Obama: Bu Seçimler Çok Daha Önemli - Son Dakika
Dünya

Obama: Bu Seçimler Çok Daha Önemli

Obama: Bu Seçimler Çok Daha Önemli

ABD Başkanı Barack Obama, 2008 seçimlerinde başkan seçilmesine uzanan yolda ilk ön seçimlerin yapıldığı Iowa eyaletindeki Demokratlara seslenerek, 2012 seçimlerinin bir önceki seçimlerden çok daha önemli olacağını söyledi."Milyonlarca dolarlık olumsuz reklamlar, lobiciler ve tam olarak kök salması için sıkı uğraş verdiğiniz değişimi görmek istemeyen özel çıkar gruplarıyla mücadele ediyoruz.

04.01.2012 09:32
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

ABD Başkanı Barack Obama, 2008 seçimlerinde başkan seçilmesine uzanan yolda ilk ön seçimlerin yapıldığı Iowa eyaletindeki Demokratlara seslenerek, 2012 seçimlerinin bir önceki seçimlerden çok daha önemli olacağını söyledi.

Cumhuriyetçi adaylar Iowa'daki ön seçimlerde kozlarını paylaşırken, aynı eyaletteki Demokrat parti toplantısına video konferans yoluyla hitap eden Obama,

"Milyonlarca dolarlık olumsuz reklamlar, lobiciler ve tam olarak kök salması için sıkı uğraş verdiğiniz değişimi görmek istemeyen özel çıkar gruplarıyla mücadele ediyoruz. O nedenle bu seferki seçimler, bazı bakımlardan, öncekinden çok daha önemli olacak" diye konuştu.

Obama, konuşmasında Beyaz Saray'da geçirdiği ilk dönemde kaydettiği ilerlemelerden bahsederek, Irak savaşını sona erdirmeleri, sağlık reformunu hayata geçirmeleri, eşcinsellerin orduda alenen görev yapmasını yasaklayan

"sorma, söyleme" yasasını iptal etmeleri ve Wall Street reformu gibi icraatlarından örnekler verdi.

Son üç yıl içerisinde üzerinde uğraştıkları sorunların bir gecede meydana gelmediğini ve bir gecede de çözülemeyeceğini belirten Obama, ancak bu sorunların çözümü yolunda istikrarlı ilerleme gösterdiklerini kaydetti.

Daha yapmaları gereken çok iş olduğunu ifade eden Obama, "Ancak bunu yapabilmemizin tek yolu, 4 yıl önce olduğu gibi, hepinizin bu harika ülkemize dair aynı kararlılığı, aynı enerjiyi, aynı gayreti ve aynı iyimserliği muhafaza etmesi. Büyük bir mücadele olacak. Buna hazır olduğunu umuyorum, heyecanlıyım" diye konuştu.

Obama, başkanlığa ilk aday olduğu zamana göre şimdi çok daha iyimser olduğunu da söyleyerek, "Çünkü değişimin hayata geçtiğini zaten görmüş bulunuyoruz" dedi.

ABD Başkanı Obama, 2012 seçim kampanyasının kilit bir parçasını, "Amerikan halkına ne kadar yol aldıklarını ve çalışmalarının getirdiği somut etkileri hatırlatmanın" oluşturacağını belirtti. - WASHINGTON

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Obama: Bu Seçimler Çok Daha Önemli - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Türkiye Diyanet Vakfı 100'ün üzerinde ülkede 35 milyon insana ulaştı
  23:13 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Türkiye Diyanet Vakfı 100'ün üzerinde ülkede 35 milyon insana ulaştı

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfının 100'ün üzerinde ülkede 35 milyon insana ulaşan bir vakıf haline geldiğini belirtti. Erbaş, vakıf bağışçıları için düzenlenen 'Vakıf Buluşmaları' programında yaptığı konuşmada, vakfın Peygamber Efendimizin kurduğu temel üzerinde yükseldiğini ve Osmanlı Devleti döneminde her alanda vakıf açıldığını ifade etti.

 • Gazze'deki mülteci çocuklar için moral etkinliği düzenlendi
  22:53 Gazze'deki mülteci çocuklar için moral etkinliği düzenlendi

  İsrail'in saldırılarının devam ettiği Gazze'nin güneyindeki Refah'ta evlerinden edilmiş ve mülteci kampında yaşayan Filistinli çocuklar ve gençler için moral etkinliği düzenlendi. Mısır Kızılay ekipleri tarafından gerçekleştirilen etkinlikte çeşitli oyunlar oynandı, şarkılar söylendi ve yüz boyama etkinliği yapıldı. Refah kenti, Gazze Şeridi'ndeki en yoğun nüfuslu bölgelerden biri olarak biliniyor.

 • Diyanet İşleri Başkanı: Türkiye Diyanet Vakfı 100'ün üzerinde ülkede 35 milyon insana ulaştı
  22:34 Diyanet İşleri Başkanı: Türkiye Diyanet Vakfı 100'ün üzerinde ülkede 35 milyon insana ulaştı

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı'nın 100'ün üzerinde ülkede 35 milyon insana ulaşan bir vakıf haline geldiğini belirtti. Erbaş, vakıfların dünyada iyiliğin yayılması için çalıştığını ve Peygamber Efendimizin kurduğu vakıf müessesesinin İslam medeniyetinin önemli bir unsuru olduğunu vurguladı. Türkiye Diyanet Vakfı'nın kurban vesilesiyle 100'ün üzerinde ülkede 35 milyon insana ulaştığına dikkat çeken Erbaş, gençlerin daha fazla camiye gelmeleri için çaba gösterdiklerini de söyledi.

 • Bodrum açıklarında Yunanistan unsurlarınca geri itilen 33 düzensiz göçmen kurtarıldı
  21:23 Bodrum açıklarında Yunanistan unsurlarınca geri itilen 33 düzensiz göçmen kurtarıldı

  Muğla'nın Bodrum ilçesi açıklarında, Yunanistan unsurlarınca geri itilen lastik bottaki 33 düzensiz göçmen kurtarılarak karaya çıkarıldı. Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, bölgeye sevk edildi ve lastik bottaki 3'ü çocuk toplam 33 düzensiz göçmen kurtarıldı. Kurtarılan göçmenler, işlemlerin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.


Advertisement