Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Burdur Gölü haberleri, Burdur Gölü son dakika, son dakika Burdur Gölü

Son Dakika Burdur Gölü Haberleri

Son dakika Burdur Gölü haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son burdur gölü haberleri anında burada.


 • 09.12.2023 09 Ara 17:29 Burdur Devlet Hastanesi Yeni Hizmet Binasına Taşınıyor

  Burdur Devlet Hastanesi Yeni Hizmet Binasına Taşınıyor Burdur Devlet Hastanesi, yapımı tamamlanan yeni hizmet binasına taşınıyor. Yeni hastane binası, 475 yatak kapasitesi, poliklinik odaları, ameliyathane ve diğer birimleriyle hizmet vermeye başlayacak.

 • 28.10.2023 28 Eki 13:36 Modifiyeli araçlardan Cumhuriyet'in 100'üncü yılına özel koreografi

  Modifiyeli araçlardan Cumhuriyet'in 100'üncü yılına özel koreografi Burdur'da modifiyeli araç severler, Cumhuriyet'in 100'üncü yılına özel olarak Burdur Gölü kenarında araçlarıyla '100' rakamını oluşturdu. Dron ile kaydedilen bu anlar, Cumhuriyet'in kuruluşunun 100'üncü yılına ithaf edilen ay ve yıldız koreografisiyle birlikte gerçekleştirildi.

 • 19.10.2023 19 Eki 17:55 Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ahmet Gümen, hayvancılıkta aile işletmelerini artırmaya yönelik eylem planını açıklayacak

  Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ahmet Gümen, hayvancılıkta aile işletmelerini artırmaya yönelik eylem planını açıklayacak Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ahmet Gümen, hayvancılıkta aile işletmelerini artırmaya yönelik eylem planını çok yakın zamanda açıklayacaklarını belirterek, verilecek özel desteklerle işletme sayısını iki katına çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Gümen, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Burdur'da Vali Türker Öksüz'ü makamında ziyaret etti. Valiliğin ardından Tarım ve Orman Müdürlüğüne geçen Gümen, buradaki konuşmasında, kente proje tanıtım toplantısı ve Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde yarın düzenlenecek çalıştay için geldiklerini söyledi.

 • 19.10.2023 19 Eki 14:00 Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ahmet Gümen, Hayvan Hareketlerini Kontrol Altına Almak İçin Yol Kontrol Noktaları Açacak

  Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ahmet Gümen, Hayvan Hareketlerini Kontrol Altına Almak İçin Yol Kontrol Noktaları Açacak Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ahmet Gümen, hayvan hareketlerini kontrol altına almak için yol kontrol noktaları açacaklarını belirtti. İlk olarak Erzurum'da açılan kontrol noktasının ardından Elazığ, Adana, Mersin ve diğer bölgelerde de açılacağını söyleyen Gümen, böylece tüm Türkiye'de hayvan hareketlerinin kontrol edilebileceğini ifade etti.

 • 25.09.2023 25 Eyl 12:22 Kuraklık nedeniyle Burdur Gölü flamingolarla renklendi

  Kuraklık nedeniyle Burdur Gölü flamingolarla renklendi Kuraklık ve bilinçsiz sulama sonucu kuruma tehlikesiyle karşı karşıya olan Burdur Gölü, flamingoların konaklama alanı haline geldi. Göldeki tuzluluk oranının artmasıyla birlikte yüzlerce flamingo gölü renklendiriyor ve fotoğrafçıların ilgisini çekiyor.

 • 23.09.2023 23 Eyl 11:11 Burdur Gölü'nün Kurtarılması İçin Somut Adımlar Bekleniyor

  Burdur Gölü'nün Kurtarılması İçin Somut Adımlar Bekleniyor Burdur Gölü'nün su seviyesinin hızla düşmesi ve ekosisteminin bozulması üzerine, Ekosistemi Koruma ve Burdur Gölü'ne Hayat Verelim Derneği Onursal Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Süleyman Faki, gölün etrafındaki bitki örtüsünün sulanması, vahşi sulamanın önlenmesi ve çevrede yaşayanların bilinçlendirilmesi gerektiğini belirtti. Yapılan çalışmaların ise henüz somut sonuçlar vermediği vurgulandı.

 • 16.09.2023 16 Eyl 16:47 Dünya Temizlik Günü'nde Antalya ve Burdur'da Çevre Temizliği Yapıldı

  Dünya Temizlik Günü'nde Antalya ve Burdur'da Çevre Temizliği Yapıldı Dünya Temizlik Günü etkinlikleri kapsamında Antalya ve Burdur'da temizlik kıyı ve çevre temizliği yapıldı. Antalya'da otizmli gençler çevre temizliği yaparken, Burdur'da gençler göl kıyısında çöp topladı.

 • 15.09.2023 15 Eyl 22:48 Kuraklıkla boğuşan Burdur Gölü'nde allı turnalar besin bulabilmek için çabalıyor

  Kuraklıkla boğuşan Burdur Gölü'nde allı turnalar besin bulabilmek için çabalıyor Burdur Gölü, yıllardır kuraklıkla mücadele ediyor ve su seviyesi giderek azalıyor. Bu durum, göle gelen flamingoların sayısını da azaltmış durumda. Gölde kalan son birkaç flamingo, yavrularıyla birlikte besin bulmak için çabalıyor. Gölün su kaybetmesinde çiftçilerin yanlış sulama yöntemleri, kaçak sondajlar ve barajların yapılması etkili olmuştur. Allı turnalar da göldeki su seviyesinin düşmesiyle sayıca azalmıştır. Flamingoların göç ettiği sıcak bölgelerde de iklim değişikliği nedeniyle su kaynakları azalmıştır. Burdur Gölü'nde kalan son birkaç flamingo da yavrularıyla birlikte besin aramaktadır.

 • 15.09.2023 15 Eyl 14:28 Burdur Gölü'nde Pembe Kanatlı Flamingoların Göç Durağı

  Burdur Gölü'nde Pembe Kanatlı Flamingoların Göç Durağı Ramsar Uluslararası Sulak Alanların Korunması Sözleşmesi'yle koruma altında bulunan Burdur Gölü, Türkiye'de göçmen kuşların uğrak noktalarından biri olarak biliniyor. Bu sene de gölün Serenler bölgesi kıyıya yakın alanına yaklaşık 30 pembe kanatlı flamingo ulaştı. Suyu tuzlu olmasına rağmen zengin biyolojik çeşitliliğe sahip olan Burdur Gölü, her yıl su kuşlarına ev sahipliği yapmaktadır. Kuraklık ve sondajlar nedeniyle çekilen göl, Göller Yöresi'nin en önemli sulak alanlarından biri olarak öne çıkmaktadır.

 • 14.09.2023 14 Eyl 14:00 Burdur Gölü'nde Sahil Mor Renge Büründü

  Burdur Gölü'nde Sahil Mor Renge Büründü Burdur Gölü'nde sahilin bazı kesimleri mor renge büründü. Hidrobiyolog Prof. Dr. İskender Gülle, bu görüntüye mor renkli sülfür bakterilerinin yol açtığını ve herhangi bir zararı olmadığını söyledi.

 • 14.09.2023 14 Eyl 13:10 Burdur Gölü'nde Mor Renkli Sülfür Bakterileri Görüldü

  Burdur Gölü'nde Mor Renkli Sülfür Bakterileri Görüldü Burdur Gölü'nde sahilin bazı kesimleri mor renge büründü. Hidrobiyolog Prof. Dr. İskender Gülle, bu görüntüye mor renkli sülfür bakterilerinin yol açtığını ve herhangi bir zararı olmadığını söyledi. Göldeki köpüklenmenin ise çözünmüş organik madde, bazik ortam ve tuzların etkisiyle oluşan sabunlaşma reaksiyonunun bir sonucu olduğu belirtildi.

 • 11.09.2023 11 Eyl 17:33 Burdurlu Müzik Öğretmeni Kuraklıkla Mücadele İçin Rap Şarkısı Yaptı

  Burdurlu Müzik Öğretmeni Kuraklıkla Mücadele İçin Rap Şarkısı Yaptı Burdur Gölü'nün kurumasından endişe duyan müzik öğretmeni Nurcan Altınok, gençlere ulaşmak ve çevre farkındalığı sağlamak amacıyla rap şarkısı hazırladı. Şarkının klip çekimi ise gölde çekilmenin ileri boyutlara ulaştığı Karakent ve İlyas köyleri mevkisinde gerçekleştirildi.

 • 11.09.2023 11 Eyl 16:10 BURDUR-MAHALLİ SANATÇI, SUYU ÇEKİLEN BURDUR GÖLÜ İÇİN RAP ŞARKI YAPTI

  BURDUR-MAHALLİ SANATÇI, SUYU ÇEKİLEN BURDUR GÖLÜ İÇİN RAP ŞARKI YAPTI BURDURLU, Kültür ve Turizm Bakanlığı mahalli ses sanatçısı ve müzik öğretmeni Nurcan Altınok son yıllarda yaşadığı hızlı çekilme nedeniyle kuruma tehlikesi yaşayan Burdur Gölü'ne dikkati çekmek için şarkı yaptı.

 • 07.09.2023 07 Eyl 10:54 Burdur Gölü Kenarına Moloz Döküldü

  Burdur Gölü Kenarına Moloz Döküldü Burdur Gölü'nün kenarına kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından inşaat molozu döküldü. Bu olay, geçen aylarda yaşanan benzer bir durumun tekrarıdır. Moloz dökümü, gölün koruma altında olduğu Uluslararası Ramsar Sözleşmesi'ne aykırıdır ve görüntü kirliliğine neden olmaktadır.

 • 22.08.2023 22 Ağu 22:05 Burdur Gölleri Yönetim Planı Çalıştayı Düzenlendi

  Burdur Gölleri Yönetim Planı Çalıştayı Düzenlendi Burdur'da Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen Burdur Gölleri Yönetim Planı Çalıştayı, MAKÜ Lavanta Tepesi Otel'de gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını yapan Vali Türker Öksüz, sulak alanların ve suyun önemine vurgu yaparak, sulak alanların korunması için tüm kurumların ve toplumun sorumlu olduğunu belirtti. Programa, ilgili kurum müdürleri, kaymakamlar, belediye başkanları ve muhtarlar da katıldı.

 • 14.08.2023 14 Ağu 11:47 Yamaç Paraşütü Hedef Yarışması Burdur'da yapıldı

  Yamaç Paraşütü Hedef Yarışması Burdur'da yapıldı Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası'nın 1. etabı Burdur'da gerçekleşti. Sporcular, Burdur Gölü halk plajında belirlenen noktaya inebilmek için kıyasıya yarıştı. Yarışmada erkeklerde Ali Zaimoğlu birinci, Hasan Akkaya ikinci, Faruk Karateke üçüncü oldu. Kadınlarda ise Elif Büşra Kılıçaslan birinci, Elif Gülşad Keskin ikinci, Selin Altun üçüncü oldu. Takımlarda ise Adana Havacılık Kulübü birinci, Erzincan Çakırman Havacılık Kulübü ikinci ve Bursa Hava Sporları Spor Kulübü üçüncü oldu. Şampiyonanın ikinci etabı Siirt'te, finali ise Adana'da yapılacak.

 • 04.08.2023 04 Ağu 13:26 Burdur'da Üretilen Lavanta Fideleri Türkiye ve Türk Cumhuriyetleri'ne Gönderiliyor

  Burdur'da Üretilen Lavanta Fideleri Türkiye ve Türk Cumhuriyetleri'ne Gönderiliyor Burdur'da yılda üretilen 10 milyon lavanta fidesinin büyük bölümü, Türkiye'de lavanta bahçesi oluşturmak isteyen kentlere ve Türk Cumhuriyetleri'ne gönderiliyor. Lavanta bahçeleri, görselliği ve mis kokusuyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Lavanta fidesi üretimi ülkede yaygınlaşırken, Burdur yaklaşık olarak ülkenin fide ihtiyacının yüzde 60-70'ini karşılıyor. Ayrıca, lavanta fidesine Türk Cumhuriyetleri'nden de talep olduğu belirtiliyor.

 • 22.07.2023 22 Tem 10:16 Kuraklıkla boğuşan Burdur Gölü en yüksek olduğu 1971 yılındaki su seviyesinin üçte birini kaybetti

  Kuraklıkla boğuşan Burdur Gölü en yüksek olduğu 1971 yılındaki su seviyesinin üçte birini kaybetti Kuraklıkla boğuşan Burdur Gölü en yüksek olduğu 1971 yılındaki su seviyesinin üçte birini kaybetti Gölün yüzey alanı 17 milyon 998 bin 210 hektardan bugün 11 milyon 866 bin 192 hektara düştü Tur teknelerinin yanaştığı iskele gölün 18 metre dışında kaldı 1977-80 dönemi Burdur Belediye Başkanı...

 • 12.07.2023 12 Tem 15:16 Üniversiteli öğrenciler "Hayata Pedal Çevir" projesiyle kuraklığa dikkat çekti

  Üniversiteli öğrenciler 'Hayata Pedal Çevir' projesiyle kuraklığa dikkat çekti Üniversiteli öğrenciler "Hayata Pedal Çevir" projesiyle kuraklığa dikkat çekti Konya'nın Beyşehir ilçesinde üniversiteli öğrenciler, düzenledikleri "Hayata Pedal Çevir" projesi çerçevesinde pedallaya pedallaya Türkiye'de bulunan göllerdeki su kuraklığına dikkat çekti.

 • 12.07.2023 12 Tem 14:23 Özyeğin Üniversitesi Bisiklet Kulübü Üyeleri Göllerdeki Su Kuraklığına Dikkat Çekti

  Özyeğin Üniversitesi Bisiklet Kulübü Üyeleri Göllerdeki Su Kuraklığına Dikkat Çekti Özyeğin Üniversitesi Bisiklet Kulübü üyesi öğrenciler, '6 gün 7 göl' ve 'pedallaya pedallaya göl olur' sloganıyla Göller Yöresi'ndeki göllerde yaşanan su kuraklığına dikkat çekmek için Beyşehir'e ulaştı. Etkinlikte 36 bisikletli, Karaburun plajından başlayarak kent merkezinde devam eden 20 kilometrelik bisiklet turunu tamamladı. Kulüp Başkanı Arif Çakır, 'hayata pedal çevir' projesini Beyşehir Gölü'nde tamamladıklarını belirterek, bisikletin çevreci bir ulaşım aracı olmasından dolayı bu etkinliği düzenlediklerini söyledi. Beyşehir Kültür, Turizm ve Doğa Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı da projeye destek verdiklerini ifade etti.

 • 06.06.2023 06 Haz 18:30 Burdur Gölü çevresinde bisiklet sürüp çöp toplandı, gölün su seviyesi yükseldi

  Burdur Gölü çevresinde bisiklet sürüp çöp toplandı, gölün su seviyesi yükseldi Burdur Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü çalışanları, Emniyet ve Jandarma ekipleri ile birlikte Burdur Gölü kıyısında bisiklet sürüp göl kenarında çöp toplama etkinliği düzenledi. Etkinlikte temiz bir çevre için farkındalık oluşturulurken, Burdur Gölü'nün su seviyesi 7 santim yükseldiği açıklandı.

 • 06.06.2023 06 Haz 18:00 Burdur Gölü su seviyesi yağan yağmurlarla yükseliyor

  Burdur Gölü su seviyesi yağan yağmurlarla yükseliyor Burdur Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ali Zeren'in verdiği bilgiye göre, son dönemde DSİ'den alınan verilere göre Burdur Gölü şubat ayından bugüne kadar 7 santimetre yükseldi. Burdur Gölü kıyısında düzenlenen etkinlikte çevre temizliği yapıldı ve gölün korunması için çalışmalar devam ediyor.

 • 06.06.2023 06 Haz 11:10 Burdur'da Mayıs Ayı Rekor Yağışla Geçti

  Burdur'da Mayıs Ayı Rekor Yağışla Geçti Kış döneminde beklenen yağış düşmediği için içme suyu sıkıntısı başlayan Burdur, mayısta rekor düzeyde yağış aldı. 2023 yılı Mayıs ayı son 30 yılın en yağışlı dönemi olarak kayıtlara geçti. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, geleneksel kırkikindi yağmurlarını yaşadıklarını belirterek, 'Kırkikindi yağmurları çiftçimizin yüzünü güldürecek' dedi.

 • 06.06.2023 06 Haz 10:39 Burdur'da Mayıs Ayı Rekor Yağışla Kapandı

  Burdur'da Mayıs Ayı Rekor Yağışla Kapandı Kış döneminde beklenen yağış düşmediği için içme suyu sıkıntısı başlayan Burdur, mayısta rekor düzeyde yağış aldı. 2023 yılı Mayıs ayı son 30 yılın en yağışlı dönemi olarak kayıtlara geçti.

 • 05.06.2023 05 Haz 15:19 Kuraklıkla boğuşan Burdur Gölü'nde flamingoların dansı

  Kuraklıkla boğuşan Burdur Gölü'nde flamingoların dansı Kuraklık ve yanlış sulama nedeniyle suyu azalan Burdur Gölü'nde, uzun aradan sonra ilk kez görünen flamingolar umut oldu. Halk Plajında çekilen görüntülerde 20 kadar flamingo göl üzerinde adeta uçuş gösterisi düzenledi. Burdur Gölü'nde flamingoların dışında Sakarmeke, Elmabaş Patka ve Macar Ördeği gibi su kuşları da bulunuyor.

 • 05.06.2023 05 Haz 13:48 Isparta'da Gül Sezonu Yağışlar Nedeniyle 1 Ay Gecikti

  Isparta'da Gül Sezonu Yağışlar Nedeniyle 1 Ay Gecikti Isparta'da bu yıl gül sezonu, yağışlar nedeniyle 1 ay gecikti. Gülyağı ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (GÜLBİRLİK) Genel Müdürü Hasan Çelik, don olayından sonra rekoltede yüzde 30- 40 civarında kayıp beklediklerini, yağışlı mevsimin ise gül yağı kalitesini artırdığını söyledi. Sezonun haziran ayı sonuna kadar sürmesi bekleniyor.

 • 05.06.2023 05 Haz 12:28 Burdur Belediye Başkanı: 'Burdur Gölü'nün yüzde 45'ini kaybettik'

  Burdur Belediye Başkanı: 'Burdur Gölü'nün yüzde 45'ini kaybettik' Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Gölü'nün yüzde 45'ini kaybettiklerini ve 10 yıl içinde yüzde 15-20'sini daha kaybedeceklerini söyledi. Belediye, Dünya Çevre Günü dolayısıyla halk plajında etkinlik düzenledi. Ercengiz, gölden 20 metre uzaklaşan iskeleye üzerinde 'Göl yoksa Burdur yok' yazılı çelenk bıraktı. Etkinlikte, doğanın korunması ve su kaynaklarının israf edilmemesi konusunda uyarılarda bulunuldu.

 • 05.06.2023 05 Haz 11:57 Burdur Belediye Başkanı: 'Bugün Burdur Gölü'nün yüzde 45'ini kaybettik'

  Burdur Belediye Başkanı: 'Bugün Burdur Gölü'nün yüzde 45'ini kaybettik' Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Gölü'nün yüzde 45'ini kaybettiklerini ve 10 yıl içinde yüzde 15-20'sini daha kaybedeceklerini söyledi. Belediye Başkanı, gölden 20 metre uzaklaşan iskeleye 'Göl yoksa Burdur yok' yazılı çelenk bıraktı. Burdur Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla halk plajında etkinlik düzenledi. Etkinlikte TEMA gönüllülerinin müzik dinletisi sunduğu etkinlikte, göl kenarına Cumhuriyet'in 100. yılına ithafen hazırlanan 100 metre uzunluğundaki kumaş bırakıldı.

 • 05.06.2023 05 Haz 11:06 Burdur'da Dünya Çevre Günü etkinliği düzenlendi

  Burdur'da Dünya Çevre Günü etkinliği düzenlendi Burdur Belediyesi tarafından Burdur Gölü kıyısındaki halk plajında doğayı korumak ve vatandaşlarda çevre bilinci oluşturmak için etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, TEMA Vakfı Burdur Şubesi gönüllüleri ve vatandaşlar katıldı.

 • 04.06.2023 04 Haz 21:32 Burdur Gölünde Kuraklığa Dikkat Çekmek İçin Çöp Toplama Etkinliği Düzenlendi

  Burdur Gölünde Kuraklığa Dikkat Çekmek İçin Çöp Toplama Etkinliği Düzenlendi Burdur Gölü'nün kurumasına dikkat çekmek amacıyla çelenk bırakılıp çöp toplama etkinliği düzenlendi. Burdur Gölü'nün son yıllarda çevresindeki sondajlar ve kuraklığın etkisiyle yüzey alanının yaklaşık yüzde 45'ini kaybettiği belirlenmişti. Etkinliğe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, TEMA Vakfı Burdur Şubesi gönüllüleri ve vatandaşlar katıldı.

 • 04.06.2023 04 Haz 17:28 Burdur Gölü'nde kuraklık ve su kaybına dikkat çekmek için etkinlik düzenlendi

  Burdur Gölü'nde kuraklık ve su kaybına dikkat çekmek için etkinlik düzenlendi Burdur Gölü'nde yaşanan su kaybı ve kuraklık nedeniyle karada kalan iskelede düzenlenen etkinlikte, dikkuyruk kuşu figürlü mavi çelenk bırakılarak çevre felaketine dikkat çekildi. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, gölün kuruması halinde bölgenin ekolojik dengesinin bozulacağını, gündelik yaşamın, tarım ve hayvancılığın olumsuz etkileneceğini belirtti. Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Genç de insan hayatında en önemli unsurun yaşadığı doğal çevre olduğunu vurgulayarak, çevre felaketine karşı duyarlılık oluşması gerektiğini ifade etti. Burdur Gölü son yıllarda çevresindeki sondajlar ve kuraklığın etkisiyle yüzey alanının yaklaşık yüzde 45'ini kaybetmiş durumda.

 • 25.05.2023 25 May 15:35 20 SULAK ALAN, YOK OLMA TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA

  20 SULAK ALAN, YOK OLMA TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA DOĞA Derneği, 'Türkiye'de tehlike altındaki sulak alanlar' başlıklı çalışmasında şu ana kadar 20 sulak alanla ilgili yaşanan sorunları ortaya koydu.

 • 25.05.2023 25 May 09:58 VAN GÖLÜ HAVZASI'NDAKİ DİKKUYRUKLARI, JANDARMA KORUYOR

  VAN GÖLÜ HAVZASI'NDAKİ DİKKUYRUKLARI, JANDARMA KORUYOR VAN'da, Erçek Gölü yakınlarındaki sazlıkta yaşayan ve nesli koruma altında olan dikkuyruk kuşlarını, jandarma ekipleri koruyor.

 • 25.05.2023 25 May 09:35 Van Gölü Havzası'ndaki dikkuyrukları, jandarma koruyor

  Van Gölü Havzası'ndaki dikkuyrukları, jandarma koruyor VAN'da, Erçek Gölü yakınlarındaki sazlıkta yaşayan ve nesli koruma altında olan dikkuyruk kuşlarını, jandarma ekipleri koruyor.

 • 17.05.2023 17 May 11:13 20 sulak alan, yok olma tehlikesiyle karşı karşıya

  20 sulak alan, yok olma tehlikesiyle karşı karşıya DOĞA Derneği, 'Türkiye'de tehlike altındaki sulak alanlar' başlıklı çalışmasında şu ana kadar 20 sulak alanla ilgili yaşanan sorunları ortaya koydu.

 • 07.04.2023 07 Nis 12:20 Burdur'da şebeke suyuyla araç, halı, kaldırım yıkamak, bahçe ve tarla sulamak yasaklandı

  Burdur'da şebeke suyuyla araç, halı, kaldırım yıkamak, bahçe ve tarla sulamak yasaklandı BURDUR Belediye Meclisi'nde alınan kararla; belediye mücavir sınırları içerisinde içme suyu şebekesini kullanarak araç, halı ve benzeri malzeme yıkamak, bahçe ve tarla sulamak, iş yeri ve bina kaldırımları yıkamak yasaklandı.

 • 05.04.2023 05 Nis 23:04 Ekrem İmamoğlu Burdur'da

  Ekrem İmamoğlu Burdur'da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmaları çerçevesinde Burdur'a geldi.

 • 05.04.2023 05 Nis 21:03 İMAMOĞLU '86 MİLYON İNSANIMIZ İÇİN KAZANACAĞIZ'

  İMAMOĞLU '86 MİLYON İNSANIMIZ İÇİN KAZANACAĞIZ' İmamoğlu'ndan fötr şapkalı mesaj Size söz biz bu seçimi kaptırmayız (2)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Isparta'daki programının ardından Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in daveti üzerine Burdur'a geldi.

 • 03.04.2023 03 Nis 09:46 BURDUR BELEDİYE BAŞKANI VATANDAŞIMIZI İÇME SUYU TASARRUFUNA ZORLAYACAĞIZ

  BURDUR BELEDİYE BAŞKANI VATANDAŞIMIZI İÇME SUYU TASARRUFUNA ZORLAYACAĞIZ BURDUR Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, başta Burdur Gölü olmak üzere çevredeki diğer göllerdeki kuraklığın yanı sıra kentte bu yıl içme suyunda önemli sorunla karşı karşıya olduklarını söyleyerek, Şehrimizin içme suyunda yetersizlik başladı.

 • 11.03.2023 11 Mar 11:05 Burdur'da son yıllarda baraj ve göllerin su seviyesi alarm veriyor

  Burdur'da son yıllarda baraj ve göllerin su seviyesi alarm veriyor Sonbahar ve kış mevsimlerinin son yıllarda oldukça kurak geçtiği Burdur'da baraj ve göllerin su seviyesi büyük oranda düştü.

 • 07.03.2023 07 Mar 18:21 Paintball oynarken kalp krizi geçiren kişi hayatını kaybetti

  Paintball oynarken kalp krizi geçiren kişi hayatını kaybetti Burdur'da paintball oynarken kalp krizi geçirdiği belirtilen 20 yaşındaki genç, yaşamını yitirdi.

 • 01.03.2023 01 Mar 09:26 BURDUR'UN SULAK ALANLARINDA 298 KUŞ TÜRÜ BARINIYOR

  BURDUR'UN SULAK ALANLARINDA 298 KUŞ TÜRÜ BARINIYOR Burdur Gölü, Salda Gölü, Yarışlı Gölü, Çorak Göl, Gölhisar Gölü, Karataş Gölü, Yazır Gölü gibi önemli sulak alanlarda, Türkiye'de görülen 491 kuş türünden 298'i barınıyor.

 • 27.02.2023 27 Şub 15:21 Burdur Gölü üzerinde 'toz' bulutu

  Burdur Gölü üzerinde 'toz' bulutu SON yıllarda yüz ölçümü yüzde 45 azalan Burdur Gölü'nün kuruyan alanlarındaki tozlar, rüzgarla havalanarak etrafa saçılırken, toz bulutuna neden oluyor.

 • 27.02.2023 27 Şub 15:21 BURDUR GÖLÜ ÜZERİNDE 'TOZ' BULUTU

  BURDUR GÖLÜ ÜZERİNDE 'TOZ' BULUTU SON yıllarda yüz ölçümü yüzde 45 azalan Burdur Gölü'nün kuruyan alanlarındaki tozlar, rüzgarla havalanarak etrafa saçılırken, toz bulutuna neden oluyor.

 • 22.02.2023 22 Şub 10:47 Görenleri endişelendiren manzara: Burdur Gölü köpürdü

  Görenleri endişelendiren manzara: Burdur Gölü köpürdü 11 ili etkileyen depremlerin ardından, deniz çekilmesi gibi hadiseler vatandaşları endişelendiriyor. Son görüntü Burdur Gölü'nden geldi. Sahilde meydana gelen köpüklenme merak uyandırırken, gölde önceki yıllarda da benzer durumların gözlendiği belirtildi.

 • 22.02.2023 22 Şub 10:47 Burdur Gölü'nde köpüklenme

  Burdur Gölü'nde köpüklenme SON yıllarda suyu hızla çekilen ve kuruma tehlikesiyle karşı karşıya olan Burdur Gölü sahilinde köpüklenme görüldü.

 • 02.02.2023 02 Şub 21:55 Burdur Gölü kenarındaki sazlık alanda aynı anda 3 yangın

  Burdur Gölü kenarındaki sazlık alanda aynı anda 3 yangın - Burdur Gölü kenarındaki sazlık alanda aynı anda 3 yangın Burdur Gölü kenarında bulunan sazlık alanın 3 ayrı bölgesinde aynı anda çıkan yangın itfaiye ve orman işletme ekipleri tarafından söndürüldü.

 • 02.02.2023 02 Şub 22:26 Burdur Gölü sazlığında çıkan yangın söndürüldü

  Burdur Gölü sazlığında çıkan yangın söndürüldü Burdur Gölü kenarındaki sazlık alanda çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.

 • 02.02.2023 02 Şub 22:26 Burdur Gölü sazlığında çıkan yangın söndürüldü

  Burdur Gölü sazlığında çıkan yangın söndürüldü Burdur Gölü kenarındaki sazlık alanda çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.

 • 02.02.2023 02 Şub 21:55 Burdur Gölü kenarındaki sazlık alanda aynı anda 3 yangın

  Burdur Gölü kenarındaki sazlık alanda aynı anda 3 yangın - Burdur Gölü kenarındaki sazlık alanda aynı anda 3 yangın Burdur Gölü kenarında bulunan sazlık alanın 3 ayrı bölgesinde aynı anda çıkan yangın itfaiye ve orman işletme ekipleri tarafından söndürüldü.

Advertisement