Son dakika Halkalı haberleri, Halkalı son dakika, son dakika Halkalı

Son Dakika Halkalı Haberleri

 • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ve İlim Yayma Vakfı arasında işbirliği protokolü imzalandı
  15:03 İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ve İlim Yayma Vakfı arasında işbirliği protokolü imzalandı

  İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ve İlim Yayma Vakfı arasında, öğretmen ve okul yöneticilerinin mesleki gelişimlerini desteklemek amacıyla 'İlim Yayma Öğretmen Gelişim Sertifika Eğitim Programı' işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında öğretmenlere yönelik eğitim programları düzenlenecek ve öğretmenlerin kendini geliştirme motivasyonu artırılacak.

 • Murat Kurum: 'Arnavutköy'ümüzün derelerini tamamen ıslah edeceğiz'
  28 Şub Murat Kurum: "Arnavutköy'ümüzün derelerini tamamen ıslah edeceğiz"

  Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Arnavutköy'de düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Arnavutköy'ün derelerini tamamen ıslah edeceklerini ve yağmurda Arnavutköy'ün su basmayacağını söyledi. Kurum, Arnavutköy'deki problemleri dile getirerek, Arnavutköy için yapacakları projeleri anlattı.

 • Çorlu tren faciası karar duruşması yarın yapılacak
  28 Şub Çorlu tren faciası karar duruşması yarın yapılacak

  Tekirdağ Çorlu'da meydana gelen tren faciasının karar duruşması yarın yapılacak. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in de duruşmaya katılması bekleniyor. Davada, TCDD çalışanlarına bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma suçundan cezalandırılmaları talep ediliyor. Kazada hayatını kaybeden aileler ise adaletin sağlanması için çağrıda bulunuyor.

 • Küçükçekmece Belediyesi Taziye Evleri Hizmete Açılıyor
  27 Şub Küçükçekmece Belediyesi Taziye Evleri Hizmete Açılıyor

  Küçükçekmece Belediyesi, vatandaşların taziye kabul edip, mevlit organizasyonları düzenleyebileceği taziye evlerini kente kazandıracak. Fatih Mahallesi, Halkalı Merkez Mahallesi ve Kanarya Mahallesi'nde yapımı tamamlanmak üzere olan yatırımlar mart ayında hizmete açılacak.

 • Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'nu eleştirdi
  26 Şub Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'nu eleştirdi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Projesi açılış töreninde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'nu eleştirerek, İstanbul'un trafik sorununu ve ulaşım projelerini konuştu. Ayrıca, yeni projelerin hayata geçirileceğini ve İstanbul'un yapı stokunun yenileneceğini belirtti. Erdoğan, sosyal medya belediyeciliğinin kullanım tarihinin yakında sona ereceğini söyledi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan 'İstanbul'a nimet olarak bakanlar, ihmalkarlıkları ile şehrin bitkisel hayata girmesine sebep oldu'
  26 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan "İstanbul'a nimet olarak bakanlar, ihmalkarlıkları ile şehrin bitkisel hayata girmesine sebep oldu"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "İstanbul'a hizmet sorumluluğu, yarı zamanlı yapılacak bir iş değildir.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi'ni inceledi
  25 Şub Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi'ni inceledi

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yarın açılacak 'Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi'nde incelemelerde bulundu. Bakan Uraloğlu, projenin İstanbul'un ulaşım ağını güçlendireceğini ve İstanbul'a 131 kilometre raylı sistem hattı kazandırdıklarını belirtti.

 • Ehliyetsiz ve alkollü olduğu iddia edilen sürücü park halindeki araçlara çarptı, o anlar kamerada
  24 Şub Ehliyetsiz ve alkollü olduğu iddia edilen sürücü park halindeki araçlara çarptı, o anlar kamerada

  Küçükçekmece'de, alkollü ve ehliyetsiz olduğu iddia edilen sürücü park halindeki araçlara çarptı. Kazada sürücü hafif yaralanırken yaşananlar güvenlik kamerasına yansıdı. Sürücüye para cezası uygulanırken, araç sahibine de ceza kesildi.

 • Küçükçekmece'de Alkollü ve Ehliyetsiz Sürücü Park Halindeki Araçlara Çarptı
  24 Şub Küçükçekmece'de Alkollü ve Ehliyetsiz Sürücü Park Halindeki Araçlara Çarptı

  Küçükçekmece'de alkollü ve ehliyetsiz olduğu iddia edilen sürücü, park halindeki araçlara çarptı. Kazada sürücü hafif yaralanırken yaşananlar güvenlik kamerasına yansıdı. Sürücüye para cezası uygulanırken, araç sahibine de ceza kesildi.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi Zeytincilere Bordo Bulamacı Desteği Sağladı
  24 Şub İzmir Büyükşehir Belediyesi Zeytincilere Bordo Bulamacı Desteği Sağladı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, zeytinde 'Halkalı Leke' hastalığıyla mücadele kapsamında, 862 üreticiye yaklaşık 58 ton bordo bulamacı desteği sağladı. Üreticinin girdi maliyetini azaltırken verimi iki katına çıkaran uygulamayla, kimyasal ilaç kullanımının da önüne geçildi.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: İstanbul'a daha iyi hizmet etmeye talibiz
  23 Şub Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: İstanbul'a daha iyi hizmet etmeye talibiz

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaptığı konuşmada, İstanbul'a daha iyi hizmet etmeye talip olduklarını belirtti. Uraloğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin sadece İstanbul'a değil, tüm Türkiye'ye hizmet etmesi gerektiğini vurgulayarak, yeni metro hatları ve projeler hakkında bilgi verdi. Ayrıca, İBB Başkan adayı Murat Kurum'a desteklerini dile getirdi.

 • Murat Kurum ''Kandil uzlaşısının adayı İmamoğlu'dur'' dedi, rakibinden sert tepki geldi
  23 Şub Murat Kurum ''Kandil uzlaşısının adayı İmamoğlu'dur'' dedi, rakibinden sert tepki geldi

  Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan adayı Murat Kurum, İstanbul'un kirli bir pazarlık masasına yatırıldığını söyleyerek, ''Kandil uzlaşısının adayı İmamoğlu'dur'' dedi. Bu sözlere sert tepki veren İmamoğlu, ''Benim; vatanıma, milletime, bayrağıma, atama, dedeme, nineme, Atatürk'üme olan tutkumu sorgulayacak adam anasının karnından doğmadı. İşine bak sen. Bunlar daha azıtacaklar, biliyorum. Kimse kimsenin inancını ölçemez. Ben bir tek Yaradan'a sığınır bir tek Yaradan'dan korkarım'' dedi.

 • AK Parti İBB Başkan Adayı Kurum: 'Sizin reklam bütçesine ayırdığınız kaynakları biz kentsel dönüşüme harcayacağız'
  23 Şub AK Parti İBB Başkan Adayı Kurum: "Sizin reklam bütçesine ayırdığınız kaynakları biz kentsel dönüşüme harcayacağız"

  AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, "Sizin reklam bütçesine ayırdığınız kaynakları biz kentsel dönüşüme harcayacağız. Sizin kariyer inşa etmek için harcadığınız kaynakları, biz Bağcılar'ın yuvalarını inşa etmek için harcayacağız.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kırklareli'nde Demir Yolu Altyapısını Modernize Ettiklerini Açıkladı
  23 Şub Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kırklareli'nde Demir Yolu Altyapısını Modernize Ettiklerini Açıkladı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kırklareli'nin demir yolu altyapısını modernize ettiklerini ve Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren projesi ile Kırklareli'ni İpek Demiryolu güzergahının önemli merkezlerinden biri haline getireceklerini açıkladı. Ayrıca, Kırklareli'nin Vize ve Demirköy ilçeleri çevre yollarının açılış törenine katılan Uraloğlu, şehrin ulaşım altyapısını güçlendirmek için yapılan çalışmalardan bahsetti.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kırklareli'de yeni ulaşım projelerinin açılışını yaptı
  23 Şub Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kırklareli'de yeni ulaşım projelerinin açılışını yaptı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak, ülkemizin ulaşım ve iletişim altyapısını güçlendirmek, modernize etmek ve vatandaşlarımıza daha konforlu bir yaşam sunmak hedefiyle önemli adımlar atıyoruz.

 • Kurum maden faciasıyla ilgili suçlamalara yanıt verdi: ÇED raporuyla, toprak kaymasının ne alakası var?
  22 Şub Kurum maden faciasıyla ilgili suçlamalara yanıt verdi: ÇED raporuyla, toprak kaymasının ne alakası var?

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Kurum, Çevre Bakanı olduğu dönemde facianın yaşandığı İliç'teki madeni işleten Anagold firmasına ÇED olumlu raporu verilmesiyle ilgili eleştirilere ilk kez yanıt verdi. Kurum, "Faaliyet iznini biz vermiyoruz. Şimdi oraya siz ÇED verdiğiniz için burası kaydı diyorlar ÇED raporu ile toprak kaymasının ne ilgisi var?" dedi.

 • CHP Milletvekili: Halkalı - Kapıkule Hızlı Tren Projesi belirtilen tarihte bitirilemedi
  20 Şub CHP Milletvekili: Halkalı - Kapıkule Hızlı Tren Projesi belirtilen tarihte bitirilemedi

  CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, Halkalı - Kapıkule Hızlı Tren Projesi'nin belirtilen tarihte bitirilemediğini ifade etti. Yazgan, projenin tamamlanma tarihinin 2028 olarak güncellendiğini ve iktidarın seçim vaatleriyle halkı kandırdığını söyledi.

 • Kayseri İzzet Öksüzkaya Ortaokulu Kız Voleybol Takımı Türkiye Yarı Finalleri'ne gitmeye hak kazandı
  16 Şub Kayseri İzzet Öksüzkaya Ortaokulu Kız Voleybol Takımı Türkiye Yarı Finalleri'ne gitmeye hak kazandı

  Kayseri İzzet Öksüzkaya Ortaokulu Kız Voleybol Takımı, okul sporları il bölgesel grubunda set vermeden grubunu lider bitirerek Türkiye Yarı Finalleri'ne gitmeye hak kazandı. İzzet Öksüzkaya Ortaokulu, Nevşehir'de gerçekleştirilen Okul Sporları Voleybol İl Grup Müsabakaları'nda İstanbul Özel Halkalı Ortaokulu, Kırıkkale Özel Başaran Ortaokulu ve Aksaray Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu ile oynadığı müsabakaları set vermeden kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Mart ayında yapılacak olan Türkiye Yarı Finalleri'nde Kayseri'yi temsil edecek olan İzzet Öksüzkaya Ortaokulu Kız Voleybol Takımı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

 • Malatya'da 276 arsa avantajlı şartlarla satışa çıkarılıyor
  16 Şub Malatya'da 276 arsa avantajlı şartlarla satışa çıkarılıyor

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Malatya'da 276 muhtelif arsayı, yatırım yapmak isteyenler için avantajlı şartlarla satışa çıkarıyor. Malatya'nın Battalgazi ve Doğanşehir ilçelerinde bulunan arsalar, yüzde 25 peşin ve 24 ay vade imkanı ile 26 Şubat Pazartesi günü saat 10.30'da düzenlenecek olan açık artıma ile satışa çıkarılacak. Peşin ödemelerde sağlanan yüzde 20 indirim avantajı ise yatırım yapmak isteyenler için büyük bir fırsat sunuyor.

 • AK Parti İBB Başkan Adayı Kurum, Risksiz İstanbul Tanıtım Toplantısı'nda projelerini detaylı şekilde anlattı
  15 Şub AK Parti İBB Başkan Adayı Kurum, Risksiz İstanbul Tanıtım Toplantısı'nda projelerini detaylı şekilde anlattı

  AK Parti İBB Başkan Adayı Kurum, Risksiz İstanbul Tanıtım Toplantısı'nda projelerini detaylı şekilde anlattı AK Parti İBB Başkan Adayı Kurum: "Afet Yönetim Sistemi'mizi azami ölçüde kendi mühendislerimizle yerli ve milli yazılım bileşenleriyle hayata geçireceğiz" "Tüm sanayi alanlarımızı...

 • AK Parti İBB Başkan Adayı Kurum, Risksiz İstanbul Tanıtım Toplantısı'nda projelerini detaylı şekilde anlattı
  15 Şub AK Parti İBB Başkan Adayı Kurum, Risksiz İstanbul Tanıtım Toplantısı'nda projelerini detaylı şekilde anlattı

  AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, "Afet Yönetim Sistemi'mizi azami ölçüde kendi mühendislerimizle yerli ve milli yazılım bileşenleriyle hayata geçireceğiz.

 • Küçükçekmece'de alkollü şahsın köpeği tutup yere fırlattığı anlar kamerada
  15 Şub Küçükçekmece'de alkollü şahsın köpeği tutup yere fırlattığı anlar kamerada

  Küçükçekmece'de alkollü olduğu iddia edilen bir şahıs, sokakta bağırarak yürürken yanından geçen bir köpeği tutup yere fırlattı. Ardından ise motosikletin önüne atlayarak sürücüye bağırdı. O anlar başka bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

 • AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay'dan silahlı saldırı açıklaması
  15 Şub AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay'dan silahlı saldırı açıklaması

  AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay, seçim çalışmaları sırasında gerçekleşen silahlı saldırıya ilişkin basın toplantısı düzenledi. Yeniay, saldırının terörle bağlantılı olduğunu ve planlı bir eylem olduğunu belirtti.

 • Dünya Radyo Günü'nde Radyocular ile Bir Araya Gelen İmamoğlu: 5 Yıldır Benim TRT'de Çıkmış Bir Tek Haberim Yok
  13 Şub Dünya Radyo Günü'nde Radyocular ile Bir Araya Gelen İmamoğlu: 5 Yıldır Benim TRT'de Çıkmış Bir Tek Haberim Yok

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘Dünya Radyo Günü”nde sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Radyocuların iktidar kanadınca çözülmeyen sorunlarını dinleyen İmamoğlu, kendisinin de benzer bir durumdan şikayetçi olduğunu dile getirdi. İmamoğlu: “5 yıldır benim TRT'de çıkmış bir tek haberim yok. Bir tek İstanbul Büyükşehir Belediyesi haberi…Mesela birkaç projemiz… Belediyecilik tarihinde daha büyük proje yok. Mesela katı atık yakma tesisi. Yaklaşık 550 milyon Euro. Yani bir metro hattımız mesela, 600 milyon Euro’ya yakın. Yani bunlar büyük işler. Bunu iki dakika geçirirsin ya da otuz saniye. Yok. Çok acı bir şey yani. Bu devletin kanalı. Bizim vergilerimizle dönüyor o çark. ‘Beni versin’ demiyorum zaten. ‘İstanbul'da bir metro açıldı’ dersin ya. Ama otobüs yandı mı gösteriyor. Çok garip bir durum yani. Ve böyle allandıra ballandıra. Enteresan” dedi.

 • Erdoğan: Milletimizin canına kasteden tüm alçaklarla mücadelemizi sürdüreceğiz
  11 Şub Erdoğan: Milletimizin canına kasteden tüm alçaklarla mücadelemizi sürdüreceğiz

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'nin her ne surette olursa olsun, bir güvensizlik ve huzursuzluk ortamına sürüklenmesine asla müsaade etmedik, etmeyeceğiz.

 • Erdoğan: Tekirdağ'da 2 bin 919 konut ve 469 iş yerinin dönüşümünü sağladık
  11 Şub Erdoğan: Tekirdağ'da 2 bin 919 konut ve 469 iş yerinin dönüşümünü sağladık

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ'da, kentsel dönüşümde riskli yapı olarak tespit edilen 2 bin 919 konut ve 469 iş yerinin dönüşümünü sağladıklarını belirtti. Erdoğan, Tekirdağ'ı, Cumhur İttifakı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cüneyt Yüksel'le tüm ilçelerde el ele vermek suretiyle yeniden ayağa kaldıracaklarını söyledi.

 • Bakan Uraloğlu, yeni nesil akıllı demir yolu bakım araçları teslim töreninde konuştu Açıklaması
  11 Şub Bakan Uraloğlu, yeni nesil akıllı demir yolu bakım araçları teslim töreninde konuştu Açıklaması

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İstanbul Küçükçekmece'de AK Parti'nin seçim çalışması sırasında düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin, "Tam bir demokratik yaklaşımla seçim sürecini yürütüyoruz.

 • Ulaştırma Bakanı: Son 22 yılda demir yollarına 22,1 milyar dolar yatırım yapıldı
  11 Şub Ulaştırma Bakanı: Son 22 yılda demir yollarına 22,1 milyar dolar yatırım yapıldı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Sakarya'da düzenlenen yeni nesil akıllı demir yolu bakım araçları teslim töreninde yaptığı konuşmada, son 22 yılda demir yollarına 22,1 milyar dolar yatırım yapıldığını ve demir yolu ağının 14 bin 165 kilometreye çıkarıldığını belirtti. Ayrıca, Ankara-İstanbul Süper Hızlı Tren Hattı projesinin ön proje çalışmalarının tamamlandığını ve güzergah uzunluğunun 344 kilometre olacağını açıkladı.

 • Bağcılar'da mevcut yönetim tarafından iptal edilen metro hattı hakkında konuşan Kurum: 'Bağcılar'da nereye gitsek o hattı soruyorlar'
  02 Şub Bağcılar'da mevcut yönetim tarafından iptal edilen metro hattı hakkında konuşan Kurum: "Bağcılar'da nereye gitsek o hattı soruyorlar"

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Bağcılar'da düzenlenen bir programda yaptığı konuşmada, Kirazlı-Halkalı Metro Hattı'nın iptal edilmesine tepki gösterdi. Kurum, Bağcılar'da yaşayanların sürekli olarak bu hattın ne zaman yapılacağını sorduğunu belirtti. Ayrıca, Kurum konuşmasında İstanbul'da yapacakları projeleri ve destekleri de açıkladı.

 • TCDD, Ergene'deki Hemzemin Geçidin Kapatılmasını İstemiş
  01 Şub TCDD, Ergene'deki Hemzemin Geçidin Kapatılmasını İstemiş

  Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde trenin çarptığı minibüsteki 7 kişinin ölümünden 3 ay önce, TCDD'nin Tekirdağ Valiliği'ne yazı göndererek hemzemin geçidin kapatılmasını istediği ortaya çıktı. Minibüs şoförüne 152 yıl hapis cezası verildi. Kazadan önce TCDD'nin yazdığı yazıda, güvenlik mesafesinin sağlanamadığı ve sürekli olarak kazaların meydana geldiği belirtilmişti.

 • TCDD, Ergene'deki Hemzemin Geçidin Kapatılmasını İstemiş
  01 Şub TCDD, Ergene'deki Hemzemin Geçidin Kapatılmasını İstemiş

  TEKİRDAĞ'ın Ergene ilçesinde trenin çarptığı minibüsteki 7 kişinin ölümünden 3 ay önce, TCDD'nin Tekirdağ Valiliği'ne yazı göndererek hemzemin geçidin kapatılmasını istediği ortaya çıktı. Yazıda, 'Söz konusu hemzemin geçitte yönetmelikte belirtilen 30 metre güvenlik mesafesi sağlanamadığından sürekli olarak kazalar meydana gelmekte olup, yönetmelik gereği TCDD tarafından yapılacak başka bir işlem kalmamıştır' denildi.

 • Kırklareli Valisi Devlet Demiryolları Yetkililerini Kabul Etti
  31 Oca Kırklareli Valisi Devlet Demiryolları Yetkililerini Kabul Etti

  Kırklareli Valisi Birol Ekici, Devlet Demiryolları yetkililerini makamında kabul etti. Vali Ekici, Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Projesi'nin devam ettiğini ve proje çalışmalarının 2025 yılında tamamlanmasının planlandığını belirtti. Ayrıca, Kırklareli'nde eğitim öğretim yılının birinci dönemi değerlendirildi ve kentin eğitimdeki başarısının artması için çalışmalar yapıldığı ifade edildi.

 • Küçükçekmece'de 'kopya anahtar' yöntemiyle yapılan hırsızlık
  31 Oca Küçükçekmece'de 'kopya anahtar' yöntemiyle yapılan hırsızlık

  Küçükçekmece'de bir kadın, akşam annesine gittiği sırada aracını park etti ancak sabah kalktığında aracının yerinde olmadığını fark etti. Güvenlik kameralarını izleyen kadın, aracını anahtarla çalıştırıp götüren bir şahsı gördü. Yaklaşık 500 bin TL değerindeki aracı çalan hırsızın yakalanması için polis çalışma başlattı.

 • Erdoğan: 'Millet Vaatlere Bakacak, Hangi Belediye Başkanı Tarafından Şehrinin Yönetilmesini İstiyorsa Tercihini Ona Göre Yapacak.
  29 Oca Erdoğan: "Millet Vaatlere Bakacak, Hangi Belediye Başkanı Tarafından Şehrinin Yönetilmesini İstiyorsa Tercihini Ona Göre Yapacak.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kağıthane-Gayrettepe Metrosu’nun açılış töreninde; “Millet, vaatlere bakacak. Bunları gönül ve fikir terazisinde tartacak, hangi belediye başkanı tarafından şehrinin yönetilmesini istiyorsa tamamen hür iradesiyle tercihini ona göre yapacak. Biz de her zaman olduğu gibi sandıktan çıkan iradeyi baş tacı edeceğiz” dedi.

 • Bakan Uraloğlu, 'Trabzon Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Projesi' toplantısında konuştu Açıklaması
  26 Oca Bakan Uraloğlu, "Trabzon Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı Projesi" toplantısında konuştu Açıklaması

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye'nin ulaştırma alanında Avrupa Birliği (AB) müktesebatıyla uyumlu yüksek standart ve kuralları uygulama çalışmalarını kararlılıkla sürdürdüğünü söyledi.

 • Ulaşım ve Altyapı Bakanı: Türkiye'nin ulaşım ve haberleşme altyapısına 250 milyar dolar yatırım yapıldı
  26 Oca Ulaşım ve Altyapı Bakanı: Türkiye'nin ulaşım ve haberleşme altyapısına 250 milyar dolar yatırım yapıldı

  ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Ülkemizin ulaşım ve haberleşme altyapısına yaklaşık 250 milyar dolar yatırım gerçekleştirdik.

 • Çorlu tren kazası davasında bilirkişi incelemesi talebi reddedildi
  24 Oca Çorlu tren kazası davasında bilirkişi incelemesi talebi reddedildi

  Çorlu'da meydana gelen tren kazasıyla ilgili 13 sanıklı davanın 18. duruşması başladı. Duruşmada, soruşturmanın genişletilmesi için yeniden bilirkişi incelemesi yapılması talebi reddedildi. Kazada hayatını kaybedenlerin aileleri duruşma öncesinde adalet taleplerini dile getirdi.

 • İstanbul Havalimanı-Gayrettepe Metro Hattı'nın son istasyonu yakında hizmete açılacak
  20 Oca İstanbul Havalimanı-Gayrettepe Metro Hattı'nın son istasyonu yakında hizmete açılacak

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İstanbul Havalimanı-Gayrettepe Metro Hattı'nın son istasyonu olan Gayrettepe istasyonunu yakında hizmete alacaklarını bildirdi. Bakan Uraloğlu, hattın özellikleri ve çalışmalar hakkında bilgi verdi ve İstanbul'un raylı sistem ağına olan katkısını vurguladı.

 • Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Hattı'nın Kağıthane-Gayrettepe Etabı Tamamlandı
  20 Oca Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Hattı'nın Kağıthane-Gayrettepe Etabı Tamamlandı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Hattı'nın Kağıthane-Gayrettepe etabının tamamlandığını açıkladı. Bu sayede hat uzunluğu 37,5 kilometreye çıkacak ve istasyon sayısı 9 olacak. Gayrettepe İstasyonu'nun hizmete alınmasıyla, Havalimanı metro hattı Metrobüs ve Yenikapı-Taksim-Hacıosman Metro hattı ile entegre olacak. Proje ile seyahat süreleri kısalacak.

 • Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Projesi İlk Etap 2025 Sonuna Kadar Tamamlanacak
  17 Oca Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Projesi İlk Etap 2025 Sonuna Kadar Tamamlanacak

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Projesi'nin Çerkezköy-Kapıkule arasındaki 153 kilometrelik kesiminde yapım çalışmalarının devam ettiğini ve projenin ilk etabını 2025 sonuna kadar bitirmeyi planladıklarını bildirdi. Proje tamamlandığında Halkalı-Kapıkule arası yolcu seyahat süresi 4 saatten 1,5 saate, yük taşıma süresi ise 6,5 saatten 2,5 saate düşecek ve Türkiye ile AB arasındaki ilişkiler güçlenecektir.

 • Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Projesi İlerliyor
  17 Oca Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Projesi İlerliyor

  ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Halkalı-Kapıkule hızlı tren projesinin Çerkezköy-Kapıkule arasındaki 153 kilometrelik kesimindeki yapım çalışmalarının hızla devam ettiğini ve projede yüzde 73 fiziki ilerleme sağlandığını belirtti. Projenin tamamının 2028'de faaliyete geçmesi planlanıyor. Proje tamamlandığında Halkalı-Kapıkule arası yolcu seyahat süresi 1 saat 30 dakikaya düşecek ve mevcut hat kapasitesi 4 kat artacak.

 • 2024 Yılı Yatırım Programı'nda 12 bin 41 projeye 1 trilyon 7 milyar lira ödenek tahsis edildi
  15 Oca 2024 Yılı Yatırım Programı'nda 12 bin 41 projeye 1 trilyon 7 milyar lira ödenek tahsis edildi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan 2024 Yılı Yatırım Programı'nda yer alan 12 bin 41 projeye yaklaşık 1 trilyon 7 milyar lira ödenek tahsis edildi. Programda, merkezi yönetim bütçesi kapsamındaki kuruluşlar, KİT'ler, özelleştirme kapsamındakiler, döner sermayeli kuruluşlar ve sosyal güvenlik kuruluşlarının yatırım projeleri yer aldı.

 • Bakan Uraloğlu'ndan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçecek demiryolu müjdesi
  12 Oca Bakan Uraloğlu'ndan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden geçecek demiryolu müjdesi

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden geçecek demir yolu projesinin ihalesinin bu yıl içerisinde yapılacağını açıkladı. Proje, Türkiye'nin ticari, lojistik ve siyasi bağlarını güçlendirecek önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

 • Bakan Uraloğlu, İTO ocak ayı olağan meclis toplantısında konuştu Açıklaması
  11 Oca Bakan Uraloğlu, İTO ocak ayı olağan meclis toplantısında konuştu Açıklaması

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Kalkınma Yolu" projesinin parçalarından Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ndeki demiryolu bağlantısının ihalesini bu sene yapmayı planladıklarını belirterek, "Onu yaptığımız takdirde 2028'de inşallah hayata geçirmiş oluruz.

 • Murat Kurum: Halkalı'dan Avcılar'a metro hattı uzatılacak
  11 Oca Murat Kurum: Halkalı'dan Avcılar'a metro hattı uzatılacak

  Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan adayı Murat Kurum, Avcılar'da yapılan bir toplantıda konuştu. Kurum, seçildikten sonra İstanbul'a odaklanacaklarını ve İstanbul'un sorunlarını çözmek için çalışacaklarını belirtti. Avcılar için kentsel dönüşüm projeleri üreteceklerini ve metro ağını genişleteceklerini söyledi.

 • Murat Kurum'dan Avcılar'a metro müjdesi: Halkalı metrosunu bir durak uzatacağız
  11 Oca Murat Kurum'dan Avcılar'a metro müjdesi: Halkalı metrosunu bir durak uzatacağız

  AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Avcılar'da partililerle bir araya gelerek Avcılar'ın kentsel dönüşümde kaybettiğini belirtti. Kurum, Halkalı metrosunu Avcılar'a bir durak daha uzatacaklarını ve Tahtakele Ispartakule mevkiine yeni bir metro hattı açacaklarını söyledi. Ayrıca, İstanbul'da metronun ulaşamadığı tek bir ilçe bırakmayacaklarını ve Avcılar için dönüşüm seferberliği başlatacaklarını ifade etti.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: İstanbul'daki raylı sistem ağı uzunluğu artacak
  11 Oca Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: İstanbul'daki raylı sistem ağı uzunluğu artacak

  Bakan Uraloğlu, İstanbul'da yapımı devam eden Bakırköy - Kirazlı Metro Hattı'ndaki Molla Gürani Metro İstasyonu'nda yaptığı açıklamada, projenin şubat sonunda hizmete alınacağını ve İstanbul'un raylı sistem ağı uzunluğunun 394,2 kilometreye yükseleceğini belirtti. Ayrıca, Ankara-İstanbul Süper Hızlı Tren Hattı projesinin gündeme alındığını ve seyahat süresinin 80 dakikaya indirileceğini vurguladı.

 • AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Avcılar'ın kentsel dönüşümde kaybettiğini söyledi
  11 Oca AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Avcılar'ın kentsel dönüşümde kaybettiğini söyledi

  AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Avcılar'ın kentsel dönüşümde bugüne kadar ihmalkarlık nedeniyle kaybettiğini belirtti. Kurum, Avcılar'a metro müjdesi vererek, Halkalı'dan Avcılar'a metroyu bir durak daha uzatacaklarını ve Tahtakele Ispartakule mevkiine yeni bir metro hattı açacaklarını söyledi. Kurum, İstanbul'da metronun ulaşamadığı tek bir ilçe bırakmayacaklarını da vurguladı.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: Bakırköy-Kirazlı Metro Hattı'nda Test ve Devreye Alma Çalışmalarına Başladık
  11 Oca Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: Bakırköy-Kirazlı Metro Hattı'nda Test ve Devreye Alma Çalışmalarına Başladık

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bakırköy-Kirazlı Metro Hattı'nda artık test ve devreye alma çalışmalarına başladıklarını belirterek, "Projemizi şubat sonunda hizmete alarak İstanbul'a yeni bir hat daha kazandıracak olma heyecanıyla çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.

 • Hızlı tren çalışmalarında Edirne kısmı haziranda bitiyor
  05 Oca Hızlı tren çalışmalarında Edirne kısmı haziranda bitiyor

  Halkalı-Kapıkule Demir Yolu Projesi kapsamında devam eden hızlı tren inşaatında Edirne şehir kısmının haziran ayına kadar bitirilmesi planlanıyor. Projenin tamamlanmasıyla birlikte İstanbul'dan Edirne'ye 1 saat 35 dakikada seyahat edilebilecek.

 • Edirne Valisi: Halkalı-Kapıkule Demir Yolu Projesi'nde Edirne kısmı haziran ayına kadar bitirilecek
  05 Oca Edirne Valisi: Halkalı-Kapıkule Demir Yolu Projesi'nde Edirne kısmı haziran ayına kadar bitirilecek

  Edirne Valisi Yunus Sezer, Halkalı-Kapıkule Demir Yolu Projesi'nde devam eden hızlı tren inşaatında Edirne şehir kısmının haziran ayına kadar bitirilmesinin planlandığını söyledi. Projenin tamamlanmasıyla birlikte Halkalı-Kapıkule arası yolcu seyahat süresi 4 saatten 1 saat 35 dakikaya düşecek.

 • Edirne Valisi 2023 yılını değerlendirdi
  04 Oca Edirne Valisi 2023 yılını değerlendirdi

  Edirne Valisi Yunus Sezer, kentteki projeler hakkında bilgi vererek, yarım kalan projelerin tamamlanacağını ve çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirtti. Vali Sezer, Halkalı-Kapıkule Demir Yolu Projesi'nin kent içindeki kısmının haziran ayına kadar tamamlanacağını, İzzet Arseven Kent Ormanı'nda yapılacak Millet Bahçesi'nin kısa sürede hizmete açılacağını ve Tarihi Konaklar Restorasyon Projesi'nin devam ettiğini ifade etti. Ayrıca, Gazi Mihal Bey Hamamı'nın restore edileceği, okulların bahçelerine Gençlik Merkezi yapılacağı ve gençlere yönelik sanat, müzik atölyeleri ve spor alanları içeren 24 saat açık alanlar oluşturulacağı da belirtildi.

 • 2024'te Gökyüzünde Neler Olacak? Güneş ve Ay Tutulmaları, Süper Ay, Gök Taşı Yağmurları ve Daha Fazlası
  04 Oca 2024'te Gökyüzünde Neler Olacak? Güneş ve Ay Tutulmaları, Süper Ay, Gök Taşı Yağmurları ve Daha Fazlası

  2024 yılında Türkiye'de yaşanacak astronomik olaylar ve gözlemlenebilecek gök cisimleri hakkında bilgiler. İki güneş tutulması, Ay tutulmaları, süper Ay'lar, dolunaylar ve gök taşı yağmurları gibi birçok olay izlenebilecek. Ayrıca Merkür, Mars ve Uranüs gibi gezegenler de teleskop olmaksızın görülebilecek.

 • Ulaştırma Bakanı Uraloğlu, yerli metro setini teslim aldıklarını açıkladı
  03 Oca Ulaştırma Bakanı Uraloğlu, yerli metro setini teslim aldıklarını açıkladı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Halkalı-İstanbul Havalimanı-Gayrettepe metro hatlarında kullanılacak sürücüsüz yerli metro setini teslim aldıklarını belirterek, yerli ve milli metro sinyalizasyon sistemlerini kullanmaya başladıklarını söyledi.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: Metro setlerinde yerlilik oranı yüzde 60
  03 Oca Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: Metro setlerinde yerlilik oranı yüzde 60

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ankara'da düzenlenen bir törende yaptığı konuşmada, metro setlerindeki yerlilik oranının yüzde 60 olduğunu belirtti. Bakan Uraloğlu, motor, araç gövdesi, körük, ısıtma havalandırma ve klima gibi bileşenlerin yerli sanayi kaynaklı üretildiğini söyledi. Ayrıca, sürücüsüz yerli metro setinin teslim alındığı ve Halkalı-İstanbul Havalimanı-Gayrettepe metro hatlarında kullanılacağı bilgisini paylaştı.

 • Bakan Uraloğlu: 'Yeni Sakarya' milli elektrikli tren setinde seri üretime geçtik
  03 Oca Bakan Uraloğlu: 'Yeni Sakarya' milli elektrikli tren setinde seri üretime geçtik

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 'Yeni Sakarya' ismini verdiği milli elektrikli tren seti projesinde seri üretime başladıklarını açıkladı. Ayrıca, İstanbul Havalimanı metrosu için yerli metro seti teslim törenine katılan Bakan Uraloğlu, 2023 yılında gerçekleştirdikleri yerli ve milli projeleri değerlendirdi ve gelecek projeler hakkında bilgi verdi.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Yeni Sakarya adlı ilk milli ve yerli elektrikli tren setini hizmete sundu
  03 Oca Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Yeni Sakarya adlı ilk milli ve yerli elektrikli tren setini hizmete sundu

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye'nin saatte 160 kilometre hıza sahip olan Yeni Sakarya adlı ilk milli ve yerli elektrikli tren seti projesinde 2 prototip seti tamamlayarak hizmete sunduklarını açıkladı. Bakan Uraloğlu ayrıca, İstanbul Havalimanı metrosu için yerli metro seti teslim törenine katıldığını ve 2023 yılında birçok yerli ve milli projenin hayata geçirildiğini belirtti. İstanbul Havalimanı-Halkalı metro hattının yapım çalışmalarının devam ettiğini ve 2024 yılı Mart ayından önce İstanbul Havalimanı-Kayaşehir kesimini hizmete almayı hedeflediklerini ifade etti. Ayrıca, tren projeleriyle ilgili olarak Yeni Sakarya tren setlerinin sayısını 2030 yılına kadar 56'ya tamamlamayı planladıklarını ve milli elektrikli hızlı tren seti projesinde tasarım çalışmalarının son aşamaya geldiğini söyledi.

 • Dertliler Hareketi'nin düzenlediği Kudüs Hatipleri Eğitim Akademisi sona erdi
  01 Oca Dertliler Hareketi'nin düzenlediği Kudüs Hatipleri Eğitim Akademisi sona erdi

  Dertliler Hareketi, İsrail'in Filistin'deki saldırılarına karşı toplumda bilinç oluşturmak amacıyla düzenlediği Kudüs Hatipleri Eğitim Akademisi'ni tamamladı. Akademiye üniversite öğrencileri, öğretmenler, esnaf, STK gönüllüleri ve araştırmacılar katıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Sevim Sayım Madak, programın Filistin'deki olayları anlamak, anlatmak ve duyurmak için önemli bir adım olduğunu belirtti. Dertliler Hareketi Başkanı Selman Enes Yücel ise zulme karşı seslerini yükseltmenin önemine vurgu yaparak, kursiyerlere teşekkür etti.

 • Sarıkamış şehitleri harekatın 109'uncu yılında yürüyüşle anıldı
  30 Ara Sarıkamış şehitleri harekatın 109'uncu yılında yürüyüşle anıldı

  1'inci Dünya Savaşı'nda Osmanlı ordusunun Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak için başlattığı Sarıkamış Harekatı'nda şehit düşen askerler, harekatın 109'uncu yılında Küçükçekmece'de yapılan yürüyüşle anıldı. Yürüyüşe katılan İstanbul Serhat Boyları Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Muharrem Yıldız, 'Sadece Kars Sarıkamış'ta yaşayanlar değil, tüm Türkiye bu olayı unutmasın. Şehitlerimizi minnetle anıyoruz' dedi.

 • İstiklal Marşı'nı kaleme alan Mehmet Akif Ersoy vefatının 87. yılında anılıyor
  26 Ara İstiklal Marşı'nı kaleme alan Mehmet Akif Ersoy vefatının 87. yılında anılıyor

  Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı'nı yazan usta edebiyatçı, vefatının 87. yılında anılıyor. Ersoy'un hayatı, eğitimi, evliliği ve edebi çalışmaları hakkında bilgiler verilen haberde, İstiklal Marşı'nın nasıl ortaya çıktığı ve kabul edildiği de anlatılıyor. Mehmet Akif Ersoy'un kabri ve Taceddin Dergahı'nın ziyaretçi akınına uğradığı belirtiliyor.

 • DOSYA HABER/İSTANBUL'UN ULAŞIM SORUNU - Metrobüsün yükünü alacak hızlı metrolara ihtiyaç var
  26 Ara DOSYA HABER/İSTANBUL'UN ULAŞIM SORUNU - Metrobüsün yükünü alacak hızlı metrolara ihtiyaç var

  İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muhammed Ziya Paköz, İstanbul gibi bir büyük şehrin ana omurgasını oluşturabilecek hızlı metro çözümlerine ihtiyaç duyulduğunu bildirdi.

 • Ulaştırma Bakanı: Kurulacak lojistik merkezler arasında asgari 50 km kara yolu mesafesi olacak
  21 Ara Ulaştırma Bakanı: Kurulacak lojistik merkezler arasında asgari 50 km kara yolu mesafesi olacak

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, hazırladıkları Lojistik Merkezler Hakkında Yönetmelik Taslağı ile mevcut ve kurulacak lojistik merkezlere yönelik yeni adımlar atacaklarını belirtti. Taslakla ülke sınırları içinde mevcut ve yeni kurulacak lojistik merkezlerin yer seçimi, projelendirilmesi, yapımı, yetkilendirilmesi ve işletilmesinde uygulanacak usul ve esasların düzenlendiğini ifade eden Uraloğlu, lojistik merkezlerin planlanarak inşası için gerekli çalışmaları Lojistik Koordinasyon İcra Kurulu'nun yürüteceğini, TCDD'nin yapacağı lojistik merkezlere özel sektörün katılımını sağlamak ve ortaklık tesis etme hususunda da yetkili olduğunu dile getirdi.

 • İmamoğlu, M9 Ataköy-İkitelli Metro Hattı'ndaki Test Sürüşüne Katıldı: '4,5 Yılda Yaptıklarımızı 25 Yılla Yarıştırıyorlar'
  20 Ara İmamoğlu, M9 Ataköy-İkitelli Metro Hattı'ndaki Test Sürüşüne Katıldı: "4,5 Yılda Yaptıklarımızı 25 Yılla Yarıştırıyorlar"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 5 ilçeden geçecek 13,4 kilometrelik hat boyunca 12 istasyona uğrayıp, tek yönde 35 bin yolcu taşıyacak Ataköy-İkitelli metro hattında gerçekleştirilen test sürüşüne katıldı. İmamoğlu, “Daha öncesinde çoklu müdahalenin, akıl karıştırıcı hamlelerin, siyasetin saçma sapan tariflerinin, yani ‘Oy verenlere metro yaparım, oy vermeyenlere yapmam’ diyen aklın yarattığı, iş bilmezlik sürecinin yarattığı sıkıntıları, boşluğu biz ele aldık. Yılda 4-5 kilometrelik başarıdan, 13 kilometrelik başarıya taşıdık. Bunların hepsi 4,5 yıla sığdı. Onun için bunlar 25 yılla bizi yarıştırıyorlar. Şaşırıyorlar herhalde, zannediyorlar biz 25 yıldır iktidardaydık. 4,5 senedir iktidardayız. Bunlar 25 yılı yönettiler, biz daha iyisini yaptık” dedi.

 • 2024 bütçe görüşmeleri
  18 Ara 2024 bütçe görüşmeleri

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "2028 yılına kadar demiryolu hat uzunluğunu 17 bin 11 kilometreye çıkartmayı hedefliyoruz.

 • DOSYA HABER/İSTANBUL'UN ULAŞIM SORUNU - İstanbullular 'Asrın Projesi' Marmaray'ı tercih ediyor
  17 Ara DOSYA HABER/İSTANBUL'UN ULAŞIM SORUNU - İstanbullular "Asrın Projesi" Marmaray'ı tercih ediyor

  İki kıtayı birleştiren, hizmete girmesinden bu yana geçen 10 yıllık sürede 1 milyardan fazla yolcu taşıyan ve her gün iki yaka arasında gidip gelen İstanbulluların ilk tercihi Marmaray oluyor.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanır Uraloğlu: 'Nakkaş-Başakşehir Kesimindeki çalışmaları 2026 yılında tamamlamayı hedefliyoruz'
  15 Ara Ulaştırma ve Altyapı Bakanır Uraloğlu: "Nakkaş-Başakşehir Kesimindeki çalışmaları 2026 yılında tamamlamayı hedefliyoruz"

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanır Uraloğlu: "Nakkaş-Başakşehir Kesimindeki çalışmaları 2026 yılında tamamlamayı hedefliyoruz" "Kuzey Marmara Otoyolu Toplam Uzunluğu 443 Kilometreye ulaştı" " Kuzey Marmara Otoyolu 9 büyüklüğündeki bir depreme dahi dayanabilir" " Kanal İstanbul projesi ile Dünya'nın...

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanır Uraloğlu, 'Nakkaş-Başakşehir Kesimindeki çalışmaları 2026 yılında tamamlamayı hedefliyoruz'
  15 Ara Ulaştırma ve Altyapı Bakanır Uraloğlu, "Nakkaş-Başakşehir Kesimindeki çalışmaları 2026 yılında tamamlamayı hedefliyoruz"

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Kuzey Marmara Otoyolu kapsamına, Nakkaş-Başakşehir kesimini de 30 Haziran 2020'de dahil ettik.

 • Demir yollarında 'Türkiye Yüzyılı' rotası çizildi
  15 Ara Demir yollarında "Türkiye Yüzyılı" rotası çizildi

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türkiye'nin 13 bin 919 kilometre olan demir yolu ağını "Türkiye Yüzyılı" olarak adlandırılan yeni dönemin ilk 5 yılında 17 bin 11 kilometreye ulaştıracak projeleri tamamlamayı hedeflerken 2 bin 452 kilometrelik yeni hatlar için de yol haritasını belirledi.

 • DOSYA HABER/İSTANBUL'UN ULAŞIM SORUNU - 'Uyumayan şehir'de gece toplu taşımaya erişim sıkıntısı yaşanıyor
  14 Ara DOSYA HABER/İSTANBUL'UN ULAŞIM SORUNU - "Uyumayan şehir"de gece toplu taşımaya erişim sıkıntısı yaşanıyor

  İstanbullular, yaşamın 24 saat devam ettiği şehirlerden biri olarak nitelendirilen kentte gece saatlerinde toplu taşımayla ulaşım sağlamada zorluk çekerken, her gece kesintisiz hizmet veren metrobüs ile 9 İETT hattı ve sadece hafta sonu gece seferi uygulanan 7 metro hattı megakent için...

 • Çorluspor taraftarları tarafından taşlanan minibüsler
  11 Ara Çorluspor taraftarları tarafından taşlanan minibüsler

  KÜÇÜKÇEKMECE'de İFA Spor ile Çorluspor arasında oynanan Bölgesel Amatör Lig (BAL) müsabakası sonrasında, misafir Çorluspor taraftarlarını getiren minibüsler, bir grup tarafından taşlandı. Polis, 2 kişiyi gözaltına alırken olaylar kameraya yansıdı.

 • Vize Kaymakamı köy ziyaretleri yaptı, yerli yulaf tohumları deneme alanı oluşturuldu, yağmur suyu kanalları temizlendi
  08 Ara Vize Kaymakamı köy ziyaretleri yaptı, yerli yulaf tohumları deneme alanı oluşturuldu, yağmur suyu kanalları temizlendi

  Vize Kaymakamı Sedat Özdemir, Sergen köyünde vatandaşlarla bir araya geldi ve köydeki yatırımlar hakkında bilgi aldı. Ayrıca, Vize ilçesinde yerli yulaf tohum çeşitleri deneme alanları oluşturuldu. Yerli yulaf çeşitlerinin kalite ve verimini tespit etmek amacıyla çalışmalar yapılıyor. Ayrıca, Vize ilçesinde yağmur suyu kanalları temizlendiğini belirten Belediye Başkanı Ercan Özalp, taşkın yaşanmaması için önlemler alındığını ifade etti.

 • Marmaray'a ek tren seferleriyle 392 bin yolcu taşındı
  08 Ara Marmaray'a ek tren seferleriyle 392 bin yolcu taşındı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İstanbul'da sisli hava nedeniyle bazı vapur seferlerinin iptal edilmesi sonucu boğazdan geçmek isteyen yolcuların Marmaray'a yöneldiğini belirterek, ek tren seferleriyle birlikte 392 bin yolcunun daha taşındığını açıkladı. Marmaray'da günlük ortalama 565 bin yolcu taşınırken, ek seferlerle bu sayı 621 bine ulaştı.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, engelli vatandaşların yanında! Ulaşımdaki engeller tek tek kalkıyor
  03 Ara Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, engelli vatandaşların yanında! Ulaşımdaki engeller tek tek kalkıyor

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, engelli vatandaşların rahat ulaşım sağlaması için yoğun bir çaba sarf ediyor. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bu zamana kadar yapılan çalışmaları aktaran bakanlık, ''Turuncu Masa'dan 52.050 yolcu yararlandı, 'Erişebilirlik Belgesi' almış havalimanı sayısı 40'a yükseldi, 'Millî Tren Projesi' engelli bireylerin kullanımına göre projelendirildi, Demiryolu 'Erişilebilir Ulaşım' çalışmaları ile 1 milyon 142 bin engelli yolcu seyahat etti'' açıklamasını yaptı.

 • Haftanın tarihine bakış
  03 Ara Haftanın tarihine bakış

  Cumhuriyet döneminin ilk kağıt paraları 5 Aralık 1927'de tedavüle çıkarıldı.

 • Küçükçekmece'de kediyi darp eden sanığa 5 ay hapis cezası
  01 Ara Küçükçekmece'de kediyi darp eden sanığa 5 ay hapis cezası

  Küçükçekmece'de yaşadığı sitedeki kediye saldırıp darp eden Aytuğ Koyuncu'ya, 'hayvana işkence' suçundan 5 ay hapis cezası verildi. Sanık, kedilere karşı bir tepki gösterdiğini savunmuştu.

 • Küçükçekmece'de Kediye İşkence Eden Kişiye 5 Ay Hapis Cezası
  01 Ara Küçükçekmece'de Kediye İşkence Eden Kişiye 5 Ay Hapis Cezası

  Küçükçekmece'de yaşadığı sitedeki kediye tekme ve yumrukla saldırıp darp eden Aytuğ Koyuncu, 'hayvana işkence' suçundan 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

 • Küçükçekmece Belediyesi, ilçeye 10. Gündüz Bakımevi'ni kazandırdı
  01 Ara Küçükçekmece Belediyesi, ilçeye 10. Gündüz Bakımevi'ni kazandırdı

  Küçükçekmece Belediyesi, sosyal belediyecilik uygulamalarıyla kentte yaşayanların refah düzeylerini artırmak ve sosyal adaleti sağlamak amacıyla projelerine devam ediyor. Belediye, 'Her Mahalleye Bir Kreş' projesi kapsamında ilçeye 10. Gündüz Bakımevi'ni açtı. Başkan Kemal Çebi, 31 Mart 2024 yerel seçimlerine kadar 2 yeni kreş açmayı planladıklarını duyurdu.

 • Küçükçekmece'de mahsur kalan 38 kişi kurtarıldı
  29 Kas Küçükçekmece'de mahsur kalan 38 kişi kurtarıldı

  Küçükçekmece'de yoğun yağış nedeniyle göle dönen yolda mahsur kalan iki aracın içindeki 38 kişi itfaiye ekipleri ve kepçe yardımıyla kurtarıldı. İtfaiye eri işçileri araca sırtında taşıdı.

 • Küçükçekmece'de Şiddetli Yağış Sonucu Mahsur Kalan 38 Kişi Kurtarıldı
  29 Kas Küçükçekmece'de Şiddetli Yağış Sonucu Mahsur Kalan 38 Kişi Kurtarıldı

  Küçükçekmece'de yaşanan şiddetli yağış nedeniyle göle dönen yolda mahsur kalan iki araçta bulunan 38 kişi, itfaiye ekipleri ve kepçe yardımıyla kurtarıldı. İtfaiye eri, bazı işçileri sırtında taşıdı.

 • İstanbul'da Fırtına ve Sağanak Yağış Etkili Oldu
  29 Kas İstanbul'da Fırtına ve Sağanak Yağış Etkili Oldu

  İstanbul genelinde dün akşam saatlerinde başlayan fırtına ve sağanak yağış, gündüz de etkisini sürdürüyor. Kadıköy sahilinde oluşan dalgalar kum ve kaya parçalarını sahilyoluna taşıdı. Bağcılar'da ise, yağmur sularıyla dolan alt geçitte araçlar ilerlemekte zorlandı.

Advertisement