutsakların sağlık hakkından insan onuruna yaraşır şekilde yararlanabilmesi için bu şiddete derhal son verilmelidir” dedi.

 • Utku Çakırözer: İnanıyorum Ki Gezi Davası Tutuklularına da 14 Mayıs'ta Bahar Gelecek
  12 Nis Utku Çakırözer: İnanıyorum Ki Gezi Davası Tutuklularına da 14 Mayıs'ta Bahar Gelecek

  Bakırköy Cezaevi ve Marmara Cezaevi’ndeki Gezi Davası tutuklularını ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Türkiye’nin artık insanları düşündüğü için, ifade ettiği için cezaevine atıldığı bir ülke olmamalı. Burada hiçbir belge olmadan, hiçbir somut iddia olmadan, kanıt olmadan haksız hukuksuz yere insanların zindanda tutulması kabul edilemez. 14 Mayıs’ta Türkiye bu hukuksuzluklara artık ‘Dur’ diyecek. İnanıyorum ki, Gezi Davası tutuklularına da 14 Mayıs’ta bahar gelecek” dedi.

 • Utku Çakırözer: İnanıyorum Ki Gezi Davası Tutuklularına da 14 Mayıs'ta Bahar Gelecek
  12 Nis Utku Çakırözer: İnanıyorum Ki Gezi Davası Tutuklularına da 14 Mayıs'ta Bahar Gelecek

  Bakırköy Cezaevi ve Marmara Cezaevi’ndeki Gezi Davası tutuklularını ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Türkiye’nin artık insanları düşündüğü için, ifade ettiği için cezaevine atıldığı bir ülke olmamalı. Burada hiçbir belge olmadan, hiçbir somut iddia olmadan, kanıt olmadan haksız hukuksuz yere insanların zindanda tutulması kabul edilemez. 14 Mayıs’ta Türkiye bu hukuksuzluklara artık ‘Dur’ diyecek. İnanıyorum ki, Gezi Davası tutuklularına da 14 Mayıs’ta bahar gelecek” dedi.

 • Tahliye edilen TTB Başkanı Fincancı'dan ilk açıklama: Mücadeleye devam edeceğiz
  11 Oca Tahliye edilen TTB Başkanı Fincancı'dan ilk açıklama: Mücadeleye devam edeceğiz

  Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı, hakkındaki tahliye kararının ardından İstanbul Bakırköy Cezaevi önünde konuştu. Fincancı, "Tabii ki biz hekimler olarak, insan sağlığını önceleyeceğiz. Savaşlara karşı olacağız. Her türden silahın önlenebilmesi, kullanımının yasaklanabilmesi, ortadan kaldırılması için de elimizden geleni yapacağız. Biz mücadeleye devam edeceğiz. Yeryüzü aşkın yüzü oluncaya kadar." diye konuştu.

 • Cezaevinden Tahliye Edilen Fincancı: 'Mücadeleye Devam Edeceğiz. Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Kadar'
  11 Oca Cezaevinden Tahliye Edilen Fincancı: "Mücadeleye Devam Edeceğiz. Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Kadar"

  Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı, hakkındaki tahliye kararının ardından İstanbul Bakırköy Cezaevi önünde yaptığı açıklamada; "Tabii ki biz hekimler olarak, insan sağlığını önceleyeceğiz. Savaşlara karşı olacağız. Her türden silahın önlenebilmesi, kullanımının yasaklanabilmesi, ortadan kaldırılması için de elimizden geleni yapacağız" dedi. Fincancı, "Biz mücadeleye devam edeceğiz. Yeryüzü aşkın yüzü oluncaya kadar" diye konuştu.

 • Sağlık Meslek Örgütleri ve Sendikalar, Fincancı Davası Sonrası Adliye Önünde Açıklama Yaptı: 'Susmuyoruz, Korkmuyoruz ve Birilerine İnat, Hiçbir Yere...
  23 Ara Sağlık Meslek Örgütleri ve Sendikalar, Fincancı Davası Sonrası Adliye Önünde Açıklama Yaptı: "Susmuyoruz, Korkmuyoruz ve Birilerine İnat, Hiçbir Yere...

  Sağlık meslek örgütleri ve sendikalar, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın ‘terör örgütü propagandası yapmak’ iddiasıyla yargılandığı davada tahliye edilmemesi üzerine adliye önünde basın açıklaması yaptı. TTB 2. Başkanı Ali İhsan Ökten, “Şebnem Hoca’mız belki bugünlük yanımızda olamadı ama Hoca’mız, ‘Aynı umutlu ve eylemci iyimserlikle mücadeleye devam’ sözleriyle kendisi üzerine sorumluluk aldığı gibi bizlere de büyük bir sorumluluk yükledi. Bizler; susmuyoruz, korkmuyoruz ve birilerine inat, hiçbir yere gitmiyoruz” dedi.

 • Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nden bazı tutukluların darp edildiği iddialarına ilişkin açıklama
  26 Eki Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nden bazı tutukluların darp edildiği iddialarına ilişkin açıklama

  Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, bazı basın-yayın kuruluşlarında ve sosyal medya platformlarında yer alan "Bakırköy Cezaevi'nde Tutuklular Darp Edildi" başlıklı haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

 • CTE Genel Müdürlüğünden, 'Bakırköy Cezaevi'nde darp' iddiasına ilişkin açıklama Açıklaması
  26 Eki CTE Genel Müdürlüğünden, "Bakırköy Cezaevi'nde darp" iddiasına ilişkin açıklama Açıklaması

  Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri (CTE) Genel Müdürlüğü, "Bakırköy Cezaevinde tutuklular darp edildi" iddiasının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

 • Şarkıcı Gülşen'in karakolda imza verme şartı kaldırıldı, yurt dışına çıkış yasağı sürüyor
  21 Eki Şarkıcı Gülşen'in karakolda imza verme şartı kaldırıldı, yurt dışına çıkış yasağı sürüyor

  Konserinde İmam hatiplilere yönelik sözleri sebebiyle hakkında "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan dava açılan şarkıcı Gülşen'in karakolda imza verme şartı kaldırılırken, yurt dışına çıkış yasağı ise devam edecek.

 • Şarkıcı Gülşen hakim karşısında
  21 Eki Şarkıcı Gülşen hakim karşısında

  Konserinde İmam Hatip Liselilere yönelik sözleri nedeniyle hakkında "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan dava açılan Gülşen Çolakoğlu, hakim karşısına çıktı. Kurulan güvenlik bariyerlerinde salona giren şarkıcı, savunmasında "Ben bütün bunları hayatta Gülşen olarak var olmamın cezalandırılması olarak görüyorum. Manevi olarak çok orantısız bedellere maruz kaldım. 5 gün Bakırköy cezaevi, 15 gün evde olmak üzere 20 gün hapis cezası aldım" dedi.

 • 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali... 'ALTIN PORTAKAL'LAR SAHİPLERİNİ BULDU!
  09 Eki 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali... 'ALTIN PORTAKAL'LAR SAHİPLERİNİ BULDU!

  59. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda "En İyi Film Ödülü"nü, Özcan Alper'in yönettiği "Karanlık Gece" kazandı.

 • Çiğdem Mater'in Mesajı Venedik Film Festivali'nde: 'Tahran'daki Bir Hücrede ya da Kabil'de Yeraltına Çekilmek Zorunda Kalmış Bir Sanatçıda...
  03 Eyl Çiğdem Mater'in Mesajı Venedik Film Festivali'nde: "Tahran'daki Bir Hücrede ya da Kabil'de Yeraltına Çekilmek Zorunda Kalmış Bir Sanatçıda...

  79.Venedik Film Festivali’nde, Gezi davasından dolayı tutuklanan film yapımcısı Çiğdem Mater’in mektubu okundu. Mater, meslektaşlarına “Her gün dünyanın bir yerinden tutuklanmış sinemacıların haberini almamız boşuna değil. Yine de dayanışma ve küresel destekle, doğru yolda, doğru bildiklerimizi yaptığımızı her an hissediyorum. Tahran’daki bir hücrede ya da Kabil’de yeraltına çekilmek zorunda kalmış bir sanatçıda söylediklerimin karşılık bulacağına, bulduğuna eminim. Özgür zamanlarda, festivallerde buluşmak ümidiyle” mesajını gönderdi. 79.Venedik Film Festivali’nde, bugün International Coalition Filmmakers at Risk (ICFR) ile birlikte “Sinemacılar Saldırı Altında /Filmmakers Under Attack: Taking Stock, Taking Action” başlıklı bir panel düzenlendi. Gezi davasında 18 yıl mahkûmiyet alan yapımcı Çiğdem Mater’in arkadaşı ve yönetmen Sinem Sakaoğlu konuşmasının ardından Mater’in festivale katılan sinemacılara ve festival ekibine yazdığı mektubu okudu. Mater, Bakırköy Cezaevi’nden Venedik’teki meslektaşlarına şöyle seslendi: “Her gün dünyanın bir yerinden tutuklanmış sinemacıların haberini almamız boşuna değil. Yine de dayanışma ve küresel destekle, doğru yolda, doğru bildiklerimizi yaptığımızı her an hissediyorum. Tahran’daki bir hücrede ya da Kabil’de yeraltına çekilmek zorunda kalmış bir sanatçıda söylediklerimin karşılık bulacağına, bulduğuna eminim. Özgür zamanlarda, festivallerde buluşmak ümidiyle” Söz konusu panele Venedik Film Festivali başkanı Alberto Barbera, Rotterdam Film Festivali başkanı Vanja Kalurdjercic, Amsterdam Belgesel Film Festivali başkanı Orwa Nyrabia, yönetmen Sinem Sakaoğlu, Avrupa Film Akademisi Başkanı Mike Downey ve İranlı yapımcı-yazar Kaveh Fernam katıldı. Çiğdem Mater’in arkadaşı ve yönetmen Sinem Sakaoğlu şu konuşmayı yaptı: “BU DURUMDA SES ÇIKARMAK BİZ DIŞARIDAKİLER İÇİN OLDUĞU KADAR, SESİ KESİLMEYE ÇALIŞILAN MESLEKTAŞLARIMIZA SESLERİNİ GERİ VERMEK ADINA DA ÇOK ÖNEMLİ” “Çiğdem Mater, eleştirel düşünen, bağımsız bir sinemacı. Venedi

 • Bakırköy Cezaevi'nde Gezi Tutuklularını Ziyaret Eden Utku Çakırözer: 'Aym ve İstinaf Bu Utanç Verici Hukuksuzluğa Artık Son Vermeli'
  31 Ağu Bakırköy Cezaevi'nde Gezi Tutuklularını Ziyaret Eden Utku Çakırözer: "Aym ve İstinaf Bu Utanç Verici Hukuksuzluğa Artık Son Vermeli"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ndeki Gezi davası tutuklularına yaptığı ziyaretin ardından “AYM ve istinaf mahkemesi bir an önce bu dosyaya bakmalı ki Türkiye bu ayıptan, bu utançtan derhal kurtulabilsin” dedi.

 • Yurttaşlar, Gezi Tutuklularına Destek Mektubu Yolladı
  27 Ağu Yurttaşlar, Gezi Tutuklularına Destek Mektubu Yolladı

  Taksim Dayanışması üyeleri ile yurttaşlar; Silivri Cezaevi ve Bakırköy Kadın Cezaevi’nde bulunan Gezi Parkı davası tutuklularına mektup gönderdi. Taksim Dayanışması üyesi Akif Burak Atlar, “Adalet sadece Gezi davasında değil, toplumda birçok noktada aradığımız ve günden güne buharlaşan, yok olan, ihtiyacımız olan, herkesin ihtiyacı olan bir kavram ve bunu maalesef günden güne kaybediyoruz” dedi.

 • Özgür Özel: 'Tarih Önünde Gezi Aklanmıştır ve Geziyi Haksız Yere Yargılayanlar ve Onları Haksız Yere İçerde Tutanlar Bunun Hesabını Verecekler'
  03 Ağu Özgür Özel: "Tarih Önünde Gezi Aklanmıştır ve Geziyi Haksız Yere Yargılayanlar ve Onları Haksız Yere İçerde Tutanlar Bunun Hesabını Verecekler"

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Gezi Davası’nın mahkûmiyet kararlarının verildiği 25 Nisan 2022 tarihinin 100. gününde, “Tarih önünde Gezi aklanmıştır ve tarih önünde Gezi’yi haksız yere yargılayanlar ve onları haksız yere içerde tutanlar bunun hesabını verecekler” açıklamasını yaptı.

 • Özgür Özel: 'Verdiğin Bütün Kanunsuz Emirler İçin Anayasa Mahkemesi'nin Önünde Hesabını Vereceksin.
  08 Tem Özgür Özel: "Verdiğin Bütün Kanunsuz Emirler İçin Anayasa Mahkemesi'nin Önünde Hesabını Vereceksin.

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Millet de sizi ilk seçimlerde evinize eliyle yollayacak. Sonra milletimiz, için güzel günler, suçişleri bakanı için hesap verme günleri başlayacak. Dört bakanınızı kaçırdınız, Yüce Divan’a gidecekler. Verdiğin bütün kanunsuz emirler için bu milletin taktirinde, parlamentonun oylarıyla, Anayasa Mahkemesi’nin önünde hesabını vereceksin. O hesabı senden sormak, bu millete namus borcumuzdur” dedi.

 • CHP Grup Başkanvekili Özel'den cezaevi ziyaretleri
  03 Haz CHP Grup Başkanvekili Özel'den cezaevi ziyaretleri

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Bakırköy ve Silivri cezaevlerinde 15 Temmuz darbe girişimi ve Gezi Parkı olayları davasının tutuklularını ziyaret etti.

 • Özgür Özel, Mücella Yapıcı'nın Erdoğan'a Yanıtını Aktardı: 'Velev Ki Çürüğüz, Velev Ki Sürtüğüz, Aklen ve Vicdanen Gezi Kadar Özgürüz ve Senden Daha...
  03 Haz Özgür Özel, Mücella Yapıcı'nın Erdoğan'a Yanıtını Aktardı: "Velev Ki Çürüğüz, Velev Ki Sürtüğüz, Aklen ve Vicdanen Gezi Kadar Özgürüz ve Senden Daha...

