Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Yunanistan'da yangınlar devam ediyor, Dedeağaç'taki hastane tahliye edildi - Son Dakika

Yunanistan'da yangınlar devam ediyor, Dedeağaç'taki hastane tahliye edildi

Yunanistan'da 4. gününde devam eden yangınlar nedeniyle Dedeağaç'taki üniversite hastanesi tahliye edildi. Şiddetli rüzgarlar nedeniyle kontrol altına alınamayan yangın, hastaların bir kısmının ambulanslarla başka hastanelere nakledilmesine sebep oldu. Tahliyenin ardından hastaneden patlama sesleri geldi. Ayrıca Dedeağaç ve Meriç bölgesinde birçok ev ve bina yandı, tarım alanları hasar gördü. Diğer bölgelerde de yangınlar devam ediyor ve bazı yerleşim birimleri tahliye edildi.

Yunanistan\'da yangınlar devam ediyor, Dedeağaç\'taki hastane tahliye edildi
22.08.2023 - 12:39,

Yunanistan'da yangınlar 4'üncü gününde de devam ederken Dedeağaç'taki yangın nedeniyle kentteki üniversite hastanesi tahliye edildi.

Dedeağaç'ta 19 Ağustos'ta çıkan yangın, bölgede etkili olan şiddetli rüzgarlar nedeniyle 4'üncü gününde de kontrol altına alınamadı.

Yangının Dedeağaç Üniversitesi Hastanesi bahçesine yaklaşması üzerine, hastaların bir kısmı ambulanslarla yakın illerdeki hastanelere nakledildi. Aralarında yoğun bakım ünitesinde tedavi edilen yaklaşık 30 kişinin de bulunduğu bazı hastalar ise Dedeağaç Limanı'nda kurulan çadırlara ve feribota aktarıldı.

Tahliyenin ardından hastaneden, oksijen tüplerinden kaynaklandığı değerlendirilen patlama sesleri geldi.

Dedeağaç'ta yaklaşık 130 kişilik huzurevi de yangının yaklaşması üzerine tedbiren boşaltıldı.

Dedeağaç ve Meriç bölgesinde çok sayıda ev ve bina yandı, tarım alanları hasar gördü.

Çok sayıda yerleşim birimi de güvenlik gerekçesiyle tahliye edildi. Spor salonu gibi kamu alanları, tahliye edilenler için açıldı.

Aspropirgos'ta yangın

Atina'nın kuzeybatısındaki Aspropirgos'ta da yangın çıktı. Üç noktada çıkan yangın nedeniyle Kineta-Ano Liosia tren seferleri durduruldu.

Aspropirgos'taki bazı yerleşim birimleri de tahliye edildi.

Rodop'taki yangın yerleşim birimlerinden uzaklaştı

Gümülcine ve köylerinin içinde bulunduğu Batı Trakya'nın Rodop ilinde, Türklerin de çoğunlukta bulunduğu köyleri dün etkisi altına alan yangın, bugün dağlık alana doğru yöneldi.

Köylerde çok sayıda ev ve araç yandı.

Viotia'daki yangın devam ediyor, dün ülkede 2 kişi hayatını kaybetti

Yangın nedeniyle dün bir kişinin hayatını kaybettiği Viotia'daki yangın henüz kontrol altına alınamadı. Bölgedeki çoğu yerleşim birimi tahliye edilirken çok sayıda ev ve araç yangında kül oldu.

Atina'nın yaklaşık 120 kilometre kuzeyindeki Viotia bölgesinde hayvanlarını alevlerden korumaya çalışan bir çoban ile Meriç bölgesindeki Dadias yakınlarında, Türkiye sınırına yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Kavacık (Lefkimi) yerleşim biriminde bir göçmen, yangın nedeniyle hayatını kaybetmişti.

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Dünya Yunanistan'da yangınlar devam ediyor, Dedeağaç'taki hastane tahliye edildi - Son Dakika


Advertisement