Sinema biletleri için sıfır vergi uygulaması yıl sonuna uzatıldı - Son Dakika

Sinema biletleri için sıfır vergi uygulaması yıl sonuna uzatıldı

27.05.2022 15:08

Pandemi döneminde sektöre destek paketleri kapsamında son tarihi 31 Mayıs 2022 olarak belirlenen "sinema biletleri üzerinden yüzde sıfır eğlence vergisi alınması" uygulaması, 31 Aralık 2022'ye uzatıldı.

Koronavirüsün pandemi olarak ilan edilmesinin ardından açıklanan sektörel destek paketleri ile sinema sektöründe uygulanan eğlence vergisi yüzde 0'a indirilmişti. Pandemi döneminde yerli ve yabancı film gösteriminde yüzde 10 olan eğlence vergisini yüzde 0'a indiren Cumhurbaşkanı Kararı'nın süresi tekrar uzatıldı.

31 ARALIK'A KADAR UZATILDI

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlan 5613 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararının Eki Kararı'na göre yerli ve yabancı film gösterimden alınan yüzde 10'luk eğlence vergisi, 31 Aralık 2022'ye kadar yüzde 0 olacak.

YORUMLAR
500
Devlet Bahçeli: 'Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığı meşrudur, yasaldır ve anayasaldır' Devlet Bahçeli: 'Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığı meşrudur, yasaldır ve anayasaldır' MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: 'Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığı meşrudur, yasaldır ve anayasaldır. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: 'Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığı meşrudur, yasaldır ve anayasaldır. Son dakika haber... Türk Lirası Mevduatında Stopaj İndirimi 6 Ay Daha Uzatıldı Son dakika haber... Türk Lirası Mevduatında Stopaj İndirimi 6 Ay Daha Uzatıldı
Kaynak: ANKA

Son Dakika Ekonomi Sinema biletleri için sıfır vergi uygulaması yıl sonuna uzatıldı - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement