Amerikan Yerlileri Çinli Çıktı - Son Dakika
Dünya

Amerikan Yerlileri Çinli Çıktı

Amerikan Yerlileri Çinli Çıktı

Amerikan yerlilerinin atalarının 40 bin yıl önce Çin'de yaşadığı ortaya çıktı.

23.01.2013 15:49
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Amerikan yerlilerinin atalarının 40 bin yıl önce Çin'de yaşadığı ortaya çıktı.

Çin'in başkenti Pekin'deki Tianyuan Mağara'sında bulunan bir kemiğin DNA yapısını inceleyen Max Planck Evrimsel Antropoloji Enstitüsü, genetik analizler sonucunda Amerikan yerlilerinin kökeninin Pekin'de 40 bin yıl önce yaşayan insan topluluklarına dayandığını tespit etti. Enstitü raporunda, Pekin'de yaşayan ilk modern insanların genetik yapı bakımından Avrupalılardan farklılaşmış olduğu kaydedildi. Enstitü, Pekin yakınlarındaki Tianyuan Mağarası'nda 2003'de ulaştığı 40 bin yıllık insan fosilinden alınan DNA örnekleri üzerinde anatomik ve moleküler incelemeler yürütüyordu.

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Amerikan Yerlileri Çinli Çıktı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kazakistan'da Türk Büyükelçiliği, çevre temizliği kampanyasına katıldı
  15:56 Kazakistan'da Türk Büyükelçiliği, çevre temizliği kampanyasına katıldı

  Kazakistan'da düzenlenen Temiz Kazakistan kampanyası kapsamında Türk Büyükelçiliği görevlileri, Astana'daki Atatürk Parkı'nda çevre temizliği yaptı. Astana Valiliği tarafından düzenlenen kampanyaya yabancı misyon temsilcilikleri de katıldı. Büyükelçilik görevlileri, Atatürk Parkı'nda bölge sakinleriyle birlikte temizlik yaparak, hem çevreye katkıda bulundu hem de Mustafa Kemal Atatürk'ü anma fırsatı yakaladı.

 • Bakan Fidan, Batılı devletlere tarihi uyarı: Filistinlilerin hak ettiği devlet verilmezse krizler devam edecek
  13:35 Bakan Fidan, Batılı devletlere tarihi uyarı: Filistinlilerin hak ettiği devlet verilmezse krizler devam edecek

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Mısır Dışişleri Bakanı Semih Şükri ile düzenlediği ortak basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Bakan Fidan İran-İsrail gerilimine ilişkin yaptığı açıklamada "Filistinlilerin hak ettiği devlet, bağımsızlık ve egemenlik verilmezse bu krizler artarak devam edecektir" ifadelerine yer verdi.

 • Amsterdam'da Yeni Oteller İçin Yasak Bölge İlan Edildi
  13:16 Amsterdam'da Yeni Oteller İçin Yasak Bölge İlan Edildi

  Amsterdam Belediye Meclisi, kenti oteller için yasak bölge ilan etti ve geceleyen turist sayısını sınırlayacak. Yoğun turist akını nedeniyle kentin tarihi dokusu ve şehir sakinlerinin yaşamı olumsuz etkileniyor. Belediye, zararlı madde salımını azaltmak ve daha yaşanabilir bir şehir yaratmak amacıyla ziyaretçi sayısını azaltmayı hedefliyor. Yeni otel açılışlarına ruhsat verilmeyecek ve kentteki yatak sayısı 20 milyonun üzerine çıkamayacak.


Advertisement