Yunanistan'da din adamları savaş uçaklarını kutsal suyla yıkayarak kutsadı! - Son Dakika

Yunanistan'da din adamları savaş uçaklarını kutsal suyla yıkayarak kutsadı!

20.01.2022 10:46

Yunanistan'ın Fransa'dan satın aldığı 18 adet Rafale savaş uçağının 6 adetlik ilk partisi Yunanistan'a iniş yaptı. Yunan Başbakanı Miçotakis törende Türkiye'yi hedef alan açıklamalarda bulunarak "21'nci yüzyılda, komşu ülkelerden gelen tehditlere ve tarih ile coğrafyanın saptırılması çabalarına yer yoktur. Yunanistan'ın kapıları, her türlü tehdide kapalıdır. Diyalog penceresi de her zaman açıktır" dedi. Öte yandan Yunan din adamları da gelen savaş uçaklarını kutsal suyla kutsadı.

Yunanistan'ın Fransa'dan satın aldığı 18 adet Rafale savaş uçağının ilk partisinin (6 adet) Yunan topraklarına iniş yaptığı belirtildi.

AKROPOLİS'TE UÇUŞ GERÇEKLEŞTİRDİLER

Uçaklar, Tanagra Hava Üssü'ne sevk edildi. Rafale savaş uçakları Tanagra'ya inmeden önce Yunan Hava Kuvvetlerine bağlı Mirage 2000-5 uçaklarıyla beraber Atina Akropolisi üzerinde bir uçuş gerçekleştirdi.

2023'E KADAR TÜM UÇAKLAR TESLİM EDİLECEK

Yunanistan, Ocak 2021'de Fransa ile 2.3 milyar euroluk bir anlaşma imzalayarak 18 adet Rafale savaş uçağı siparişi vermişti. Yapılan anlaşma kapsamında Dassault firması Yunanistan'a, 12'si ikinci el 6'sı sıfır olmak üzere toplam 18 jeti 2023'e kadar teslim edecek.

Yunanistan'da din adamları Fransa'dan satın alınan Rafale savaş uçaklarını kutsal suyla kutsadı

KARŞILAMA TÖRENİNE KİMLER KATILDI?

Karşılama törenine Yunan Başbakanı Miçotakis, Yunan Savunma Bakanı Panagiotopoulos, Yunan Savunma Bakanı Floros, Yunan Hava Kuvvetleri Komutanı Blioumis ve Fransa'nın Atina Büyükelçisi Patrick Mezonav katıldığı ifade edildi.

Yunanistan'da din adamları Fransa'dan satın alınan Rafale savaş uçaklarını kutsal suyla kutsadı
Yunanistan Başbakanı Miçotakis.

TÜRKİYE'Yİ ELEŞTİRDİ

Yunanistan Başbakanı Miçotakis konuşmasında Türkiye'yi kast ederek "21'nci yüzyılda, komşu ülkelerden gelen tehditlere ve tarih ile coğrafyanın saptırılması çabalarına yer yoktur. Yunanistan'ın kapıları, her türlü tehdide kapalıdır. Diyalog penceresi de her zaman açıktır" şeklinde konuştu.

Yunanistan'da din adamları Fransa'dan satın alınan Rafale savaş uçaklarını kutsal suyla kutsadı

PAPAZLAR SAVAŞ UÇAKLARINI KUTSADI

Yunan din adamları, duaların okunduğu anlarda savaş uçaklarını "kutsal su" ile kutsadı. Pilotlar ise, Istavroz çıkartıp haçı öperek papazın kutsama törenine katıldı.

Yunanistan'da din adamları Fransa'dan satın alınan Rafale savaş uçaklarını kutsal suyla kutsadı
YORUMLAR (5)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Yunanistan'ın geri ittiği düzensiz göçmenler yaşadıklarını anlattı Açıklaması Yunanistan'ın geri ittiği düzensiz göçmenler yaşadıklarını anlattı Açıklaması Yunan yine yaptı! Kuşadası açıklarında yüzlerce düzensiz göçmen kurtarıldı Yunan yine yaptı! Kuşadası açıklarında yüzlerce düzensiz göçmen kurtarıldı AP Başkanı Metsola'ya Yunanistan'daki dinleme skandalına tepki çağrısı AP Başkanı Metsola'ya Yunanistan'daki dinleme skandalına tepki çağrısı

Son Dakika Dünya Yunanistan'da din adamları savaş uçaklarını kutsal suyla yıkayarak kutsadı! - Son Dakika


Advertisement