SON DAKİKA BOR MADENİ HABERLERİ

Son Dakika Bor Madeni Haberleri

 • 19 Kasım 2018 20:51 Yol İsyanı Sosyal Medyada Paylaşım Rekoru Kırdı Yol İsyanı Sosyal Medyada Paylaşım Rekoru Kırdı Yol isyanı sosyal medyada paylaşım rekoru kırdıKÜTAHYA - Kütahya'nın Emet ilçesinde, Emet-Tavşanlı yolunda son günlerde meydana gelen trafik kazalarıyla ilgili bir video çekip yayınlayan İsmail Elmacı'nın paylaşımı, bölgede sosyal medyanın en çok paylaşılan videoları arasına girdi.
 • 19 Kasım 2018 20:22 Yol İsyanı Sosyal Medyada Paylaşım Rekoru Kırdı Yol İsyanı Sosyal Medyada Paylaşım Rekoru Kırdı Kütahya’nın Emet ilçesinde, Emet-Tavşanlı yolunda son günlerde meydana gelen trafik kazalarıyla ilgili bir video çekip yayınlayan İsmail Elmacı’nın paylaşımı, bölgede sosyal medyanın en çok paylaşılan videoları arasına girdi.
 • 16 Kasım 2018 11:52 İstimlak Edilen Köyde Yıkım Çalışmaları Başladı İstimlak Edilen Köyde Yıkım Çalışmaları Başladı Kütahya’nın Emet ilçesinde, Osmanlı döneminde kurulan ve kurtuluş savaşında önemli rol üstlenen ve bir süre önce istimlak edilen Çalcağıl köyünde yıkım çalışmaları başladı.
 • 01 Kasım 2018 17:40 Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Gso'ya Ziyarette Bulundu Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Gso'ya Ziyarette Bulundu Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Meclis Başkanı İlhami Aydın, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Kul ve beraberindeki heyet Gaziantep Sanayi Odası’na (GSO) ziyarette bulundu.
 • 01 Kasım 2018 17:02 Gso'ya Ziyaret Gso'ya Ziyaret Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Meclis Başkanı İlhami Aydın, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Kul ve beraberindeki heyet, Gaziantep Sanayi Odası'nı (GSO) ziyaret etti.
 • 17 Ekim 2018 15:44 Katma Değerli Ürünün İlk Şartı Katma Değerli Ürünün İlk Şartı "Ar-Ge" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, tüm bilimsel, teknolojik ve sosyal gelişmelerin sistemli ve sürdürülebilir Ar-Ge çalışmalarının ürünü olarak ortaya çıktığını belirterek, "Burada yatırım ve büyük bir sabır gerekiyor.
 • 17 Ekim 2018 15:10 Dha İstanbul Bülteni - 4 1- SUUDİ HEYET, İNCELEME YAPILACAK KONUTA GELDİ (1)Haber-Kamera: Erhan TEKTEN - Hasan YILDIRIM - İSTANBUL DHAİnceleme heyetindeki Suudiler, başkonsolosluk konutuna geldi.
 • 17 Ekim 2018 14:50 Bakan Varank ve Bakan Dönmez Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisini Açılışını Yaptı (2) 3'üncü AR-GE ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in katılımıyla açıldı.
 • 17 Ekim 2018 14:48 Bakan Varank ve Bakan Dönmez Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisini Açılışını Yaptı 3'üncü AR-GE ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in katılımıyla açıldı.
 • 17 Ekim 2018 14:26 CHP'li Kasap, Sağlık Bakanı Koca'ya Ulaşamamaktan Şikayetçi CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan sağlıkta şiddetin önlenmesi ve diğer konularla ilgili görüşmek üzere 20 gün önce bir hekim ve milletvekili olarak randevu talep ettiğini ancak cevap gelmediğini savunarak "Bir milletvekilinin parti, şehir ayırımı...
 • 17 Ekim 2018 13:32 İstanbul Bakan Varank ve Bakan Dönmez Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisinin Açılışını Yaptı İstanbul Bakan Varank ve Bakan Dönmez Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisinin Açılışını Yaptı * Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez,"Sizler, bugün ve ileride yapacaklarınızla daha müreffeh Türkiye'ye ulaşmak için çalışan Nuri Demirağlar, Aziz Sancarlar gibi hatırlanabilirsiniz""Ya da faydalı her projeye karşı çıkan mimar ve mühendisler gibi de hatırlanabilirsiniz.
 • 17 Ekim 2018 13:32 İstanbul Bakan Varank ve Bakan Dönmez Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisinin Açılışını Yaptı İstanbul Bakan Varank ve Bakan Dönmez Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisinin Açılışını Yaptı * Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez,"Sizler, bugün ve ileride yapacaklarınızla daha müreffeh Türkiye'ye ulaşmak için çalışan Nuri Demirağlar, Aziz Sancarlar gibi hatırlanabilirsiniz""Ya da faydalı her projeye karşı çıkan mimar ve mühendisler gibi de hatırlanabilirsiniz.
 • 17 Ekim 2018 13:22 Bakan Varank ve Bakan Dönmez Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisini Açılışını Yaptı 3'üncü AR-GE ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in katılımıyla açıldı.
 • 17 Ekim 2018 13:18 Bakan Varank ve Bakan Dönmez Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisinin Açılışını Yaptı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez,"Sizler, bugün ve ileride yapacaklarınızla daha müreffeh Türkiye'ye ulaşmak için çalışan Nuri Demirağlar, Aziz Sancarlar gibi hatırlanabilirsiniz""Ya da faydalı her projeye karşı çıkan mimar ve mühendisler gibi de hatırlanabilirsiniz.
 • 17 Ekim 2018 12:12 Katma Değerli Ürünün İlk Şartı "Ar-Ge" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, tüm bilimsel, teknolojik ve sosyal gelişmelerin sistemli ve sürdürülebilir Ar-Ge çalışmalarının ürünü olarak ortaya çıktığını belirterek, "Burada yatırım ve büyük bir sabır gerekiyor.
 • 11 Ekim 2018 10:42 Ünlü Sanatçı Aranan 461 Kişiden Birisi Oldu Ünlü Sanatçı Aranan 461 Kişiden Birisi Oldu Ünlü sanatçı aranan 461 kişiden birisi oldu Bigadiç'in 50 bin nüfusu aşması için gereken 461 kişiden birisi TRT'nin sevilen sesi İsmail Özkan olduBALIKESİR - Büyükşehir meclisinde daha fazla temsil edilebilmek ve bakanlıklardan daha fazla kaynak alabilmek için 50 bin nüfusa ulaşmak isteyen ve...
 • 11 Ekim 2018 09:38 Ünlü Sanatçı, Aranan 461 Kişiden Birisi Oldu Ünlü Sanatçı, Aranan 461 Kişiden Birisi Oldu Büyükşehir meclisinde daha fazla temsil edilebilmek ve bakanlıklardan daha fazla kaynak alabilmek için 50 bin nüfusa ulaşmak isteyen ve bu konuda 461 Bigadiçli’nin geri dönmesini hedefleyen Belediye Başkanı İsmail Avcu’nun kampanyasına destek çığ gibi büyüyor.
 • 05 Ekim 2018 12:07 Minikler Hisarcık'taki Bor Tesisleri'ni Gezdi Minikler Hisarcık'taki Bor Tesisleri'ni Gezdi Hisarcık Atatürk İlkokulu öğrencileri, Emet Bor İşletme Müdürlüğüne bağlı Hisarcık Konsantratör Tesisleri’ni gezdi.
 • 14 Eylül 2018 11:11 Bor Madeninden Yangın Söndürme Tozu Ürettiler Yangın söndürme sistemleri üzerine çalışan bir şirket, İYTE İzmir Teknoparkı'nda bilim insanlarıyla birlikte bor kullanarak yangın söndürme tozu geliştirdi.
 • 03 Eylül 2018 17:08 Bursa'da Kirmastı Deresindeki 'Bor Kirliliği' Endişe Veriyor Bursa'da Kirmastı Deresindeki 'Bor Kirliliği' Endişe Veriyor Mustafakemalpaşa ilçesinde yüzlerce dönüm tarım arazisinin sulandığı Kirmastı Deresinin suyunun, bölgedeki Kestelek Eti Bor Madeni tesislerinden karışan bor nedeniyle kirlendiği iddia edildi
 • 03 Eylül 2018 17:08 Kirmasti Deresi'nde 'Bor' Kirliliği BURSA'nın Mustafakemalpaşa ilçesinden geçen Kirmasti Deresi'nin suyunda, yüksek oranda bor tespit edildiği belirtildi.
 • 03 Eylül 2018 16:31 Dha Yurt Bülteni 15 "Mustafakemalpaşa ilçesinde yüzlerce dönüm tarım arazisinin sulandığı Kirmastı Deresinin suyunun, bölgedeki Kestelek Eti Bor Madeni tesislerinden karışan bor nedeniyle kirlendiği iddia edildi
 • 03 Eylül 2018 16:06 Kirmasti Deresi'nde 'Bor' Kirliliği Kirmasti Deresi'nde 'Bor' Kirliliği BURSA'nın Mustafakemalpaşa ilçesinden geçen Kirmasti Deresi'nin suyunda, yüksek oranda bor tespit edildiği belirtildi.
 • 23 Ağustos 2018 14:51 Maden Ocağında Çökme: 3 Yaralı Maden Ocağında Çökme: 3 Yaralı Kırşehir'in Kaman ilçesi Yeniyapan ve Bayındır köyleri arasında yer alan maden ocağında çökme meydana geldi.
 • 23 Ağustos 2018 14:39 Kırşehir'de Maden Ocağında Çökme: 3 Yaralı Kırşehir'de Maden Ocağında Çökme: 3 Yaralı KIRŞEHİR (İHA) – Kırşehir’in Kaman ilçesi Yeniyapan ve Bayındır köyleri arasında yer alan maden ocağında çökme meydana geldi.
 • 08 Ağustos 2018 12:24 Yenilenebilir Enerji Yatırımları Devam Edecek" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) ihaleleri ile bir taraftan yerli kaynaklara yönelirken, bir taraftan da yerli teknolojileri artırmayı amaçladıklarını belirterek, "Daha önce rüzgarda kule ve kanat gibi bazı yerli ekipmanları yaparken...
 • 03 Ağustos 2018 11:59 Kütahya, Dünyadaki En Önemli 37 Şehir Arasında Yerini Almıştır Kütahya, Dünyadaki En Önemli 37 Şehir Arasında Yerini Almıştır" Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Dumlupınar Üniversitesi ile Yunus Emre Enstitüsü tarafından düzenlenen ‘2018 Türkçe Yaz Okulu’ için 23 ülkeden Kütahya’ya gelen yabancı öğrenciler Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’nu ziyaret etti.
 • 01 Ağustos 2018 11:41 Bu Bıçak Demir Kesiyor Bu Bıçak Demir Kesiyor Kurban Bayramı öncesi, Sivas'ta bir doçent ve 2 bıçak ustası tarafından geliştirilen, çeliği 10 kat güçlendirilmiş karbon bıçaklar yoğun talep görüyor.
 • 30 Temmuz 2018 12:55 Galatasaraylılar Genç Yunus Akgün'ü Konuşuyor Galatasaraylılar Genç Yunus Akgün'ü Konuşuyor 18 yaşındaki kanat oyuncusu, Club Africain'le yapılan ve 1-0 kazanılan maçta akıllara kazındı. Sarı-Kırmızılı taraftarlar da onun için, "Griezmann'ı ne zaman almışız!" gibi yorumlar yaptı.
 • 20 Temmuz 2018 18:50 Müsiad 99. Genel İdare Kurulu Toplantısı Müsiad 99. Genel İdare Kurulu Toplantısı Uşak Üniversitesi Bir Eylül Yerleşkesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi'nde "Bor Madeni ve Ülkemiz Bor Potansiyeli" konu başlığıyla gerçekleştirilen MÜSAİD 99
 • 20 Temmuz 2018 18:18 Müsiad 99. Genel İdare Kurulu Toplantısı Uşak Üniversitesi Bir Eylül Yerleşkesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi'nde "Bor Madeni ve Ülkemiz Bor Potansiyeli" konu başlığıyla gerçekleştirilen MÜSAİD 99
 • 25 Haziran 2018 01:09 Osmaneli Belediye Başkanından Balkon Konuşması Osmaneli Belediye Başkanından Balkon Konuşması AK Parti Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin ve İlçe Başkanı Mefaret Göbekçi halka teşekkür konuşması yaptı.
 • 18 Haziran 2018 11:15 Borcam Nedir, Neyden Yapılır? Borcam Nedir, Neyden Yapılır? Ev hanımlarının sıklıkla kullandığı borcamın son zamanlarda neyden yapıldığı çok fazla devam edilmeye başlandı. Bor madeni ile yapılan araştırmalardan sonra borcam neyden yapılır sorusunun cevaplarını sizler için araştırıp bir araya getirdik. İşte borcam neyden yapılır sorusunun cevapları…
 • 14 Haziran 2018 21:06 Başkan Çalışkan: Bakanımızın Bölgemize Yapılacak Olan Bor Karbür Tesisi ile İlgili Açıklamalarının... Başkan Çalışkan: Bakanımızın Bölgemize Yapılacak Olan Bor Karbür Tesisi ile İlgili Açıklamalarının... Hisarcık Belediye Başkanı Çalışkan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı’nın ’Daha büyük bir bor karbür tesisini Kütahya’ya yapacağız’ açıklamasının sonuna kadar takipçisi olacaklarını ifade etti.
 • 14 Haziran 2018 12:52 AK Parti Konya Milletvekili Altunyaldız: Tanap Enerji Devi Ülkelere Barış Mesajı Veriyor TÜRKİYE ve Azerbaycan tarafından yapımı üç yıldır süren ve Azeri doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP)'ı değerlendiren AK Parti Konya Milletvekili, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyon Başkanı Ziya...
 • 14 Haziran 2018 12:28 AK Parti Konya Milletvekili Altunyaldız: Tanap Enerji Devi Ülkelere Barış Mesajı Veriyor AK Parti Konya Milletvekili Altunyaldız: Tanap Enerji Devi Ülkelere Barış Mesajı Veriyor TÜRKİYE ve Azerbaycan tarafından yapımı üç yıldır süren ve Azeri doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP)'ı değerlendiren AK Parti Konya Milletvekili, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyon Başkanı Ziya...
 • 11 Haziran 2018 12:34 Bor Madeninde "Bire Bin Katılacak" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, Balıkesir'in Bandırma ilçesinde kurulacak bor karbür tesisinde daha nitelikli ürünler üretip satacaklarını belirterek, "Bor madeni çıplak vaziyette tonu 200 dolar iken, daha yüksek nitelikli ürünlere dönüştürdüğünüz zaman 300-400...
 • 08 Haziran 2018 23:00 Muharrem İnce: "Bu Büyük Sorunları Bu Yorgun Adam Çözemez" Muharrem İnce: "Bu büyük sorunları bu yorgun adam çözemez" "Yerin altı Kütahya'da maden dolu ama fakirleşiyorsun Kütahya"KÜTAHYA - Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kütahya'da halka hitap etti.
 • 08 Haziran 2018 09:11 Bor Madeni Ürüne Dönüştürülerek Değeri İki Bin Katına Çıkarılacak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, bor karbür teknolojisiyle bor madeninin değerini ürüne dönüştürerek iki bin katına çıkacaklarını söyledi.
 • 07 Haziran 2018 18:51 İnce: İnce: "Benim Cumhurbaşkanlığım Döneminde Vatandaş Kemer Sıkmayacak" CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "Benim cumhurbaşkanlığım döneminde vatandaş kemer sıkmayacak, devlet kemer sıkacak.
 • 06 Haziran 2018 13:51 Türkiye'nin "Bor Stratejisi" Açıklanacak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'deki bor rezervlerinin yüksek katma değerli ürün haline getirilmesini ve dünyanın en ileri teknolojisinin Türkiye'ye transferini sağlayacak modeli yarın açıklayacak.
 • 15 Mayıs 2018 12:04 Bu Fuar Adeta Mucitlik Gösterisi Bu Fuar Adeta Mucitlik Gösterisi Kütahya’nın Emet Cevizdere Şehitleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı Bilim fuarı, birbirnden ilginç robotik ve elektronik 33 projeyle büyük beğeni topladı.
 • 11 Mayıs 2018 14:35 Bolu Liselilerin Ürettiği Projeler İlgi Çekti Bolu Liselilerin Ürettiği Projeler İlgi Çekti Liselilerin ürettiği projeler ilgi çektiBolu Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi öğrencilerinin savaş teknolojisi ve tarımsal faaliyetler alanında geliştirdikleri teknolojik ürünler dikkat çekti.
 • 11 Mayıs 2018 12:31 Liselilerden İlgi Çeken Savaş Teknolojisi ve Tarım Ürünleri BOLU Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi öğrencilerinin savaş teknolojisi ve tarımsal faaliyetler alanında geliştirdikleri teknolojik ürünler dikkat çekti.
 • 11 Mayıs 2018 12:18 Liselilerden İlgi Çeken Savaş Teknolojisi ve Tarım Ürünleri BOLU Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi öğrencilerinin savaş teknolojisi ve tarımsal faaliyetler alanında geliştirdikleri teknolojik ürünler dikkat çekti.
 • 11 Mayıs 2018 12:02 Dha Yurt Bülteni-6 Ortaca'da yağmur ve dolu etkili olduMuğla'nın Ortaca ilçesinde yağmurla birlikte yağan dolu, hayatı olumsuz etkiledi.
 • 09 Mayıs 2018 11:32 Başkan Kamil Saraçoğlu: Artık Dünyada Söz Sahibi Olan Bir Ülkeyiz Başkan Kamil Saraçoğlu: Artık Dünyada Söz Sahibi Olan Bir Ülkeyiz Kütahya Belediye Başkamı Kamil Saraçoğlu, Türkiye’nin artık dünyada söz sahibi ülkeler arasında yer aldığını ifade etti.
 • 08 Mayıs 2018 13:10 Bigadiç 4. Et ve Süt Festivali Başlıyor Bigadiç 4. Et ve Süt Festivali Başlıyor Balıkesir’in Bigadiç ilçesinde "Etin ve sütün başkenti" ana temasıyla gerçekleştirilecek 4. Bigadiç Et ve Süt Festivali, 11-12-13 Mayıs tarihleri arasında Bigadiç’te yapılacak.
 • 03 Mayıs 2018 23:01 Emet'te Eğitim ve Bilim Şenliği Emet'te Eğitim ve Bilim Şenliği Kütahya’nın Emet ilçesi Gülten Dayıoğlu Anaokulu öğrencileri tarafından düzenlenen Eğitim ve Bilim Şenliği ilgi gördü.
 • 20 Nisan 2018 18:24 Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, tıbbi amaçlı kullanılacak çınar yaprağının dalında kurutulması gerektiğini belirterek, "Tıbbi amaçlı kullanılacak çınar yaprağının dalında kuruması beklenmelidir.