Bağdat Sele Teslim Oldu - Son Dakika

Bağdat Sele Teslim Oldu

30.12.2012 14:03
Bağdat Sele Teslim Oldu

Bağdat'ta sağanak yağmur, yaşamı olumsuz etkiledi.

Bağdat'ta sağanak yağmur, yaşamı olumsuz etkiledi. Altyapı yetersizliği sebebiyle çok sayıda semt su altında kaldı.

Yoğun yağış nedeniyle günlük hayatın olumsuz etkilendiği Bağdat'ta 1 günlük tatil ilan edilmesine rağmen hayat felç oldu. Bağdat'ta cadde ve sokakların sular altında kalması nedeniyle çalışanlar işyerlerine gidemedi, günlük hayat adeta durdu. Dışarı çıkanlar araçları ile caddelerde mahsur kaldı. Altgeçit su altında kalınca sürücüler boğulma tehlikesi geçirdi.

Bağdatlılar, günlük ihtiyaçlarını karşılamakta da büyük sıkıntı çekti. Bazı kişiler, sokakları botla geçmek zorunda kaldı. Başbakan Nuri Maliki suya teslim olan bazı semtleri ziyaret ederek Belediyeler Bakanlığından yerleşim alanlarına öncelik ve önem verilmesini istedi. Maliki, "Zarar gören vatandaşlara devlet tarafından en yakın zamanda tazminat verilecektir" dedi.

AHM(AÖ/İD)

Bağdat Sele Teslim Oldu
Bağdat Sele Teslim Oldu
Bağdat Sele Teslim Oldu
Bağdat Sele Teslim Oldu
Bağdat Sele Teslim Oldu

YORUMLAR
500
Irak'ta yaşanan şiddetli kum fırtınası hayatı altüst etti: Onlarca kişi boğulma riski geçirdi, okullar tatil edildi Irak'ta yaşanan şiddetli kum fırtınası hayatı altüst etti: Onlarca kişi boğulma riski geçirdi, okullar tatil edildi Irak'ta kum fırtınası nedeniyle uçak seferleri durduruldu Irak'ta kum fırtınası nedeniyle uçak seferleri durduruldu Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Güney: 'Irak'ın kalkınmasını Türkiye'nin kalkınması kadar önemsiyoruz' Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Güney: 'Irak'ın kalkınmasını Türkiye'nin kalkınması kadar önemsiyoruz'

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Bağdat Sele Teslim Oldu - Son Dakika


Advertisement