Komadaki Şeyh Nazım Kıbrısi'nin Durumu Ciddiyetini Koruyor - Son Dakika

Komadaki Şeyh Nazım Kıbrısi'nin Durumu Ciddiyetini Koruyor

Komadaki Şeyh Nazım Kıbrısi\'nin Durumu Ciddiyetini Koruyor
Son Güncelleme: 27.04.2014 15:23

KKTC’nin başkenti Lefkoşa’daki Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi’nde yoğun bakımda bulunan Kıbrıs Türklerinin önde gelen simalarından Şeyh Nazım Kıbrısi'nin durumu 10. gününde ciddiyetini koruyor.

KKTC'nin başkenti Lefkoşa'daki Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi'nde yoğun bakımda bulunan Kıbrıs Türklerinin önde gelen simalarından Şeyh Nazım Kıbrısi'nin durumu 10. gününde ciddiyetini koruyor.

YDÜ Hastanesi Başhekimi Dr. Sevim Erkmen'in YDÜ Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü'ne yaptığı açıklamada, Seyh Nazım Kıbrısi'nin, 17 Nisan'dan bu yana, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yoğun Bakım servisinde tedavisinin devam etmekte olduğunu söyledi. Dr. Erkmen, "Bugün öğle itibari ile Şeyh Nazım Kıbrısi, yoğun bakımda 10'uncu gününü tamamlayacaktır. Şeyh Nazım Kıbrısi'nin, bilindiği üzere enfeksiyona bağlı gelişen akut solunum yetmezliği, kronik böbrek yetmezliği zeminde gelişen akut böbrek yetmezliği ve daha önceden olan sağlık sorunlarının yarattığı problemler nedeni ile Tetkik ve tedavisi yoğun bir şekilde devam etmektedir" dedi.

YDÜ Hastanesi Başhekimi Dr. Sevim Erkmen ayrıca, "Bugün itibari ile şuur açık, kan basıncı normal, idrar çıkışı normal, ateş yok fakat halen oksijen ihtiyacı mevcut. Bu iyi yönde gelişmeler devam etmekle birlikte halen hastanın sağlık durumu, ciddiyetini korumaktadır" diye konuştu. - LEFKOŞA

Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya Komadaki Şeyh Nazım Kıbrısi'nin Durumu Ciddiyetini Koruyor - Son Dakika


Advertisement