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Gezi Davası hükümlülerini Silivri ve Bakırköy cezaevlerinde ziyaret etti. Özel, Mücella Yapıcı’nın, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin son grup toplantısında söylediği sözlere yanıtını aktardı. Özel, “Kendisi, Recep Tayyip Erdoğan’a şöyle bir cevap vermek istedi; ‘Velev ki çürüğüz, velev ki sürtüğüz, ama biliniz ki Gezi kadar haklı ve dürüst, aklen ve vicdanen Gezi kadar özgürüz. Gezi onurumuzdur ve senden daha dürüstüz Erdoğan’ dedi” açıklamasını yaptı.

 • Taksim Dayanışması'ndan Gezi Tutuklularına Bakırköy Cezaevi Önünde Destek: 'Gezi'nin Gerçek Tarihine Sahip Çıkmaya Çağırıyoruz'
  28 May Taksim Dayanışması'ndan Gezi Tutuklularına Bakırköy Cezaevi Önünde Destek: "Gezi'nin Gerçek Tarihine Sahip Çıkmaya Çağırıyoruz"

  Taksim Dayanışması, Gezi Parkı davası kapsamında haklarında hapis cezası verilerek tutuklanan Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater ve Mine Özerden için kaldıkları Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi önünde destek açıklaması yaptı. Tutukluların mesajları okunurken; Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi Başkanı Pelin Pınar Giritlioğlu, “2013’ün Haziran’ında Gezi Parkı’ndaki o rengarenk, dayanışmacı anlayışı sahiplenen tüm yurttaşları özgürlük ve demokrasi talebiyle ülkemizin geleceğine umut olan tüm kurumları, ‘darbecilik’ gibi asılsız ithamlarla lekelenmek istenen Gezi’nin gerçek tarihine sahip çıkmaya çağırıyoruz” dedi.

 • Gezi Davası Tutuklusu Can Atalay, Silivri'den Mesaj Paylaştı: 'Cumhuriyeti Savunacağız, Onu Demokratikleştireceğiz.
  16 May Gezi Davası Tutuklusu Can Atalay, Silivri'den Mesaj Paylaştı: "Cumhuriyeti Savunacağız, Onu Demokratikleştireceğiz.

  Askeri Darbelerin Asker Muhalifleri Derneği (ADAM-DER) üyeleri, Gezi Davası tutukluları Çiğdem Mater, Can Atalay ve Tayfun Kahraman’ı cezaevinde ziyaret etti. Atalay, kendisini ziyaret eden avukatlar aracılığı ile Silivri Cezaevi’nden; “Cumhuriyeti savunacağız, onu demokratikleştireceğiz. Yüzüncü yılda, 84 milyonun birbirine armağanı, demokratik bir Cumhuriyet olacak. Bu karanlığı hep birlikte aşacağız” mesajını paylaştı.

 • CHP'li Kaboğlu Gezi tutuklularını ziyaret etti: Yerleri burası değil!
  06 May CHP'li Kaboğlu Gezi tutuklularını ziyaret etti: Yerleri burası değil!

  CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu üyesi Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, Gezi Davası tutuklularını Silivri Cezaevi ve Bakırköy Kadın Cezaevi'nde ziyaret etti.

 • Mücella Yapıcı: ' 'Non Bıs Idem' İlkesine Göre Aynı Şuçtan Tekrar Yargılanmak Mümkün Değil, Büyük Hukuksuzluk'
  02 May Mücella Yapıcı: " 'Non Bıs Idem' İlkesine Göre Aynı Şuçtan Tekrar Yargılanmak Mümkün Değil, Büyük Hukuksuzluk"

  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Gezi davasında hükümözlü olan Mücelle Yapıcı, Çiğdem Mater ve Mine Özerden ile Bakırköy Kadın Cezaevinde yaptığı görüşmenin ardından onların mesajlarını aktardı. Yapıcı, Çakırözer aracılığıyla gönderdiği mesajında, "2014 yılında açılan davada biz beş kişi beraat ettik. Ve o beraat kararı kesinleşti. O yüzden eski Roma’dan beri evrensel kural olan ‘Non Bis İdem’ ilkesine göre aynı suçtan tekrar yargılanmam mümkün değil. Büyük hukuksuzluk" dedi.

 • SARIGÜL'DEN BAKIRKÖY CEZAEVİ ÖNÜNDE AF ÇAĞRISI
  27 Nis SARIGÜL'DEN BAKIRKÖY CEZAEVİ ÖNÜNDE AF ÇAĞRISI

  TÜRKİYE Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu önünde "af" çağrısında bulundu.

 • Özgür Özel: 'Dün 'Siz Darbecisiniz' Kararını Veren Hakimin Eşi 15 Temmuz Darbesini Yapan Cemaatin Bir Mensubu'
  26 Nis Özgür Özel: "Dün 'Siz Darbecisiniz' Kararını Veren Hakimin Eşi 15 Temmuz Darbesini Yapan Cemaatin Bir Mensubu"

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, mahkûmiyet kararıyla sonuçlanan Gezi Davası’na ilişkin, “Dün mahkemede AKP’den aday adayı olduğu söylenen hakimin durumu kesinleşti. Kendisi, 3 yıl öncesine kadar AK Parti üyesi bir avukattı, AK Parti teşkilatından yargı teşkilatına devşirildi. Peki bu kişinin eşi? Samsun Bafra’da hemşireydi. 15 Temmuz Darbe Girişimi’nden sonra hakimin eşi tutuklandı, 3 ay süreyle hapishanede yattı. Beraat etmedi, suçunu kabul etti. Fethullahçı örgütlenmeden olduğunu kabul etti ve Samsun Bafra’da 160 kişinin ismini vererek itirafçı oldu. İtirafçı olduğu için şartlı olarak da tahliye oldu. Dün ‘siz darbecisiniz’ kararını veren hakimin evli olduğu eşi, 15 Temmuz darbesini yapan cemaatin bir mensubu; bunu kabul ediyor, itirafçı oluyor, 160 tane de isim veriyor” dedi.

 • İSTANBUL-CHP'Lİ MİLLETVEKİLLERİNDEN SEDEF KABAŞ'A ZİYARET
  02 Şub İSTANBUL-CHP'Lİ MİLLETVEKİLLERİNDEN SEDEF KABAŞ'A ZİYARET

  CUMHURİYET Halk Partisi milletvekilleri Cumhurbaşkanına hakaret suçundan tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş'ı Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nde ziyaret etti.

 • Soylu: 'Üzerimize düşen sorumluluğu millet nezdinde yerine getirmeye çalışan bir anlayış ortaya koyuyoruz'
  02 Şub Soylu: "Üzerimize düşen sorumluluğu millet nezdinde yerine getirmeye çalışan bir anlayış ortaya koyuyoruz"

  Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun konuşması ANKARA - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı'na katıldı.

 • GÜNDEM ÖZETİ / 2 Şubat 2022
  01 Şub GÜNDEM ÖZETİ / 2 Şubat 2022

  6 Nisan 1920YASAMA YÜRÜTME SİYASET1- CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca başkanlığındaki CHP kadın milletvekillerinden oluşan heyet, gazeteci Sedef Kabaş'ı tutuklu bulunduğu Bakırköy Cezaevi'nde ziyaret edecek.

 • Taksim'e Girişler Kapatıldı
  01 May Taksim'e Girişler Kapatıldı

  Dünya 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Taksim'e giden tüm girişler kapatılırken, kutlamanın yapılacağı Bakırköy'de ise Cumartesi Halk Pazarı Alanı'na giden bazı yollar kapatıldı.

 • Taksim'e Girişler Kapatıldı
  01 May Taksim'e Girişler Kapatıldı

  Dünya 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Taksim'e giden tüm girişler kapatılırken, kutlamanın yapılacağı Bakırköy'de ise Cumartesi Halk Pazarı Alanı'na giden bazı yollar kapatıldı.

 • 1 Mayıs Nedeniyle Bazı Yollar Trafiğe Kapatıldı
  01 May 1 Mayıs Nedeniyle Bazı Yollar Trafiğe Kapatıldı

  Haber-Kamera: Soner HASIRCIOĞLU-Ozan URAL-Ertan KILIÇ / İSTANBUL DHA 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Bakırköy Cumartesi Halk Pazarı Alanı'nda gerçekleştirilecek kutlamalar nedeniyle ve kutlamalara kapatılan taksim meydanı çevresinde bazı yollar trafiğe kapatıldı.

 • 1 Mayıs Nedeniyle Bazı Yollar Trafiğe Kapatıldı
  01 May 1 Mayıs Nedeniyle Bazı Yollar Trafiğe Kapatıldı

  Haber-Kamera: Soner HASIRCIOĞLU-Ozan URAL-Ertan KILIÇ / İSTANBUL DHA1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Bakırköy Cumartesi Halk Pazarı Alanı'nda gerçekleştirilecek kutlamalar nedeniyleve kutlamalara kapatılan taksim meydanı çevresinde bazı yollar trafiğe kapatıldı.

 • İşte 1 Mayıs Nedeniyle İstanbul'da Trafiğe Kapatılan Yollar
  01 May İşte 1 Mayıs Nedeniyle İstanbul'da Trafiğe Kapatılan Yollar

  Bakırköy Cumartesi Halk Pazarı Alanı'nda gerçekleştirilecek 1 Mayıs kutlamaları nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatıldı. Ayrıca kutlamalara kapatılan Taksim Meydanı çevresinde de bazı yollar trafiğe kapatıldı.

 • 1 Mayıs Nedeniyle Bazı Yollar Trafiğe Kapatıldı
  01 May 1 Mayıs Nedeniyle Bazı Yollar Trafiğe Kapatıldı

  Haber-Kamera: Soner HASIRCIOĞLU-Ozan URAL-Ertan KILIÇ / İSTANBUL DHA1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Bakırköy Cumartesi Halk Pazarı Alanı'nda gerçekleştirilecek kutlamalar nedeniyleve kutlamalara kapatılan taksim meydanı çevresinde bazı yollar trafiğe kapatıldı.

 • Kedicik Tülay Kumaşçı'dan Mektup: Tek Suçum Sevmek
  31 Eki Kedicik Tülay Kumaşçı'dan Mektup: Tek Suçum Sevmek

  Hakkında yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Adnan Oktar'ın kediciklerinden Tülay Kumaşçı, "Aslında herkes ortada hiçbir suçun olmadığının farkında. Tek suçum sevmek." dedi.

 • Adnan Oktar Soruşturması: Tutuklanan Kadınlar Bakırköy Cezaevi'ne Getirildi
  19 Tem Adnan Oktar Soruşturması: Tutuklanan Kadınlar Bakırköy Cezaevi'ne Getirildi

  ADNAN Oktar grubuna yönelik soruşturmada tutuklananlar arasında yer alan kadınlar Bakırköy Cezaevi'ne getirildi.

 • Bakırköy Cezaevi Önünde Eylem
  07 Nis Bakırköy Cezaevi Önünde Eylem

  HALKLARIN Demokratik Kongresi (HDK), cezaevlerinde açlık grevi yapan tutuklu ve hükümlülerin durumuna dikkat çekmek için Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevi Kurumu önünde eylem yaptı.

 • Bakırköy Cezaevi Önünde Eylem
  07 Nis Bakırköy Cezaevi Önünde Eylem

  HALKLARIN Demokratik Kongresi (HDK), cezaevlerinde açlık grevi yapan tutuklu ve hükümlülerin durumuna dikkat çekmek için Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevi Kurumu önünde eylem yaptı.

 • Bakırköy Cezaevi Önünde Eylem
  07 Nis Bakırköy Cezaevi Önünde Eylem

  Haber-Kamera: Sinan BİLGİLİ - İSTANBUL DHAHalkların Demokratik Kongresi (HDK), cezaevlerinde açlık grevi yapan tutuklu ve hükümlülerin durumuna dikkat çekmek için Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevi Kurumu önünde eylem yaptı.

 • Dha İstanbul- Bakırköy Cezaevi Önünde Eylem
  07 Nis Dha İstanbul- Bakırköy Cezaevi Önünde Eylem

  Haber-Kamera: Sinan BİLGİLİ - İSTANBUL DHAHalkların Demokratik Kongresi (HDK), cezaevlerinde açlık grevi yapan tutuklu ve hükümlülerin durumuna dikkat çekmek için Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevi Kurumu önünde eylem yaptı.

 • Bakırköy Cezaevi Önünde Eylem
  31 Mar Bakırköy Cezaevi Önünde Eylem

  Haber-Kamera: Sinan BİLGİLİ-İSTANBUL DHA"Zindanlarla Dayanışma İnisiyatifi" isimli grup, cezaevlerinde açlık grevi yapan tutuklu ve hükümlülerin durumuna dikkat çekmek için Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevi Kurumu önünde eylem yaptı.

 • Dha İstanbul Bülteni - 3
  31 Mar Dha İstanbul Bülteni - 3

  1- PENDİK'TE BANKA SOYGUNU GİRİŞİMİ: 2 YARALI (1)Haber-Kamera: Cengiz ÇOBAN - İSTANBUL DHAPendik Kaynarca'da banka soygunu girişiminde 2 kişi yaralandı.

 • Bakırköy Cezaevi Önünde Oturma Eylemi
  31 Mar Bakırköy Cezaevi Önünde Oturma Eylemi

  "Zindanlarla Dayanışma İnisiyatifi" isimli grup, cezaevlerinde açlık grevi yapan tutuklu ve hükümlülerin durumuna dikkat çekmek için Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevi Kurumu önünde eylem yaptı.

 • Dha İstanbul - Bakırköy Cezaevi Önünde Eylem
  31 Mar Dha İstanbul - Bakırköy Cezaevi Önünde Eylem

  Haber-Kamera: Sinan BİLGİLİ-İSTANBUL DHA"Zindanlarla Dayanışma İnisiyatifi" isimli grup, cezaevlerinde açlık grevi yapan tutuklu ve hükümlülerin durumuna dikkat çekmek için Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevi Kurumu önünde eylem yaptı.

 • Hdp'li Kadınlardan Bakırköy Cezaevi Önünde 'Dünya Kadınlar Günü' Kutlaması
  08 Mar Hdp'li Kadınlardan Bakırköy Cezaevi Önünde "Dünya Kadınlar Günü" Kutlaması

  *HDP Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Pervin Buldan,"Milletvekillerimiz, belediye eş başkanlarımız, il ve ilçe eş başkanlarımız, yöneticilerimiz cezaevlerinde tutsaklar.

 • Dha İstanbul Bülteni - 4
  08 Mar Dha İstanbul Bülteni - 4

  1 - DİLEK DOĞAN DAVASINDA KURTARILAN GÖRÜNTÜLER İZLENDİ (1)Özden ATİK - Hayati KILIÇ, İstanbul, DHASarıyer'de 18 Ekim 2015'te gerçekleştirilen terör operasyonu sırasında polisin silahından çıkan kurşunla ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden "Dilek Doğan davası" nda,...

 • Hdp'li Kadınlardan Bakırköy Cezaevi Önünde 'Dünya Kadınlar Günü' Kutlaması
  08 Mar Hdp'li Kadınlardan Bakırköy Cezaevi Önünde "Dünya Kadınlar Günü" Kutlaması

  HDP Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Pervin Buldan ile HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu'nun da aralarında olduğu bir grup HDP'li kadın, tutuklu milletvekilleri ve belediye başkanlarının 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu önünde yaptıkları...

 • Dha İstanbul - Hdp'li Kadınlardan Bakırköy Cezaevi Önünde 'Dünya Kadınlar Günü' Kutlaması
  08 Mar Dha İstanbul - Hdp'li Kadınlardan Bakırköy Cezaevi Önünde "Dünya Kadınlar Günü" Kutlaması

  *HDP Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Pervin Buldan,"Milletvekillerimiz, belediye eş başkanlarımız, il ve ilçe eş başkanlarımız, yöneticilerimiz cezaevlerinde tutsaklar.

 • BM Özel Raportörü Kaye Ankara'da
  18 Kas BM Özel Raportörü Kaye Ankara'da

  ANKARA (İHA) – Ankara’da bulunan Birleşmiş Milletler (BM) Özel Raportörü David Kaye, düşünce ve ifade özgürlüğü konusunda, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti de kaygıları, endişeleri görecek ve hızlıca ülkede ifade özgürlüğüne geri dönüşü sağlayacak ve sadece ifade özgürlüğünün ve düşünce...

 • Necmiye Alpay: Üyesi Olduğum Tek Örgüt Barış Vakfı'dır
  12 Eki Necmiye Alpay: Üyesi Olduğum Tek Örgüt Barış Vakfı'dır

  Rengin ArslanBBC Türkçe70 yaşındaki Dilbilimci Necmiye Alpay, yaklaşık 40 gündür "silahlı terör örgütü üyesi olma" suçlamasıyla tutuklu.Necmiye Alpay, kapatılan Özgür Gündem gazetesinin danışma kurulunda olması gerekçesiyle hakkında başlatılan soruşturmada savcılığa ifade vermeye gitmişti.

 • Tutuklu Kadın Yazarlar İçin Özgürlük Nöbeti...
  16 Eyl Tutuklu Kadın Yazarlar İçin Özgürlük Nöbeti...

  Barış İçin Kadın Girişimi üyesi bir grup, tutuklu bulunan Özgür Gündem Gazetesi Yazarları Aslı Erdoğan ile Necmiye Alpay için, Bakırköy Cezaevi önünde Özgürlük Nöbeti tuttu.

 • Tutuklanan Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenilerine Destek
  25 Haz Tutuklanan Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenilerine Destek

  Haber-Kamera Ümit TÜRK İstanbul DHAİnsan Hakları Derneği ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı, Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışma amaçlı katıldıkları nöbetçi genel yayın yönetmenliği kampanyası sonrası terör örgütü propagandası yapmak iddiasıyla tutuklanan TİHV Başkanı Şebnem Korur Fincancı, gazeteci-yazar Ahmet Nesin ve gazeteci Erol Önder için Galatasaray Meydanı'nda basın açıklaması yaptı.

 • Bakırköy Cezaevi Önünde 'Özgürlük Nöbeti'
  23 Haz Bakırköy Cezaevi Önünde "Özgürlük Nöbeti"

  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : HDP EŞ Gelen Başkanı Figen Yüksekdağ'ın açıklamaları Detaylar Bakırköy Cezaevi önünde "Özgürlük Nöbeti" HDP EŞ Gelen Başkanı Yüksekdağ, Ahmet Nesin, Erol Önderoğlu ve Şebnem Korur Fincancı için başlatılan nöbete katıldı Figen Yüksekdağ: "Her yerde basın özgürlüğü, insan özgürlüğü, demokrasi için her zamankinden daha fazla yan yana durmaya, bu dayanışmayı, birliği ve demokratik direnişi büyütmeye ihtiyacımız var" HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Her yerde basın özgürlüğü, insan özgürlüğü, demokrasi için her zamankinden daha fazla yan yana durmaya, bu dayanışmayı, birliği ve demokratik direnişi büyütmeye ihtiyacımız var." dedi.

 • Figen Yüksekdağ Bir Gün Kurtarılmaya Siz de İhtiyaç Duyacaksınız
  23 Haz Figen Yüksekdağ Bir Gün Kurtarılmaya Siz de İhtiyaç Duyacaksınız

  Hdp Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Özgür Gündem'in Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği'ni yapmalarının ardından tutuklanan Ahmet Nesin, Erol Önderoğlu ve Şebnem Korur Fincancı için Bakırköy Cezaevi önünde başlatılan nöbet eylemine destek verdi.

 • Figen Yüksekdağ: 'Bir Gün Kurtarılmaya Siz de İhtiyaç Duyacaksınız'
  23 Haz Figen Yüksekdağ: "Bir Gün Kurtarılmaya Siz de İhtiyaç Duyacaksınız"

  Hdp Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Özgür Gündem'in Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği'ni yapmalarının ardından tutuklanan Ahmet Nesin, Erol Önderoğlu ve Şebnem Korur Fincancı için Bakırköy Cezaevi önünde başlatılan nöbet eylemine destek verdi.

 • Deniz Seki'nin Yeniden Yargılama Talebi Reddedildi
  07 Haz Deniz Seki'nin Yeniden Yargılama Talebi Reddedildi

  12'inci Ağır Ceza Mahkemesi 17 aydır cezaevinde yatan Deniz Seki'nin yeniden yargılanma talebini reddetti.

 • Yüksekdağ: Sanki Karşılarında Akademisyenler Değil de Düşmanlar Ordusu Var
  31 Mar Yüksekdağ: Sanki Karşılarında Akademisyenler Değil de Düşmanlar Ordusu Var

  * HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ: "Sanki karşılarında akademisyenler değil de düşmanlar ordusu var. Terörist, yasa dışı, bozguncu, hain ilan edildiler.

 • Yüksekdağ: Sanki Karşılarında Akademisyenler Değil de Düşmanlar Ordusu Var
  31 Mar Yüksekdağ: Sanki Karşılarında Akademisyenler Değil de Düşmanlar Ordusu Var

  Gülseli KENARLI - Cemal KÖYÜK / İSTANBUL, (DHA HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Sanki karşılarında akademisyenler değil de düşmanlar ordusu var. Terörist, yasa dışı, bozguncu, hain ilan edildiler.

 • Deniz Seki: Cezaevi Memleketimden Daha Güvenli
  26 Mar Deniz Seki: Cezaevi Memleketimden Daha Güvenli

  CHP Cezaevi Komisyonu, Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'ni ziyaret etti. Mahkumların arasındaki ünlü sanatçı Deniz Seki, "Cezaevi, memleketimden daha güvenli." dedi.

 • Deniz Seki'ye Özel Beste Odası
  27 Ara Deniz Seki'ye Özel Beste Odası

  Bakırköy Cezaevi'nde bulunan Deniz Seki, zor koşullara rağmen sanat faaliyetlerini aksatmıyor. Ünlü sanatçı kendisine haftada bir kez tahsis edilen özel bir odada beste yapıyor.

 • Bakırköy Cezaevi Önünde 'Nakil' Protesto
  08 Tem Bakırköy Cezaevi Önünde "Nakil" Protesto

  Haber-Kamera: Sinan BİLGİLİ-İSTANBUL DHA Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) İstanbul Şubesi'nin de aralarında bulunduğu çeşitli sivil toplum kuruluşları, Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda kalan bazı tutuklu ve hükümlülerin Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampusu'ndeki F tipi hapishanesine sevk edileceği gerekçesiyle eylem yaptı.

 • Bakırköy Cezaevi Önünde Nakil Protestosu
  08 Tem Bakırköy Cezaevi Önünde Nakil Protestosu

  Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) İstanbul Şubesi'nin de aralarında bulunduğu çeşitli sivil toplum kuruluşları, Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda kalan bazı tutuklu ve hükümlülerin Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampusu'ndeki F tipi hapishanesine sevk edileceği gerekçesiyle eylem yaptı.

 • Deniz Seki Cezaevine Girdikten Sonra İlk Kez Görüntülendi
  03 Ara Deniz Seki Cezaevine Girdikten Sonra İlk Kez Görüntülendi

  Cezaevinde yatan şarkıcı Deniz Seki yakalandıktan sonra ilk kez hastane çıkışında görüntülendi.

Advertisement