Müşerref Ülkesine Dönerse Tutuklanacak - Son Dakika

Müşerref Ülkesine Dönerse Tutuklanacak

09.01.2012 09:57
Müşerref Ülkesine Dönerse Tutuklanacak

Pakistan İçişleri Bakanı, eski Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in ülkeye dönmesi durumunda tutuklanacağını açıkladı.

Pakistan İçişleri Bakanı Rahman Malik, eski Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in ülkeye dönmesi durumunda tutuklanacağını açıkladı.

Başkent İslamabad'da gazetecilere konuşan Malik, Müşerref'in 2007 yılında, Benazir Butto'nun bir suikast sonucu öldürülmesinde kasıt ve ihmali olduğu suçlamasıyla Pakistan'a geldiğinde tutuklanacağını söyledi.

Butto suikastında aydınlatılması gereken birçok konu olduğunu belirten Malik, Müşerref'in yargıç önüne çıkarılması gerektiğini kaydetti.

Müşerref, dün Karaçi kentindeki bir siyasi toplantıya telefonla katılarak, 27 ile 30 Ocak arası bir günde Pakistan'a döneceğini açıklamıştı.

1999 yılında ordu komutanıyken askeri darbeyle yönetimi ele geçiren Müşerref, 2008 yılında görevinden ayrılmak zorunda kalarak İngiltere'ye yerleşmiş, 2010 yılında Tüm Pakistan İslam Birliği Partisi'ni kurarak siyasete döneceğini açıklamıştı. - İSLAMABAD

YORUMLAR
500
Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Müşerref Ülkesine Dönerse Tutuklanacak - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement