Son dakika Aralık haberleri, Aralık son dakika, son dakika Aralık

Son Dakika Aralık Haberleri

 • Malatya merkezli operasyonda 5 kişi tutuklandı
  09:45 Malatya merkezli operasyonda 5 kişi tutuklandı

  Malatya merkezli 6 ilde gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 17 şüpheliden 5'i tutuklandı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Hekimhan Mal Müdürlüğünde kamuyu zarara uğratanlara yönelik operasyon düzenledi. Genişletilen soruşturma kapsamında, 20 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Tutuklanan zanlıların kamuya 21 milyon 316 bin 262 lira zarar verdikleri belirtildi.

 • Irak Dışişleri Bakanı: Türkiye ile PKK ve güvenlik sorunları konuşuldu
  21:05 Irak Dışişleri Bakanı: Türkiye ile PKK ve güvenlik sorunları konuşuldu

  Irak Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin, Türkiye ile Irak arasında aralık ayında PKK ve güvenlik sorunlarının konuşulduğu toplantıda bir sonraki toplantıya sunulmak üzere iki bildiri hazırlamaya karar verildiğini söyledi. Hüseyin, Irak tarafının güvenlik, sınır güvenliği ve iki ülke arasındaki ilişkilerin güvenliğiyle ilgili belgeyi şimdiden hazırladığını ve gelecek ay Bağdat'ta buluşmayı ve bu belgeleri tartışarak bir plan geliştirmeyi umut ettiklerini belirtti. Ayrıca, Hüseyin petrol ihracatının yeniden başlaması ve Kalkınma Yolu Koridoru projesi hakkında da açıklamalarda bulundu.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Emekçilere Sahip Çıkın, Kundaklayana Değil
  19:57 Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Emekçilere Sahip Çıkın, Kundaklayana Değil

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Yalova Şubesi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, CHP ve İYİ Parti'nin önceki yerel seçimlerde emekçileri kapının önüne koyduğunu belirterek, emek mücadelesini kucaklayanlara sahip çıkılması gerektiğini vurguladı. Yalçın, sözleşmeli memurların hala işten çıkarılma tehlikesi olduğunu da dile getirdi.

 • İBB'nin bitmeyen meydan projesi, Karaköy esnafını bitirdi: 'Zor durumdayız, 15-20 esnaf dükkanlarını kapatıp gitti'
  17:20 İBB'nin bitmeyen meydan projesi, Karaköy esnafını bitirdi: "Zor durumdayız, 15-20 esnaf dükkanlarını kapatıp gitti"

  İBB tarafından Karaköy'de başlayan meydan projesinin hala tamamlanmamış olması esnafı ve vatandaşı adeta çileden çıkardı. Esnaf, 'Zor durumdayız. 15-20 esnaf dükkanlarını kapatıp gitti. 14 aydır bir çivi bile çakılmadı' derken, bir vatandaş, 'Erdoğan olsaydı şimdiye yapmıştı' diyerek İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdi.

 • İBB'nin Karaköy Meydan Projesi Tamamlanamadı, Esnaf ve Vatandaş Mağdur
  15:57 İBB'nin Karaköy Meydan Projesi Tamamlanamadı, Esnaf ve Vatandaş Mağdur

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Karaköy'de başlayan meydan projesinin hala tamamlanmamış olması esnafı ve vatandaşı adeta çileden çıkardı. Esnafın işleri azaldı, bazıları dükkanlarını kapattı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu eleştirildi. Projenin tamamlanamama sebebi ve İBB'nin esnaflara verdiği destek vaadini yerine getirmemesi de gündeme geldi.

 • BRICS+ Fashion Summit'te düzenlenen özel ileri dönüşüm atölyeleri çevresel farkındalığı artırdı
  15:46 BRICS+ Fashion Summit'te düzenlenen özel ileri dönüşüm atölyeleri çevresel farkındalığı artırdı

  Küresel moda endüstrisinin liderlerini bir araya getiren BRICS+ Fashion Summit beşinci gününde kapsamlı etkinliklere ev sahipliği yaptı. Düzenlenen özel ileri dönüşüm atölyelerinde RISHI markasının kurucusu Margarita Reznikova ve General VI markasının kurucusu Viktoria Generalova sürdürülebilir modaya ilişkin bilgi aktarımlarında bulundu.

 • EBB Odunpazarı Evleri İddialarına Açıklama Yaptı
  14:52 EBB Odunpazarı Evleri İddialarına Açıklama Yaptı

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Evleri ile ilgili çıkan iddialara yanıt verdi. Yapılan açıklamada, iddiaların asılsız olduğu vurgulandı ve yapılan işlemlerin kayıtlarda olduğu belirtildi.

 • İzmir'de Suç Örgütlerine Yönelik Operasyon: 43 Şüpheli Yakalandı
  13:41 İzmir'de Suç Örgütlerine Yönelik Operasyon: 43 Şüpheli Yakalandı

  İzmir'de polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda, suç örgütleri ve kaçakçılara yönelik çok sayıda tabanca, tüfek ve örgütsel doküman ele geçirildi. Toplamda 43 şüpheli yakalandı. Operasyonlar kapsamında suç örgütlerine silah temin eden şahıslar da gözaltına alındı. Ayrıca, tefecilik, vergi kaçakçılığı ve dolandırıcılık suçlarıyla haksız kazanç elde eden şahıslara yönelik de çalışmalar yapıldı. İzmir Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ise kaçak tütün ve tütün mamullerinin imalat, ticaret ve sevkiyatını yapan şüphelilere yönelik operasyon gerçekleştirdi.

 • TGDF Başkanı: Tarım ve gıda sektöründe üretim maliyetlerine destek mekanizması gerekiyor
  13:15 TGDF Başkanı: Tarım ve gıda sektöründe üretim maliyetlerine destek mekanizması gerekiyor

  TGDF Yönetim Kurulu Başkanı Demir Şarman, tarım ve gıda sektöründe artan üretim maliyetlerine dikkat çekerek, Destekleme ve Fiyat İstikrar Fonu gibi bir mekanizmanın efektif şekilde uygulanmasının yararlı olacağını vurguladı. Şarman, girdi maliyetlerinin üreticilerin rekabet edebilirliğini azalttığını ve iç piyasadaki fiyat artışlarını dengelemek için ihracat destek mekanizmasının önemli olduğunu belirtti.

 • Arnavutluk, Bayraktar TB2 SİHA'ları teslim aldı
  12:45 Arnavutluk, Bayraktar TB2 SİHA'ları teslim aldı

  Arnavutluk Savunma Bakanı Niko Peleshi, Bayraktar TB2 SİHA'ların ülkeye ulaştığını duyurdu. Peleshi, SİHA'ların montajı ve işletimi için gerekli altyapının kurulduğunu belirtti. Bu gelişme, Arnavutluk'un savunma yeteneklerini artırma ve ulusal güvenliği sağlama konusundaki kararlılığını gösteriyor.

 • Bozüyük Belediye Başkanı, demiryolu üzerine araç üst geçidi yapılmaması konusunda açıklama yaptı
  12:19 Bozüyük Belediye Başkanı, demiryolu üzerine araç üst geçidi yapılmaması konusunda açıklama yaptı

  Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, demiryolu üzerine araç üst geçidinin yapılmamasıyla ilgili bilgilendirme yaptı. Başkan Bakkalcıoğlu, Devlet Demiryollarıyla yapılan görüşmelerin sonucunda üst geçit projesinin belediye tarafından gerçekleştirileceğini belirtti.

 • Bozüyük Belediye Başkanı, trafik sorununu çözmek için üst geçit projesi başlatacak
  12:07 Bozüyük Belediye Başkanı, trafik sorununu çözmek için üst geçit projesi başlatacak

  Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, demiryolu üzerine yapılması planlanan üst geçit projesinin neden hayata geçirilemediğini açıkladı. Belediye bütçesinden finanse edilecek olan projeyle trafik sorunu çözülecek.

 • BIST 100 endeksi yılın ilk iki ayında dünya endekslerini geride bıraktı
  12:05 BIST 100 endeksi yılın ilk iki ayında dünya endekslerini geride bıraktı

  Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, şubatta yüzde 8,20 artışla ayı 9.193,69 puandan tamamlayarak, tüm zamanların en yüksek aylık kapanışını gerçekleştirdi. Endeks, yıl başından bu yana da yüzde 23,07 değer kazancıyla küresel pay piyasalarını geride bıraktı.

 • Selim Sırrı Tarcan: Türkiye'de Olimpik Sporların Öncüsü
  11:21 Selim Sırrı Tarcan: Türkiye'de Olimpik Sporların Öncüsü

  Türkiye'de olimpik sporların öncüsü olarak kabul edilen Selim Sırrı Tarcan, vefatının 67. yılında anılıyor. Tarcan, Osmanlı Milli Olimpiyat Cemiyeti'nin kurucusu olarak adını tarihe yazdırdı. Ayrıca voleybol sporunun öncüsü olarak kabul edilen Tarcan, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin kuruluşunda da önemli rol oynadı.

 • 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne bir aylık süre kaldı
  11:10 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne bir aylık süre kaldı

  Yüksek Seçim Kurulu tarafından ilan edilen seçim takvimi doğrultusunda, seçime katılacak siyasi partiler belirlendi. Aday listeleri 3 Mart'ta açıklanacak ve propaganda serbestliği 21 Mart sabahı başlayacak. Türkiye, 31 Mart'ta sandık başına gidecek.

 • Bosna Hersek'in Altın Zambaklı Bayrağı Tarih Müzesi'nde Sergileniyor
  11:06 Bosna Hersek'in Altın Zambaklı Bayrağı Tarih Müzesi'nde Sergileniyor

  Bosna Hersek'in 1992'de ilan ettiği bağımsızlığın ardından ülkenin resmi bayrağı halini alan ancak savaş sonrası değiştirilen altın zambaklı bayrak, üzerindeki şarapnel izleriyle Tarih Müzesi'nde geçmişe ışık tutuyor.

 • Beşiktaş, Borsada Yatırımcısına En Fazla Kazandıran Spor Şirketi Oldu
  11:06 Beşiktaş, Borsada Yatırımcısına En Fazla Kazandıran Spor Şirketi Oldu

  Borsa İstanbul'da işlem gören spor şirketleri arasında geçen ayı yüzde 24 yükselişle tamamlayan Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ, yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketi oldu. Şubatta yatırımcısını Beşiktaş ve Trabzonspor sevindirirken, Fenerbahçe ve Galatasaray üzdü. Beşiktaş'ın hisseleri yüzde 24 yükselirken, Trabzonspor'un hisseleri yüzde 10,9 değer kazandı. Galatasaray yüzde 2,4, Fenerbahçe ise yüzde 6 kaybettirdi. Beşiktaş, yıl başından bu yana en fazla kazandıran spor şirketi olurken, en fazla piyasa değerine sahip takım da Beşiktaş oldu.

 • Apple, ücretsiz onarım kararını yerine getirmeyince icra takibi başlatıldı
  09:56 Apple, ücretsiz onarım kararını yerine getirmeyince icra takibi başlatıldı

  Apple marka telefonundaki arızanın garanti kapsamında giderilmesini isteyen avukat Enes Malik Saran, yetkili servis tarafından ücret talep edilince Tüketici Hakem Heyetine başvurdu. Heyetin "ücretsiz onarılsın" kararını yerine getirmeyen Apple hakkında icra takibi başlatıldı.

 • MESKİ, Berdan İçme Suyu Arıtma Tesisi'nde Yenilikler Yaptı
  09:50 MESKİ, Berdan İçme Suyu Arıtma Tesisi'nde Yenilikler Yaptı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ), Berdan İçme Suyu Arıtma Tesisi'nde yapılan yeniliklerle tesisin kullanım süresini uzattı ve enerji tasarrufu sağladı.

 • Aydın'ın Efeler ilçesinde kadın nüfusu erkek nüfusunu ikiye katladı
  09:34 Aydın'ın Efeler ilçesinde kadın nüfusu erkek nüfusunu ikiye katladı

  Aydın'ın Efeler ilçesine bağlı Zafer Mahallesi'nde kadın nüfusu erkek nüfusundan yaklaşık 2 kat fazla çıktı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Efeler ilçesinde en fazla nüfusa sahip olan Girne Mahallesi oldu.

 • Hisarcık Belediyesi İşçilerine Ekstra Enflasyon Farkı Verildi
  09:07 Hisarcık Belediyesi İşçilerine Ekstra Enflasyon Farkı Verildi

  Hisarcık Belediyesi'nde çalışan işçilere ekstra enflasyon farkı verilerek sendika ile ek sözleşme imzalandı. Yeni sözleşme ile işçilerin sosyal yardım ve sorumluluk primleri yüzde yüz arttırıldı.

 • Hayata Dönüş Operasyonu Davasında eski bakan Tantan ifade verdi
  09:05 Hayata Dönüş Operasyonu Davasında eski bakan Tantan ifade verdi

  Bayrampaşa Cezaevi'nde 21 yıl önce 'Hayata Dönüş Operasyonu'nda 12 kişinin ölümü ve 29 kişinin de yaralanmasına ilişkin dönemin İçişleri Bakanı Sadettin Tantan tanık olarak ifade verdi. Operasyon öncesi, cezaevlerinin kontrolünün örgüt liderlerine geçtiği ve örgüt mensuplarının cezaevlerinde tutulduğu iddialarını doğruladı.

 • KKTC Meclis Başkanı Yardımcısı Fazilet Özdenefe'nin eşi Akan Kürşat beraat etti
  29 Şub KKTC Meclis Başkanı Yardımcısı Fazilet Özdenefe'nin eşi Akan Kürşat beraat etti

  İtalya'da tutuklanan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne iade edilen KKTC Meclis Başkanı Yardımcısı Fazilet Özdenefe'nin eşi Akan Kürşat, KKTC'de Rum mallarının yasa dışı satışına ilişkin suç işlemediği gerekçesiyle beraat etti. Mahkeme, Kürşat'ın tüm suçlardan beraatine karar verdi ve teminat şartlarını iptal etti.

 • Galatasaray, Fatih Karagümrük karşısında 6 değişiklik yaptı
  29 Şub Galatasaray, Fatih Karagümrük karşısında 6 değişiklik yaptı

  Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final maçında Fatih Karagümrük'e karşı 11'de 6 değişiklik yaptı. Maçta Barış Alper Yılmaz forvette görevlendirildi ve Sergio Oliveira ile Wilfried Zaha uzun bir aradan sonra 11'de sahaya çıktı.

 • Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası'nda rotasyon yaptı
  29 Şub Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası'nda rotasyon yaptı

  Galatasaray teknik direktörü Okan Buruk, VavaCars Fatih Karagümrük maçında kadroda rotasyon yaptı. Fernando Muslera'nın kadroda olmadığı maçta, Barış Alper Yılmaz santrfor olarak görev yaptı. Serio Oliveira ve Wilfried Zaha ise uzun bir aradan sonra ilk 11'de forma giydi. Galatasaray taraftarları ise Filistin'e destek mesajı verdi.

 • Mersin'de yaşlı çiftin darbedilmesi soruşturmasında şüpheli tutuklandı
  29 Şub Mersin'de yaşlı çiftin darbedilmesi soruşturmasında şüpheli tutuklandı

  Mersin'de belediye otobüsünde yaşlı bir çiftin darbedilmesi olayıyla ilgili olarak adli kontrol şartıyla serbest bırakılan şüpheli, yeniden gözaltına alındıktan sonra tutuklandı. Olay, Toroslar ilçesinde 15 Aralık 2023'te gerçekleşmişti. Şüpheli, engelli bir kişiyle tartıştığı sırada çifti darbetmişti. İlgili kişi daha önce adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı ancak savcılığın talimatı üzerine tekrar gözaltına alındı ve tutuklandı.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: 'Yılın ikinci yarısında yıllık bazda enflasyon düşüşü çok belirgin bir şekilde göreceğiz'
  29 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: "Yılın ikinci yarısında yıllık bazda enflasyon düşüşü çok belirgin bir şekilde göreceğiz"

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: "Yılın ikinci yarısında yıllık bazda enflasyon düşüşü çok belirgin bir şekilde göreceğiz" " Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu Eylem Planı'nı yarın kamuoyuna deklare etmeyi planlıyoruz.

 • Avrupa Parlamentosu, Airbnb gibi uygulamalara sınırlama getiren yasayı kabul etti
  29 Şub Avrupa Parlamentosu, Airbnb gibi uygulamalara sınırlama getiren yasayı kabul etti

  Avrupa Parlamentosu, Avrupa kentlerinde giderek artan konut sorununa karşı halkı korumak amacıyla, Airbnb gibi internet üzerinden kısa süreli ev kiralayan uygulamalara sınırlama getiren bir yasal düzenlemeyi kabul etti.

 • Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü medya temsilcileriyle bir araya geldi
  29 Şub Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü medya temsilcileriyle bir araya geldi

  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, yerel ve ulusal medya temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıda, üniversitenin logosunun değiştiği ve çeşitli başarılarından bahsedildi. Ayrıca, üniversitenin hastanesinin sağlık hizmetlerindeki gelişmeleri ve yenilikleri de paylaşıldı.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Irak Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin ile görüştü
  29 Şub Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Irak Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin ile görüştü

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, 3. Antalya Diplomasi Forumu öncesinde Irak Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin ile bir araya geldi. Görüşmede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Irak ziyareti ve Güvenlik Zirvesi hazırlıkları ele alındı. Ayrıca, Irak'taki güvenlik durumu, bölgedeki son gelişmeler ve Kalkınma Yolu Projesi de değerlendirildi.

 • Mardin'de 20 Milyon Dolarlık İhracat Odaklı Fabrika Kurulacak
  29 Şub Mardin'de 20 Milyon Dolarlık İhracat Odaklı Fabrika Kurulacak

  Azim Group Holding, Mardin'de yurtdışına ihracat odaklı bir fabrika kurma planları yapıyor. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Av. Fatih Metin, Mardin'deki yatırımlarını sürdürdüklerini ve 2023 yılında halka arz sürecini başlattıklarını belirtti. Ayrıca, 20 milyon dolarlık yeni bir yatırım planladıklarını ve ihracat odaklı bir büyüme stratejisi izleyeceklerini ifade etti.

 • Otobüste engelli adam ve eşinin darp edildiği olayda okul müdürünün oğlu da tutuklandı
  29 Şub Otobüste engelli adam ve eşinin darp edildiği olayda okul müdürünün oğlu da tutuklandı

  Mersin'de bir otobüste engelli yaşlı adam ve eşinin darp edilmesi olayıyla ilgili olarak okul müdürünün yanı sıra oğlu da tutuklandı.

