Gsma Dünya Mobil Kongresi 2012 - Son Dakika
Ekonomi

Gsma Dünya Mobil Kongresi 2012

Gsma Dünya Mobil Kongresi 2012

yer alacak standında, standartlarının geliştirilmesine katkıda bulunduğu OneAPI mobil uygulama platformu, Hibrid Faturalama Teknolojisi ve Vodafone Locate gibi üç önemli inovasyonu ile küresel mobil iletişim endüstrisinin vitrinine çıkıyor.

26.02.2012 15:11
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Oksijen Ar-Ge, Dünya Mobil Kongresi'nde Vodafone Grubu bünyesinde

yer alacak standında, standartlarının geliştirilmesine katkıda bulunduğu OneAPI mobil uygulama platformu, Hibrid Faturalama Teknolojisi ve Vodafone Locate gibi üç önemli inovasyonu ile küresel mobil iletişim endüstrisinin vitrinine çıkıyor.

Mobil iletişim endüstrisinin geleceğini şekillendirmede önemli bir rol oynayan GSMA Dünya Mobil Kongresi, 27 Şubat Pazartesi günü başlıyor. Kongrenin açılışında Vodafone Grubu CEO'su Vittorio Colao "Mobil İletişimin Geleceğinde Operatör Stratejileri" konulu bir konuşma yapacak. "Dünya Mobil Başkenti" Barcelona'da düzenlenen kongre ve fuara, Vodafone Türkiye'nin Ar-Ge şirketi Oksijen de, ilk kez Vodafone Grubu bünyesinde katılıyor.

Oksijen Ar-Ge, Türkiye'de ve dünyada mobil uygulama geliştiricilerin önünü açacak çok önemli bir gelişmeyi de ilk kez Dünya Mobil Kongresi 2012'de dünyaya duyuracak. Oksijen'in bu çok önemli inovasyonunun tanımı; "Katma Değerli Servisler Platformu SDF" (Service Delivery Framework) üzerinde sunduğu "Yetenek Paylaşım Sistemi". Oksijen Ar-Ge, Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından desteklenen OneAPI standartlarıyla uyumlu bu sistem ile, Amerika kıtası dışında tüm OneAPI setini ticari olarak devreye alan ilk

operatörlerden biri oluyor. Bir diğer deyişle Oksijen Ar-Ge, Türkiye'de ve Avrupa'da, dünyaca tescillenmiş standartlar çerçevesinde, ilk kez girişimcilere kendilerini ifade edebilecekleri tam bir platform sunuyor.

Vodafone'un girişimcilere verdiği desteğin en temel yansımalarından biri olan Yetenek Paylaşım Sistemi; mesajlaşma, lokasyon, ücretlendirme, abone profilleri, abone bildirimleri, promosyon provizyon ve abone izinleri

gibi yetenekleri, Vodafone Grubu bünyesinde ve Avrupa'da ilk kez üçüncü parti paydaşlara açıyor olacak.

Oksijen Ar-Ge mühendisleri, Dünya Mobil Kongresi'nde Vodafone Grubu bünyesinde yer alacak Oksijen Ar-Ge standında OneAPI platformunun yanısıra, Vodafone Hesabını Bilen Tarife ve Vodafone Locate gibi son bir ayda imza attıkları 3 önemli projeyi de dünyaya tanıtacaklar. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Gsma Dünya Mobil Kongresi 2012 - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Bakan Işıkhan Mardin'de İş Adamları ve STK Temsilcileriyle Buluştu
  12:27 Bakan Işıkhan Mardin'de İş Adamları ve STK Temsilcileriyle Buluştu

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Mardin'de iş adamları ve Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri ile bir araya geldi. Bakan Işıkhan, Mardin'in sorunlarını çözme sözü verdi ve sık sık Mardin'e gelip çalışmaları yerinde görmeye devam edeceklerini belirtti.

 • Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Sarıgöl'e Yeni Dönem Projelerini Açıkladı
  12:27 Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Sarıgöl'e Yeni Dönem Projelerini Açıkladı

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Sarıgöl'e yeni dönem projelerinin müjdesini verdi. İlçede gerçekleştirilen yatırımların yanı sıra yeni otobüs terminali, köprüler, dolusavarlar ve atıksu arıtma tesisinin yapılacağı açıklandı.

 • Artvin Murgul'da kadınlar bakır işlemeciliği kursuna katılıyor
  12:25 Artvin Murgul'da kadınlar bakır işlemeciliği kursuna katılıyor

  Artvin'in Murgul ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan bakır işlemeciliği kursuna katılan kadınlar, hem meslek öğreniyor hem de aile ekonomilerine katkı sağlıyor. Yöredeki maden ocaklarından çıkan bakır ülke ekonomisine katkı sağlarken, kadınlar da bakırdan yapılan ürünleri geleneksel motiflerle süslüyor. Usta öğretici Zehra Kadıoğlu, kursiyerlerin hem meslek öğrendiğini hem de yaptıkları ürünleri satarak gelir elde ettiklerini belirtti. Kadınlar, bakır işlemeciliği sayesinde hem zaman geçiriyor hem de meslek öğreniyor.

 • Türkiye genelinde konut satışları azaldı, Aydın'da bin 444 konut satıldı
  12:24 Türkiye genelinde konut satışları azaldı, Aydın'da bin 444 konut satıldı

  Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) verilerine göre, 2024 Ocak ayında Türkiye genelinde konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 17,8 azalarak 80 bin 308 oldu. İstanbul, 13 bin 423 konut satışı ile en yüksek paya sahip olurken, Aydın'da ise bin 444 konut satışı gerçekleşti.

 • Uşak Belediyesi, 3. Sanayi Sitesi için kamulaştırma sürecini tamamladı
  12:18 Uşak Belediyesi, 3. Sanayi Sitesi için kamulaştırma sürecini tamamladı

  Uşak Belediyesi, Uşak'a değer katacak ve yeni girişimcilerin yer sorununu çözecek olan 3. Sanayi Sitesi için kamulaştırma sürecini tamamladı. Başkan Mehmet Çakın, tapu devrini gerçekleştirerek projenin tamamlanmasıyla kentin ticari hacminin artacağını belirtti.

 • Türkiye'nin Şubat Ayı İhracatı Rekor Seviyeye Ulaştı
  12:17 Türkiye'nin Şubat Ayı İhracatı Rekor Seviyeye Ulaştı

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Şubat ayında Türkiye'nin ihracatının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13,6 artarak 21 milyar 86 milyon dolar olduğunu açıkladı. Bu rakam, Cumhuriyet tarihinin en yüksek şubat ayı ihracat değeri olarak kaydedildi. Bakan Bolat ayrıca, Adıyaman'da yaşanan deprem felaketinin ardından yapılan çalışmaların olumlu sonuçlarını görmekten memnuniyet duyduklarını belirtti. Deprem illerinde hızla yeni konutlar ve iş yerleri yapıldığını ifade eden Bolat, dış ticaret açığının da azaldığını ve ihracatın ithalatı karşılama oranının arttığını söyledi.

 • TİM Başkanı: Şubat Ayı İhracatı Tarihin En Yükseği
  12:17 TİM Başkanı: Şubat Ayı İhracatı Tarihin En Yükseği

  Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe, şubat ayında gerçekleştirilen 21,1 milyar dolarlık ihracatın, 2023 hedeflerine göre yüzde 13,6 artış gösterdiğini belirtti. Gültepe, deprem bölgesindeki ihracatın da artış gösterdiğini ve normalleşmenin çarkların dönmesiyle sağlandığını ifade etti. Ayrıca, Türkiye'nin milli gelirinin ilk defa 1 trilyon doların üzerine çıktığını ve ihracatçıların pazarlardaki gelişmeleri takip etmek için TİM-İhracat Pazar Monitörü'nü kullanacaklarını duyurdu.

 • Türkgözü Gümrük Kapısı'nda Tır Parkı Projesi
  12:01 Türkgözü Gümrük Kapısı'nda Tır Parkı Projesi

  Kafkaslara ve Asya'ya açılan Türkgözü Gümrük Kapısı'nda oluşan yoğunluğun önlenmesi amacıyla bölgeye tır parkı yapılacak. Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek, Posof Kaymakamı Emrah Akduman ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Bilal Emin, tır parkı projesi hakkında incelemede bulundu. Proje ile ihracat yükü taşıyan araçlarda oluşan uzun tır kuyrukları ve beklemelerin önüne geçilerek sürücülerin yaşam kalitesi artırılacak.

 • Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nın Aylık Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
  11:59 Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nın Aylık Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

  Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nın aylık meclis toplantısı, Meclis Başkanı Gökhan Yılmaz başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, ETSO'nun Ocak Ayı Mizan ve Bütçe İzleme Raporu görüşülerek onaylandı. Ayrıca, ETSO'nun 2023 Yılı kesin mizanı kabul edildi. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serhat Kılıç, şubat ayı faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Meclis toplantısı, üyelerin dilek ve temennileriyle sona erdi.

 • Bakan Işıkhan, Mardin'de
  11:57 Bakan Işıkhan, Mardin'de "Türkiye Yüzyılı'nda Çalışma Hayatı Buluşmaları" toplantısında konuştu

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Şehirlerimizin ve ilçelerimizin sorunlarına gerçekçi çözümler ve proje üreten, şehrinin ihtiyacına göre gelecek vizyonu çizebilen yerel yönetimlere ihtiyacımız var.

 • Çiftçi, Sarımsak Dişleme Makinesiyle İşini Kolaylaştırdı
  11:47 Çiftçi, Sarımsak Dişleme Makinesiyle İşini Kolaylaştırdı

  Çorum'un Üyük köyünde bir çiftçi, geliştirdiği sarımsak dişleme makinesiyle sarımsak dişlerini ayırma işlemini kolaylaştırdı. Makine sayesinde bir günde yapılan iş 10 dakikada tamamlanabiliyor ve tohuma zarar verme riski azalıyor. Makinenin saatte 400 kilogram sarımsak dişleme kapasitesi bulunuyor. Çiftçiler, makine sayesinde zaman ve işçilikten tasarruf ederek yüksek verim elde ediyor.


Advertisement