Mahsur kalan köpek için ''sosisli drone'' operasyonu düzenlendi! - Son Dakika

Mahsur kalan köpek için ''sosisli drone'' operasyonu düzenlendi!

21.01.2022 12:36

İngiltere'de mahsur kalan köpek, kurtarma ekipleri tarafından 'sosis takılı bir drone' sayesinde kurtarıldı.

İngiltere'nin Hampshire eyaletine bağlı Havant kasabasında sıra dışı bir kurtarma operasyonu gerçekleştirildi. 'Millie' isimli Jack Russell-tazı kırması köpek, yönünü kaybederek sahil bölgesinde gelgit tarafından kolayca yutulabileceği çamurluk bir alanda mahsur kaldı.

The Guardian'ın haberine göre, mahsur kaldığı yerde korkan köpek, kendisini kurtarmak isteyen görevlilerin çağrılarına kulak asmayarak olduğu yerde kalmaya devam etti. Bunun üzerine, köpeği kurtarmak için kullanılmak üzere orada bulunan drone'lardan birine sosis bağlanmasına karar verildi.

Mahsur kalan köpek için ''sosisli drone'' operasyonu düzenlendi!

''ÇILGIN BİR FİKİRDİ''

Denmead Drone Arama ve Kurtarma ekibinin başkanı Chris Taylor, operasyonla ilgili olarak "Çılgın bir fikirdi. Sahildeki yerel sakinlerden biri sosisleri bizim için pişirdi ve iple bağladık" ifadelerini kullandı. Başına gelen talihsizliklerden dolayı oldukça aç olan Millie ise, sosislere karşı koyamadı ve sonunda drone'u takip etmeye karar verdi ve kurtarıldı.

YORUMLAR
500
Genç Kadınlar Avrupa Golbol Şampiyonası Genç Kadınlar Avrupa Golbol Şampiyonası Avrupa borsaları karışık seyirle kapandı Avrupa borsaları karışık seyirle kapandı İngiltere'de Covid vakaları yarım milyon arttı İngiltere'de Covid vakaları yarım milyon arttı

Son Dakika Dünya Mahsur kalan köpek için ''sosisli drone'' operasyonu düzenlendi! - Son Dakika


Advertisement