Son dakika Becel haberleri, Becel son dakika, son dakika Becel

Son Dakika Becel Haberleri

 • Batuhan Karacakaya, eski sevgilisiyle şantaj davasında yargılanıyor
  21 Ara Batuhan Karacakaya, eski sevgilisiyle şantaj davasında yargılanıyor

  Oyuncu Batuhan Karacakaya, eski sevgilisi Ayşe Fatma Aslanpay'a şantaj yaptığı iddiasıyla açılan davada yargılanmaya başlandı. Duruşma basına kapalı olarak gerçekleşti. Karacakaya, suçlamaları reddetti ve davada güzel sürprizler olduğunu belirtti. Aslanpay'ın avukatı ise suçlamaları kabul etmediğini ve şikayetin devam ettiğini söyledi. İddianamede, Karacakaya'nın 1 ila 3 yıl arasında hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi.

 • Nevşehir Valisi Ali Fidan görevine başladı
  17 Ağu Nevşehir Valisi Ali Fidan görevine başladı

  Nevşehir Valiliğine atanan Ali Fidan görevine başladı.

 • Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, veda ziyaretlerinde bulundu
  14 Ağu Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, veda ziyaretlerinde bulundu

  Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişliği görevine atanması nedeniyle veda ziyaretlerine başladı. Becel, Nevşehir Belediye Başkanı, Cumhuriyet Başsavcısı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı'na teşekkür etmek için ziyaretler gerçekleştirdi.

 • Nevşehir Valisi Değişti
  10 Ağu Nevşehir Valisi Değişti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel vali-mülkiye başmüfettişliği görevine getirildi. Yerine ise Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarı Ali Fidan atandı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı kararnameyle 16 vali merkeze alındı
  10 Ağu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı kararnameyle 16 vali merkeze alındı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile 57 ile vali ataması gerçekleştirilirken, 16 vali ise merkeze alındı. Yayımlanan kararnameyle "vali-mülkiye başmüfettişi" olarak görevlendirilen isimler arasında Muş Valisi İlker Gündüzöz, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan gibi isimler yer aldı.

 • Valiler Kararnamesiyle 57 İlin Valisi Değişti
  10 Ağu Valiler Kararnamesiyle 57 İlin Valisi Değişti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan atama kararıyla 57 ilin valisi değişti. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger Adana Valiliği'ne, Adana Valisi Süleyman Elban ise İzmir Valiliği'ne getirildi. Muğla Valisi Orhan Tavlı Samsun Valisi olarak atandı. TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu Aksaray Valiliği'ne, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy Eskişehir Valiliği'ne atandı.

 • 16 vali Mülkiye Başmüfettişi olarak atandı
  10 Ağu 16 vali Mülkiye Başmüfettişi olarak atandı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarına göre, Muş Valisi İlker Gündüzöz, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz ve diğer 13 vali Mülkiye Başmüfettişi olarak atandı.

 • Valiler Kararnamesi ile 57 ilin valisi değiştirildi
  10 Ağu Valiler Kararnamesi ile 57 ilin valisi değiştirildi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameye göre, 16 ilin valisi "vali-mülkiye başmüfettişliği" görevine getirildi. Ayrıca, diğer illere yeni valiler atandı.

 • Valiler kararnamesi Resmi Gazete'de! 57 ile yeni vali atandı
  10 Ağu Valiler kararnamesi Resmi Gazete'de! 57 ile yeni vali atandı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesi'ne göre 57 ilin valisi değişti.

 • Bakan Ersoy, Kültür Yolu Festivalleri hedefini açıkladı
  05 Ağu Bakan Ersoy, Kültür Yolu Festivalleri hedefini açıkladı

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2028 yılına kadar 35 şehirde Kültür Yolu Festivalleri düzenlemeyi hedeflediklerini belirtti. Bakan Ersoy, Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali etkinliklerine katılarak, bir dizi sanat etkinliğini ziyaret etti.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali'ne katıldı
  05 Ağu Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali'ne katıldı

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, beraberindeki heyet ile birlikte Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali'ne katıldı. Festival kapsamında Meryem Ana Kilisesi'nde dijital gösteri, Kapadokya Üniversitesi'nde dijital sanat gösterisi ve Kapadokya Yeraltı Seramik Müzesi'nde sergi gezdi.

 • Nevşehir'de Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlandı
  24 Tem Nevşehir'de Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlandı

  Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Belediye Başkanı Mehmet Savran ve NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Vali Becel, basının demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında geldiğini belirtti. Basın mensuplarının, önemli bir toplumsal görevi yerine getirdiğini kaydeden Becel, basın meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışının toplumda basına güveni artırmasının yanında, kamuoyunun yanlış bilgilendirilerek yönlendirilmesinin önüne geçeceğini ifade etti. Belediye Başkanı Savran da tarafsız ve özgür bir basının varlığının, modern ve güçlü demokrasilerin vazgeçilmez olduğunu vurguladı. Rektör Aktekin ise basının, toplumun tümünü kapsayan sağlıklı iletişimin gerçekleşmesindeki önemli birimlerden olduğunu belirterek, basının birey ve toplumun doğru bilgiler ışığında doğru kararlar alabilmelerine destek sağladığını aktardı.

 • Nevşehir'in il oluşunun 69. yıl dönümü kutlandı
  21 Tem Nevşehir'in il oluşunun 69. yıl dönümü kutlandı

  Nevşehir'in il oluşunun 69. yıl dönümü, Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen kortej yürüyüşü ve konser programıyla kutlandı. Program, Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi önünde gerçekleştirildi. Kortej yürüyüşü ve konserin ardından Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran ve Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel konuşmalar yaptı. Gecenin devamında ünlü sanatçı Sevcan Orhan konser verdi.

 • Nevşehir'in İl Oluşunun 69. Yıl Dönümü Kutlandı
  20 Tem Nevşehir'in İl Oluşunun 69. Yıl Dönümü Kutlandı

  Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir'in il oluşunun 69. yıl dönümü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. Mesajında, Nevşehir'in turizm potansiyelini değerlendirmek ve kalkınmasını sağlamak hedeflerinin olduğunu belirten Becel, şehrin tarihi ve kültürel zenginlikleriyle Türkiye'nin turizmde önde gelen şehirlerinden biri olmayı sürdüreceğini ifade etti. Ayrıca, Nevşehir'in sosyal barışıyla örnek bir şehir olduğunu ve son yıllarda büyük gelişimler gösterdiğini vurguladı.

 • İç Anadolu'da 6 ilde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi
  15 Tem İç Anadolu'da 6 ilde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi

  Sivas, Yozgat, Niğde, Nevşehir, Kırıkkale ve Kırşehir'de, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yürüyüş gerçekleştirildi.

 • Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel Buğday Hasadında Biçerdöver Kullandı
  14 Tem Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel Buğday Hasadında Biçerdöver Kullandı

  Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Gülşehir ilçesine bağlı Yalıntaş köyünde düzenlenen buğday hasadı etkinliğine katıldı. Vali Becel, çocuklar tarafından buğday başaklarıyla hazırlanan buketle karşılandıktan sonra biçerdöverin direksiyonuna geçerek buğday hasat etti. Becel, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sağlanan hibe sertifikalı tohum destekleri sayesinde rekoltenin arttığını belirtti ve tarımın stratejik önemine vurgu yaptı. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü projeleriyle çiftçilere her yıl daha fazla destek sunulduğunu dile getiren Becel, hasadın bereketli olmasını diledi. Hasat yapılan tarlanın sahibi ise hibeyle yerli buğday tohumu aldığını ve verimden memnun olduğunu ifade etti.

 • Nevşehir'de Hasat Başladı: Vali Biçerdöver ile Hasat Yaptı
  14 Tem Nevşehir'de Hasat Başladı: Vali Biçerdöver ile Hasat Yaptı

  Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir'de düzenlenen Hasat Günü'nde biçerdöver sürerek hasada katıldı. Vali Becel, bilinçli üretimin ve sertifikalı tohumların rekolteyi artırdığını belirterek, bu yıl buğdayda dekarına 250 kilo gram olan ürünün 320 kilo grama kadar yükseldiğini söyledi. Tarım arazilerinin kullanımının etkinleştirilmesi projesi kapsamında çiftçilere tohum desteği sağlandığını ve son iki yılda çiftçilere 8 milyonun üzerinde destek verildiğini ifade eden Vali Becel, çiftçilerin üretim yapması gerektiğini vurguladı.

 • Kapadokya'da keneye keklikli çözüm
  11 Tem Kapadokya'da keneye keklikli çözüm

  Nevşehir'de Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Konya'da yetiştirilen 600 keklik doğaya bırakıldı. Keklikler, bölgede hayvan florasına katkı sağlayacak ve zararlı böcekleri toplayacak. Kapadokya vadileri turistlerin en çok ziyaret ettiği alanlar arasında yer alıyor.

 • Nevşehir'de 600 Kınalı Keklik Doğaya Bırakıldı
  11 Tem Nevşehir'de 600 Kınalı Keklik Doğaya Bırakıldı

  Doğa Koruma ve Milli Parklar Nevşehir Şube Müdürlüğü tarafından 600 kınalı keklik doğaya salındı. Konya'daki çiftlikte üretilen keklikler, Kapadokya'da turistlerin doğa yürüyüşü alanlarından Zemi Vadisi'ne getirildi. Vali İnci Sezer Becel ve protokol üyeleri tarafından doğaya salınan keklikler, hem hayvan florasına destek sağlayacak hem de zararlılara karşı mücadelede kullanılacak. Doğa Koruma ve Milli Parklar 8. Bölge Müdürü Gültekin Aksan, kekliklerin sığınacak yer bulması ve suya erişimi açısından peribacalarıyla kaplı vadinin seçildiğini belirtti.

 • 53 günde inşa edilen sebze halinde esnafın buruk mutluluğu
  11 Tem 53 günde inşa edilen sebze halinde esnafın buruk mutluluğu

  Depremin vurduğu Hatay'da, Nevşehir Valiliği tarafından 53 günde inşa edilen Kapadokya Sebze Hali'nde yapılan açılışla birlikte esnafa anahtar teslimi yapıldı. Hatay Valisi Mustafa Masatlı, açılışta yaptığı konuşmada, sebze hali'nin ilimizdeki gıda sevkiyatının ve temininin önemli merkezlerinden biri olacağını belirtti. Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ise Hatay'a kalıcı bir destek sağlamak amacıyla böyle bir çalışma yaptıklarını ifade etti. Açılış konuşmalarının ardından esnaflara iş yerlerinin anahtarları teslim edildi.

 • Hatay'da Nevşehir Kapadokya Sebze Hali açıldı
  10 Tem Hatay'da Nevşehir Kapadokya Sebze Hali açıldı

  Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'da, Nevşehir Valiliği koordinesinde yapılan 'Nevşehir Kapadokya Sebze Hali'nin açılışı gerçekleştirildi. Hatay Valisi Mustafa Masatlı, törende yaptığı konuşmada, depremin ardından tüm kurumların afet bölgesine yardıma koştuğunu söyledi. Hatay'ın binlerce yıllık tarihinde birçok medeniyete ve dine ev sahipliği yaptığını anlatan Masatlı, 'Bunun yanı sıra tarih boyunca hoşgörü diyarı olarak da anılmıştır. İlimizin yer aldığı bu güzel coğrafya Amik Ovası olarak da adlandırılmakta ve bu verimli topraklardan bereket fışkırarak, neredeyse her türlü tarım ürünü yetiştirilebilmektedir.' dedi. Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ise Nevşehir'in 310 bin nüfuslu orta ölçekte bir il olduğunu kaydederek, 'Böyle büyük bir yatırımı düşündüğümüzde biz biliyorduk ki Nevşehirli hemşerilerimiz bizi yalnız bırakmazlar, arkamızda dururlar. Onlardan aldığımız güçle, onlardan aldığımız güvenle işe başladık ve yaklaşık 53 gün önce, bayram tatilini de çıkarttığınız zaman 40 gün gibi kısa bir sürede inşaat tamamlandı ve bugün anahtar teslimini gerçekleştireceğiz. Hem köylünün ürününü satabileceği hem de esnafın ticaretini yapabilmesi ve şehrin normale dönmesi noktasında buranın fayda sağlayacağını umuyoruz. Bizim de burada bir katkımızın olması, çorbada bir tuzumuzun olması son derece memnun ediyor, mutlu ediyor.' diye konuştu.

 • Nevşehir Valisi Becel, Sürücüleri Uyardı
  27 Haz Nevşehir Valisi Becel, Sürücüleri Uyardı

  Kapadokya bölgesindeki güvenlik önlemlerinin artırıldığı 9 günlük bayram tatilinde, Nevşehir'de trafik kontrol ve denetlemeleri artırıldı. Sürücüleri trafik kurallarına uymaları için uyarıda bulunan Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, sürücü ve yolcuların can güvenliklerini sağlamaları için dikkatli olmalarını, emniyet kemerlerini takmalarını, uykusuz bir şekilde direksiyon başına geçmemelerini ve hız sınırlarına riayet etmelerini rica etti.

 • Nevşehir Valisi, Kamyonun Çarpmasını Önleyen Polis Memuruna Başarı Belgesi Verdi
  19 Haz Nevşehir Valisi, Kamyonun Çarpmasını Önleyen Polis Memuruna Başarı Belgesi Verdi

  Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, YKS'den çıkan bir öğrenciyi kamyonun çarpmasından kurtaran polis memuru Yaşar Güven Bezer'i başarı belgesiyle ödüllendirdi. Vali Becel, polis memurunun dikkati sayesinde bir kardeşimizin canının kurtulduğunu belirterek, üstün başarı ve çalışmasından dolayı ödüllendirdiklerini söyledi. Polis memuru Bezer ise olayı anlatarak, saniyelik bir refleksle çocuğu kurtardığını ifade etti.

 • Trafik Polisi, YKS Öğrencisinin Hayatını Kurtardı
  19 Haz Trafik Polisi, YKS Öğrencisinin Hayatını Kurtardı

  Nevşehir'de YKS'den çıkan öğrencinin hafriyat kamyonunun altında kalmasını önleyen trafik polisi Yaşar Güven Benzer, Vali İnci Sezer Becel tarafından 'Üstün Başarı Belgesi' ile ödüllendirildi. Polis memuru Benzer, saniyelik refleksle öğrenciyi kolundan tutarak kazayı önledi. Vali Becel, polis memurunu örnek göstererek diğer personele de örnek olmasını diledi.

 • Genci ölümden kurtaran polis ödüllendirildi
  19 Haz Genci ölümden kurtaran polis ödüllendirildi

  Nevşehir'de YKS sınavından çıkan bir genci hafriyat kamyonunun altından son anda kurtaran trafik polisi Yaşar Güven Benzer, Nevşehir Valisi İnci Becel Sezer tarafından 'Üstün Başarı Belgesi' ile ödüllendirildi. Polis memuru Benzer'in dikkati ve ani refleksi sayesinde muhtemel bir facia engellendi. Olay Kent Güvenlik Yönetim Sistemi kameralarınca saniye saniye kaydedildi. Vali Becel, polis memurunu başarı belgesi ile ödüllendirdi ve gençlerin daha dikkatli olmaları çağrısında bulundu.

 • Prefabrik okulda karne sevinci
  16 Haz Prefabrik okulda karne sevinci

  Adıyaman'da 6 Şubat depreminde ağır hasar alan iller arasında yer alan Adıyaman'da, depremzede öğrenciler için kurulan prefabrik okulda öğrenciler karnelerini aldı. Nevşehir Valiliği ile Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Adıyaman Vartana Prefabrik Kentinde kurulan Nevşehir Prefabrik Ortaokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi.

 • Adıyaman'da depremzede öğrencilere prefabrik okulda karneler dağıtıldı
  16 Haz Adıyaman'da depremzede öğrencilere prefabrik okulda karneler dağıtıldı

  6 Şubat depreminde ağır hasar alan Adıyaman'da, Nevşehir Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kurulan prefabrik okulda, depremzede öğrencilere karne dağıtım töreni düzenlendi. Törene, yaklaşık 500 öğrenci, velileri ve il milli eğitim müdürleri katıldı. Konuşmalarında, depremzedelere yardım etmek için ellerinden geleni yaptıklarını belirten yetkililer, prefabrik okulların diğer illerde de yapıldığını ve yardımların devam edeceğini söyledi.

 • İki yılda 18 bin öğrenci Kapadokya'yı gezdi
  15 Haz İki yılda 18 bin öğrenci Kapadokya'yı gezdi

  Nevşehir Valiliği öncülüğünde yürütülen 'Kentimizi-Kendimizi Tanıyoruz Projesi' kapsamında, 2022 yılında 8 bin 225 öğrenci, 2023 yılında ise 10.200 öğrenci Kapadokya bölgesini gezdi. Proje, Nevşehir'de öğrenim gören öğrencilerin yaşadıkları bölgeyi tanımaları amacıyla başlatıldı ve öğrencilerin sosyal becerilerini geliştirmeyi hedefliyor. Proje kapsamında çekilen resimlerden oluşan sergi ve Halk Eğitim Merkezlerinin yapmış olduğu ürünlerin sergisi de açıldı.

 • Nevşehir'de 18 Bin Öğrenci Kendi Kentini Tanıdı
  15 Haz Nevşehir'de 18 Bin Öğrenci Kendi Kentini Tanıdı

  Nevşehir Valiliği öncülüğünde yürütülen 'Kentimizi-Kendimizi Tanıyoruz Projesi' kapsamında 18 bin 425 öğrenci Kapadokya bölgesini gezdi. Proje, öğrencilerin yaşadıkları bölgeyi tanımaları ve sosyal becerilerini geliştirmeleri amacıyla gerçekleştirildi. Proje kapsamında çekilen resimlerden oluşan sergi ve Halk Eğitim Merkezlerinin yapmış olduğu ürünlerin sergisinin açılışı yapıldı. Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, projenin ilimizde eğitim gören öğrencilere tarihi ve turistik mekanların gezdirilmesi hedefiyle başlatıldığını belirtti.

 • Nevşehir'de selin ardından zarar tespiti çalışmaları sürüyor
  12 Haz Nevşehir'de selin ardından zarar tespiti çalışmaları sürüyor

  Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Acıgöl, Kozaklı ve Avanos ilçelerinde selin ardından oluşan zararın tespiti için çalışmaların sürdüğünü bildirdi. Yağışların bir süre daha devam edeceğini belirterek, vatandaşlara dikkatli olmaları uyarısında bulunan Becel, ekiplerin selin yarattığı olumsuzlukları giderme noktasında zaman ve mesai mefhumu gözetmeksizin çalıştığını söyledi.

 • Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, ilkokul öğrencilerine yerel yönetimleri anlattı
  09 Haz Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, ilkokul öğrencilerine yerel yönetimleri anlattı

  Vali Becel, Derinkuyu Cumhuriyet İlkokulu 3. sınıf öğrencilerine Hayat Bilgisi dersinde yerel yönetimler konusunu anlattı ve öğrencilerin sorularını yanıtladı. Ayrıca meslek hayatındaki deneyimlerini paylaştı ve öğrencilerle sohbet etti. Vali Becel, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 • NEVÜ, Okul Sporları Özel Sporcular Yıldızlar ve Gençler Kız-Erkek Türkiye Birinciliği Müsabakalarına Ev Sahipliği Yapıyor
  06 Haz NEVÜ, Okul Sporları Özel Sporcular Yıldızlar ve Gençler Kız-Erkek Türkiye Birinciliği Müsabakalarına Ev Sahipliği Yapıyor

  Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ), Okul Sporları Özel Sporcular Yıldızlar ve Gençler Kız-Erkek Türkiye Birinciliği Müsabakaları'na ev sahipliği yapıyor. Müsabakalar 06 - 11 Haziran 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Açılış seremonisi NEVÜ ev sahipliğinde yapıldı. Türkiye'nin dört bir tarafından gelen sporcuları ve antrenörleri Nevşehir adına üniversitede ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, tüm sporculara başarılar diledi.

 • Nevşehir'de Özel Sporcuların Yarışacağı Müsabakalar Başladı
  06 Haz Nevşehir'de Özel Sporcuların Yarışacağı Müsabakalar Başladı

  Nevşehir'de düzenlenen 2022-2023 Okul Sporları Özel Sporcular Yıldızlar ve Gençler Kız-Erkek Türkiye Birinciliği yarışmaları, yaklaşık 1000 özel sporcunun katılımıyla başladı. Atletizm, yüzme ve masa tenisi branşlarında mücadele edecek sporcuların seremonisi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Atletizm Tartan Pisti'nde gerçekleştirildi. Müsabakalar hafta sonuna kadar devam edecek.

 • Nevşehir'de Okul Sporları Özel Sporcular Yıldızlar ve Gençler Türkiye Birinciliği başladı
  06 Haz Nevşehir'de Okul Sporları Özel Sporcular Yıldızlar ve Gençler Türkiye Birinciliği başladı

  Nevşehir'de düzenlenen 2022-2023 Okul Sporları Özel Sporcular Yıldızlar ve Gençler Kız-Erkek Türkiye Birinciliği yarışmaları, yaklaşık 1000 özel sporcunun katılımıyla başladı. Atletizm, yüzme ve masa tenisi branşlarında mücadele edecek sporcuların geçit töreniyle başlayan seremonisi, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel'in konuşması ve atletizm yarışmalarıyla devam etti. Yarışmalar hafta sonuna kadar devam edecek.

 • Özel Yetenekli Çocuklar Yarıştı: Okul Sporları Özel Sporcular Yıldızlar ve Gençler Kız-Erkek Türkiye Birinciliği Müsabakaları Başladı
  06 Haz Özel Yetenekli Çocuklar Yarıştı: Okul Sporları Özel Sporcular Yıldızlar ve Gençler Kız-Erkek Türkiye Birinciliği Müsabakaları Başladı

  Nevşehir'de düzenlenen Okul Sporları Özel Sporcular Yıldızlar ve Gençler Kız-Erkek Türkiye Birinciliği Müsabakaları başladı. Atletizm, gülle, yüzme ve masa tenisi branşlarında yapılacak olan mücadelelere yaklaşık bin sporcu ve antrenör katılıyor. Müsabakaların açılış seremonisine katılan Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, organizasyonun Nevşehir için büyük bir gurur olduğunu belirtti. Yarışmaların ilk gününde atletizm yarışları gerçekleştirildi ve özel yetenekli sporcular birbirleriyle yarıştı.

 • 2022-2023 Okul Sporları Özel Sporcular Türkiye Birinciliği Nevşehir'de başladı
  06 Haz 2022-2023 Okul Sporları Özel Sporcular Türkiye Birinciliği Nevşehir'de başladı

  Okul Sporları Özel Sporcular Yıldızlar ve Gençler Kız-Erkek Türkiye Birinciliği Müsabakaları, Nevşehir'de başladı. Yaklaşık bin sporcu ve antrenörün katıldığı müsabakalarda atletizm, gülle, yüzme ve masa tenisi branşlarında yarışmalar yapılacak. Müsabakaların açılış seremonisine katılan Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, organizasyonun Nevşehir için büyük bir gurur olduğunu belirtti. Yarışmaların ilk gününde birçok kategoride yarışmalar yapıldı ve birçok özel yetenekli sporcu birincilik elde etti.

 • 2022-2023 Okul Sporları Özel Sporcular Yıldızlar ve Gençler Kız-Erkek Türkiye Birinciliği Başladı
  06 Haz 2022-2023 Okul Sporları Özel Sporcular Yıldızlar ve Gençler Kız-Erkek Türkiye Birinciliği Başladı

  Nevşehir'de düzenlenen 2022-2023 Okul Sporları Özel Sporcular Yıldızlar ve Gençler Kız-Erkek Türkiye Birinciliği müsabakaları başladı. Birçok ilden yaklaşık 1000 özel sporcunun atletizm, yüzme ve masa tenisi branşlarında mücadele edeceği müsabakalar dolayısıyla Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Atletizm Tartan Pisti'nde seremoni düzenlendi.

 • Nevşehir'de Uyuşturucu Operasyonu: 10 Şüpheli Yakalandı
  05 Haz Nevşehir'de Uyuşturucu Operasyonu: 10 Şüpheli Yakalandı

  Nevşehir'de uyuşturucuyla mücadele kapsamında son bir haftada 10 şüpheli yakalandı. Polisin gerçekleştirdiği sokak uygulamasında şüphelilerin üst ve araçlarındaki aramada, çeşitli miktarlarda sentetik uyuşturucu ile esrar ele geçirildi. Ayrıca Kapadokya Üniversitesi'nde öğrenciler için beyaz önlük giyme töreni düzenlendi ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Mustafa Solmaz, beraberindeki heyetle Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel'i ziyaret etti.

 • NEVÜ'de depremde hayatını kaybeden öğrenciler için hatıra ormanı oluşturuldu
  01 Haz NEVÜ'de depremde hayatını kaybeden öğrenciler için hatıra ormanı oluşturuldu

  Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerde hayatını kaybeden Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin (NEVÜ) 14 öğrencisinin adı hatıra ormanında yaşatılacak.

 • Depremde hayatını kaybeden öğrenciler adına fidan dikildi
  01 Haz Depremde hayatını kaybeden öğrenciler adına fidan dikildi

  Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi öğrencileri, depremde hayatını kaybeden 14 arkadaşları adına fidan dikti. Programa Nevşehir Valisi, Belediye Başkanı, NEVÜ Rektörü, akademik ve idari personeller, öğrenciler ve depremzede çocuklar katıldı. Fidan dikim etkinliği ile deprem felaketine dikkat çekmek ve ölen öğrencilerin adlarını yaşatmak amaçlandı.

 • NEVÜ'de depremde hayatını kaybeden öğrenciler için fidan dikildi
  01 Haz NEVÜ'de depremde hayatını kaybeden öğrenciler için fidan dikildi

  Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde (NEVÜ), 6 Şubat'ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen asrın felaketinde hayatını kaybeden 14 öğrenci için fidan dikildi.

 • Vali Becel oyunu kullandı
  28 May Vali Becel oyunu kullandı

  Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimleri için oyunu kullandı. Vali Becel, seçim görevlilerine kolaylıklar dileyerek, oy kullanmaya gelen vatandaşlarla sohbet etti.

 • Kapadokya Üniversitesi'nde Türk Mutfağı Haftası Paneli Yapıldı
  27 May Kapadokya Üniversitesi'nde Türk Mutfağı Haftası Paneli Yapıldı

  Kapadokya Üniversitesi Aşçılık ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü ev sahipliğinde, Nevşehir Valiliği, Ahiler Kalkınma Ajansı, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu iş birliği ile 'Türk Mutfağı Haftası Yerel ve Sürdürülebilir Gastronominin Geliştirilmesi Paneli' düzenlendi. Panelde, Türk mutfağı ve gastronomisi hakkında konuşmalar yapıldı.

 • Kapadokya daha temiz ve daha güvenli olacak
  27 May Kapadokya daha temiz ve daha güvenli olacak

  Nevşehir Valiliği tarafından başlatılan çalışma sayesinde Kapadokya bölgesi daha temiz ve güvenli olacak. Kapadokya Turizm Bölgesi Alt Yapı Hizmet Birliği öncülüğünde başlatılan çalışma sayesinde Kapadokya bölgesinde bulunan, havadan ve karadan gezilebilen vadilerin daha temiz ve güvenli hale getirilmesi hedefleniyor.

 • Kapadokya'nın temizliği ve güvenliği için çalışmalar başlatıldı
  27 May Kapadokya'nın temizliği ve güvenliği için çalışmalar başlatıldı

  Kapadokya Turizm Bölgesi Alt Yapı Hizmet Birliği (KAP-HİB) öncülüğünde başlatılan çalışma ile Kapadokya bölgesinde havadan ve karadan gezilebilen vadilerin daha temiz ve güvenli hale getirilmesi hedefleniyor. Nevşehir Valiliği tarafından başlatılan temizlik ve güvenlik çalışmalarına destek veren sektör temsilcileri, bölgenin daha temiz ve güvenli olması için el ele çalışacaklarını belirtti.

 • NEVÜ Diş Hekimliği Fakültesi ve Uygulama Hastanesi'nin temeli atıldı
  26 May NEVÜ Diş Hekimliği Fakültesi ve Uygulama Hastanesi'nin temeli atıldı

  Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Uygulama Hastanesinin temeli düzenlenen törenle atıldı. Üniversiteye ve kente değer katacak olan binanın 20 ayda tamamlanması planlanıyor.

 • Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Uygulama Hastanesi temeli atıldı
  26 May Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Uygulama Hastanesi temeli atıldı

  Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Uygulama Hastanesi için temel atma töreni düzenlendi. 200 milyon liraya mal olacak binanın 20 ayda tamamlanması planlanıyor.

 • Nevşehir'den deprem bölgesi Hatay'a 'sebze hali' desteği
  25 May Nevşehir'den deprem bölgesi Hatay'a 'sebze hali' desteği

  Nevşehir Valiliği öncülüğünde Nevşehir Belediyesi, Nevşehir İl Özel İdaresi ve Nevşehirli hayırsever iş insanlarının desteği ile Hatay'da 'Nevşehir Kapadokya Sebze Hali' yaptırılacak.

 • Vali Becel ve Başkan Savran, depremzede çocuklarla bir araya geldi
  25 May Vali Becel ve Başkan Savran, depremzede çocuklarla bir araya geldi

  Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ve Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Hatay Defne Orhanlı Çadırkent'te depremzede çocuklarla bir araya geldi.

 • Depremden etkilenen Hatay'da 'Nevşehir Kapadokya Sebze Hali'nin yapımı sürüyor
  24 May Depremden etkilenen Hatay'da "Nevşehir Kapadokya Sebze Hali"nin yapımı sürüyor

  Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'da, Nevşehir Valiliği koordinesinde yapımına başlanan "Nevşehir Kapadokya Sebze Hali"nde çalışmalar devam ediyor.

 • Vali Becel ve Başkan Savran Hatay'da
  24 May Vali Becel ve Başkan Savran Hatay'da

  Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Valisi İnci Sezer ile birlikte Hatay İskenderun İlçe Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek'i makamında ziyaret etti.

 • Nevşehir'de Gençlik ve Spor Bayramı için atölye eserleri sergisi açıldı
  20 May Nevşehir'de Gençlik ve Spor Bayramı için atölye eserleri sergisi açıldı

  Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Gençlik Haftası dolayısıyla atölye eserlerinin yer aldığı sergi açıldı. Sergiye Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin de katıldı. Sergi 21 Mayıs 2023 tarihine kadar açık kalacak.

 • Nevşehir'de Temsili Askerlik Yapan Engelli Gençler Terhis Oldu
  16 May Nevşehir'de Temsili Askerlik Yapan Engelli Gençler Terhis Oldu

  Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı'nda bir günlük temsili askerlik yapan engelli gençler düzenlenen törenle yemin ederek terhis oldu. Törene Nevşehir Valisi, Belediye Başkanı, Rektör Yardımcısı, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, İl Milli Eğitim Müdürü ve protokol üyeleri katıldı. Tören sonunda 8 engelli jandarma er terhis belgelerini aldı.

 • Engelli gençler Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı'nda bir günlük askerlik yaptı
  16 May Engelli gençler Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı'nda bir günlük askerlik yaptı

  Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı'nda düzenlenen törende, engelli gençler yemin ederek terhis oldu. Törene Nevşehir Valisi, Belediye Başkanı, NEVÜ Rektör Yardımcısı, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü ve İl Milli Eğitim Müdürü gibi protokol üyeleri ve engelli gençlerin aileleri katıldı. Tören sonunda 8 engelli jandarma er terhis belgelerini aldı.

 • Engelliler Nevşehir'de Temsili Askerlik Yaptı
  16 May Engelliler Nevşehir'de Temsili Askerlik Yaptı

  Nevşehir'de Engelliler Haftası kapsamında 8 engelli, 1 günlük temsili askerlik yaptı. Askerlik eğitimleri alan engellilere tezkereleri Vali, İl Jandarma Komutanı ve Belediye Başkanı tarafından verildi. Törende konuşan yetkili, askerlik görevini yerine getiren her bireyin bunun haklı gururunu ömür boyu taşıdığını belirtti.

 • Nevşehir'de 8 engelli, 1 günlük temsili askerlik yaptı
  16 May Nevşehir'de 8 engelli, 1 günlük temsili askerlik yaptı

  NEVŞEHİR'de 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında 8 engelli, 1 günlük temsili askerlik yaptı.

 • Nevşehir Valisi, Gençlik Haftası dolayısıyla dereceye giren sporcuları kabul etti
  15 May Nevşehir Valisi, Gençlik Haftası dolayısıyla dereceye giren sporcuları kabul etti

  Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Gençlik Haftası kapsamında çeşitli branşlarda dereceye giren sporcuları ve hocalarını makamında kabul etti. Vali Becel, sporcuları tebrik ederek başarılar diledi.

 • Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel Anneler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı
  14 May Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel Anneler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı

  Vali Becel, annelerin toplumumuzdaki önemini vurgulayarak, Anneler Günü'nü kutladı ve sağlık, huzur ve mutluluklar diledi.

 • Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel oy kullandı
  14 May Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel oy kullandı

  Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Cumhurbaşkanı seçimi ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için oy kullandı. Seçim görevlilerine kolaylıklar dileyerek oy kullanmaya gelen vatandaşlarla sohbet etti.

 • Uzman Onbaşı Oğuzhan Kabayel Nevşehir'de şehit düştü
  08 May Uzman Onbaşı Oğuzhan Kabayel Nevşehir'de şehit düştü

  Nevşehir'deki Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi'nde görevli Uzman Onbaşı Oğuzhan Kabayel, yolun karşısına geçmek isterken otomobilin çarpması sonucu şehit oldu. Sürücü kaçarken, daha sonra teslim oldu. Kabayel'in cenazesi memleketi Isparta'da toprağa verildi.

 • Jandarma personeli trafik kazasında şehit oldu
  08 May Jandarma personeli trafik kazasında şehit oldu

  Nevşehir'deki Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi'nde görevli Uzman Onbaşı Oğuzhan Kabayel, mesaisinin ardından birliğinden ayrılırken yolun karşısına geçmek istediği sırada otomobilin çarpması sonucu şehit oldu. Kazanın ardından sürücü polise teslim oldu ve tutuklandı. Cenaze töreni düzenlendi ve Kabayel'in naaşı memleketi Isparta'ya uğurlandı.

 • Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi'nde görevli Uzman Onbaşı hayatını kaybetti
  08 May Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi'nde görevli Uzman Onbaşı hayatını kaybetti

  Nevşehir'de ehliyetsiz sürücünün çarpması sonucu hayatını kaybeden Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi'nde görevli Uzman Onbaşı Oğuzhan Kabayel için tören düzenlendi. Kabayel'in cenazesi memleketi Isparta'ya uğurlandı.

 • Nevşehir'de trafik kazasında şehit olan Uzman Onbaşı Kabayel memleketine uğurlandı
  08 May Nevşehir'de trafik kazasında şehit olan Uzman Onbaşı Kabayel memleketine uğurlandı

  Nevşehir'de trafik kazasında şehit olan Uzman Onbaşı Oğuzhan Kabayel için düzenlenen törenin ardından memleketi Isparta'ya uğurlandı. Törene Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Bahittin Yakın, İl Emniyet Müdürü Ali Loğoğlu ve şehidin mesai arkadaşları katıldı.

 • Jandarma Uzman Onbaşı Oğuzhan Kabayel trafik kazasında şehit oldu
  08 May Jandarma Uzman Onbaşı Oğuzhan Kabayel trafik kazasında şehit oldu

  Nevşehir'de ehliyetsiz sürücünün çarptığı otomobil sonucu Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi'nde (JAKEM) görevli Uzman Onbaşı Oğuzhan Kabayel şehit oldu. Kabayel için JAKEM'de tören düzenlendi.

 • Jandarma personeli Nevşehir'de otomobilin çarpması sonucu şehit oldu
  08 May Jandarma personeli Nevşehir'de otomobilin çarpması sonucu şehit oldu

  Nevşehir'deki Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi'nde görevli Uzman Onbaşı Oğuzhan Kabayel, mesaisinin ardından birliğinden ayrılırken yolun karşısına geçmek istediği sırada otomobilin çarpması sonucu şehit oldu. Kazanın ardından sürücü polise teslim oldu ve cenaze töreni düzenlendi.

 • Nevşehir'de trafik kazasında şehit olan Uzman Onbaşı memleketine uğurlandı
  08 May Nevşehir'de trafik kazasında şehit olan Uzman Onbaşı memleketine uğurlandı

  Nevşehir'de meydana gelen trafik kazasında şehit olan Uzman Onbaşı Oğuzhan Kabayel için düzenlenen törenin ardından naaşı memleketi Ispartaya gönderildi. Törene Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Bahittin Yakın, İl Emniyet Müdürü Ali Loğoğlu ve şehidin yakınları katıldı.

 • Ehliyetsiz sürücünün kullandığı araç, uzman çavuşu hayattan kopardı
  08 May Ehliyetsiz sürücünün kullandığı araç, uzman çavuşu hayattan kopardı

  Nevşehir'de mesaisini tamamladıktan sonra birliğinden ayrılarak yolun karşısına geçmek isteyen 21 yaşındaki Uzman Çavuş Oğuzhan Kabayel'e otomobil çarptı. Ehliyetsiz sürücü polise teslim olurken, Kabayel ise kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

 • Jandarma Uzman Çavuş, Ehliyetsiz Sürücünün Çarpması Sonucu Hayatını Kaybetti
  08 May Jandarma Uzman Çavuş, Ehliyetsiz Sürücünün Çarpması Sonucu Hayatını Kaybetti

  Nevşehir'de Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezinde görevli Uzman Çavuş Oğuzhan Kabayel, mesaisini tamamladıktan sonra birliğinden ayrılırken ehliyetsiz sürücünün kullandığı otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti.

 • Jandarma Uzman Çavuş, Ehliyetsiz Sürücünün Çarpması Sonucu Hayatını Kaybetti
  08 May Jandarma Uzman Çavuş, Ehliyetsiz Sürücünün Çarpması Sonucu Hayatını Kaybetti

  Nevşehir'de Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezinde (JAKEM) görevli Uzman Çavuş Oğuzhan Kabayel (21), ehliyetsiz sürücünün kullandığı otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti.

 • Nevşehir'de trafik kazası: 1 asker şehit
  08 May Nevşehir'de trafik kazası: 1 asker şehit

  Nevşehir'de meydana gelen trafik kazasında 1 Uzman Onbaşı şehit oldu. Kaza sonrası sürücü kaçarken, şehit Kabayel ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı ve kurtarılamayarak şehit oldu. Şehidin cenazesi yarın sabah askeri törenin ardından memleketi Ispartaya gönderilecek.

 • Nevşehir'de trafik kazası: 1 Uzman Onbaşı şehit oldu
  08 May Nevşehir'de trafik kazası: 1 Uzman Onbaşı şehit oldu

  Nevşehir'de meydana gelen trafik kazasında 1 Uzman Onbaşı şehit oldu. Kaza sonrası Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel yetkililerden bilgi aldı. Şehidin cenazesi yarın sabah JAKEM Komutanlığında düzenlenecek askeri törenin ardından askeri uçakla memleketi Ispartaya gönderilecek.

 • Jandarma personeli Nevşehir'de otomobilin çarpması sonucu şehit oldu
  08 May Jandarma personeli Nevşehir'de otomobilin çarpması sonucu şehit oldu

  Nevşehir'deki Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi'nde görevli Uzman Çavuş Oğuzhan Kabayel, mesaisinin ardından birliğinden ayrılırken yolun karşısına geçmek istediği sırada otomobilin çarpması sonucu şehit oldu. Kazanın ardından otomobilin sürücüsü olduğunu beyan eden 17 yaşındaki D.A.K polise teslim oldu. Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, şehidin ailesi, yakınları, silah arkadaşları ve Türk milletine başsağlığı dileğinde bulundu.

 • Nevşehir'deki Amatör Spor Kulüplerine Ayni ve Nakdi Yardım Yapıldı
  03 May Nevşehir'deki Amatör Spor Kulüplerine Ayni ve Nakdi Yardım Yapıldı

  Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Gençlik ve Spor Bakanlığı Tesis Yatırımları ve Spor Kulüplerine Destek Programı kapsamında yapılan ayni ve nakdi yardımların spor kulüplerinin daha iyi başarılara imza atmasını sağlayacağını söyledi. 52 spor kulübüne yapılan 1 milyon 155 bin liralık ayni ve nakdi yardım çeki dağıtıldı.

 • Nevşehir'de Aşık Mahzuni Şerif Müzik Sınıfı açıldı
  03 May Nevşehir'de Aşık Mahzuni Şerif Müzik Sınıfı açıldı

  Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde bulunan Şehit Hamidiye Sibel Çetinkaya Anadolu lisesinde oluşturulan Aşık Mahzuni Şerif Müzik Sınıfı açıldı. Vali İnci Sezer Becel, açılışta öğrenciler tarafından sunulan mini müzik konserini dinledi ve müzik sınıflarının önemine vurgu yaptı.

 • Restorasyonu tamamlanan 174 yıllık Meryem Ana Kilisesi açıldı
  27 Nis Restorasyonu tamamlanan 174 yıllık Meryem Ana Kilisesi açıldı

  Restorasyonu tamamlanan 174 yıllık Meryem Ana Kilisesi açıldı Türkiyenin en önemli kültür ve turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinin merkezi konumundaki Nevşehir'in en eski yapılarından Meryem Ana Kilisesi Kapadokya turizmine kazandırıldı.

 • Nevşehir'deki tarihi Meryem Ana Kilisesi turizme kazandırıldı
  27 Nis Nevşehir'deki tarihi Meryem Ana Kilisesi turizme kazandırıldı

  Nevşehir'de tarihi Meryem Ana Kilisesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yürütülen restorasyon ve konservasyon çalışmalarının ardından ziyarete açıldı.

 • Nevşehir'de Almanca Öğretmeni Tarafından Yapılan Resimler Sergilendi
  27 Nis Nevşehir'de Almanca Öğretmeni Tarafından Yapılan Resimler Sergilendi

  Nevşehir Lisesi Almanca Öğretmeni Dilek Çakır tarafından yapılan resimlerin sergisi, deprem bölgesine konteyner sınıf yapmak için gelir elde etmek amacıyla açıldı.

 • Nevşehir Valisi Seçim Güvenliği Tedbirlerini Açıkladı
  26 Nis Nevşehir Valisi Seçim Güvenliği Tedbirlerini Açıkladı

  Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için alınacak güvenlik tedbirlerini basın mensuplarıyla paylaştı. Vali Becel, seçim dönemi boyunca oy torbalarının güvenliği, vatandaşların baskıdan uzak serbestçe ve güvenli bir şekilde oy kullanmaları, suç işlenmesi halinde faillerin tespiti gibi konulara değindi. Ayrıca seçim günü görev alacak güvenlik güçlerinin sayıları da açıklandı.

 • Nevşehir'de 'seçim güvenliği' toplantısı yapıldı
  26 Nis Nevşehir'de "seçim güvenliği" toplantısı yapıldı

  Nevşehir'de, 14 Mayıs'taki Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi öncesi seçim güvenliği toplantısı yapıldı.

 • İçişleri Bakanı Soylu: Uyuşturucu ile mücadelede anneler ve gençlerin desteği önemli
  25 Nis İçişleri Bakanı Soylu: Uyuşturucu ile mücadelede anneler ve gençlerin desteği önemli

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'de uyuşturucu ile mücadelede yeni bir dönemin başladığını ve devlet-millet işbirliğiyle devam edeceğini söyledi. Yeni düzenlemelerle cezaların yükseltildiğini ve sürpriz testlerin yapılacağını belirten Soylu, annelere ve gençlere de çağrıda bulundu. Soylu ayrıca, uyuşturucu meselesine terör meselesi gibi bakıldığını ve mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini vurguladı.

Advertisement