İstanbul'da ramazan ayı boyunca kırmızı etin fiyatı sabitlendi! İşte kampanyaya katılan marketler - Son Dakika
Ekonomi

İstanbul'da ramazan ayı boyunca kırmızı etin fiyatı sabitlendi! İşte kampanyaya katılan marketler

İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, "Et ve Süt Kurumu ile yaptığımız protokol çerçevesinde, ramazan ayı boyunca fiyatları sabitleyerek dana kıymanın kilogram fiyatını 314 liradan, dana kuşbaşının kilogram fiyatını ise 344 liradan satışa sunacağız" dedi. Güzeldere kampanyaya katılan marketler arasında Hakmar, Happy Center, Mopaş, Özkuruşlar Market ve Anpa Gross'un da bulunduğunu aktardı.

05.03.2024 11:35  Güncelleme: 12:07
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği (İstanbul PERDER) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güzeldere, Et ve Süt Kurumu (ESK) ile yapmış oldukları protokol ile İstanbul PERDER olarak, ramazan boyunca dana kıymanın kilogram fiyatını 314 liradan, dana kuşbaşının kilogram fiyatını ise 344 liradan satışa sunmaya devam edeceklerini bildirdi.

"TÜKETİCİYİ FİYAT ARTIŞLARINA KARŞI KORUMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Türkiye Perakendeciler Federasyonu çatısı altında faaliyetlerini sürdüren İstanbul PERDER, Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Et ve Süt Kurumu ile yaptığı protokol çerçevesinde ramazan ayı boyunca kırmızı et fiyatlarını sabitleme kararı aldı. İstanbul PERDER Yönetim Kurulu Başkanı Güzeldere yaptığı açıklamada, dernek olarak, 57 üye marketi, 2 bin 500'e yakın şubesi ve yaklaşık 40 bin civarı çalışanıyla İstanbul'da tüm hanelere temas ettiklerini belirterek, yıl boyunca gerçekleştirdikleri kampanyalarla tüketiciyi fiyat artışlarına karşı korumaya çalıştıklarını ifade etti.

"FİYATLARDA YUKARI DOĞRU CİDDİ BİR HAREKETLİLİK VAR"

Geçen yıl mart ayından bu yana ESK ile yaptıkları protokol sayesinde hanelere en uygun fiyatlı eti ulaştırdıklarını vurgulayan Güzeldere, son zamanlarda kırmızı et fiyatlarında yukarı doğru çok ciddi bir hareketlilik olduğunu ve dernek olarak bu spekülatif fiyat hareketliliğini yakından takip ettiklerini söyledi.

İstanbul'da ramazan ayı boyunca kırmızı etin fiyatı sabitlendi! İşte kampanyaya katılan marketler
İstanbul PERDER Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güzeldere.

"DANA KIYMANIN KİLOGRAM FİYATI 314 LİRA"

Bu yıl da geçen yıl ramazan ayında olduğu gibi sofralara makul fiyatlarda kırmızı et ulaştıracaklarını bildiren Güzeldere, şunları kaydetti; "ESK yetkilileriyle yaptığımız çalışmalar sonucunda ramazan ayı boyunca kırmızı et ürünlerinin fiyatlarını sabitleme kararı aldık. ESK ile yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde, İstanbul PERDER olarak, ramazan ayı boyunca dana kıymanın kilogram fiyatını 314 liradan, dana kuşbaşının kilogram fiyatını ise 344 liradan satışa sunmaya devam edeceğiz. Yerel perakende olarak üye zincir marketlerimiz ile ramazan ayının bereketini sofralara taşımaya kararlıyız ve ramazan fırsatçılarına göz açtırmayacağız."

İŞTE KAMPANYAYA KATILAN MARKETLER

Güzeldere, İstanbul'da kampanyaya katılan üye marketleri şöyle sıraladı; "Hakmar, Happy Center, Kim Market, Gökkuşağı Market, Onur Market, Biçen Market, Mopaş Market, Özkuruşlar Market, Sarıyer Market, Snowy Ulu Kardeşler, Örnek Market, Show Market, Altun Market, Anpa Gross, Birmar, Deniz Group, Ecemar, Şimşekler Market, Birlik Gross, Grup Gökkuşağı, İklim Mağazacılık, Kılıç Market, Karabağ Market, Nar Market, Onur Hipermarketleri, Irmaklar Market, Rota Market, Taş Kasap."

İstanbul\'da ramazan ayı boyunca kırmızı etin fiyatı sabitlendi! İşte kampanyaya katılan marketler
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi İstanbul'da ramazan ayı boyunca kırmızı etin fiyatı sabitlendi! İşte kampanyaya katılan marketler - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (15)

  • salihb: ESK ithal getirmese bu fiyatları zor görürsünüz. yerli üretimde maliyeti kurtarmıyor bu fiyatlar 38 61 Yanıtla Abuzer Kadayıf: Yerli üretim dediğin sap saman kilosu kaç lira dayı 29 11 Ali Arslan: Selami karagülle yaşın 52 olmuş ama hala hesaplamayi ogrenemissin, o yıllardaki maaşla ayda ne kadar et alabiliyordun şimdiki fiyatla ne kadar alabiliyorsun,geç değil yinede,yeterki iste cehaleti yenmek senin elinde 26 4 salihb: Bu ülkede sadece sap ve saman ile hayvan yetiştirileceğini zanneden insanlar var. biraz araştırıp öyle konuşun bence 8 20
  • Serkan Basar: 2000 li yıllarda yarım kilo bile almaya utandığımız et şimdilerde altın oldu hayaldi gerçek oldu :) 68 26 Yanıtla Selami Karagülle: Yaşım 52 eskiden de kasaplardan 1 kg et aldığımızı hatırlamıyorum Et hep pahalıydı 39 72
  • Emir Emir: FİYATLARIN DÜŞMESİ İÇİN YILDA ÜÇ DEFA DÖRTDER AY ARALIĞINDA 500'ER BİN OLARAK 1.5 MİLYON BÜYÜKBAŞ ETLİK HAYVAN İLE 1.5 MİLYON ETLİK KÜÇÜKBAŞ HAYVAN DEVLET TARAFINDAN İTHALAT YAPILIP,İHRACAAT KISITLANMALI.BU HAYVANLARDA TOPTAN BAZI FİRMALARA SATILMAMALI,MEZBAHALARDAN TARIM VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞI,TİCARET BAKANLIĞI UETKİLİLERİNİN GÖZETİMİNDE BÜYÜK MARKETLERE,KASAPLARA SABİT FİYAT ŞARTLARI İLE SATILMALI.İÇ PİYASADA KÜÇÜKBAŞDA 4 YAŞ ALTI, BÜYÜKBAŞTA 9-10 YAŞ DİŞİ MAL KESİMİ YASAKLANMALI.AL ÇÖZÜM. 54 3 Yanıtla
  • alos : VARSA YOKSA İSTENBUL, DİĞERLERİ O BU 34 8 Yanıtla
  • Erdem Meric: Sadece Istanbul'da mı? 37 1 Yanıtla Can Vatan: Emekliler Bu Maaşlada Alamaz Et Hayal oldu 47 14
  • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement