Korona oldu, komadan çıkınca İskoç aksanıyla konuşmaya başladı - Son Dakika
Dünya

Korona oldu, komadan çıkınca İskoç aksanıyla konuşmaya başladı

İngiltere'nin Liverpool kentinde korona nedeniyle komaya giren Wayne Oldham, 6 hafta sonra kendine geldiğinde garip bir İskoç aksanı ile konuşmaya başladı.

25.12.2020 13:19  Güncelleme: 15:01

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında, virüsün farklı etkileri ortaya çıkıyor. İngiltere'nin Liverpool kentinde yaşayan 46 yaşındaki Wayne Oldham eşine az rastlanır bir olay yaşadı.

6 HAFTA SONRA KOMADAN ÇIKTI

Koronavirüs olan Wayne, durumunun kötüleşmesi üzerine komaya girdi. Koronavirüs öncesinde herhangi bir sağlık sorunu olmayan Wayne'in durumu her geçen gün kötüye gitti. Doktorların da durumunun da kritik olduğunu söylemesi üzerine eşi Louise Oldham, eşinin cenaze törenini planlamaya başladı. Louise, korona önlemleri nedeniyle cenaze törenine katılacak 20 kişiyi belirlediğini söyledi. Wayne için cenaze töreni organize edilirken güzel haber geldi. Wayne Oldham, korona nedeniyle alındığı komadan 6 hafta sonra çıktı.

ALKIŞLARLA TABURCU EDİLDİ

Aintree Hastanesi'nde son olarak ECMO adlı kalbin ve akciğerin işlevlerini üstlenen makineye bağlanan VE 11 haftalık korona tedavisi sonrası yaşam mücadelesini kazanan Wayne, alkışlarla hastaneden taburcu edildi.

"İSKOÇ AKSANI İLE KONUŞUYORDU"

Ancak eşi, Wayne Oldham'da bir tuhaflık olduğunu fark etti. Eşinin İskoç aksanı ile konuştuğunu fark eden Louise, "Bunu görmek üzücüydü. Konuşmaya çalışıyordu ama yapamıyordu. Yüzündeki oksijen maskesini çıkarınca daha iyi anladım. Garip bir İskoç aksanı ile konuşuyordu" dedi.

"UYANDIĞIMDA ÖYLE KONUŞUYORDUM"

Wayne ise şaşkınlığını gizlemeyerek, "Uyandığımda İskoç aksanıyla konuşuyordum. Ayaklarım ağrıyordu ve iyileşmeyeceğimi düşünmüştüm" dedi.

Korona oldu, komadan çıkınca İskoç aksanıyla konuşmaya başladı
Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya Korona oldu, komadan çıkınca İskoç aksanıyla konuşmaya başladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement