Putin'den Avrupa ülkelerine eleştiri: Rus enerji kaynaklarından vazgeçme politikaları ekonomik intihardır - Son Dakika

Putin'den Avrupa ülkelerine eleştiri: Rus enerji kaynaklarından vazgeçme politikaları ekonomik intihardır

17.05.2022 16:31

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus enerji kaynaklarından vazgeçme kararı alan Avrupa ülkelerinin aldıkları bu kararı "ekonomik intihar" olarak tanımlayarak, "Belli ki Rus enerji kaynakları ile beraber ekonomik faaliyeti artırma fırsatı da Avrupa'yı terk ederek dünyanın başka bölgelerine kayacak. Tabii ki bu Avrupa ülkelerinin iç meselesidir" dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus enerji kaynaklarından vazgeçen Avrupa ülkelerinin bu alandaki politikalarını eleştirdi.

"BÖYLESİNE BİR EKONOMİK ADIM ATMAK İNTİHARDIR"

Rusya Devlet Başkanı Putin, petrol piyasasıyla ilgili bir toplantı sırasındaki konuşmasında, "Belli ki (Avrupa'nın gözden çıkardığı) Rus enerji kaynakları ile beraber ekonomik faaliyeti artırma fırsatı da Avrupa'yı terk ederek dünyanın başka bölgelerine kayacak. İnanç için böylesine bir ekonomik adım atmak intihardır. Tabii ki bu Avrupa ülkelerinin iç meselesidir" dedi.

"PRAGMATİK DAVRANIP KENDİ EKONOMİK ÇIKARLARIMIZA GÖRE DAVRANMALIYIZ"

Putin, "Bizse pragmatik davranmalı ve her şeyden önce kendi ekonomik çıkarlarımıza göre davranmalıyız" diye ekledi.

Avrupa ülkelerinin tamamen siyasi motifli gerekçelerle, hırslarıyla ve Amerikan hükümdarının baskısıyla petrol ve gaz sektöründe sürekli yeni yaptırımlar uygulamaya koyduğuna dikkat çeken Putin, bunun enflasyona yol açtığını ve Batılıların hatalarını kabul etmek yerine başka yerde suçlu aramaya kalkıştığını söyledi.

YORUMLAR
500
Putin: 'Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliği konusunda bizi endişelendirebilecek bir şey yok' Putin: 'Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliği konusunda bizi endişelendirebilecek bir şey yok' Putin, Hazar Denizi bölgesinde ortaklığın derinleştirilmesinden yana olduklarını söyledi Putin, Hazar Denizi bölgesinde ortaklığın derinleştirilmesinden yana olduklarını söyledi Putin: 'Afganistan'da tüm etnik grupların, yönetimde temsil edilmesi gerekiyor' Putin: 'Afganistan'da tüm etnik grupların, yönetimde temsil edilmesi gerekiyor'
Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya Putin'den Avrupa ülkelerine eleştiri: Rus enerji kaynaklarından vazgeçme politikaları ekonomik intihardır - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement