Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Vladimir Putin haberleri, Vladimir Putin son dakika, son dakika Vladimir Putin

Son Dakika Vladimir Putin Haberleri

Son dakika Vladimir Putin haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son vladimir putin haberleri anında burada.


 • 22:32 Putin, BAE Devlet Başkanı Zayed Al Nahyan ile görüştü

  Putin, BAE Devlet Başkanı Zayed Al Nahyan ile görüştü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus Su-35 savaş uçaklarının korumasında Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'ye geldi. Başkanlık sarayında görkemli bir törenle karşılanan Putin, BAE Devlet Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan ile görüştü.

 • 22:01 Putin ve Bin Selman, Riyad'da bir araya geldi

  Putin ve Bin Selman, Riyad'da bir araya geldi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile başkent Riyad'da bir araya geldi. Putin, görüşmenin başlangıcında Sovyetler Birliği'nin Suudi Arabistan'ı tanıyan ilk ülkelerden biri olduğunu hatırlatarak, son yedi yılda ilişkilerin nitelik kazandığını ve daha önce görülmemiş bir düzeye ulaştığını belirtti. Görüşme, bölgedeki durum hakkında görüş alışverişinde bulunmak için bir fırsat sağladı.

 • 21:22 Putin, Suudi Arabistan'a resmi ziyaret gerçekleştirdi

  Putin, Suudi Arabistan'a resmi ziyaret gerçekleştirdi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Orta Doğu ziyareti kapsamında Birleşik Arap Emirlikleri'nin ardından Suudi Arabistan'a geldi. Putin, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile görüşerek petrol fiyatları ve bölgedeki son durumu ele aldı.

 • 16:12 Putin, BAE'ye Su-35 savaş uçaklarıyla geldi

  Putin, BAE'ye Su-35 savaş uçaklarıyla geldi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus Su-35 savaş uçaklarının korumasında Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başkenti Abu Dabi'ye geldi. Putin, BAE Devlet Başkanı Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan ile gerçekleştirdiği görüşmede, 'BAE, Rusya'nın Arap dünyasındaki kilit ticaret ortağıdır' dedi.

 • 15:57 Putin, BAE Devlet Başkanı Nehyan ile görüştü

  Putin, BAE Devlet Başkanı Nehyan ile görüştü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ziyareti kapsamında BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid en-Nehyan ile bir araya geldi.

 • 15:37 BAE'ye giden Putin'in uçağına Su-35 savaş jetleri eşlik etti

  BAE'ye giden Putin'in uçağına Su-35 savaş jetleri eşlik etti Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Birleşik Arap Emirlikleri'ne yapacağı yolculuk sırasında, uçağına füzelerle donatılmış 4 Su-35 savaş jeti eşlik etti.

 • 14:19 Putin, Birleşik Arap Emirlikleri'ne gitti

  Putin, Birleşik Arap Emirlikleri'ne gitti Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, resmi temaslarda bulunmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) gitti. Putin'in BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid en-Nehyan ile bir araya geleceği aktarıldı. Putin daha sonra Suudi Arabistan'a geçecek ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile görüşecek.

 • 05.12.2023 05 Ara 14:34 Putin: Tek kutuplu sistem yerine çok kutuplu bir dünya düzeni kaçınılmaz

  Putin: Tek kutuplu sistem yerine çok kutuplu bir dünya düzeni kaçınılmaz Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, tek kutuplu eski sistemin yerini daha adil ve çok kutuplu bir dünya düzeninin almasının kaçınılmaz olduğunu söyledi. Putin, Rusya'nın bağımsız bir dış politika izlemeye devam edeceğini ve tüm ülkelerle yapıcı ortaklıklara açık olmayı sürdüreceğini belirtti.

 • 05.12.2023 05 Ara 13:48 Putin'in G20 Zirvesi'ne katılımı belirsiz

  Putin'in G20 Zirvesi'ne katılımı belirsiz Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in gelecek yıl Brezilya'da yapılacak G20 Liderler Zirvesi'ne nasıl katılacağının belli olmadığını bildirdi. Peskov, Putin'in yarın BAE ve Suudi Arabistan'a resmi ziyarette bulunacağını da belirtti.

 • 05.12.2023 05 Ara 12:39 Putin, Suudi Arabistan ve BAE'yi ziyaret edecek

  Putin, Suudi Arabistan ve BAE'yi ziyaret edecek Kremlin Dış Politika Danışmanı Yuriy Uşakov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in bu hafta Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'ni ziyaret edeceğini açıkladı. Putin, Suudi Arabistan Veliaht Prens ile görüşecek ve ardından BAE'ye ziyaret gerçekleştirecek. Ayrıca, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi de Putin ile bir araya gelecek.

 • 05.12.2023 05 Ara 07:57 Putin: Türkiye ile çok sayıda ilginç projemiz ve ortak çalışmamız var

  Putin: Türkiye ile çok sayıda ilginç projemiz ve ortak çalışmamız var Türkiye ile ortaklığın en yüksek düzeyde olduğunu ve uzun yıllar çeşitli alanlarda elde edilen tecrübeye dayandığını belirten Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ''Ticaret ve yüksek teknoloji alanlarında da çok sayıda ilginç projemiz, ortak çalışmamız var'' diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile sürekli temas halinde olduğunu belirten Putin, söz konusu temaslarda ikili ilişkilerle ilgili tüm önemli konuların ele alındığını dile getirdi.

 • 04.12.2023 04 Ara 20:07 Putin: "Türkiye ile ortaklık en yüksek düzeyde ve tecrübeye dayanıyor"

  Putin: 'Türkiye ile ortaklık en yüksek düzeyde ve tecrübeye dayanıyor' Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye ile ortaklığın en yüksek düzeyde olduğunu ve uzun yıllar çeşitli alanlarda elde edilen tecrübeye dayandığını belirterek "Her iki taraf da iyi komşuluk, ortaklık ve karşılıklı çıkar ilkelerine dayalı bağları daha da geliştirme konusunda kararlı." dedi.

 • 02.12.2023 02 Ara 15:23 Putin, Rusya'nın asker sayısını artırmayı planlıyor

  Putin, Rusya'nın asker sayısını artırmayı planlıyor Rusya lideri Vladimir Putin, ülkenin asker sayısının % 15 oranında artırılmasını öngören bir kararname imzaladı. Kararnameye göre silah altındaki personelin sayısı aşamalı olarak 170 bin kişi daha artırılıp, 1 milyon 320 bine çıkartılacak. Savunma Bakanlığı kararın, aralarında NATO’nun genişlemesi de dahil artan tehditlere karşı alındığını söyledi.

 • 01.12.2023 01 Ara 22:46 Rus Ordusundaki Asker Sayısı Artacak

  Rus Ordusundaki Asker Sayısı Artacak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in imzaladığı yeni kararnameye göre, Rus ordusundaki askeri personel sayısı yüzde 15'lik artış ile 2 milyon 209 bin 130'a çıkarılacak.

 • 01.12.2023 01 Ara 22:42 Putin, Rus ordusundaki asker sayısını artırdı

  Putin, Rus ordusundaki asker sayısını artırdı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus ordusundaki asker sayısını 170 bin kişi daha artırarak toplam askeri personel sayısını 2 milyon 209 binin üzerine çıkardı. Karar, Rusya'nın Ukrayna'daki durumu ve NATO'nun genişlemesiyle bağlantılı olarak alındı.

 • 30.11.2023 30 Kas 22:13 Libya Yüksek Devlet Konseyi Başkanı Muhammed Miftah Takala, Moskova'da temaslarda bulundu

  Libya Yüksek Devlet Konseyi Başkanı Muhammed Miftah Takala, Moskova'da temaslarda bulundu Libya Yüksek Devlet Konseyi Başkanı Muhammed Miftah Takala ve beraberindeki heyet, Rusya'da Devlet Başkanı Vladimir Putin'in temsilcisi ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov ile görüştü. Görüşmede, Libya'daki krizin çözümü ve ülkenin birlik ve egemenliğinin sağlanması için sürdürülebilir ulusal diyaloğun önemi vurgulandı. Ayrıca, Rusya ile Libya arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi de ele alındı.

 • 30.11.2023 30 Kas 16:00 Putin'den Rus halkına çağrı: 7-8 çocuk yapın

  Putin'den Rus halkına çağrı: 7-8 çocuk yapın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Rusya'nın nüfus sorununa değinmeye devam ediyor. Vladimir Putin geçtiğimiz günlerde Rusya halkına seslendi. Putin yaptığı açıklamada, "Ninelerimizin ve onların annelerinin döneminde 7-8 çocuklu aileler olurdu. Haydi, bu harika geleneği yeniden canlandıralım" diyerek geçmişe göndermede bulundu.

 • 30.11.2023 30 Kas 13:12 Putin, Henry Kissinger'in ölümüyle ilgili taziye mesajı gönderdi

  Putin, Henry Kissinger'in ölümüyle ilgili taziye mesajı gönderdi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı ve ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger'in ölümüyle ilgili eşi Nancy Kissinger'e taziye mesajı yolladı. Putin, Kissinger'in hayatını kaybetmesi nedeniyle eşi Nancy Kissinger'e telgraf gönderdi ve Kissinger'in uluslararası alandaki başarılarına vurgu yaptı. Kissinger, dışişleri bakanı ve ulusal güvenlik danışmanı olarak görev yapmış, Soğuk Savaş döneminde SSCB ile ABD arasında önemli anlaşmalara imza atmıştı.

 • 29.11.2023 29 Kas 19:05 Hamas, Putin'in çabalarıyla 2 Rus vatandaşını serbest bıraktı

  Hamas, Putin'in çabalarıyla 2 Rus vatandaşını serbest bıraktı Hamas, Gazze Şeridi'nde esir tutulan 2 Rus vatandaşının Putin'in çabaları sonucunda serbest bırakıldığını duyurdu. Serbest bırakılan esirler, Uluslararası Kızılhaç Komitesi yetkililerine teslim edildi.

 • 28.11.2023 28 Kas 18:17 Putin: Gazze'deki çatışmalar Filistin'in sivil halkına acılar yaşatıyor

  Putin: Gazze'deki çatışmalar Filistin'in sivil halkına acılar yaşatıyor Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Gazze Şeridi'ndeki çatışmaların Filistin'in sivil halkına acılar yaşattığını belirtti. Putin, Filistin'in Moskova Büyükelçiliği'nde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, Filistin'in kendi devletini kurma hakkının hayata geçirilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

 • 28.11.2023 28 Kas 18:10 Putin: Batı'nın isteği Rusya'yı bölmek ve yağmalamak

  Putin: Batı'nın isteği Rusya'yı bölmek ve yağmalamak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus Ortodoks Kilisesi çatısı altında düzenlenen Dünya Rusya Halk Konseyi'ne görüntülü mesaj göndererek, Batılı ülkelerin kendilerine dair politikalarını hedef alarak, 'Batı'nın isteği Rusya'yı bölmek ve yağmalamak' dedi. Putin ayrıca, Rus ordusunun Ukrayna'dan ilhak edilen bölgelerde görev yaparak Rusya'yı koruduğunu vurguladı.

 • 28.11.2023 28 Kas 17:22 Putin, Filistin'in egemen devlet kurma hakkını destekliyor

  Putin, Filistin'in egemen devlet kurma hakkını destekliyor Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Filistin Halkıyla Dayanışma Günü nedeniyle Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'a mesaj göndererek, Filistin'in kendi egemen devletlerini kurma hakkını desteklediğini belirtti. Putin ayrıca, Rusya ile Filistin arasındaki ilişkilerin gelişimine de değindi ve bölgesel güvenlik ve istikrarın güçlendirilmesini temenni etti.

 • 27.11.2023 27 Kas 18:33 Putin, Caterpillar'ın Rusya'daki varlıklarının satışını onayladı

  Putin, Caterpillar'ın Rusya'daki varlıklarının satışını onayladı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'li Caterpillar şirketinin Rusya'daki varlıklarının PSK Novıye Reşeniya şirketine satışını onayladı. Kararnamede satışın bedeline ilişkin bilgi verilmediği belirtildi. Caterpillar, Ukrayna savaşının ardından Rusya'daki tesislerinde çalışmaları durdurma kararı almıştı.

 • 26.11.2023 26 Kas 18:07 Hamas bir Rus vatandaşını serbest bıraktığını duyurdu

  Hamas bir Rus vatandaşını serbest bıraktığını duyurdu Hamas, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in çabalarına yanıt olarak bir Rus esiri serbest bıraktığını açıkladı.

 • 23.11.2023 23 Kas 22:32 Belarus'ta KGAÖ Zirvesi

  Belarus'ta KGAÖ Zirvesi Belarus'un başkenti Minsk'te Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü Kolektif Güvenlik Konseyi Toplantısı yapıldı. Toplantıya Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman ve KGAÖ Genel Sekreteri İmangali Tasmagambetov katıldı.

 • 23.11.2023 23 Kas 19:21 KGAÖ Zirvesi Belarus'ta gerçekleşti

  KGAÖ Zirvesi Belarus'ta gerçekleşti Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütüne (KGAÖ) üye ülkelerin liderleri, terörle mücadele ve güvenlik konularını istişare etmek üzere Belarus'ta bir araya geldi. Zirvede, istihbarat birimleri ve kolluk kuvvetleri arasındaki işbirliği güçlendirildiği vurgulandı. Ermenistan zirveye katılmadı.

 • 22.11.2023 22 Kas 19:53 Putin, Ukrayna'daki Durumu Trajedi Olarak Tanımladı

  Putin, Ukrayna'daki Durumu Trajedi Olarak Tanımladı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'da yaşananları 'trajedi' şeklinde tanımlayarak, çevrim içi düzenlenen G20 Liderler Zirvesi'ne video konferansla katıldı. Putin, Ukrayna'nın Rusya ile müzakereyi reddettiğini belirtirken, dünyanın temel bir dönüşüm sürecinden geçtiğini ve küresel ekonomik kalkınmanın yeni güçlü merkezlerinin ortaya çıktığını vurguladı.

 • 22.11.2023 22 Kas 18:06 Putin: Ukrayna ile müzakereleri hiçbir zaman reddetmedik

  Putin: Ukrayna ile müzakereleri hiçbir zaman reddetmedik Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Hindistan başkanlığındaki G20 Zirvesi'ne video konferans yoluyla katılarak Ukrayna-Rusya Savaşı'na ilişkin açıklamalarda bulundu. Putin, Rusya'nın Ukrayna ile barış görüşmelerini hiçbir zaman reddetmediğini ve müzakere sürecinden çekilenin Ukrayna olduğunu belirtti. Ayrıca Putin, uluslararası işbirliğine vurgu yaparak Dünya Ticaret Örgütü'nün yeniden aktif bir rol üstlenmesi gerektiğini ifade etti.

 • 22.11.2023 22 Kas 15:27 Putin, Gazze'deki Rus vatandaşlarının tahliye edileceğini duyurdu

  Putin, Gazze'deki Rus vatandaşlarının tahliye edileceğini duyurdu Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Gazze'de mahsur kalan vatandaşlarına yardımcı olacaklarını belirterek, durumun çoktan kritik sınırı geçtiğini söyledi. Putin, 900'ün üzerinde tahliye başvurusu aldıklarını ve vatandaşların tahliyesine önem verdiklerini vurguladı. Ayrıca, Tacikistan'a S-300 hava savunma sistemi ulaştırdıklarını da açıkladı.

 • 21.11.2023 21 Kas 18:14 Putin: BRICS Başkanlığı Döneminde İsrail-Filistin Sorununu Çözmek İçin Temaslar Başlatacağız

  Putin: BRICS Başkanlığı Döneminde İsrail-Filistin Sorununu Çözmek İçin Temaslar Başlatacağız Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, BRICS başkanlığı döneminde İsrail-Filistin sorununun çözümü için temaslar başlatacaklarını açıkladı. Putin, BRICS liderleriyle gerçekleşen toplantıda, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları ele aldıklarını ve çatışmanın daha da genişlememesi için tartışmaların devam etmesinin yararlı olduğunu belirtti. Ayrıca Putin, ABD'nin arabuluculuk görevini tekeline alma arzusunun ve uluslararası arabuluculardan oluşan dörtlünün faaliyetlerini engellemesinin bu olayların doğrudan sonucu olduğunu ifade etti.

 • 21.11.2023 21 Kas 17:45 Putin, Filistin-İsrail Çatışmasında Uluslararası Toplumu Çözüme Katılmaya Çağırdı

  Putin, Filistin-İsrail Çatışmasında Uluslararası Toplumu Çözüme Katılmaya Çağırdı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Filistin-İsrail konusunda Birleşmiş Milletler (BM) kararlarının sabote edildiğini belirterek, uluslararası toplumu gerilimi düşürmeye, ateşkes sağlamaya ve Filistin-İsrail çatışmasına siyasi çözüm bulmaya yönelik çabalara katılmaya çağırdı. Putin, Gazze'deki duruma ilişkin BRICS liderleri ve BRICS üyeliğine davet edilen ülkelerden liderlerin katıldığı çevirim içi zirvede konuştu.

 • 21.11.2023 21 Kas 16:46 Putin ve Rahman, Moskova'da görüştü

  Putin ve Rahman, Moskova'da görüştü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman ile Moskova'da bir araya geldi. Görüşme sonrasında Putin ve Rahman, bölgesel ve küresel konuları istişare ettiklerini belirtti. İki lider, güvenlik, askeri işbirliği ve ticari ilişkiler konularında anlaşmalara vardı.

 • 20.11.2023 20 Kas 13:25 Putin, G20 Zirvesine Katılmayı Planlıyor

  Putin, G20 Zirvesine Katılmayı Planlıyor Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 22 Kasım'da çevrim içi yapılacak G20 zirvesine katılmayı planladığını açıkladı. Peskov, Arjantin'de devlet başkanlığı seçimini aşırı sağcı Javier Milei'nin kazanmasını değerlendirerek, Rusya'nın Arjantin ile ilişkilerinde netlik kazanması gereken konular olduğunu belirtti. Ayrıca Peskov, Putin'in Hindistan tarafından organize edilen G20 Liderler Zirvesi'ne katılacağını da söyledi.

 • 19.11.2023 19 Kas 10:28 Putin: Rusya ve Çin Arasındaki Karşılıklı Güven Daha Önce Görülmemiş Seviyelere Ulaştı

  Putin: Rusya ve Çin Arasındaki Karşılıklı Güven Daha Önce Görülmemiş Seviyelere Ulaştı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya ve Çin'in başarılı işbirliklerinin temelini oluşturan karşılıklı güven konusunda daha önce görülmemiş seviyelere ulaşıldığını söyledi. Putin, Rusya ve Çin arasındaki ilişkilerin benzersiz bir düzeye ulaştığını belirterek, ikili ilişkilerin yapıcı olduğunu ve küresel istikrara katkıda bulunduğunu söyledi. Putin ayrıca, Rusya ve Çin arasında kapsamlı stratejik koordinasyon ortaklığı kurulmasının iki halk arasında kültürel etkileşim ve sosyal bağlar olmadan mümkün olamayacağını belirtti.

 • 15.11.2023 15 Kas 01:39 Putin ve Sisi, Gazze Şeridi'ndeki durumu görüştü

  Putin ve Sisi, Gazze Şeridi'ndeki durumu görüştü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile Gazze Şeridi'ndeki durumu görüştü. İki lider, İsrail-Filistin çatışması bölgesindeki sivil kayıplardan derin endişe duyduklarını ifade etti. Görüşmede, akan kanın durdurulması, rehinelerin serbest bırakılması ve Gazze'deki sivil halka insani yardımın sağlanması gerektiği vurgulandı. Putin, Sisi'ye Rus vatandaşlarının tahliye sürecinde Mısır'ın sağladığı desteği için teşekkür etti.

 • 14.11.2023 14 Kas 23:20 Kıbrıs Gizli Belgeleri: 40 milyon dolarlık gizli anlaşma, Rus oligarkı Abramoviç'in Putin'in 'kasaları' ile bağlantısını ortaya koyuyor

  Kıbrıs Gizli Belgeleri: 40 milyon dolarlık gizli anlaşma, Rus oligarkı Abramoviç'in Putin'in 'kasaları' ile bağlantısını ortaya koyuyor Sızdırılan Kıbrıs Gizli Belgeleri (Cyprus Confidential), Rus oligarkı Roman Abramoviç'in Devlet Başkanı Vladimir Putin'in "kasası" sıfatıyla bilinen iki kişiyle mali ilişkilerini ortaya koyuyor.

 • 13.11.2023 13 Kas 15:39 Peskov: "Erdoğan ile görüşme henüz Putin'in programında yok"

  Peskov: 'Erdoğan ile görüşme henüz Putin'in programında yok' Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında bir görüşmeye ihtimaline değinerek, "Erdoğan ile görüşme henüz Putin'in programında yok" dedi.

 • 10.11.2023 10 Kas 21:43 Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev, Rusça yerine Kazakça konuşunca Rus heyeti şaşkınlık yaşadı

  Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev, Rusça yerine Kazakça konuşunca Rus heyeti şaşkınlık yaşadı Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yapılan imza töreninde geleneği bozarak Kazakça konuştu. Bu durum Rus heyetinde büyük bir şaşkınlık yarattı.

 • 10.11.2023 10 Kas 11:33 Putin, Rus ordusunun Ukrayna sınırındaki karargahı ziyaret etti

  Putin, Rus ordusunun Ukrayna sınırındaki karargahı ziyaret etti Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kazakistan ziyaretinin ardından Rostov-na-Donu'daki Güney Askeri Bölgesi'nin karargahını ziyaret etti. Putin, burada Rusya Savunma Bakanı ve diğer askeri yetkililerle birlikte Ukrayna'daki özel askeri operasyon hakkında bilgi aldı ve yeni model askeri teçhizat tanıtıldı.

 • 10.11.2023 10 Kas 10:42 Putin, Ukrayna savaşının son durumunu öğrenmek için Şoygu ve Gerasimov ile görüştü

  Putin, Ukrayna savaşının son durumunu öğrenmek için Şoygu ve Gerasimov ile görüştü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kazakistan ziyaretinin ardından Rostov'daki Güney Askeri Bölgesi karargahını ziyaret ederek Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov ile Ukrayna savaşının son durumuna ilişkin bilgi aldı. Putin ayrıca yeni askeri araçları da inceledi.

 • 09.11.2023 09 Kas 13:30 Putin ve Tokayev, tarım ve enerji başta olmak üzere ilişkileri ele aldı

  Putin ve Tokayev, tarım ve enerji başta olmak üzere ilişkileri ele aldı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ile tarım ve enerji başta olmak üzere iki ülke arasındaki ilişkileri ele aldı. Putin, Kazakistan'ın başkenti Astana'da gerçekleşen görüşmede, iki ülke arasındaki ticaret hacminin arttığını ve Rusya'nın Kazakistan'a yaptığı yatırımların önemini vurguladı. Ayrıca, tarım sektöründeki ticaretin ve yatırımların hızla arttığını belirterek, Rusya'nın Kazakistan'a tarım ürünleri sevkiyatını artıracağını ifade etti. Tokayev ise iki ülkenin stratejik ortak ve müttefik olduğunu vurgulayarak, özellikle tarım alanındaki işbirliğinin parlak bir geleceğe sahip olduğunu söyledi. Görüşmelerin ardından iki lider, Rusya-Kazakistan Bölgelerarası İşbirliği Forumu'na video konferans yöntemiyle katıldı ve çeşitli anlaşmaların imzalanması bekleniyor.

 • 09.11.2023 09 Kas 11:55 Çin ve Rusya, Çıkarlarını Ortaklaşa Koruma Konusunda Anlaştı

  Çin ve Rusya, Çıkarlarını Ortaklaşa Koruma Konusunda Anlaştı Çin Merkez Askeri Komisyonu Başkan Yardımcısı Zhang Youxia, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile gerçekleştirdiği görüşmede, iki ülkenin çıkarlarını ortaklaşa korumak ve küresel istikrarı sağlamak için birlikte çalışmaya hazır olduklarını belirtti. Putin, Çin ile olan dostane ilişkilerin dünya ve bölge barışı ile istikrarına yardımcı olduğunu vurgulayarak, stratejik iletişimi güçlendirmeye ve işbirliği düzeyini artırmaya istekli olduklarını söyledi. İki ülke lideri, Çin-Rusya ilişkileri için yeni bir yol haritası çizdiklerini ve askeri işbirliğinin güçlü bir ivme kazandığını belirtti.

 • 09.11.2023 09 Kas 11:03 Uluslararası Ceza Mahkemesi Netanyahu için yakalama kararı çıkarabilir

  Uluslararası Ceza Mahkemesi Netanyahu için yakalama kararı çıkarabilir İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muhammed Demirel, Rusya - Ukrayna Savaşı nedeniyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin hakkında yakalama kararı çıkaran Uluslararası Ceza Mahkemesinin (UCM) Gazze'deki savaş suçları kapsamında İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu...

 • 08.11.2023 08 Kas 21:43 Çin Heyeti, Putin ve Şoygu ile Görüştü

  Çin Heyeti, Putin ve Şoygu ile Görüştü Çin Merkez Askeri Komisyonu Başkan Yardımcısı Cang Youşia başlığındaki heyet, başkent Moskova'ya gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile bir araya geldi. Putin, Rusya ile Çin arasındaki ilişkilerin dostane ve stratejik olduğunu belirtirken, NATO'nun Asya-Pasifik bölgesindeki eylemlerine dikkat çekti. Cang ise Rusya'nın Batılı ülkelerin yaptırımlarına karşı çıktığını ve Çin'in buna saygı duyduğunu vurguladı. Şoygu ile Cang arasında ise askeri teknik işbirliği konuları ele alındı.

 • 08.11.2023 08 Kas 19:27 Putin, Rusların dondurulan varlıklarına karşılık yabancılara ait dondurulan varlıkların kullanılmasına izin verdi

  Putin, Rusların dondurulan varlıklarına karşılık yabancılara ait dondurulan varlıkların kullanılmasına izin verdi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusların dondurulan varlıklarına karşılık Rusya'daki yabancılara ait bazı dondurulan varlıkların kullanılabilmesine izin verdi. Putin'in imzaladığı kararnameyle, Rusların dondurulan varlıklarına karşılık Rusya'daki yabancılara ait bazı dondurulan varlıkların kullanılabilmesine izin verilirken, öncelik yurt dışı yatırımları dondurulan bireysel yatırımcılara verilecek. Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov'un açıklamasına göre, yaklaşık 3,5 milyon Rus vatandaşına ait 1,5 trilyon ruble değerindeki varlıklar yurt dışında dondurulmuş durumda.

 • 03.11.2023 03 Kas 23:57 Putin, Müslüman din adamlarıyla toplantıda selamlaştı

  Putin, Müslüman din adamlarıyla toplantıda selamlaştı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Müslüman din adamlarıyla gerçekleştirdiği toplantıda Rusya Müslümanları Ruhani Meclisi Başkanı Müftü Albir Kurganov'un 'Selamünaleyküm' sözüne, 'Aleykümselam' diyerek karşılık verdi. Putin'in konuşmasında Filistin-İsrail çatışması ve Ukrayna'daki savaş da ele alındı.

 • 03.11.2023 03 Kas 18:56 Rusya Devlet Başkanı Putin, ''Aleykümselam'' dedi

  Rusya Devlet Başkanı Putin, ''Aleykümselam'' dedi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Müslümanları Ruhani Meclisi üyeleriyle yaptığı toplantıda, bir din adamının selamına ''Aleykümselam'' diyerek karşılık verdi.

 • 03.11.2023 03 Kas 17:39 Putin: Gazze'deki dehşet karşısında tepki vermemek taş kalplilik

  Putin: Gazze'deki dehşet karşısında tepki vermemek taş kalplilik Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Gazze'de yaşanan dehşet karşısında tepki vermemenin taş kalplilik olduğunu belirterek, acı çeken çocuklara bakmanın insanın yumruklarını sıktığını ve gözlerinin yaşardığını söyledi. Putin ayrıca Rus ekonomisinin bağımsız ve egemen olması gerektiğini vurguladı ve Ukrayna'daki silahların Taliban'a gittiğini ifade etti.

 • 02.11.2023 02 Kas 19:03 Putin ve Ekvator Ginesi Devlet Başkanı Moskova'da görüştü

  Putin ve Ekvator Ginesi Devlet Başkanı Moskova'da görüştü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ekvator Ginesi Devlet Başkanı Teodoro Obiang Nguema Mbasogo ile Moskova'da bir araya geldi. Görüşmede Putin, iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve işbirliği konularını ele aldıklarını belirtirken, Mbasogo da savunma alanındaki işbirliğini güçlendirmek istediklerini ifade etti.

 • 02.11.2023 02 Kas 15:11 Putin: Rusya, sabotajlara karşı hazır olmalı

  Putin: Rusya, sabotajlara karşı hazır olmalı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Batı'nın Rusya'ya yönelik yaptırımlarının yoğunlaşmasını beklediğini ve ülkesinin hayati önem taşıyan altyapılara yönelik sabotajlara hazır olması gerektiğini belirtti. Putin, ekonomi kurumlarının başkanlarıyla yaptığı toplantıda, ülke ekonomisinin istikrarlı şekilde geliştiğini söyledi. Ancak, yaptırım potansiyelinin tükenmesi nedeniyle Batı'nın daha agresif önlemlere başvurabileceği uyarısında bulunan Putin, boru hatları, enerji santralleri veya iletişim ağları gibi hayati önem taşıyan altyapı unsurlarına sabotaj eylemleri düzenlenebileceğine dair endişelerini dile getirdi.

Advertisement