Son dakika Bağdat haberleri, Bağdat son dakika, son dakika Bağdat

Son Dakika Bağdat Haberleri

 • Filistin Kültür Bakanı: İsrail, Gazze'deki müzeleri yağmalama konusunda Moğolları bile geride bıraktı
  15:58 Filistin Kültür Bakanı: İsrail, Gazze'deki müzeleri yağmalama konusunda Moğolları bile geride bıraktı

  Filistin Kültür Bakanı Atıf Ebu Seyf, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları sırasında müzeleri yıkıp yağmalama konusunda Moğolların Bağdat'ta yaptıklarını bile geride bıraktığını söyledi. Ebu Seyf, İsrail'in Gazze'de benzeri görülmemiş bir yıkım yaptığını ve kültürel mirası yok etmeye çalıştığını belirtti. İsrail'in Gazze'den çaldığı tarihi eserleri geri almak için uluslararası hukuk yoluyla mücadele edeceklerini ifade etti.

 • Irak Kitap Fuarı'nda Filistin Temasıyla Binlerce Eser Sergilendi
  15 Şub Irak Kitap Fuarı'nda Filistin Temasıyla Binlerce Eser Sergilendi

  Irak'ın başkenti Bağdat'ta düzenlenen Uluslararası Irak Kitap Fuarı, bu yıl 'Adı Filistin Oldu' temasıyla kapılarını açtı. Fuarda, Filistin'e destek amacıyla binlerce eser sergilendi. Yayıncılar ve ziyaretçiler, Gazze'de yaşananlara dikkat çekmek ve dayanışma göstermek için bu tema seçildiğini belirtti. Fuar, 10 gün boyunca kitapseverlerin ziyaretine açık olacak.

 • Kırıkkale'de Tır ve Otomobil Çarpışması: 3 Yaralı
  11 Şub Kırıkkale'de Tır ve Otomobil Çarpışması: 3 Yaralı

  Kırıkkale-Kırşehir kara yolu Bağdat Köprüsü'nde meydana gelen kazada, Ayhan Ö. idaresindeki yabancı plakalı tır ile Murat A'nın kullandığı otomobil çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle savrulan otomobil, demir bariyerlerin üzerinde asılı kaldı. Kazada araçta sıkışan otomobil sürücüsü ile yanındaki bir kişi ve tır sürücüsü yaralandı. Yaralılar, itfaiye ekipleri tarafından araçtan çıkarıldıktan sonra hastanelere kaldırıldı.

 • Kırıkkale'de Tırın Çarptığı Ticari Araç Hurdaya Döndü, 3 Kişi Yaralandı
  11 Şub Kırıkkale'de Tırın Çarptığı Ticari Araç Hurdaya Döndü, 3 Kişi Yaralandı

  Kırıkkale-Kayseri karayolu üzerindeki Bağdat Köprüsü'nde meydana gelen kazada, hızını alamayan bir tır, önünde seyreden hafif ticari araca çarptı. Çarpmanın etkisiyle hurdaya dönen ticari araçta bulunan 3 kişi yaralandı. Yaralılar, sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Kazaya ilişkin inceleme başlatıldı.

 • Dünya Genelinde Bahar Bayramı Kutlamaları
  11 Şub Dünya Genelinde Bahar Bayramı Kutlamaları

  Çin Yeni Yılı olarak da bilinen Bahar Bayramı, Ejderha Yılı'nın başlangıcını temsil ediyor. Bu yıl 10 Şubat'ta kutlanan bayram, dünyanın dört bir yanında çeşitli kültürel etkinliklerle kutlandı. Xinhua Haber Ajansı muhabirleri New York, St. Petersburg, Belgrad, Bağdat ve Zürih'ten görüntüler aktardı.

 • Lübnan'ın güneyinde dron saldırısı: 3 ölü
  08 Şub Lübnan'ın güneyinde dron saldırısı: 3 ölü

  Lübnan'ın güneyindeki Nabatieh kasabasında bir araca düzenlenen dron saldırısında 3 kişi hayatını kaybetti. Hizbullah komutanı Abbas el Dabs da saldırıda can verdi.

 • Bağdat'ta İHA saldırısında üç kişi öldürüldü
  07 Şub Bağdat'ta İHA saldırısında üç kişi öldürüldü

  Irak'ın başkenti Bağdat'ta bir araca yönelik insansız hava aracı (İHA) saldırısında üç kişi öldürüldü. Irak güvenlik güçleri, öldürülenlerden birisinin İran destekli Kataib Hizbullah (Hizbullah Tugayları) lideri olduğunu teşhis etti. Kataib Hizbullah, 28 Ocak Pazar günü Ürdün'de üç ABD askerinin ölümüne yol açan insansız hava aracı (İHA) saldırısını düzenlemekle suçlanıyordu.

 • ABD'den Bağdat'ta Ketaib Hizbullah komutanına suikast
  07 Şub ABD'den Bağdat'ta Ketaib Hizbullah komutanına suikast

  Irak'ın başkenti Bağdat'ta Şiilerin yoğun yaşadığı Mestel'de ABD tarafından bir araca dron saldırısı düzenlendi. Araç alevler içerisinde kalırken, saldırıda Şii milis gücü Ketaib Hizbullah'ın (Hizbullah Tugayları) komutanlarından Abu Bakır es-Saadi öldürüldü.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Bağdat temaslarını tamamlayarak Erbil'e geçti
  06 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Bağdat temaslarını tamamlayarak Erbil'e geçti

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ile gittiği Irak'ta, Bağdat temaslarını tamamlayarak Erbil'e geçti

 • Bakan Güler, Irak'ta, Bağdat Büyükelçiliğini ziyaret etti
  06 Şub Bakan Güler, Irak'ta, Bağdat Büyükelçiliğini ziyaret etti

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ile birlikte Irak'a gitti. Irak'ta Bağdat Büyükelçiliğini ziyaret eden Bakan Güler, Büyükelçi Ali Rıza Güney tarafından karşılandı. Ziyaret sırasında çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Güler, başarılar diledi.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak'ta Bağdat Büyükelçisi'ni ziyaret etti
  06 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak'ta Bağdat Büyükelçisi'ni ziyaret etti

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ile birlikte Irak'a gitti. Irak'ta Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney tarafından karşılanan Bakan Güler, çalışmalara ilişkin bilgi aldı ve başarılar diledi.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak'ta Bağdat Büyükelçiliğini ziyaret etti
  06 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak'ta Bağdat Büyükelçiliğini ziyaret etti

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ile birlikte Irak'a giderek Bağdat Büyükelçiliğini ziyaret etti. Bakan Güler, Büyükelçi Ali Rıza Güney tarafından karşılandı ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • Milli Savunma Bakanı Güler, Irak Başbakanı Sudani ve Cumhurbaşkanı Reşit ile görüştü
  06 Şub Milli Savunma Bakanı Güler, Irak Başbakanı Sudani ve Cumhurbaşkanı Reşit ile görüştü

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Bağdat'ta Irak Başbakanı Muhammed Şiya Sudani ve Cumhurbaşkanı Abdüllatif Reşit ile bir araya geldi. Sudani görüşmede, 'Irak topraklarının saldırı için kullanılmasını önlemek amacıyla sınırda geniş çaplı güvenlik önlemeleri alındı' dedi. Güler, Türkiye'nin Irak ile iş birliği ilişkilerini sürdürme arzusu dile getirerek terörle mücadele alanında güvenlik iş birliğinin önemli olduğunu vurguladı.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak yetkilileriyle görüştü
  06 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak yetkilileriyle görüştü

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Bağdat'ta Irak Başbakanı Muhammed Şiya Sudani ve Cumhurbaşkanı Abdüllatif Reşit ile bir araya geldi. Sudani görüşmede, 'Irak topraklarının saldırı için kullanılmasını önlemek amacıyla sınırda geniş çaplı güvenlik önlemeleri alındı' dedi.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak'a resmi ziyaret gerçekleştirdi
  06 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak'a resmi ziyaret gerçekleştirdi

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ile birlikte Irak'ın başkenti Bağdat'a resmi temaslarda bulunmak üzere geldi. Ziyaret kapsamında Türkiye ve Irak arasındaki savunma işbirliği ve güvenlik konuları ele alınacak.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak'a ziyaret gerçekleştirdi
  06 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Irak'a ziyaret gerçekleştirdi

  MSB: Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ile çeşitli temaslarda bulunmak üzere Irak'ın başkenti Bağdat'a gitti.

 • Ankara'da seyir halindeki polis aracından atlayan kadın otobüsün altında kalarak hayatını kaybetti
  01 Şub Ankara'da seyir halindeki polis aracından atlayan kadın otobüsün altında kalarak hayatını kaybetti

  Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde seyir halindeki bir polis aracından atlayan bir kadın, arkadan gelen bir otobüsün altında kalarak hayatını kaybetti. Kadının aile içi şiddet nedeniyle polis merkezine başvurduğu ve araç seyir halindeyken kendisini yola attığı belirtildi. Olayla ilgili adli ve idari tahkikat başlatıldı.

 • Polis aracından yola atlayarak feci şekilde can veren kadını gören görgü tanığı konuştu: İç organları dışarı çıktı
  01 Şub Polis aracından yola atlayarak feci şekilde can veren kadını gören görgü tanığı konuştu: İç organları dışarı çıktı

  Ankara'da seyir halindeki polis aracından atlayan bir kadının, o esnada oradan geçen bir belediye otobüsünün altında kalarak hayatını kaybetmesiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Olayın görgü tanıklarından biri, ''Otobüsün altında kaldı. Bağırsakları ve komple organları dışarı çıktı. Herhalde psikolojisi bozuktu. Kızı taksiden indi ve 'Anne' diye feryat etti. Çok ağladılar ve üzüldüler, otobüsten inenler oldu.'' ifadelerini kullandı.

 • Ankara'da Polis Aracından Atlayan Kadın Otobüsün Altında Kalarak Hayatını Kaybetti
  01 Şub Ankara'da Polis Aracından Atlayan Kadın Otobüsün Altında Kalarak Hayatını Kaybetti

  Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde seyir halindeki bir polis aracından atlayan Güllü Alkan, otobüsün altında kalarak hayatını kaybetti. Alkan, aile içi şiddet nedeniyle polis merkezine başvurmuştu. Polis aracı seyir halindeyken Alkan, aracın arka kapısını açarak kendisini yola attı ve otobüsün çarpması sonucu feci şekilde hayatını kaybetti. Olayla ilgili adli ve idari tahkikat başlatıldı.

 • MİT Başkanı Kalın, Irak'ın Erbil kentinde görüşmeler gerçekleştirdi
  28 Oca MİT Başkanı Kalın, Irak'ın Erbil kentinde görüşmeler gerçekleştirdi

  MİT Başkanı İbrahim Kalın, Irak'ın Erbil kentinde Irak Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Başkanı Mesut Barzani, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani ve diğer yerel yöneticilerle bir dizi görüşme gerçekleştirdi. Görüşmelerde, bölgede yaşanan gelişmeler, ikili ilişkiler ve PKK terörüyle mücadele konuları ele alındı.

 • Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, AA'nın 'Yılın Kareleri' oylamasında tercih yaptı
  25 Oca Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, AA'nın 'Yılın Kareleri' oylamasında tercih yaptı

  Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, Anadolu Ajansı'nın (AA) 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğrafların yer aldığı 'Yılın Kareleri' oylamasında tercih yaptı. Büyükelçi Güney, AA foto muhabirlerinin çektiği fotoğrafları inceleyerek beğendiği kareleri oyladı ve Anadolu Ajansı'nın dünya markası haline geldiğini belirtti.

 • MİT Başkanı İbrahim Kalın, Irak'ta Kanun Devleti Koalisyonu lideri Nuri Maliki ile görüştü
  23 Oca MİT Başkanı İbrahim Kalın, Irak'ta Kanun Devleti Koalisyonu lideri Nuri Maliki ile görüştü

  MİT Başkanı İbrahim Kalın, Irak'ın başkenti Bağdat'ta Kanun Devleti Koalisyonu lideri Nuri Maliki ile bir araya geldi. Görüşmede, Bağdat ile Ankara arasındaki sorunların çözümü için diyaloğun önemi vurgulandı. Ayrıca, iki ülke arasındaki ikili ilişkilerin geliştirilmesi ve sınır güvenliği konusunda mutabakata varılması da ele alındı. Kalın, Türkiye'nin Irak'ın güvenliği ve istikrarına destek verdiğini belirtti.

 • Iraklı Zanaatkarlar Hurma Ağaçlarından Mobilya Üretiyor
  22 Oca Iraklı Zanaatkarlar Hurma Ağaçlarından Mobilya Üretiyor

  Iraklı zanaatkarlar hurma ağaçlarından sandalye, masa, karyola ve kuş kafesi gibi mobilyalar üretiyor. Bu geleneksel endüstriler, Irak'ta zanaat açısından büyük değer görüyor. Bağdat'ın Kazımiye mahallesinde bulunan eski Malhani pazarında zanaatkarlar çalışmalarını sürdürüyor. Hurma yapraklarından mobilya imalatı, Irak'ın antik miras endüstrilerinden biri olarak kabul ediliyor.

 • İzmit'te silahlı saldırı sonucu bir kişi hayatını kaybetti
  21 Oca İzmit'te silahlı saldırı sonucu bir kişi hayatını kaybetti

  Kocaeli'nin İzmit ilçesinde ikamet ettiği dairede silahla vurulmuş halde bulunan 34 yaşındaki şahıs hayatını kaybetti. Olayın intihar olduğu üzerinde durulurken, polis ekipleri inceleme başlattı.

 • Bağdat Yunus Emre Enstitüsü, Iraklılara Türkçe öğretimi faaliyetleri düzenliyor
  16 Oca Bağdat Yunus Emre Enstitüsü, Iraklılara Türkçe öğretimi faaliyetleri düzenliyor

  Bağdat Yunus Emre Enstitüsü, Türkçe öğretimi faaliyetleri kapsamında Iraklılara kapılarını açtı. Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, Türkiye ve Irak arasındaki bağları güçlendirmeyi hedeflediklerini belirtti. Enstitü, Türkçe kursları, kültürel etkinlikler ve meslek edindirme kursları gibi faaliyetler düzenleyecek.

 • Kadıköy'de Bostancı Metro İstasyonu çevre düzenlemesi nedeniyle Bağdat Caddesi girişinde tüm şeritler trafiğe kapatıldı
  16 Oca Kadıköy'de Bostancı Metro İstasyonu çevre düzenlemesi nedeniyle Bağdat Caddesi girişinde tüm şeritler trafiğe kapatıldı

  Bostancı Metro İstasyonu çevre düzenlemesi çalışmaları nedeniyle Bağdat Caddesi girişindeki tüm şeritler trafiğe kapatıldı. Bu durum, bölgede uzun araç kuyruklarının oluşmasına sebep oldu. Bölgedeki yoğunluk, dronlarla havadan görüntülendi. Bölge esnafı ise girişlerin trafiğe kapatılmasına tepki göstererek, park sorununun çözülmesini istedi.

 • Iraklı Öğrenciler Türkçe Dersine Başladı
  14 Oca Iraklı Öğrenciler Türkçe Dersine Başladı

  Bağdat'taki Yunus Emre Enstitüsü, Iraklılara Türkçe dersi vermeye başladı. Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, iki ülke arasındaki kültürel bağları güçlendirmeyi hedeflediklerini belirtti. Irak İçişleri ve Savunma Bakanlığıyla yapılan anlaşma sonucunda mart ayında Türkçe eğitimi kamu personellerine de verilecek.

