Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Şirket Haberleri - Son Dakika

Şirket Haberleri

Toyota Plaza Seçil, yılın son kampanyasında herkesi Toyota sahibi yapmayı hedefliyor.

Şirket Haberleri
23.12.2013 - 10:54,

Toyota Plaza Seçil, yılın son kampanyasında herkesi Toyota sahibi yapmayı hedefliyor.

2013 yılının son haftasına girerken Toyota almak isteyen kişilere sıfır araçlarda fabrika satış fiyatı yaparak kar etmeden araba sahibi yapacaklarını belirten Toyota Plaza Seçil Genel Müdürü Hasan Kamil Hayali, "Bizim bir iddiamız var. Biz diyoruz ki Toyota Seçil Plaza olarak şuan araç almak için en uygun zamanı" dedi.

Araç fiyatlarını belirleyici 3 ana unsur olduğunu söyleyen Hayali, "Birincisi, Devlet. Bildiğiniz gibi cari açığın geldiği nokta, şu anda ekonomi yönetiminin en büyük sorunu. Gelen açıklamalara göre, cari açığı, yani tüketimi kısmak için yakın zamanda mutlaka bir müdahale gelecektir. Bu müdahale BDDK tarafından bankalara getirilecek sınırlamalarla yapılacak. Şu anda 60 aya kadar çıkan kredi vadeleri 36 aya kadar düşürülecek ya da şu an yüzde 80 olan kredi oranı yüzde 60'a kadar düşürülecek. Yani, şu anda 60 Bin TL tutarında bir araç aldığınızda 12 Bin TL'sini peşin vermeniz gerekirken, yapılacak düzenlemeden sonra 24 Bin TL'sini nakit vermeniz gerekecektir. Tüm bu müdahaleler, otomobil alımını zorlaştırmak için yapılacak. Fiyat belirleyen ikinci unsur ise, distribütör, yani bizim için Toyota Türkiye. Euro, Toyota Türkiye'nin ana maliyet belirleyicisi. Euro'da son dönemdeki değerlenme hepimizin malumu. Euro'daki bu artışa rağmen fiyatlarımız, hemen hemen 4 aydır aynı seviyelerde. Yani, distribütörümüz Toyota Türkiye, sene sonu hedeflerini tutturmak pahasına Euro'daki değer artışını fiyatlara yansıtmamış durumda. Bu durum da, bu ay sonuna kadar sürecek bir durum. Üçüncü unsur, ise bayi olan Toyota Plaza Seçil. Biz de Seçil olarak, yılsonu hedeflerimizi tutturabilmek adına, bu ay hiçbir şekilde kar gütmeden satış yapma kararı aldık. Şu anda plazamıza gelen herhangi birine sıfır karla araç veriyoruz" dedi.

Müşterilerin lehine çok uygun bir dönemden geçtiklerini kaydeden Hayali "Ancak, bu dönem uzun sürmeyecek. Özellikle her an devletin bir müdahalesiyle karşı karşıya kalabiliriz. 2014 yılında araç almayı planlayanların, bu taleplerini bu aya çekmeleri kendileri açısından hayırlı olacaktır. Bu uygun dönemden karla çıkmak isteyen müşterilerimizi plazamıza bekliyoruz. Ayrıca 533 336 93 82 ya da 462 325 20 70 nolu telefonlardan da bilgi alabilir ya da Toyota kalitesine bire bir tanık olmak için test sürüş randevusu alabilirler" şeklinde konuştu. - TRABZON

Kaynak: İHA
YORUMLAR
1000

Son Dakika Ekonomi Şirket Haberleri - Son Dakika


Advertisement