Patlayıcı yüklü aracın motosikletle çarpışması sonucu çok sayıda kişi hayatını kaybetti - Son Dakika
BBC

Patlayıcı yüklü aracın motosikletle çarpışması sonucu çok sayıda kişi hayatını kaybetti

21.01.2022 10:01

Batı Afrika ülkesi Gana'da patlayıcı yüklü bir aracın motosikletle çarpışması sonucu çok sayıda kişi yaşamını yitirdi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, patlamanın etkisiyle alandaki yapıların yerle bir olduğu anlar yer alırken, aynı görüntülerde patlama sonrası bölgede krater oluştuğu da dikkatlerden kaçmadı. Cumhurbaşkanı Nana Akufo-Addo ordunun durumun kontrolü için harekete geçtiğini aktardı.

Gana'da bir maden yakınındaki şehirde meydana gelen patlamada çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği düşünülüyor. Polis Bogoso isimli yerleşim yerinde, patlayıcı dolu bir aracın kaza sonucu patladığını açıkladı.

Ülke savaş alanına döndü! Patlayıcı yüklü aracın motosikletle çarpışması sonucu çok sayıda kişi öldü

PATLAMA KRATERİ OLUŞTU

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, büyük bir alandaki yapıların yerle bir olduğu görülüyor. Aynı görüntülerde büyük bir patlama kraterinin oluştuğu da anlaşılıyor.

Ülke savaş alanına döndü! Patlayıcı yüklü aracın motosikletle çarpışması sonucu çok sayıda kişi öldü

KİLİSE, OKUL GİBİ MEKANLARIN AÇILMASI İÇİN ÇAĞRI YAPILDI

Emniyet birimleri ölümlere ilişkin resmi bir açıklama yapmadı. Yetkililer, yakın yerleşim yerlerinden, kurtulanların ikamet ettirilmesi için kilise, okul gibi mekanların açılması çağrısını yaptı.

Ülke savaş alanına döndü! Patlayıcı yüklü aracın motosikletle çarpışması sonucu çok sayıda kişi öldü

ORDU DURUMUN KONTROLÜ İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Patlama ile ilgili ülkenin cumhurbaşkanı Nana Akufo-Addo da açıklama yaptı ve ordunun durumun kontrolü için harekete geçirildiğini söyledi. Cumhurbaşkanı, Twitter paylaşımında, "Bu gerçekten üzücü, şansız ve trajik bir olay" dedi.

YORUMLAR
500
Uzman çavuşu öldüren şüpheli polis takibinden kaçamadı Uzman çavuşu öldüren şüpheli polis takibinden kaçamadı İstanbul'da tedavüldeki bozuk paraları hurdacıya satan şahıslara baskın: 2 gözaltı İstanbul'da tedavüldeki bozuk paraları hurdacıya satan şahıslara baskın: 2 gözaltı Remzi Çayır: Kendi cumhurbaşkanı adayımızı milletin önüne koyacağız Remzi Çayır: Kendi cumhurbaşkanı adayımızı milletin önüne koyacağız

Son Dakika Dünya Patlayıcı yüklü aracın motosikletle çarpışması sonucu çok sayıda kişi hayatını kaybetti - Son Dakika

BBC

Advertisement