 • Kayseri'de Erkilet Bulvarı'ndaki Asfalt Yenileme Çalışmaları Başladı
  12 Oca Kayseri'de Erkilet Bulvarı'ndaki Asfalt Yenileme Çalışmaları Başladı

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Erkilet Bulvarı'nı Bağdat Caddesi'ne bağlayan Turgut Reis Caddesi'ndeki asfaltın yenilenmesi için çalışmalara başladı. Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, çalışmaları yerinde inceleyerek, muhtarın talebini önemsediklerini ve mahallelerine en iyi hizmeti sunmayı amaçladıklarını belirtti. Yapılan çalışma kapsamında 3 bin 500 ton sıcak asfalt kullanılacak ve yaklaşık 6 milyon TL yatırım yapılacak.

 • Otomobille çarpışan motosikletli yaralandı
  09 Oca Otomobille çarpışan motosikletli yaralandı

  Kocaeli'nin Gebze ilçesinde motosiklet ile otomobilin çarpışması sonucunda motokurye yere savrularak yaralandı. Kazayı gören vatandaşlar 112 Acil Çağrı Merkezine haber verdi. Sağlık ekipleri yaralanan sürücüyü hastaneye götürürken polis olayla ilgili inceleme başlattı.

 • Gebze'de motosiklet ile otomobil çarpıştı: Motokurye yaralandı
  09 Oca Gebze'de motosiklet ile otomobil çarpıştı: Motokurye yaralandı

  Kocaeli'nin Gebze ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, motokurye ile otomobil çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle motosiklet sürücüsü yere savruldu ve yaralandı. Olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

 • Gebze'de Trafik Tartışması Kanlı Bitti: Taksi Şoförü 3 Kişiyi Yaraladı
  05 Oca Gebze'de Trafik Tartışması Kanlı Bitti: Taksi Şoförü 3 Kişiyi Yaraladı

  Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bir taksi şoförü, trafikte yaşanan 'yan bakma' nedeniyle tartıştığı 3 kişiyi döner bıçağıyla yaraladı. Olayın ardından taksi şoförü gözaltına alındı.

 • Irak Başbakanlık Ofisi: ABD'nin hava saldırısı egemenliği ihlal etti
  04 Oca Irak Başbakanlık Ofisi: ABD'nin hava saldırısı egemenliği ihlal etti

  Irak Başbakanlık Ofisi'nden, ABD'nin Bağdat'ta düzenlediği hava saldırısına ilişkin yapılan açıklamada, "Irak'ın egemenliğini ve güvenliğini açıkça ihlal eden bir insansız hava aracı, bugün başkent Bağdat'taki güvenlik merkezlerinden birini hedef alarak terörist faaliyetlere benzer bir...

 • Ece Ronay'ın iş yerine haciz işlemi yapıldı
  04 Oca Ece Ronay'ın iş yerine haciz işlemi yapıldı

  Sosyal medya fenomeni ve güzellik merkezi sahibi Ece Ronay'ın Bağdat Caddesi'ndeki iş yerine akşam saatlerinde icra ve polis ekipleri tarafından haciz işlemi yapıldı. İş yerinden alınan eşyalar kamyonetlere yüklenerek götürüldü.

 • İran'da Süleymani'nin mezarı yakınlarında patlama: En az 25 ölü
  03 Oca İran'da Süleymani'nin mezarı yakınlarında patlama: En az 25 ölü

  İran'ın Kirman eyaletinde Kasım Süleymani'nin mezarı yakınlarında meydana gelen iki patlamada en az 25 kişinin hayatını kaybettiği, 40 kişinin yaralandığı bildirildi. Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Süleymani'nin öldürülmesinin 4. yılı münasebetiyle anma törenleri düzenlenirken, kabristana giden yol üzerinde gerçekleşen patlamalar büyük bir trajediye yol açtı.

 • İstanbul'da Binlerce Kişi Yeni Yıla Coşkuyla Girdi
  01 Oca İstanbul'da Binlerce Kişi Yeni Yıla Coşkuyla Girdi

  İstanbul'da binlerce kişi, Taksim, Ortaköy, Nişantaşı ve Bağdat caddelerinde düzenlenen kutlamalarla yeni yıla girdi. Meydanlarda kurulan ışıklı süslemeler, havai fişek gösterileri ve dans ederek karşılanan yeni yıl, renkli görüntülere sahne oldu. Polis ekipleri tarafından alınan güvenlik önlemleriyle kutlamalar güvenli bir şekilde gerçekleştirildi.

 • Bağdat Caddesi'nde Yılbaşı Kutlamaları
  01 Oca Bağdat Caddesi'nde Yılbaşı Kutlamaları

  Kadıköy'de yılbaşı kutlamalarının merkezi yine Bağdat Caddesi oldu. Caddede toplanan vatandaşlar 2024 yılına böyle girdi.

 • 2024 Yılına Vatandaşlar Bağdat Caddesi'nde Kutlamalarla Girdi
  01 Oca 2024 Yılına Vatandaşlar Bağdat Caddesi'nde Kutlamalarla Girdi

  Yeni yıla saatler kala Bağdat Caddesi'nde toplanan vatandaşlar, ışıklarla süslenen maketlerin önünde hatıra fotoğrafları çektirip müzik eşliğinde eğlendi. Yılın ilk gününe coşkulu bir şekilde giren vatandaşlar, sürücülerin kornalarıyla da desteklendi.

 • Kadıköy Bağdat Caddesi'nde Yılbaşı Yoğunluğu
  31 Ara Kadıköy Bağdat Caddesi'nde Yılbaşı Yoğunluğu

  Kadıköy Meydan ve Bağdat Caddesi'nde yılbaşı nedeniyle yoğunluk oluştu. Polis ekipleri güvenlik önlemi aldı, vatandaşlar ise ışıklandırmaları ve bina süslemelerini ilgiyle izledi.

 • Bağdat'ta dev çam ağacına Gazze'deki çocukları temsilen 'kefenli çocuk maketleri' asıldı
  31 Ara Bağdat'ta dev çam ağacına Gazze'deki çocukları temsilen 'kefenli çocuk maketleri' asıldı

  Irak'ın başkenti Bağdat'ın merkezine yeni yıl dolayısıyla yerleştirilen dev çam ağacına İsrail'in Gazze'de öldürdüğü 9 bini aşkın çocuğa dikkati çekmek için 'kefenli çocuk maketleri' asıldı. Ağacın çevresine ise İsrail saldırıları sonucu yerle bir olan Filistinlilerin evlerini simgeleyen topraklar bırakıldı. Gazze ve Filistin halkıyla dayanışma içerisinde olan Iraklılar, yeni yıl kutlaması yapmayacaklarını belirtti.

 • Dilenci olarak yaşayan kadın milyoner çıktı! Evinden 400 bin dolar ve altın çıktı
  24 Ara Dilenci olarak yaşayan kadın milyoner çıktı! Evinden 400 bin dolar ve altın çıktı

  Irak'ta kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden dilenci milyoner çıktı. Dilencinin evinde yaklaşık 400 bin dolar ve yüklü miktarda altın bulundu.

 • Kadıköy'de alkollü sürücü kaza yaptı
  24 Ara Kadıköy'de alkollü sürücü kaza yaptı

  Bağdat Caddesi'nde meydana gelen kazada alkollü olan sürücü, alkol testi yapılırken basın mensuplarına tepki gösterdi. Sürücü 1.83 promil alkollü çıktı.

 • Kadıköy'de makas atan araç başka bir araca çarptı
  24 Ara Kadıköy'de makas atan araç başka bir araca çarptı

  Kadıköy'de makas atarak ilerleyen bir araç, sağ şeritten gelen başka bir araca çarptı. Kaza sonucunda ölen veya yaralanan olmazken, araçlarda maddi hasar meydana geldi. Olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

 • KADIKÖY'DEKİ VALE KAZASI GÜNDEME GETİRDİ; İSTANBUL'DA 'BELGESİZ VALE' TEHLİKESİ
  21 Ara KADIKÖY'DEKİ VALE KAZASI GÜNDEME GETİRDİ; İSTANBUL'DA 'BELGESİZ VALE' TEHLİKESİ

  KADIKÖY'de bir vale müşterinin aracıyla gezmeye çıkınca kaza yaptı.

 • Bağdat Caddesi'nde protestolarıyla dikkat çeken kadına yurtdışı çıkış yasağı
  19 Ara Bağdat Caddesi'nde protestolarıyla dikkat çeken kadına yurtdışı çıkış yasağı

  Bağdat Caddesi'nde pankartlı protesto yapan Melisa Yaren Aydınalp gözaltına alındı. Aydınalp, yurtdışı çıkış yasağı uygulanarak serbest bırakıldı. Aydınalp, protesto hakkını kullandığını belirterek tedbirin reddedilmesini talep etti.

 • Bağdat Caddesinde pankartlı protesto yapan kadın gözaltına alındı
  19 Ara Bağdat Caddesinde pankartlı protesto yapan kadın gözaltına alındı

  Melisa Yaren Aydınalp, Bağdat Caddesinde pankartlı protesto yaparken gözaltına alındı. Aydınalp, adliyeye sevk edildikten sonra yurtdışı çıkış yasağı uygulanarak serbest bırakıldı.

 • Bağdat Caddesi'ndeki Bisiklet Yolu Tehlikeli Durumda
  17 Ara Bağdat Caddesi'ndeki Bisiklet Yolu Tehlikeli Durumda

  Bağdat Caddesi'ndeki bisiklet yolunun amacının dışında kullanılması ve bakımının yapılmaması, bisiklet kullanıcılarının can güvenliğini tehlikeye atıyor. Bisikletlilerin ve motorlu taşıtların yollarının sık sık kesişmesi de tehlikenin boyutunu artırıyor. Bisiklet yolunun düzenlenmesi ve bisiklet kullanımıyla ilgili eğitimlerin verilmesi gerekiyor.

 • İstanbul'da şiddetli rüzgarın etkisiyle güvenlik paneli yola devrildi
  17 Ara İstanbul'da şiddetli rüzgarın etkisiyle güvenlik paneli yola devrildi

  İstanbul'da dünden beri etkili olan sağanak yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Kadıköy'de bir binanın önündeki güvenlik paneli yola devrildi. Şans eseri olayda kimse yaralanmadı.

 • Aslan terbiyecisi yürüyemeyen aslanı 20 günde eski sağlığına kavuşturdu
  16 Ara Aslan terbiyecisi yürüyemeyen aslanı 20 günde eski sağlığına kavuşturdu

  Diyarbakırlı işadamı Ahmet Akbey, Bağdat'tan getirilen yaralı ve kısmi felç geçirmiş yavru bir aslanı 20 günlük tedavi ile ayağa kaldırdı. Akbey, aslanları kedi gibi sevip, iğne, serum ve fizik tedavi ile aslanı eski sağlığına kavuşturdu.

 • Kadıköy'de kentsel dönüşüm binasını çevreleyen panolar devrildi
  16 Ara Kadıköy'de kentsel dönüşüm binasını çevreleyen panolar devrildi

  Kadıköy'de kentsel dönüşüme girecek olan binayı güvenlik için çevreleyen panolar fırtına dolayısıyla devrildi. Olayda can kaybı ve yaralanma olmadığı öğrenildi.

 • Kadıköy'de şiddetli rüzgarın etkisiyle inşaat paneli kaldırıma devrildi
  16 Ara Kadıköy'de şiddetli rüzgarın etkisiyle inşaat paneli kaldırıma devrildi

  Kadıköy'ün Bağdat Caddesi'nde şiddetli rüzgar nedeniyle yıkılacak olan 5 katlı binanın etrafındaki inşaat paneli kaldırıma devrildi. Kaldırımdan kimsenin geçmemesi olası bir faciayı önledi. Olay yerine polis, itfaiye ve zabıta ekipleri sevk edildi.

 • Maltepe'de esnaf müşteriye saldırdı
  15 Ara Maltepe'de esnaf müşteriye saldırdı

  Maltepe'de Bağdat Caddesi üzerinde bir esnaf, tartıştığı müşteriye tekme ve yumruklarla saldırdı. Olay cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

 • Bağdat'ta ABD Büyükelçiliği saldırısının failleri yakalandı
  14 Ara Bağdat'ta ABD Büyükelçiliği saldırısının failleri yakalandı

  Irak'ın başkenti Bağdat'ta ABD Büyükelçiliği'ne roketli saldırı düzenleyen saldırganlardan bazıları yakalandı. Saldırıyla bağlantılı diğer faillerin yakalanması için soruşturmalar devam ediyor.

 • ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Irak'taki saldırıyı kınadı
  13 Ara ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Irak'taki saldırıyı kınadı

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Irak'ın başkenti Bağdat'taki ABD Büyükelçiliğine düzenlenen saldırıyı kınadı. Blinken, Irak Başbakanı ile görüşmede saldırıları ve soruşturma vaadini memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

 • Kadıköy'de makas atan sürücüye 6 bin 323 TL ceza
  12 Ara Kadıköy'de makas atan sürücüye 6 bin 323 TL ceza

  Kadıköy'de Bağdat Caddesi'nde makas atarak ilerleyen bir sürücüye, toplamda 6 bin 323 TL idari para cezası uygulandı. Sürücü hakkında ayrıca trafik güvenliğini tehlikeye sokmak suçundan adli işlemler başlatıldı.

 • Bağdat'taki tarihi Mercan Han'ı yenileme çalışmaları başladı
  12 Ara Bağdat'taki tarihi Mercan Han'ı yenileme çalışmaları başladı

  Irak Devlet Eski Eserler ve Miras Kurulu, Bağdat'ın en ünlü hanlarından biri olan antik Mercan Han'ı yenilemek üzere büyük bir seferberlik başlattı. 14. yüzyılda inşa edilen Mercan Han, Bağdat'ın merkezinde ve Dicle Nehri'nin doğu kıyısında yer alıyor. Yenileme projesi kapsamında hasar gören yerler restore edilirken, orijinal yapının tarihi kimliği ve mirası korunacak.

 • Kadıköy Bağdat Caddesi'nde Tehlikeli Sürücüye Cezai İşlem Uygulandı
  12 Ara Kadıköy Bağdat Caddesi'nde Tehlikeli Sürücüye Cezai İşlem Uygulandı

  Kadıköy Bağdat Caddesi'nde otomobiliyle tehlikeli şekilde ilerleyen sürücüye 6 bin 323 TL cezai işlem uygulandı. Sürücü, makas atmak, saygısızca araç kullanmak, yakın takip, reklam takmak ve duman çıkarmak gibi suçlardan cezalandırıldı.

 • Irak Ulusal Güvenlik Servisi'ne roketli saldırı
  08 Ara Irak Ulusal Güvenlik Servisi'ne roketli saldırı

  Irak Ulusal Güvenlik Servisi, Bağdat'taki karargahına roketli saldırı düzenlendiğini duyurdu. Saldırıda araç ve binalarda hasar meydana geldi. Saldırının failleri yakalanacak ve adalet önüne çıkarılacak.

 • Bağdat'taki ABD Büyükelçiliği yakınlarına roket saldırısı
  08 Ara Bağdat'taki ABD Büyükelçiliği yakınlarına roket saldırısı

  Irak'ın başkenti Bağdat'ın merkezinde bulunan Yeşil Bölge'deki ABD Büyükelçiliği yakınlarına Cuma günü düzenlenen saldırıda 12 roket düştü. Saldırıda can kaybı olmadığı bildirildi.

 • Irak Başbakanı ABD Büyükelçiliği'ne yapılan saldırıyı kınadı
  08 Ara Irak Başbakanı ABD Büyükelçiliği'ne yapılan saldırıyı kınadı

  Irak Başbakanı Muhammed Şiya es-Sudani, Bağdat'taki ABD Büyükelçiliğine düzenlenen roketli saldırıyı terörist eylem olarak nitelendirdi ve faillerin yakalanıp adalete teslim edilmesi talimatını verdi.

 • Bağdat'taki ABD Büyükelçiliği Roket Saldırısına Uğradı
  08 Ara Bağdat'taki ABD Büyükelçiliği Roket Saldırısına Uğradı

  Irak'ın başkenti Bağdat'taki Yeşil Bölge'de bulunan ABD Büyükelçiliği, sabah saatlerinde roketlerle hedef alındı. Saldırı sonucunda hasar ve yaralananlar hakkında henüz bilgi verilmedi.

 • Ece Ronay'a ait güzellik merkezi kurşunlandı
  04 Ara Ece Ronay'a ait güzellik merkezi kurşunlandı

  Kadıköy Bağdat Caddesi'nde bulunan sosyal medya fenomeni Ece Ronay'a ait güzellik merkezi, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kurşunlandı. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

 • Ece Ronay'a ait bir güzellik merkezi daha kurşunlandı
  04 Ara Ece Ronay'a ait bir güzellik merkezi daha kurşunlandı

  Bağdat Caddesi'nde bulunan Ece Ronay'a ait güzellik merkezi, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kurşunlandı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Ronay'ın 2 gün önce de Gebze'deki şubesi kurşunlanmıştı.

 • Sivas'ta otomobil kaza yaptı: 3 yaralı
  29 Kas Sivas'ta otomobil kaza yaptı: 3 yaralı

  Sivas'ta meydana gelen trafik kazasında, bir otomobil aynı yönde seyir halinde olan başka bir otomobile çarptıktan sonra refüje çarparak devrildi. Kazada 3 kişi yaralandı. Yaralılar, itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu sıkıştıkları yerden çıkarılarak hastaneye kaldırıldı. Polis, kazayla ilgili soruşturma başlattı.

 • Önünde giden araca çarptı, takla attı: 3 yaralı
  29 Kas Önünde giden araca çarptı, takla attı: 3 yaralı

  Sivas'ta dikkatsiz sürücü önce önünde giden araca çarptı ardından takla attı, 3 kişi yaralandı. Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Kerkük'ü ziyaret etti
  29 Kas Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Kerkük'ü ziyaret etti

  Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, Kerkük kentini ziyaret ederek çeşitli temaslarda bulundu. Büyükelçi Güney, Kerkük Valilik binasını ziyaret ederek Vali Rakan Said el-Cuburi ile bir araya geldi. Güney, Kerkük'te yoğun bir siyasi gündem olduğunu belirterek, seçimlerin Kerkük'e ve tüm Irak halkına hayırlı olmasını diledi. Ayrıca, Türkiye ile Kerkük arasındaki ticari, ekonomik, beşeri ve eğitim ilişkilerini artırmak için çalışmalar yapacaklarını ifade etti.

 • Sivas'ta otomobil devrildi, 3 kişi yaralandı
  29 Kas Sivas'ta otomobil devrildi, 3 kişi yaralandı

  Sivas'ın Kardeşler Mahallesi Bağdat Caddesi'nde meydana gelen trafik kazasında, E.P. idaresindeki otomobil, başka bir araçla çarpıştıktan sonra devrildi. Kazada sürücü E.P. ile araçta bulunan N.M. ve G.D. yaralandı. Yaralılar, olay yerine gelen ekipler tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

 • Sivas'ta kaza: 3 kişi yaralandı
  29 Kas Sivas'ta kaza: 3 kişi yaralandı

  Sivas'ta dikkatsiz bir sürücü, önünde giden araca çarptıktan sonra takla attı. Kazada 3 kişi yaralandı.

 • Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, Türkmen İmadettin Zengi Lisesi'ni ziyaret etti
  28 Kas Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, Türkmen İmadettin Zengi Lisesi'ni ziyaret etti

  Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, TİKA'nın okul ve öğrencilere yaptığı yardımları yerinde incelemek için Türkmen İmadettin Zengi Lisesi'ni ziyaret etti. Güney, öğrencilerin Türkmen dilinde eğitim almalarının ve TİKA'nın bölgeye yaptığı yardımların gurur verici olduğunu belirtti.

 • Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ile görüştü
  28 Kas Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ile görüştü

  Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, Erbil'de Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani ile bir araya geldi. Görüşmede, Türkiye ile Irak ve IKBY arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve ticaret işbirliğinin teşvik edilmesi vurgulandı. Güney, IKBY'den petrol ihracatını destekleme konusundaki istekliliğini yineledi ve Barzani'nin Türkiye'ye teşekkür ettiği belirtildi.

 • Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, IKBY Başbakanı Mesrur Barzani ile görüştü
  27 Kas Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, IKBY Başbakanı Mesrur Barzani ile görüştü

  Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani ile Erbil'de bir araya geldi. Görüşmede, Irak'taki gelişmeler ve ikili ilişkilerin güçlendirilmesi, ticari işbirliğinin ilerletilmesi ve seyahatlerin kolaylaştırılması konuları ele alındı. Ayrıca, Ceyhan Limanı'na sevk edilen petrol akışının yeniden başlaması konusu da görüşüldü ve Türkiye'nin Irak'tan petrol ihracatının yeniden başlatılması süreci için hazır olduğu vurgulandı.

 • IKBY'li Öğretmenler Maaşlarını İstiyor
  26 Kas IKBY'li Öğretmenler Maaşlarını İstiyor

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı okullarda hizmet veren öğretmenler, maaş alamadıkları için başkent Bağdat'ta gösteri düzenleyerek, merkezi yönetimden maaşlarının ödenmesini istedi.

 • Ağaç otomobilin üzerine devrildi
  26 Kas Ağaç otomobilin üzerine devrildi

  İzmit Mehmet Ali Paşa Mahallesi'nde bir ağaç, fırtına nedeniyle park halindeki bir otomobilin üzerine devrildi. Olay yerine polis ve belediye ekipleri sevk edildi.

 • Irak ve Çin arasında iş konseyi kuruldu
  26 Kas Irak ve Çin arasında iş konseyi kuruldu

  Irak ve Çin, Irak-Çin İş Konseyi'nin kurulduğunu duyurdu. Konseyin amacı, Iraklı ve Çinli şirketler arasındaki ticaret ve yatırımı geliştirmek. İş konseyinin kuruluşu, Bağdat'ta düzenlenen bir törenle ilan edildi.

 • Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Irak Başbakanı ile görüştü
  22 Kas Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Irak Başbakanı ile görüştü

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Irak'ın başkenti Bağdat'ta Irak Başbakanı Muhammed Şiya Sudani ile bir araya geldi. Görüşmede, Kalkınma Yolu Projesi ve su paylaşımı konuları ele alındı. Ayrıca, Irak'ın komşu ülkelerin çeşitli sorunlarını adil çözümler kapsamında petrol ihracatını yeniden başlatma konusunda çözüm bulmaya hazır olduğu ifade edildi.

 • Enerji Bakanı Bayraktar, Iraklı yetkililerle görüştü
  22 Kas Enerji Bakanı Bayraktar, Iraklı yetkililerle görüştü

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Irak'ın başkenti Bağdat'ta Başbakan Yardımcısı ve Petrol Bakanı Hayyan Abdulgani ile görüştü. Bayraktar, Irak-Türkiye Ortak Ekonomik ve Teknik İşbirliği Komisyonu toplantısı kapsamında gerçekleşen görüşmede, iki ülke arasındaki enerji ve ekonomi alanındaki işbirliğini ele aldı.

 • Iraklı doktor Gazze'de hayatını kaybedenlerin hayrına hastalardan muayene ücreti almıyor
  20 Kas Iraklı doktor Gazze'de hayatını kaybedenlerin hayrına hastalardan muayene ücreti almıyor

  Iraklı doktor İbrahim el-Kubaysi, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde İsrail saldırıları sonucu hayatını kaybedenler hayrına olması niyetiyle muayeneye gelen hastalarından ücret almıyor.

 • Kocasinan Belediyesi, Bağdat Caddesi ile Çınarcık Caddesi kesişimindeki kavşak düzenlemesini tamamladı
  19 Kas Kocasinan Belediyesi, Bağdat Caddesi ile Çınarcık Caddesi kesişimindeki kavşak düzenlemesini tamamladı

  Kocasinan Belediyesi, şehrin trafik akışını rahatlatmak adına yaptığı kavşak düzenlemesi çalışmasını 40 saat gibi kısa bir sürede tamamladı. Başkan Çolakbayrakdar, gece-gündüz demeden çalışan ekiplerin azimle çalıştığını belirterek, şehre daha konforlu ulaşım imkanı sunduklarını söyledi.

 • Bağdat'ta yetim çocuklar Gazze'yle dayanışma için koştu
  17 Kas Bağdat'ta yetim çocuklar Gazze'yle dayanışma için koştu

  Irak'ın başkenti Bağdat'ta düzenlenen maratona yetimhanede büyüyen onlarca çocuk katıldı. Maratonun birincisi olan Benin Vatik, Gazze'deki insanların ve çocukların yaşadığı zulme dikkat çekmek için koştuğunu belirtti. Etkinlikte İsrail'i destekleyen ürünlerin boykot edilmesi çağrısı yapıldı ve Filistin bayrağı taşındı. Maratonun düzenlendiği Al-Ghad Al-Mashreq Yetim Bakımı Vakfı Başkanı Mustafa Çali, etkinliğin Gazze'deki zulme dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirildiğini ve katılımcı çocukların dayanışma mektubu yazdığını açıkladı.

 • Bağdat'ta Türk şirketlerinin yer aldığı imar çalışmaları hız kazanıyor
  17 Kas Bağdat'ta Türk şirketlerinin yer aldığı imar çalışmaları hız kazanıyor

  Irak'ın başkenti Bağdat, 20 yıllık çatışma ve şiddet olaylarının ardından Türk şirketlerinin de yer aldığı çeşitli imar çalışmalarına sahne oluyor. Bağdat'ta altyapı çalışmaları, yol ve köprü yapımı gibi projelerle birlikte hız kazanırken, bu çalışmaların 2024'ün ilk yarısına kadar tamamlanması hedefleniyor. Bağdat'ın çehresi 2025 yılında önemli ölçüde değişecek.

 • Kadıköy'de Kontrolden Çıkan Otomobil Ağaca Çarptı: 3 Yaralı
  14 Kas Kadıköy'de Kontrolden Çıkan Otomobil Ağaca Çarptı: 3 Yaralı

  Kadıköy'de meydana gelen trafik kazasında, bir otomobil kontrolden çıkarak ağaca çarptı. Kazada sürücü ve araçta bulunan 2 kişi yaralandı. Olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar hastaneye kaldırıldı ve sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Advertisement