Son dakika Erdoğan Çolak haberleri, Erdoğan Çolak son dakika, son dakika Erdoğan Çolak

Son Dakika Erdoğan Çolak Haberleri

Son dakika Erdoğan Çolak haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son erdoğan çolak haberleri anında burada.

 • 25.09.2019 19:07 TEB TEB "Dünya Eczacılık Günü" ödülleri

  Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, "Dünya Eczacılık Günü, sağlık, ilaç ve eczacılık bağlamında küresel süreçlerde yeniden yapılanırken, eczacıların uluslararası ölçekte ihtiyaç, sorun, yaklaşım ve çözüm önerilerini hep birlikte ifade edebilmelerine olanak tanıyor.

 • 23.08.2019 14:16 Erdoğan Çolak: Erdoğan Çolak: "Sağlık ve ilaç alanında çok hızlı ve radikal dönüşümler var"

  12. Bölge Kayseri Eczacılar Odası tarafından düzenlenen 'Yaklaşım Kongresi'nde konuşan Türk Eczacıları Birliği Genel Başkanı Erdoğan Çolak, "Sağlık ve ilaç alanında çok hızlı ve radikal dönüşümler var" dedi.

 • 22.08.2019 13:54 Türk Eczacıları Birliği'nden Rekabet Kurumu'nun soruşturma kararına ilişkin açıklama Türk Eczacıları Birliği'nden Rekabet Kurumu'nun soruşturma kararına ilişkin açıklama

  Türk Eczacıları Birliği Başkanı Erdoğan Çolak, Rekabet Kurumunca "Birlik tarafından eczanelerin ilaç alım koşullarının piyasa dışında belirlendiği" gerekçesiyle alınan soruşturma kararına ilişkin, "Bu soruşturmadan ceza beklemiyoruz. Rekabet Kurumunun yaptığı aslında bir ön soruşturma" dedi.

 • 22.08.2019 12:02 "Rekabet Kurumunun yaptığı aslında bir ön soruşturma"

  Türk Eczacıları Birliği Başkanı (TEB) Erdoğan Çolak, Rekabet Kurumunca "Birlik tarafından eczanelerin ilaç alım koşullarının piyasa dışında belirlendiği" gerekçesiyle alınan soruşturma kararına ilişkin, "Bu soruşturmadan ceza beklemiyoruz.

 • 18.07.2019 16:30 Samsun Eczacılar Odasının yeni hizmet binası açıldı Samsun Eczacılar Odasının yeni hizmet binası açıldı

  Açılışa Samsun Valisi Osman Kaymak, Canik Kaymakamı Mahmut Halhal, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Türkiye Eczacılar Birliği Başkanı Erdoğan Çolak ve farklı illerden gelen Eczacılar katıldı

 • 13.05.2019 16:05 İlaç Alım Protokolünde Mutabakata Varıldı İlaç Alım Protokolünde Mutabakata Varıldı

  Türk Eczacıları Birliği (TEB) Genel Başkanı Erdoğan Çolak, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile TEB arasındaki ilaç alım ek protokolünde sözlü mutabakata varıldığını, imzanın ise bir iki gün içinde atılacağını bildirdi.

 • 11.01.2019 17:38 Yerli İlaç Üretimini ve Eşdeğer İlacı Destekliyoruz"

  Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, ilaç konusunda dışa bağımlılığın ülkenin kaderi olmaması gerektiğini belirterek, "Bizler TEB olarak yerli ilaç üretimini ve eşdeğer ilacı destekliyoruz.

 • 11.01.2019 13:48 Yerli İlaç Üretimini ve Eşdeğer İlacı Destekliyoruz"

  Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, ilaç konusunda dışa bağımlılığın ülkenin kaderi olmaması gerektiğini belirterek, "Bizler TEB olarak yerli ilaç üretimini ve eşdeğer ilacı destekliyoruz.

 • 04.07.2018 17:47 Teb Başkanı Çolak: Eş Değer İlaç İçin Ortak Hareket Edilmesi Önemli Teb Başkanı Çolak: Eş Değer İlaç İçin Ortak Hareket Edilmesi Önemli

  TÜRK Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, Türk Tabipleri Birliği ile hekimlere çağrıda bulunarak, "Sağlık sisteminin vazgeçilmez unsurları olarak eş değer ilaç noktasında hekimlerin ve eczacıların ortak hareket etmesi büyük önem taşımaktadır" dedi.

 • 04.07.2018 16:42 Çolak: Eşdeğer İlaç Güvenilir, Etkin ve Ekonomik İlaçtır Çolak: Eşdeğer İlaç Güvenilir, Etkin ve Ekonomik İlaçtır

  TEB Başkanı Erdoğan Çolak, "Eşdeğer ilaç güvenilir, etkin ve ekonomik ilaçtır.

 • 04.07.2018 14:34 Türk Eczacıları Birliğinden "Eşdeğer İlaç" Açıklaması

  Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, "Eşdeğer ilaç, güvenilir, etkin ve ekonomik ilaçtır.

 • 14.05.2018 14:26 Kurdaki Artış İlaçta En Çok "Göz"Ü Vurdu

  Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, döviz kurundaki artış nedeniyle ithal ilaçların ülkeye girişinde sıkıntı olduğunu belirterek, "Şu anda göz ilaçlarında maalesef bir sıkıntı söz konusu. Hem üretimden hem de kur farkından kaynaklı bu ilaçların ülkeye girişi biraz daha zorlaşıyor.

 • 17.04.2018 14:29 Çolak ve Gürsöz Zonguldak'ta Eczacıları Bilgilendirdi Çolak ve Gürsöz Zonguldak'ta Eczacıları Bilgilendirdi

  Türkiye Eczacılar Birliği Merkez Heyeti Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak ve Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz, Zonguldak’ta eczacılar ile buluştu.

 • 09.03.2018 16:52 Türkiye'deki 26 Bin Eczanenin Tamamı Kadın Sağlığı Konusunda Bilgilenecek

  "TÜRKİYE'DE SAĞLIK OKUR YAZARLIĞI SEVİYESİ İLKOKUL 2 DÜZEYİNDE"8 Mart Dünya Kadınlar Günü haftasında düzenlenen toplantıda konuşan Türk Eczacıları Birliği Başkanı Erdoğan Çolak ise Türkiye'de sağlık okur yazarlığı seviyesinin ilkokul 2 düzeyinde olduğunu ve okuma yazma bilmeyen kadın nüfus oranının erkeklerden 5 kat daha fazla olduğu ülkemizde, kadın sağlığı konusunda kolektif bir bilinç oluşmasının elzem olduğu kanaatinde olduğunu söyledi

 • 09.03.2018 16:43 Türkiye'deki 26 Bin Eczanenin Tamamı Kadın Sağlığı Konusunda Bilgilenecek Türkiye'deki 26 Bin Eczanenin Tamamı Kadın Sağlığı Konusunda Bilgilenecek

  'TÜRKİYE'DE SAĞLIK OKUR YAZARLIĞI SEVİYESİ İLKOKUL 2 DÜZEYİNDE'8 Mart Dünya Kadınlar Günü haftasında düzenlenen toplantıda konuşan Türk Eczacıları Birliği Başkanı Erdoğan Çolak ise Türkiye'de sağlık okur yazarlığı seviyesinin ilkokul 2 düzeyinde olduğunu ve okuma yazma bilmeyen kadın nüfus oranının erkeklerden 5 kat daha fazla olduğu ülkemizde, kadın sağlığı konusunda kolektif bir bilinç oluşmasının elzem olduğu kanaatinde olduğunu söyledi

 • 09.03.2018 16:31 Türkiye'deki 26 Bin Eczanenin Tamamı Kadın Sağlığı Konusunda Bilgilenecek

  "TÜRKİYE'DE SAĞLIK OKUR YAZARLIĞI SEVİYESİ İLKOKUL 2 DÜZEYİNDE"8 Mart Dünya Kadınlar Günü haftasında düzenlenen toplantıda konuşan  Türk Eczacıları Birliği Başkanı Erdoğan Çolak ise Türkiye'de sağlık okur yazarlığı seviyesinin ilkokul 2 düzeyinde olduğunu ve okuma yazma bilmeyen kadın nüfus oranının erkeklerden 5 kat daha fazla olduğu ülkemizde, kadın sağlığı konusunda kolektif bir bilinç oluşmasının elzem olduğu kanaatinde olduğunu söyledi

 • 09.03.2018 13:15 Eczacılar İçin Güncel Kadın Sağlığı Bilgi Platformu

  TEB Başkanı Erdoğan Çolak, platformun tanıtımı dolayısıyla düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, kadın sağlığı konusunda toplumsal bilincin istenen seviyede olmadığını söyledi

 • 23.02.2018 13:48 Teb Genel Başkanı Çolak Vali Tekinarslan ile Bir Araya Geldi Teb Genel Başkanı Çolak Vali Tekinarslan ile Bir Araya Geldi

  Türk Eczacılar Birliği (TEB) Genel Başkanı Erdoğan Çolak ve Yönetim Kurulu üyeleri Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan ile bir araya geldi.

 • 22.02.2018 17:35 Teb'den Zeytin Dalı Harekatı'na Destek - Hatay Teb'den Zeytin Dalı Harekatı'na Destek - Hatay

  Türk Eczacılar Birliği (TEB) Genel Başkanı Erdoğan Çolak ve Yönetim Kurulu üyeleri Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla Hatay'ın Reyhanlı ilçesine geldi.

 • 22.02.2018 15:48 Teb'den Zeytin Dalı Harekatı'na Destek

  Türk Eczacılar Birliği (TEB) Genel Başkanı Erdoğan Çolak ve Yönetim Kurulu üyeleri Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla Hatay'ın Reyhanlı ilçesine geldi.

 • 22.02.2018 15:42 Türk Eczacılar Birliği Başkanı Erdoğan Çolak: Göreve Hazırız

  TÜRK Eczacılar Birliği Başkanı Erdoğan Çolak, eczacılarla birlikte olmak için geldiği Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde yaptığı açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı'nda, Türk Eczacılar Birliği olarak kendilerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını söyledi.

 • 22.02.2018 15:40 Teb Başkanı Çolak'tan Vali Ata'ya Ziyaret

  Türk Eczacılar Birliği (TEB) Genel Başkanı Erdoğan Çolak ve beraberindeki heyet, Hatay Valisi Erdal Ata'yı makamında ziyaret etti.

 • 22.01.2018 13:42 Türk Eczacıları Birliği Başkanı Çolak Açıklaması

  Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, ailelere "Bilim dışı açıklamalara itibar etmeyin, aşı karşıtı propagandaları ciddiye almayın, bilimsel temeli olmayan gerekçelerle çocuğunuzu riske atmayın ve çok geç olmadan çocuğunuzun aşılarını yaptırın.

 • 18.01.2018 13:21 Türk Eczacıları Birliği Başkanı Çolak Açıklaması

  Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, şubat ayında pek çok ilaç kaleminde fiyatların avro kuruna göre yeniden ayarlanacağını söyledi.

 • 18.01.2018 12:45 Antibiyotik Kullanım Oranı İstenen Seviyede Değil

  TÜRK Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, "Türkiye'de antibiyotik kullanımı oranı, son yıllarda düşse de OECD ortalamalarıyla karşılaştırıldığında halen istenen seviyede değil. Antibiyotik bulunan reçete oranı, yüzde 29,2" dedi.

 • 18.01.2018 12:20 Dha Ankara- Antibiyotik Kullanım Oranı İstenen Seviyede Değil

  Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, "Türkiye'de antibiyotik kullanımı oranı, son yıllarda düşse de OECD ortalamalarıyla karşılaştırıldığında halen istenen seviyede değil. Antibiyotik bulunan reçete oranı, yüzde 29,2" dedi.

 • 18.01.2018 12:00 Antibiyotik Kullanım Oranı İstenen Seviyede Değil

  TÜRK Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, "Türkiye'de antibiyotik kullanımı oranı, son yıllarda düşse de OECD ortalamalarıyla karşılaştırıldığında halen istenen seviyede değil. Antibiyotik bulunan reçete oranı, yüzde 29,2" dedi.

