Obama'nın Özel Kalem Müdürü Değişti - Son Dakika
Dünya

Obama'nın Özel Kalem Müdürü Değişti

Obama\'nın Özel Kalem Müdürü Değişti

ABD Başkanı Barack Obama'nın yeni Özel Kalem Müdürü Jack Lew oldu.

09.01.2012 22:58
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

ABD Başkanı Barack Obama'nın yeni Özel Kalem Müdürü Jack Lew oldu.

Obama, Beyaz Saray'da görev değişikliğiyle ilgili basın açıklaması yaptı.

Özel Kalem Müdürü Bill Daley'nin görevinden ayrıldığını duyuran Obama, açıklamasında Daley'nin 1 yıl süren görevinden övgüyle söz etti. Obama, Daley'nin yerine de Beyaz Saray Bütçe Direktörü Jack Lew'in geçeceğini açıkladı.

Obama, Daley'nin istifa kararından ilk bahsettiğinde kabul etmediğini ve emin olması için birkaç gün daha beklemesini kendisinden rica ettiğini söyledi. Daley'nin ise ailesiyle ve özellikle de torunlarıyla daha fazla vakit geçirmek istediğini ve bunun doğru bir karar olduğunu kendisine aktardığını belirten Obama, Daley'nin tüm bir yıl boyunca olağanüstü bir çalışma sergilediğini ve birçok önemli kararın içinde yer aldığını kaydetti.

Başkan Obama, Daley'nin yerini alacak Lew'in de bütçe direktörlüğü gibi çok önemli bir görevi yürüttüğüne işaret ederek, kendisine bu yeni görevinde de güveninin tam olduğunu sözlerine ekledi.

Obama'nın basın açıklaması sırasında yanında Daley ve Lew de yer aldı.

Görev değişimi bu ayın sonunda yapılacak. Böylece Lew, Obama'nın göreve geldiğinden bu yana Beyaz Saray'daki üçüncü Özel Kalem Müdürü olacak.

Lew, Beyaz Saray Bütçe Direktörlüğü görevinden önce de ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Amerikan medyasında Daley'nin görevinden ayrılmasına yönelik haberlerde, Daley'nin Beyaz Saray'da "çalkantılı" bir görev süresi geçirdiği ve Beyaz Saray ekibiyle bazı sorunlar yaşadığı yorumları yer aldı. - WASHINGTON

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Obama'nın Özel Kalem Müdürü Değişti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İran'ın İsrail'e yönelik saldırısı analistler tarafından değerlendirildi
  06:19 İran'ın İsrail'e yönelik saldırısı analistler tarafından değerlendirildi

  İran'ın İsrail'e yönelik gerçekleştirdiği saldırı, analistler tarafından İran lehine bir beraberlik olarak tanımlandı. İsrail'in yüksek alarm durumu ilan etmesi ve Batı'nın İsrail'e desteğini yeniden göstermesi dikkat çekti. Ancak saldırının İran'ın zayıflığını ortaya çıkardığı ve İsrail'in güç dinamiklerini tanımakta başarısız olduğu belirtildi. İsrail'in saldırılardan kazanç sağladığı ancak stratejik bir kayıp yaşadığı ifade edildi.

 • İran ve İsrail Arasındaki İlişkiler: Geçmişten Günümüze 'Örtülü Savaş'
  04:04 İran ve İsrail Arasındaki İlişkiler: Geçmişten Günümüze 'Örtülü Savaş'

  İran ile İsrail arasındaki ilişkilerin tarihi ve gerginliklerin sebepleri, İran'ın Filistin davasına destek vermesi, İsrail'in İran'a yönelik düşmanlık, İki ülke arasındaki 'örtülü savaş'ın detayları ve son gelişmeler.

 • Avustralya'da Kilise Saldırısı: En Az 4 Kişi Bıçaklandı
  03:34 Avustralya'da Kilise Saldırısı: En Az 4 Kişi Bıçaklandı

  Avustralya'nın Sydney kentinde bir kiliseye düzenlenen saldırıda piskopos dahil en az 4 kişi bıçaklandı. Polis, saldırganın gözaltına alındığını ve olayı bir 'terörist eylem' olarak değerlendirdiklerini açıkladı. Saldırının ardından kilisenin dışında toplanan yüzlerce kişi, saldırganın kendilerine verilmesini talep etti ve polisle çatıştı. İki polis yaralandı ve 20 polis aracı hasar gördü. Yaralıların hayati tehlikesi olmadığı bildirildi. Saldırının kişisel bir eylem olduğu belirtilirken, olaylar birbiriyle bağlantılı değil. Kilise saldırısının ardından güvenlik önlemleri alındı.

 • Threads Uygulaması Türkiye'de Kullanılamayacak
  03:09 Threads Uygulaması Türkiye'de Kullanılamayacak

  Dünyada milyonlarca kayıtlı kullanıcısı olan uygulamanın Türkiye'de 1 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaştığı belirtildi. Rekabet Kurumu tarafından alınan karar sonrası uygulama kullanıcılarına veda mesajı yolladı. Threads 29 Nisan 2024 tarihinden itibaren Türkiye'de kullanılamayacak.


Advertisement