Elektrik zamlarına karşı kampanya başlatıldı! On binlerce vatandaş imzaladı - Son Dakika

Elektrik zamlarına karşı kampanya başlatıldı! On binlerce vatandaş imzaladı

21.01.2022 16:50
Elektrik zamlarına karşı kampanya başlatıldı! On binlerce vatandaş imzaladı

Elektriğe yılbaşında gelen zamlar nedeniyle yeni faturalar bir hayli kabardı. Gelen zamların geri çekilmesi talebiyle başlatılan kampanyaya kısa sürede on binlerce vatandaş imza attı.

Vatandaşlar, evlerine gelen faturaların önceki aya göre iki kat fazla olmasına tepki gösterdi.

ZAMLARIN GERİ ÇEKİLMESİ İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

Kitlesel kampanya sitesi Change.org'da "Elektrik ve Doğal Gaza Gelen Son Zamların Geri Çekilmesini İstiyoruz." başlığıyla bir imza kampanyası başlatıldı. Zamların geri çekilmesi talebiyle başlatılan kampanyaya kısa sürede on binlerce vatandaş imza attı.

"LÜTFEN BİRAZ İNSAF"

İmza kampanyasında şu ifadeler yer aldı:

"Yılbaşı gecesi aniden evlerdeki elektrik kullanımının aylık 150 kilovatsaate kadar olan kısmına %50, 150 kilovatsaatin üzerindeki kullanıma ise %127 zam geldi. Doğal gaz ise %25 zamlandı.

Hepimiz ekonomik olarak çok zor şartlardayız. Özellikle bu zamanda yapılan bu zamlar, insanların hayatını ve geçimini çok fazla etkiliyor. Yılın ilk faturaları gelmeye başladı ve bin TL'nin üzerinde faturalardan bahsediliyor.

Isınmasını da elektrikle karşılayan aileler ne yapacak? İnsanlar doğal gaz çok pahalı olduğu için, ısınmayı elektrik sobasıyla, üstelik sobanın bir çubuğunu açarak yaparken, elektrik faturaları 350 TL geliyor. Bu zamlarla faturası 900 TL gelecek.

Tasarruftan bahsediliyor. 4 kişilik bir ailenin elektrik tüketiminin 150 kw olması mümkün mü? Lütfen biraz insaf."

YORUMLAR (2)
  • Faruk Özel: Nerede bu Milletin 600 tane vekili ne için oradalar tamam anladık zor zamanlardan geçiyoruz da arkadaş elektrik faturasına gelen zam ne böyle geçen ay 365 TL ödedim daha Bu gün 1025 TL geldi vicdanınız kurumuş gariban halk ne yapacak en kirası gibi faturamı olur Allahtan korkun Millet ne yiyecek Cevap Yaz 30 0 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Ekonomi Elektrik zamlarına karşı kampanya başlatıldı! On binlerce vatandaş imzaladı - Son Dakika


Advertisement