Halkalı-Bahçeşehir seferleri başladı: 13,5 kilometrelik mesafede yolculuk 22 dakika sürecek - Son Dakika

Halkalı-Bahçeşehir seferleri başladı: 13,5 kilometrelik mesafede yolculuk 22 dakika sürecek

23.05.2022 10:01

Kapıkule-Halkalı hattı üzerinden sağlanan bağlantıyla beraber Halkalı-Bahçeşehir güzergahında banliyö seferleri başladı. 13,5 kilometrelik güzergahta sabah ve akşam saatlerinde karşılıklı olarak ikişer sefer yapılacak, yolculuk ise 22 dakika sürecek.

Kapıkule- Halkalı hattı üzerinden sağlanan demir yolu bağlantısıyla Bahçeşehir ile Marmaray'ın son durağı olan Halkalı arasındaki seferlerin ilki karşılıklı olarak bugün sabahın erken saatlerinde gerçekleştirildi. İlk seferde yolculuk yapan vatandaşlar, söz konusu hatta hızlı ve kolay ulaşım imkanı sunan banliyö seferlerinin başlamasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Halkalı-Bahçeşehir banliyö seferleri başladı! Yolculuk 22 dakika sürecek

SABAH VE AKŞAM SAATLERİNDE KARŞILIKLI İKİŞER SEFER

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, Halkalı-Bahçeşehir banliyö seferleri karşılıklı olarak sabah ve akşam saatlerinde ikişer kez gerçekleştirilecek. Halkalı'dan saat 06.30, Bahçeşehir'den ise 07.00'de başlayacak seferler, akşam Halkalı'dan saat 18.30'da, Bahçeşehir'den ise 19.00'da gerçekleştirilecek.

Halkalı-Bahçeşehir banliyö seferleri başladı! Yolculuk 22 dakika sürecek

YOLCULUK 22 DAKİKA SÜRECEK

Banliyö seferleri, 13,5 kilometrelik Halkalı-Bahçeşehir hattında 22 dakika sürecek. 5 vagonlu ve 1.637 yolcu kapasiteli Marmaray tren setleriyle gerçekleştirilecek banliyö işletmeciliğinde İstanbulkart da geçerli olacak.

YORUMLAR
500
Vali Atay, sporculara başarılar diledi Vali Atay, sporculara başarılar diledi Başakşehir'de yeni bir viyadük çalışması başladı Başakşehir'de yeni bir viyadük çalışması başladı Düzce stadyumu bağlantı yolu üzerine yapılacak Düzce stadyumu bağlantı yolu üzerine yapılacak
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Halkalı-Bahçeşehir seferleri başladı: 13,5 kilometrelik mesafede yolculuk 22 dakika sürecek - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement