Bulduğu Parayla Borcunu Ödeyip Kalanı İade Etti, Bakın Sahibi Ne Yaptı - Son Dakika

Bulduğu Parayla Borcunu Ödeyip Kalanı İade Etti, Bakın Sahibi Ne Yaptı

02.03.2016 17:38
Bulduğu Parayla Borcunu Ödeyip Kalanı İade Etti, Bakın Sahibi Ne Yaptı

Eyüp Doğan Kahramanmaraş'ta, yolda bulduğu 20 bin lira ile, 3 bin liralık borcunu ödedi kalanı sahibi Bayram Konak'a teslim etti. Paranın sahibi "Allah razı olsun." dedi

Kahramanmaraş'ın Afşin İlçesi'nde, yolda yürürken yerde 20 bin lira bulan Eyüp Doğan, 3 bin liralık borcunu ödeyip kalanını sahibi Bayram Konak'a teslim etti.

20 BİN LİRA BULDU

İlçede esnaflık yapan Bayram Konak, geçen hafta salı günü bankadan çektiği 20 bin lirayı Atatürk Caddesi'nde düşürdü. Bir süre sonra yoldan geçerken parayı çaycılık yapan Eyüp Doğan buldu. Doğan, bulduğu 20 bin liranın 3 bin lirasıyla kendi borçlarını ödedikten sonra polis aracılığıyla paranın sahibi Bayram Konak'ın oğlu Duran Konak'a ulaştı ve 17 bin lirayı teslim etti.

"HARCADIĞI PARAYI HELAL ETTİ"

Duran Konak, 20 bin liranın yüzde 15'i ile borcunu ödeyen Eyüp Doğan'a harcadığı parayı helal ettiklerini ve her hangi bir talepte bulunmayacaklarını belirterek, şöyle dedi:

"BU ZAMANDA BUNA ŞÜKÜR"

"Geçtiğimiz hafta Salı günü Atatürk Caddesi'nde 20 bin lira kaybettik. Bankanın ve esnafın güvenlik kameralarından baktık ama sonuca ulaşamadık. Sonra belediyeden ilan verdik. İlanı duymuş olacak ki sağ olsun bize paramızı teslim etti. Bu zamanda böyle insanlık zor bulunur. Paranın bir bölümüyle borçlarını karşılamış. Parayı kendisine helal ediyoruz. Allah kendisinden razı olsun."

Parayı bulan Eyüp Doğan'ın çalıştığı çay ocağının sahibi Mehmet Tıraş ise çalışanı Eyüp Doğan'ın rahatsızlandığı için hastanede olduğunu ve davranışını taktir ettiğini söyledi.

YORUMLAR (8)
  • fukarasümüğü: Adam harcadığını ödemek istemiş güzel birşey ama keşke tamamını verseydi belki paranın sahibi jest yapardı.ama bu kadar kötü durumu varsa inşallah sahibi kalanını istemez.helal eder. Cevap Yaz 11 1 Yayından Kaldır
  • AKSEKILI YORUK: Goruyoruz hepsini verenleri adama odul bile vermiyor, bence en dogrusunu yapmis, ya hic vermeyenin eline gecseydi...... Cevap Yaz 17 8 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Hemşire Güneş'i arama çalışmaları sürüyor Hemşire Güneş'i arama çalışmaları sürüyor Son dakika haberi... Eğitim neferlerinin şehit edildiği okulu yaşam alanına dönüştürdüler Son dakika haberi... Eğitim neferlerinin şehit edildiği okulu yaşam alanına dönüştürdüler Son Dakika | Kahramanmaraş'ta uyuşturucu satıcılarına suçüstü: 2 gözaltı Son Dakika | Kahramanmaraş'ta uyuşturucu satıcılarına suçüstü: 2 gözaltı
Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi Bulduğu Parayla Borcunu Ödeyip Kalanı İade Etti, Bakın Sahibi Ne Yaptı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement