Kırıkkale Üniversitesi'nde "Sosyal Medya ve Bilişim Hukuku" Konferansı Gerçekleştirildi - Son Dakika
Eğitim

Kırıkkale Üniversitesi'nde "Sosyal Medya ve Bilişim Hukuku" Konferansı Gerçekleştirildi

Kırıkkale Üniversitesi\'nde "Sosyal Medya ve Bilişim Hukuku" Konferansı Gerçekleştirildi

Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesinde konunun uzmanlarıyla gerçekleştirilen "Sosyal Medya ve Bilişim Hukuku" konferansı öğrencilerden büyük ilgi gördü.

08.12.2017 19:23  Güncelleme: 21:31
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesinde konunun uzmanlarıyla "Sosyal Medya ve Bilişim Hukuku" konulu konferans gerçekleştirildi.

Konferans, Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Öğrenci Temsilciliği ve Hakan Okçu'nun desteği ile, Hukuk Fakültesi öğrencileri Abdullah Sezer ile Feyza Öztürk'ün öncülüğünde düzenlendi.

KONFERANSIN KONUŞMACILARI

Konferansta konuşmacı olarak; Avukat ve Arabulucu Meltem Banko, Haberler.com Genel Yayın Yönetmeni Serra Timur, BTK Hukuki Değerlendime Koordinatörü Avukat Bahadır Aziz Sakin ve Sosyal Medya Uzmanı Yazar Mehmet Burak Torun katıldı.

Konferansın moderatörlüğünü ise Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Cengiz Arıkan gerçekleştirdi.

Konferans, BTK Hukuki Değerlendirme Koordinatörü Aziz Sakin'in sunumuyla başladı.

HABERCİLİK SEKTÖRÜNÜN HUKUKİ BOYUTU HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

Ardından, Haberler.com genel yayın yönetmeni Serra Timur'un konuşması gerçekleşti. Teymur, yaptığı konuşmada habercilik sektörüne ve habercilik sektörününün hukuki boyutlarına değindi.

Timur'dan sonra ise Avukat Meltem Banko söz aldı. Banko, Bilişim Hukuku ve Sosyal Medya konulsu üzerine değerlendirmelerde bulundu. Daha çok bilişim ve sosyal medya hukukunda kişilik hakları, uluslararası düzeyde bir sosyal medya ve bilişim sözleşmesinin gerekliliğini de vurgulayan Banko, öğrencilerle gerçekleştirdiği samimi diyaloglar ve öğrencilere verdiği tavsiyelerle konferansta büyük ilgi topladı.

"SABRİ REYİZ"İN MİMARI ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Konferansta son olarak Sosyal Medya Uzmanı ve Yazar, Mehmet Burak Torun söz aldı. Öğrenciler, Torun'un yaratıcısı olduğu karakter özlü paylaşım sayfalarını ( Facebook: Sabri Reyiz, Facebook: Cedric, Twitter : Kızların İç Sesi, Twitter : Fıratın Blogu) duyduklarında şaşkınlıklarını gizleyemedi .

USMED İç Anadolu Bölge Başkanlığı görevini de bir yandan aktif bir şekilde sürdüren Torun, aynı zamanda yazarı olduğu "Menemen Olma Fenomen Ol" isimli çok satanlar arasında yer alan kitabından, tek tek imzalayarak öğrencilere hediye verdi .

Ardından konuşmacılar dinleyicilerin sorularını yanıtladı .Soru-cevap kısmının ardından konuşmacılara plaket takdimi ve fotoğraf çekimleri yapılarak konferans son buldu .


Son Dakika Eğitim Kırıkkale Üniversitesi'nde 'Sosyal Medya ve Bilişim Hukuku' Konferansı Gerçekleştirildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Düzce Üniversitesi, Sosyal Bilimler Festivali'nde başarı elde etti
  23:55 Düzce Üniversitesi, Sosyal Bilimler Festivali'nde başarı elde etti

  Düzce Üniversitesi, Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Sosyal Bilimler Festivali'nde (SOSYALFEST) yer alarak, sosyal bilimler alanına verdiği önemi gösterdi. Üniversite, etkinlikte tanıtım faaliyetleri gerçekleştirirken, öğrencisi Selin Tuğba Taşcı'nın ikincilik ödülünü kazandığı Şiddetin Azaltılması Sosyal Model Tasarım Yarışması'nda da başarı elde etti. Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir, organizasyonun insanlığın sorunlarına yenilikçi çözümler sunma açısından önemli olduğunu belirtti ve üniversitenin sosyal bilimler alanındaki başarısını vurguladı.

 • MSKÜ ve Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü arasında ramazan yemeği protokolü imzalandı
  23:09 MSKÜ ve Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü arasında ramazan yemeği protokolü imzalandı

  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) ile Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü arasında ramazan ayında öğrencilere yemek ikramı için protokol imzalandı. Protokol kapsamında, üniversite kampüsünde yer alan merkez yemekhanede ramazan ayı boyunca hafta içi her gün öğrencilerin iftarı Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından karşılanacak.

 • Çorum'un Ortaköy ilçesinde kadınlara sebzelerde fide yetiştiriciliği eğitimi verildi
  21:53 Çorum'un Ortaköy ilçesinde kadınlara sebzelerde fide yetiştiriciliği eğitimi verildi

  Çorum'un Ortaköy ilçesinde Şapinuva Kadeş Derneği tarafından düzenlenen eğitim programı kapsamında kadınlara sebzelerde fide yetiştiriciliği konusunda detaylı bilgiler verildi. İlçe Tarım Müdürlüğünden Şükran Doğan tarafından verilen eğitimde seralarda fidelerin yetiştirilme koşulları, verim artırma yöntemleri, toprak, sulama, gübreleme ve yetiştirme sürecinde dikkat edilmesi gereken ayrıntılar anlatıldı. Eğitim programıyla ilçede girişimci adayları teşvik edilmeye çalışıldı.

 • Ankara'da öğrencilere suçtan korunma eğitimi verildi
  20:57 Ankara'da öğrencilere suçtan korunma eğitimi verildi

  Ankara İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Akyurt ilçesinde bulunan okullarda öğrencilere jandarmanın görevleri hakkında bilgi vererek, suçtan korunma eğitimi verdi. Eğitim kapsamında siber güvenlik, farkındalık ve kişisel güvenlik tedbirleri de anlatıldı.

 • Belgrad Üniversitesi öğrencilerine Türkçe sertifikaları verildi
  20:11 Belgrad Üniversitesi öğrencilerine Türkçe sertifikaları verildi

  Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da Türkçe kurslarına katılan Belgrad Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencilerine Türkiye'nin Belgrad Büyükelçiliği tarafından sertifikaları verildi. Büyükelçi Hami Aksoy, Türkçe'ye olan ilginin Sırbistan'da özellikle gençler arasında büyük olduğunu belirtti. Ayrıca Türk dizilerinin Sırbistan'da çok izlenmesinin Türkçe'ye olan ilgiyi artırdığını söyledi.

 • AÇÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerine tıbbi aromatik bitkilerle eğitim veriliyor
  17:43 AÇÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerine tıbbi aromatik bitkilerle eğitim veriliyor

  Artvin Çoruh Üniversitesi (AÇÜ) Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerine, tıbbi aromatik bitkilerin gastronomide kullanımını artırarak yeni sağlıklı tatlar elde etmek amacıyla uygulamalı eğitim veriliyor. Bölümün 2. ve 3. sınıf öğrencilerince hazırlanan yemekler, öğretim üyeleri tarafından tat, koku, sunum, tıbbi aromatik bitkinin yemeğe kattığı lezzet, şekil, görünüş ve ağızda bıraktığı his gibi kriterler göz önünde bulundurularak değerlendiriliyor.

 • TÜBİTAK Araştırma Projeleri Erzurum Bölge Yarışmaları Başladı
  17:39 TÜBİTAK Araştırma Projeleri Erzurum Bölge Yarışmaları Başladı

  Erzurum Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen TÜBİTAK Araştırma Projeleri Erzurum Bölge Yarışmaları başladı. Vali Mustafa Çiftçi, açılış programında emeği geçenlere teşekkür etti ve yeteneklerin yanı sıra gayret ve azimin önemine vurgu yaptı. Yarışmada 103 proje yer alıyor ve dereceye girenler perşembe günü açıklanacak.

 • IT Forum CxO, Teknolojinin Geleceğini Bilişim Vadisi'nde Tartışacak
  17:38 IT Forum CxO, Teknolojinin Geleceğini Bilişim Vadisi'nde Tartışacak

  7 Mart 2024 tarihinde düzenlenecek olan IT Forum CxO, teknolojinin önde gelen isimlerini bir araya getirecek. 'Geleceği Şekillendirmek' ana temasıyla düzenlenecek etkinlikte, 500'den fazla üst düzey yöneticinin bir araya gelmesi bekleniyor.


Advertisement