 • Bayrampaşa Cezaevi'nde Hayata Dönüş Operasyonu davasında Sadettin Tantan tanık olarak dinlendi
  29 Şub Bayrampaşa Cezaevi'nde Hayata Dönüş Operasyonu davasında Sadettin Tantan tanık olarak dinlendi

  Bayrampaşa Cezaevi'nde 12 kişinin hayatını kaybettiği Hayata Dönüş Operasyonu davasında dönemin İçişleri Bakanı Sadettin Tantan tanık olarak dinlendi. Tantan, operasyonun gerçek nedeninin cezaevlerinin kontrolünün örgüt liderlerine geçmesi olduğunu belirtti. Ayrıca, operasyonun planlamasının Milli Güvenlik Kurulu ve hükümet tarafından yapıldığını ve can güvenliği için hassasiyetle hareket ettiklerini ifade etti.

 • Selçuk Üniversitesi'nde 'Milli İradeye Darbe 28 Şubat' konulu söyleşi düzenlendi
  29 Şub Selçuk Üniversitesi'nde 'Milli İradeye Darbe 28 Şubat' konulu söyleşi düzenlendi

  Selçuk Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen 'Milli İradeye Darbe 28 Şubat' konulu söyleşi, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Başkan Vekili İsmail Kahraman, Ahmet Sorgun ve Hüsnü Tuna'nın katılımıyla gerçekleştirildi. Söyleşide 28 Şubat süreci ve darbelerin etkileri ele alındı.

 • İstanbul Doğadan İlham Alan İnovasyon Merkezi Projesi Kapanış Toplantısı Gerçekleştirildi
  29 Şub İstanbul Doğadan İlham Alan İnovasyon Merkezi Projesi Kapanış Toplantısı Gerçekleştirildi

  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda çalışan İstanbul Kalkınma Ajansı'nın (İSTKA) desteğiyle hayata geçirilen 'İstanbul Doğadan İlham Alan İnovasyon (Biyomimetik) Merkezi Projesi'nin kapanış toplantısı Eyüpsultan'da bulunan Rami Kütüphanesi'nde gerçekleştirildi. Toplantıda, 1 Mart-25 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek 'Biyomimetik Temalı Proje Yarışması' ile gençlerin bu alana teşvik edileceği duyuruldu.

 • Mustafakemalpaşa'nın nüfusu 2023'te arttı
  29 Şub Mustafakemalpaşa'nın nüfusu 2023'te arttı

  TÜİK'in 2023 yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi Sonuçlarına göre, Mustafakemalpaşa'nın nüfusu bir önceki yıla göre bin 660 kişi artarak 103 bin 944'e ulaştı. Kadın nüfusunun erkek nüfusa göre daha fazla olduğu belirlendi. Mustafakemalpaşa, Bursa'nın en büyük 7. ilçesi konumuna yükseldi ve Bayburt, Tunceli ve Ardahan'ı geride bıraktı. En büyük nüfusa sahip mahalle Hamidiye oldu.

 • Adalet Bakanlığı: Uzlaşma dosyalarının sayısı 1 milyon 620 bine ulaştı
  29 Şub Adalet Bakanlığı: Uzlaşma dosyalarının sayısı 1 milyon 620 bine ulaştı

  Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürü Ali Öztürkmen, Türkiye'de Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yollarının Geliştirilmesi Projesi kapsamında düzenlenen seminerde, yaklaşık 1 milyon 620 bin dosyanın uzlaşmayla sonuçlandığını belirtti. Öztürkmen, uzlaştırmanın kalitesinin artırılması ve etkinliğinin yaygınlaştırılması için hedeflerin geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.

 • Türkiye'de Yapılan En Uzun Tüneller
  29 Şub Türkiye'de Yapılan En Uzun Tüneller

  Türkiye'de yapılan tünel sayısı ve uzunluğu hakkında bilgiler verilen haberde, Zigana Tüneli, Ovit Tüneli, Levazım-Akatlar Tüneli, Vauk Tüneli, Alacabel Tüneli, Kırık Tüneli, Kop Dağı Tüneli, Eğribel Tüneli, Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli ve Avrasya Tüneli gibi Türkiye'nin en uzun tünelleri ve özellikleri sıralanmıştır.

 • Adana'da Dini Nikahlı Eşini Bıçakla Yaralayan Sanık Hakkında Dava Açıldı
  29 Şub Adana'da Dini Nikahlı Eşini Bıçakla Yaralayan Sanık Hakkında Dava Açıldı

  Adana'nın merkez Yüreğir ilçesinde, tartıştığı dini nikahlı eşini bıçakla ağır yaraladığı iddiasıyla tutuklanan sanık hakkında 20 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, sanığın kasten öldürmeye teşebbüs suçundan cezalandırılması talep edildi.

 • Eskişehir'de Sevgilisini Öldüren Katil Hakkında İyi Hal İndirimi Uygulandı
  29 Şub Eskişehir'de Sevgilisini Öldüren Katil Hakkında İyi Hal İndirimi Uygulandı

  Eskişehir'de 4 ay önce ayrıldığı sevgilisi Ayşenur Çolakoğlu'nu 4 kurşun ile öldüren Hasan F. hakkında iyi hal indirimiyle müebbet hapis cezası verildi. Karara tepki gösteren baba Mesut Çolakoğlu, 'Kızımı canice katlettiler, 4 kurşunun 4'ü de ölümcül' dedi.

 • H-ÜFE Yıllık Yüzde 80,68 Arttı, Aylık Yüzde 15,25 Arttı
  29 Şub H-ÜFE Yıllık Yüzde 80,68 Arttı, Aylık Yüzde 15,25 Arttı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre, Hizmet Üretici Fiyat Endeksi (H-ÜFE) yıllık olarak yüzde 80,68 artış gösterdi. Ulaştırma ve depolama hizmetlerinde ise yıllık yüzde 72,85 artış kaydedildi. Ayrıca, H-ÜFE aylık olarak da yüzde 15,25 artış gösterdi.

 • İşte Türkiye'de yaşama maliyeti! Türk-İş korkutan rakamları duyurdu
  29 Şub İşte Türkiye'de yaşama maliyeti! Türk-İş korkutan rakamları duyurdu

  TÜRK-İŞ'in şubat ayı araştırmasına göre, dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 16 bin 257 liraya, yoksulluk sınırı 52 bin 955 liraya yükseldi. Bekar bir çalışanın yaşama maliyeti ise aylık 21 bin 189 liraya ulaştı. Gıda ürünlerinde süt, peynir ve yoğurt fiyatlarında artış yaşandı.

 • Adalet Bakanlığı: 1 Milyon 620 Bin Dava Dosyası Uzlaşmayla Sonuçlandı
  29 Şub Adalet Bakanlığı: 1 Milyon 620 Bin Dava Dosyası Uzlaşmayla Sonuçlandı

  Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürü Ali Öztürkmen, son dönemde yaklaşık 1 milyon 620 bin dava dosyasının 'uzlaşma' ile olumlu sonuçlandığını söyledi. Türkiye'de Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yollarının Geliştirilmesi Projesi kapsamında Trabzon'da düzenlenen seminerde, uzlaştırma mekanizmasının uygulanması ve işbirliği yollarının değerlendirilmesi ele alındı.

 • Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz'ın bıçaklı saldırıya ilişkin sanığın yargılanması devam ediyor
  29 Şub Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz'ın bıçaklı saldırıya ilişkin sanığın yargılanması devam ediyor

  Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz'ın bıçaklı saldırıya uğramasına ilişkin Serhat Koçu'nun, 'kamu görevlisini kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan 20 yıla kadar hapis talebiyle yargılanmasına devam edildi. Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Koçu ile taraf avukatları katıldı. Mahkeme, Koçu'nun tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 4 Nisan'a erteledi.

 • DOSYA HABER/ HAVACILIĞIN ALTIN ÇAĞI-GÖRÜŞ- Türkiye'nin akıllı gücü: Milli muharip uçak
  29 Şub DOSYA HABER/ HAVACILIĞIN ALTIN ÇAĞI-GÖRÜŞ- Türkiye'nin akıllı gücü: Milli muharip uçak

  Doç. Dr. Merve Seren, KAAN'ın Türk dış politikasına etkisini ve Türk savunma teknolojilerindeki dönüm noktalarını AA Analiz için kaleme aldı.

 • Türkiye Ekonomisi 2023'te Yüzde 4.5 Büyüdü
  29 Şub Türkiye Ekonomisi 2023'te Yüzde 4.5 Büyüdü

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı gayri safi yurt içi hasıla (GSYH) verilerini değerlendirdi. Şimşek, güçlü şekilde desteklenen yatırım ve ihracatın daha nitelikli büyümeye yol aldığını belirtti. TÜİK'in açıkladığı verilere göre, Türkiye ekonomisi 2023'te yüzde 4.5 büyüdü. Şimşek, 2024 yılında net dış talebin büyümeye pozitif katkı vereceği ılımlı ve dengeli bir büyüme beklediklerini söyledi.

 • Türkiye Ekonomisi 2023'te Yüzde 4.5 Büyüdü
  29 Şub Türkiye Ekonomisi 2023'te Yüzde 4.5 Büyüdü

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Ekim-Aralık 2023 dönemini kapsayan gayrisafi yurt içi hasıla (GSYH) verilerini açıkladı. Buna göre, Türkiye ekonomisi 2023'te yüzde 4.5 büyüdü. Üretim yöntemine göre cari fiyatlarla GSYH 2023'te bir önceki yıla göre yüzde 75 artarak 26 trilyon 276 milyar 307 milyon lira oldu. Kişi başına GSYH 2023 yılında cari fiyatlarla 307 bin 952 TL, ABD doları cinsinden 13 bin 110 olarak hesaplandı.

 • ATO Başkanı: Türkiye'nin kalkınma hızı artacak, enflasyon düşecek
  29 Şub ATO Başkanı: Türkiye'nin kalkınma hızı artacak, enflasyon düşecek

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Türkiye'nin kalkınma hızının artacağına, ihracat potansiyelinin daha da gelişeceğine ve ülkemizin tek haneli enflasyon ve çift haneli büyüme yapısına rahatlıkla kavuşabileceğine inandığını belirtti. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre, Türkiye ekonomisi 2023 yılında yüzde 4,5 büyüdü ve dördüncü çeyrekte yüzde 4 büyüme gerçekleşti. ATO Başkanı Baran, enflasyonla mücadele için yapısal düzenlemelerin desteklenmesiyle Türkiye'nin tek haneli enflasyon ve çift haneli büyüme yapısına kavuşabileceğini vurguladı.

 • Gençlerbirliği, 3 yıl dolmadan 8. kez genel kurula gidiyor
  29 Şub Gençlerbirliği, 3 yıl dolmadan 8. kez genel kurula gidiyor

  Türk futbolunun köklü kulüplerinden Gençlerbirliği, efsane başkanı İlhan Cavcav'ın vefatının ardından ekonomik sorunlarla boğuşuyor. 3 yıl içinde 8. kez genel kurula gidecek olan kulüp, yaşanan yönetim belirsizliği ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle başarısız sonuçlar elde ediyor.

 • Elizabeth Hurley, oğlunun yönettiği ilk filmde oynadı! Müstehcen sahneleri ağızları açık bıraktı
  29 Şub Elizabeth Hurley, oğlunun yönettiği ilk filmde oynadı! Müstehcen sahneleri ağızları açık bıraktı

  İngiliz oyuncu Elizabeth Hurley, oğlu Damian'nın ilk yönetmenlik deneyimi olan Strictly Confidential filminde rol aldı. Oyuncu filmdeki müstehcen sahneleri de büyük yankı uyandırdı.

 • Okul Müdürünün Darp Ettiği Çift İHA'ya Konuştu
  29 Şub Okul Müdürünün Darp Ettiği Çift İHA'ya Konuştu

  Mersin'de bir okul müdürü ve oğlunun, otobüste tartıştıktan sonra darp ettiği yaşlı çift İhlas Haber Ajansı'na konuştu. Darp edilen çiftten Hamdiye Polat, suçlanarak sanık durumuna düştüğünü belirterek, olayı anlattı. Polat, olayın ardından karşı tarafın da kendilerinden davacı olduğunu söyledi. Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından müdürün oğlu tekrar gözaltına alındı.

 • Karabük ve Zonguldak'ta düzenlenen fuhuş operasyonunda 2 şüpheli tutuklandı
  28 Şub Karabük ve Zonguldak'ta düzenlenen fuhuş operasyonunda 2 şüpheli tutuklandı

  Karabük ve Zonguldak'ta yapılan fuhuş operasyonunda gözaltına alınan 4 şüpheliden 2'si tutuklandı. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan teknik takip sonucunda şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda çok sayıda cinsel içerikli malzeme ele geçirildi. İşlemlerinin ardından 2 şüpheli tutuklandı.

 • Ticaret Bakanı Bolat: Esnafa destek finansman kredisinde kişi başı limit 750 bin liraya çıkarıldı
  28 Şub Ticaret Bakanı Bolat: Esnafa destek finansman kredisinde kişi başı limit 750 bin liraya çıkarıldı

  Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) finansman destek kredisinin yarın sabah itibarıyla hazır olduğunu belirterek limitin artırıldığı müjdesini verdi. Bakan Bolat, ''Esnaf başına limit daha önce 500 bin liraydı, birkaç ay önce 650 bin liraya çıkarılmıştı, bugün söylüyorum 750 bin liraya çıkarıldı.'' ifadelerini kullandı.

 • Türkiye ve Bulgaristan, Ortak Sorumluluklarla İlerliyor
  28 Şub Türkiye ve Bulgaristan, Ortak Sorumluluklarla İlerliyor

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bulgaristan'ın Ankara Büyükelçiliğinde düzenlenen milli gün resepsiyonunda yaptığı konuşmada, Türkiye ve Bulgaristan'ın başarılarının ve sorumluluklarının ortak olduğunu vurgulayarak, iki ülkenin refah ve esenliği için birlikte çalışmaya devam edeceklerini belirtti. Yılmaz, son dönemde gerçekleştirilen üst düzey ziyaretlerin ilişkileri güçlendirdiğini ve Türkiye ile Bulgaristan arasındaki çok yönlü işbirliğinin derinleşmeye devam ettiğini ifade etti. Ayrıca, Türkiye'nin Bulgaristan'da yaşayan soydaşlarının ülkenin gelişimine katkı sağlamasını önemsediğini ve desteklediğini söyledi.

 • Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yaşlı çifti otobüste darp eden okul müdürünü açığa aldı
  28 Şub Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yaşlı çifti otobüste darp eden okul müdürünü açığa aldı

  Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, merkez Toroslar ilçesinde yaşlı bir çifti otobüste darp eden okul müdürü ile ilgili açıklama yaptı. Okul müdürü 17 Ocak 2024 tarihi itibariyle açığa alınmış ve idari tahkikat başlatılmıştır.

 • Okul müdürü ve oğlunun darbettiği yaşlı çift konuştu: Oğlan, babası beni dövüyor ama ben suçluyum
  28 Şub Okul müdürü ve oğlunun darbettiği yaşlı çift konuştu: Oğlan, babası beni dövüyor ama ben suçluyum

  Mersin'de bir okul müdürü ve oğlunun, kalp pili takılı felçli yaşlı adam ve eşine saldırması infiale yol açtı. O anlar olayın yaşandığı otobüsün kamerası tarafından saniye saniye kaydedilirken darp edilen yaşlı çift de sessizliğini bozdu. Olayın yer kavgası nedeniyle yaşandığını belirten yaşlı kadın, ''Neymiş? Ben çocuğu dövmüşüm. Şimdi beni suçluyorlar. Ben sanığım şimdi. Oğlan beni dövüyor, babası beni dövüyor ama şimdi ben suçluyum.'' dedi.

 • Mersin'de Okul Müdürü ve Oğlu Tarafından Darp Edilen Yaşlı Çift Konuştu
  28 Şub Mersin'de Okul Müdürü ve Oğlu Tarafından Darp Edilen Yaşlı Çift Konuştu

  Mersin'de bir okul müdürü ve oğlunun otobüste tartıştıktan sonra darp ettiği yaşlı çift, İhlas Haber Ajansı'na konuştu. Darp edilen çift, olayın ardından karşı tarafın da kendilerinden davacı olduğunu belirtti. Yaşlı kadın, çocuğu dövdüğü iddialarını reddederek, kendilerinin darp edildiğini söyledi. Olayın görüntüleri sosyal medyada büyük tepki topladı.

 • Mersin'de yaşlı çift belediye otobüsünde darbedildi
  28 Şub Mersin'de yaşlı çift belediye otobüsünde darbedildi

  Mersin'in Toroslar ilçesinde bir baba ve oğlunun belediye otobüsünde tartıştıkları yaşlı çifti darbetmesi, araç içi kamerası tarafından kaydedildi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, olay anı net bir şekilde görülüyor. Şikayet üzerine baba tutuklanırken, oğlu adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • Okul müdürü ve oğlu, 77 yaşındaki engelli adamı dövdü! O anlar kamerada
  28 Şub Okul müdürü ve oğlu, 77 yaşındaki engelli adamı dövdü! O anlar kamerada

  Mersin'de bir okul müdürü ve oğlu, kalp pili takılı olan ve felçli olduğu için vücudunun sağ kısmını tam olarak kullanamayan yaşlı adama saldırdı. O anlar olayın yaşandığı otobüsün kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

 • 25 bungalova onay çıktı
  28 Şub 25 bungalova onay çıktı

  Bolu'nun Gölcük Tabiat Parkı'nda 6 yıldır atıl halde olan 25 bungalov için Danıştay onay verdi. Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı sebebiyle yapılamayan bungalovlar, Tarım ve Orman Bakanlığı Hukuk Müşavirliği tarafından Danıştay'a taşınan dosya sonucunda onaylandı. Kararın ardından bungalovların bakım ve onarımları yapılacak ve tatilcilerin hizmetine sunulacak.

 • Engelli Çift, Yeni Akülü Tekerlekli Sandalyeyle Bir Engeli Daha Aştı
  28 Şub Engelli Çift, Yeni Akülü Tekerlekli Sandalyeyle Bir Engeli Daha Aştı

  Şanlıurfa'da yaşayan engelli çift, tek akülü tekerlekli sandalyeleri olduğu için birlikte dışarı çıkamıyordu. Ancak İstanbul'dan gelen hayırseverlerin yardımıyla çifte yeni bir akülü tekerlekli sandalye hediye edildi. Bu sayede çift, birlikte dışarı çıkma imkanı buldu.

 • Antalya'da Turizm Sektöründe İstihdam Kriteri Sorunu Çözüme Kavuştu
  28 Şub Antalya'da Turizm Sektöründe İstihdam Kriteri Sorunu Çözüme Kavuştu

  Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ali Bahar, turizm sektöründe yaşanan istihdam kriteri sorununun çözüme ulaşması için yapılan çabalardan sonuç alındığını belirtti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan düzenleme ile yurt içinden yapılacak başvurularda iki yabancıya kadar çalışma izni başvurularının istihdam kriteri uygulanmaksızın değerlendirilebileceği belirtildi. ATSO Başkanı Bahar, bu gelişmeyi önemsediklerini ve takipçisi olacaklarını ifade etti.

 • Sony, PlayStation 5 Pro'yu tanıtmaya hazırlanıyor
  28 Şub Sony, PlayStation 5 Pro'yu tanıtmaya hazırlanıyor

  Sony'nin 2024 yılında gelişmiş özelliklere sahip PlayStation 5 tanıtmaya hazırlandığı söyleniyor. Sektörün önemli isimlerinden gelen bilgilere göre, teknoloji devi son haftalarda birçok popüler stüdyoya 'PS5 Pro' hakkında somut özellikler paylaşmaya başladı. PlayStation 5 Pro, oyun geliştiricileriyle paylaşıldı. Orta ölçekli bir üçüncü taraf geliştiricinin, PS5 Pro'nun donanım detayları hakkında sunum aldığı ifade edildi. Sızıntı kaynakları, birinci ve ikinci taraf PlayStation geliştiricilerinin PS5 Pro belgelerine erişebildiklerine dair önceki raporları doğruladı. Analistler, PlayStation 5 Pro için 2024 yılında bir lansman yapılmasını bekliyor.

 • Elazığ'da hasar gören Aksaray Camisi'nin proje ihalesi tamamlandı
  28 Şub Elazığ'da hasar gören Aksaray Camisi'nin proje ihalesi tamamlandı

  Vakıflar Genel Müdürlüğü, Elazığ'da 1720'de inşa edilen, Sivrice merkezli depremde hasar alan, daha sonra çıkan yangından da etkilenen Aksaray Camisi'nin proje ihalesinin tamamlandığını ve çalışmalara ivedilikle başlandığını bildirdi. Caminin restorasyon ve güçlendirme projeleri 8 Mart 2023 tarihine kadar tamamlanacak.

 • Erzincan'daki heyelanda toprak altındaki işçinin eşi: Aynı gün konuştuk 'oğluma iyi bak' dedi
  28 Şub Erzincan'daki heyelanda toprak altındaki işçinin eşi: Aynı gün konuştuk 'oğluma iyi bak' dedi

  İliç'teki altın madeninde yaşanan faciada toprak altında kalan 9 işçiden biri olan Abdurrahman Şahin'in eşi Selda Şahin kocasıyla en son olaydan 2 saat önce telefonla görüştüğünü belirtti. Şahin, "Bölgedeki çatlakların fotoğraflarını çekmek için gitmişler. Eşimin bulunmasını istiyorum. Orada kalmasın, en azından bir mezarı olsun. En son aynı gün konuştuk ve 'oğlum Ömer'e iyi bak' dedi. Daha sonra da ulaşamadık" diye konuştu.

 • Kayseri'den Ocak Ayında İhracat Artışı
  28 Şub Kayseri'den Ocak Ayında İhracat Artışı

  Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) ve Kayseri Ticaret Odası (KTO) yöneticileri, ocak ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi. Kayseri'nin ocak ayı ihracatı bir önceki yıla göre yüzde 2,98 artarak 287 milyon 565 bin dolara ulaştı. Mobilya sektörü ihracata en yüksek katkıyı sağlayan sektörler arasında yer aldı. Yöneticiler, sürdürülebilir bir sanayi ve ihracat için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

 • 28 Şubat Darbesi Mağduru Sağlık Personeli Şerife Kaya: 'Yetkililer Bize Açık Çek Verdi'
  28 Şub 28 Şubat Darbesi Mağduru Sağlık Personeli Şerife Kaya: 'Yetkililer Bize Açık Çek Verdi'

  28 Şubat darbesinin ardından mağdur olan sağlık personellerinden olan Şerife Kaya, yaşadığı mağduriyetleri anlattı. Kaya, yetkililerin kendilerine 'çocuklar istediğiniz yerde istediğiniz imkanlarla istediğiniz şartlarda ve istediğiniz konumda çalışacaksınız, yeter ki başınıza açın' dediğini belirtti. Kaya, yaşadığı işten uzaklaştırma ve sürgün gibi sıkıntıları da paylaştı.

 • Kayseri'nin Ocak Ayı İhracatı Yüzde 2,98 Arttı
  28 Şub Kayseri'nin Ocak Ayı İhracatı Yüzde 2,98 Arttı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre, Kayseri'nin Ocak ayı ihracatı bir önceki yıla göre yüzde 2,98 artarak 287 milyon 565 bin dolar olarak gerçekleşti. Başkan Mehmet Büyüksimitci, ihracatta aralık ayına göre düşüş yaşandığını belirtirken, mobilya sektörünün en yüksek katkıyı sağladığını ve Almanya, Irak ve ABD'nin en fazla ihracat yapılan ülkeler olduğunu ifade etti. Büyüksimitci, Kayseri'nin cari fazla veren nadir illerden biri olduğunu ve sürdürülebilir bir sanayi ve ihracat için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

 • Zonguldak'ta öğrenci ölümüyle sonuçlanan kaza davasında 7 kamu görevlisi yargılanacak
  28 Şub Zonguldak'ta öğrenci ölümüyle sonuçlanan kaza davasında 7 kamu görevlisi yargılanacak

  Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde meydana gelen kazada 1 öğrencinin ölümü ve 18 öğrenci ile sürücünün yaralanmasıyla ilgili olarak 7 kamu görevlisi, 'görevi kötüye kullanma' suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak. İddianamede, kazaya ilişkin soruşturma izni verilen kamu görevlilerinin ihale teknik şartnamelerine uygun olmayan okul servis aracıyla ilgili gerekli inceleme ve sorgulamaları yapmadıkları belirtiliyor.

 • İlaç Fiyat Kararnamesi Nedeniyle İlaç Yokluğu Devam Ediyor
  28 Şub İlaç Fiyat Kararnamesi Nedeniyle İlaç Yokluğu Devam Ediyor

  İlaç fiyatlarının Euro kuruna sabitlenmesi nedeniyle Türkiye'de ilaç yokluğu sorunu yaşanıyor. Kronik hastalıkların ilaçları bulunamazken, tüp bebek tedavisi için kullanılan ilaçlarda alternatif reçete dönemi başladı. Eczacılar, İlaç Fiyat Kararnamesi'nde köklü çözümler talep ediyor.

 • OpenAI, New York Times ile telif hakkı davasında yanıltıcı kanıtlar üretmekle suçluyor
  28 Şub OpenAI, New York Times ile telif hakkı davasında yanıltıcı kanıtlar üretmekle suçluyor

  OpenAI, New York Times ile telif hakkı anlaşmazlığında kritik bir noktaya gelmiş durumda. OpenAI, ChatGPT'ye sorulan bazı sorular ile "sistemin hacklendiğini" ileri sürdü. OpenAI, Times'ın ChatGPT dahil olmak üzere sohbet botlarıyla etkileşime girerken "OpenAI'ın kullanım koşullarını açıkça ihlal eden aldatıcı komutlar" kullandığını dile getirdi. OpenAI, Times'ın sunduğu bazı yapay zeka sohbet çıktılarının gerçek olmadığını söyledi.

 • 18 Aylıkken Ameliyat Edilen Derin Mai, Prof. Dr. Şükrü Emre'yi Ziyaret Etti
  28 Şub 18 Aylıkken Ameliyat Edilen Derin Mai, Prof. Dr. Şükrü Emre'yi Ziyaret Etti

  Amerika'da 18 aylıkken Prof. Dr. Şükrü Emre tarafından ameliyat edilen Derin Mai Kırcıoğlu, 11 yaşında sağlığına kavuştuğu doktorunu ziyaret etti. Derin Mai, hazırladığı kartı Emre'ye hediye ederken, Emre de ziyaretten mutluluk duyduğunu belirtti. Derin Mai, ilerde robot mühendisi olmak ve Prof. Dr. Şükrü Emre'yi gururlandırmak istediğini söyledi.

 • 18 Aylıkken Hastalıkla Mücadele Eden Çocuk, Doktorunu Ziyaret Etti
  28 Şub 18 Aylıkken Hastalıkla Mücadele Eden Çocuk, Doktorunu Ziyaret Etti

  18 aylıkken genetik bir hastalık olan PFIC-2 ve karaciğer kanseri tanısı konulan Derin Mai Kırcıoğlu, Prof. Dr. Şükrü Emre tarafından yapılan operasyonla sağlığına kavuştu. Şimdi ise sağlığına kavuştuğu doktorunu ziyaret etti.

 • Şehit Yasin Karaca'nın babaocağı yeniden inşa ediliyor
  28 Şub Şehit Yasin Karaca'nın babaocağı yeniden inşa ediliyor

  Irak'ın kuzeyinde gerçekleşen hain saldırıda şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Yasin Karaca'nın Tokat'taki babaocağı, devlet tarafından yeniden inşa ediliyor. Aile, evin yıkım işlemlerinin başladığını ve yeni ev yapılana kadar komşularında kaldıklarını belirtti. Şehit annesi Zahide Karaca, evin yenilenmesini isteyen oğlunun dileğinin gerçekleşmesinden dolayı devlete teşekkür etti.

 • Borsa İstanbul'da pay senedi yatırımcı sayısı yeniden 8 milyonu aştı
  28 Şub Borsa İstanbul'da pay senedi yatırımcı sayısı yeniden 8 milyonu aştı

  Borsa İstanbul'da pay senedi yatırımcı sayısı 8 milyonu aşarken, toplam bakiyeli yatırımcı sayısı da 11 milyon 145 bin 352 oldu. Küresel piyasalardaki gelişmeler ve faiz indirimi beklentisi yatırımcıları borsaya yönlendirdi.

 • Menkul Satış Sözleşmelerinde Türk Lirası Zorunluluğuna İstisnalar Getirildi
  28 Şub Menkul Satış Sözleşmelerinde Türk Lirası Zorunluluğuna İstisnalar Getirildi

  Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemeyle, taşıt satış sözleşmeleri dışındaki menkul satış sözleşmelerinde Türk lirasıyla ödeme yapma zorunluluğuna bazı istisnalar getirildi. Değişiklik, sektörlerden gelen talepler ve uygulamadaki sorunların değerlendirilmesi sonucunda yapıldı. Tebliğe göre, belirtilen istisnalar dışında ödeme yükümlülükleri Türk lirasıyla yerine getirilmeye devam edecek.

 • İzmit'te kuzenini öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi
  28 Şub İzmit'te kuzenini öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi

  Kocaeli'nin İzmit ilçesinde babasıyla tartışan kuzenini tabanca ile 5 el ateş ederek öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi. Savunmasında, 'Ailemi, evimi korumaya çalıştım. Korkuyla, telaşla ateş ettim' diyen sanığın, haksız tahrik indirimi de uygulanarak 12 yıldan 18 yıla kadar hapsi talep edildi.

 • ABD'de büyüme verisi öncesi piyasalarda temkinli seyir
  28 Şub ABD'de büyüme verisi öncesi piyasalarda temkinli seyir

  ABD Merkez Bankası'nın faiz indirimine yönelik belirsizlik devam ederken, ABD'de açıklanacak büyüme verisi öncesi piyasalarda temkinli bir seyir izleniyor. Analistler, verilerin Fed'in adımlarına ilişkin ipuçları verebileceğini belirtiyor.

 • Anayasa Mahkemesi, Türkiye Adalet Akademisi hakkındaki Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ni iptal etti
  28 Şub Anayasa Mahkemesi, Türkiye Adalet Akademisi hakkındaki Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ni iptal etti

  Anayasa Mahkemesi, Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç ile 137 milletvekilinin açtığı iptal davası sonucunda Türkiye Adalet Akademisi Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin Anayasa'ya aykırı olduğuna ve iptaline ilişkin kararı Resmi Gazete'de yayımladı. Karar, 28 Aralık 2023 tarihinde oybirliğiyle alınmış olup, bir yıl sonra yürürlüğe girecektir.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere'de Türk iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi
  27 Şub Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere'de Türk iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere'nin başkenti Londra'da Türk iş dünyası temsilcilerinin yanı sıra Türk ve Kıbrıslı Türk toplum temsilcileriyle bir araya geldi. Yılmaz, Türkiye'nin ekonomik büyümesi, turizm gelirleri, enflasyonla mücadele ve yapısal reformlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Advertisement