Almanya'da 400 Yıllık Dava Yeniden Açıldı - Son Dakika

Almanya'da 400 Yıllık Dava Yeniden Açıldı

14.02.2012 14:03
Almanya'da 400 Yıllık Dava Yeniden Açıldı

Almanya'da 400 yıl önce cadılık yaptığı için kazığa bağlanarak yakılan kadının davası, bu kez kadını aklamak için yeniden açıldı.1627 yılında Köln kentinde kara büyü yapmaktan suçlu bulunan Katharina Henot, tutuklanmış, ağır işkence görmüş ve...

Almanya'da 400 yıl önce cadılık yaptığı için kazığa bağlanarak yakılan kadının davası, bu kez kadını aklamak için yeniden açıldı.

1627 yılında Köln kentinde kara büyü yapmaktan suçlu bulunan Katharina Henot, tutuklanmış, ağır işkence görmüş ve kazığa bakılıp yakılmadan önce üstü açık bir arabayla kent sokaklarından geçirilmişti.

Köln postanesinin müdürü olarak çalışırken rakipleri ve düşmanları tarafından planlanan siyasi bir entrikaya kurban gittiği düşünülen Henot'un davası, kanıtların tekrar incelenmesi için Kent Konseyi'nde yeniden görülecek.

Davayı konseyin gündemine rahip din dersi öğretmeni Hartmut Hegeler'in getirdiği bildirildi.

1500 ve 1782 yılları arasında Almanya'da çoğu kadın en az 25 bin kişinin cadılık suçlamasıyla yakıldığı sanılıyor.

1630 yılında Oberkirchen kasabasında üç ay içinde aralarında iki çocuğun da olduğu 58 kişi cadılıkla suçlanarak yakılmıştı.

Almanya, son yıllarda adaletin yerini bulması için yakılan bu kişileri aklıyor. - ANKARA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
İngiltere Kralı III. Charles, Ukraynalı mültecilerle bir araya geldi İngiltere Kralı III. Charles, Ukraynalı mültecilerle bir araya geldi İngiltere Kralı III. Charles, Ukraynalı mültecilerle bir araya geldi İngiltere Kralı III. Charles, Ukraynalı mültecilerle bir araya geldi 'Berlin Kills Me' filminin çekimleri yurt dışında devam ediyor 'Berlin Kills Me' filminin çekimleri yurt dışında devam ediyor

Son Dakika Dünya Almanya'da 400 Yıllık Dava Yeniden Açıldı - Son Dakika


Advertisement