Çin, Dünya'dan ne saklıyor? Herkesten gizlenen bölgede heyecan yarattı - Son Dakika

Çin, Dünya'dan ne saklıyor? Herkesten gizlenen bölgede heyecan yarattı

23.01.2022 19:21
Çin, Dünya'dan ne saklıyor? Herkesten gizlenen bölgede heyecan yarattı

Çin'in Tibet bölgesindeki bir alanın Google Maps tarafından sansürlenmesi, gündem oldu. Reddit'te gündem olan konuyla ilgili yorum yapan kullanıcılar, Çin'in Dünya'dan ne sakladığını merak ettiklerini ifade etti.

Dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yer alan Çin'in teknoloji alanındaki adımları, herkes tarafından merakla takip ediliyor. Ancak Çin'in bazı teknolojileri, gizli tuttuğu iddiası da sıklıkla dile getiriliyor.

GOOGLE'DE SANSÜRLENEN BÖLGE

Reddit kullanıcıları, Çin'in Tibet bölgesindeki bir alanın Google Maps tarafından sansürlenmesini gündeme taşıdı. Kısa süre içerisinde çok sayıda yorum alan konu, Reddit'te en fazla etkileşim alan başlıklardan biri oldu.

HATADAN KAYNAKLI MI?

Bazı sosyal medya kullanıcıları, 30.846054 ve 81.668028 koordinatlarında bulunan bölgenin bir Google hatasından kaynaklı olarak da saklı kalabileceğini ifade etti.

ÇİN, DÜNYA'DAN NE SAKLIYOR?

Reddit kullanıcıları, gizemli bölgede ne olduğunu merak ettiklerini ve Çin'in bu bölgede, Dünya'nın bilmesini istemediği bir şeyi saklıyor olabileceğini dile getirdi.Söz konusu bölge tam olarak Ngari eyaletinin güney doğusunda bulunan Muba bölgesine denk geliyor.

Çin, Dünya'dan ne saklıyor? Herkesten gizlenen bölge heyecan yarattı
YORUMLAR (3)
  • Yusuf Erol: Aynı koordinatları yazdım fakat benim uygulamada hiçbir sansür yok... Acaba sorun benim uygulamada mı yoksa ABD'nin yalan haberlerinden birisi mi??? Cevap Yaz 1 3 Yayından Kaldır
  • cihan dümbek: Bukadar düşünmenize gerek yok orada saklı olacak ne var diyenlere şunu söylemek isterim dağın içinde gizli bir kapı nükleer füzeler silahlar bulunmakta Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır
  • Kamil Toygar : Hastalık ve virüs üretim merkezi ile biyolojik silah merkezi kurmuştur diğer ülkeler ile ortak Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Dünya Çin, Dünya'dan ne saklıyor? Herkesten gizlenen bölgede heyecan yarattı - Son Dakika


Advertisement