 • 05.01.2018 14:34 Reçetesiz İlaca Hayır"

  Türk Eczacıları Birliği Başkanı Erdoğan Çolak, "Sağlık okur yazarlığı düşük ve ekonomik kaynakları kısıtlı olan toplumumuz reçetesiz ilaç kategorisinin genişletilmesine hiçbir şekilde hazır değildir.

 • 05.12.2017 09:10 İlaç Stokçuları Hastaları Mağdur Ediyor İlaç Stokçuları Hastaları Mağdur Ediyor

  Safure CANTÜRK / ANKARA FİRMALAR STOKÇULUK YAPIYOR TEB Başkanı Erdoğan Çolak ise, eczacıların elinde ilaç olduğu halde ilacı vermemesinin suç olduğunu, stok konusunun eczacılar üzerinden yürütülmesinin büyük bir hata olduğunu söyledi

 • 16.11.2017 15:03 Türk Eczacıları Birliği 41. Olağan Kongresi

  Kendisinden önce konuşan TEB Başkanı Erdoğan Çolak'ın Türkiye'de 43 eczacılık fakültesi bulunduğunu, hatta bir tane eczacı öğretim üyesi olmayan fakülteler olduğunu söylediğini aktaran Kılıçdaroğlu, bu tablonun doğru olmadığını belirtti

 • 26.09.2017 03:25 Teb Eczacılık Akademisi Ödül Töreni Teb Eczacılık Akademisi Ödül Töreni

  Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, sağlık, ilaç ve eczacılık alanında dünya ölçeğindeki muazzam dönüşümlerin eczacıları sağlık sisteminde yeniden konumlandırdığını, sağlık danışmanına dönüştürdüğünü belirterek, "Eczacının sağlık danışmanlığı misyonunu tam manasıyla...

 • 25.09.2017 22:25 Teb Eczacılık Akademisi Ödül Töreni

  Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, sağlık, ilaç ve eczacılık alanında dünya ölçeğindeki muazzam dönüşümlerin eczacıları sağlık sisteminde yeniden konumlandırdığını, sağlık danışmanına dönüştürdüğünü belirterek, "Eczacının sağlık danışmanlığı misyonunu tam manasıyla...

 • 17.08.2017 16:56 Sağlık Bakanı Demircan, Teb Heyetini Kabul Etti Sağlık Bakanı Demircan, Teb Heyetini Kabul Etti

  Türk Eczacıları Birliği Başkanı (TEB) Erdoğan Çolak ve beraberindeki heyeti kabul etti

 • 17.08.2017 15:30 Sağlık Bakanı Demircan, Teb Heyetini Kabul Etti

  Türk Eczacıları Birliği Başkanı (TEB) Erdoğan Çolak ve beraberindeki heyeti kabul etti

 • 11.08.2017 09:15 Pharmasea'de İlber Ortaylı, Fatih Portakal Rüzgarı Esti Pharmasea'de İlber Ortaylı, Fatih Portakal Rüzgarı Esti

  Erdoğan Çolak ve 7 eczacı odası başkanı katıldı

 • 14.05.2017 19:00 14 Mayıs Eczacılar Günü

  Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, eczacıların sağlık sisteminin önemli bir parçası olduğunu belirterek, "Sağlık sisteminin kurucu öznelerinden biri olarak Türkiye'nin dört bir köşesinde, hayatın her alanına dokunarak ülkemize ve insanlarımızın sağlığına değer katıyoruz.

 • 09.05.2017 14:50 Türk Eczacıları Birliği Başkanı Çolak Açıklaması Türk Eczacıları Birliği Başkanı Çolak Açıklaması

  Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, reçetesiz ilaç kategorisinin genişletilmesinin, kendi kendine ilaç tedavisine başvuran kimsenin ilaç prospektüslerini anlayamaması, yanlış ilaç kullanımı, doz aşımı, ilaç-ilaç etkileşimi, ilaç-besin etkileşimi, ilaç ve beraber alkol...

 • 04.05.2017 14:48 Eczanelere Ödenen Reçete Başı Hizmet Bedelinde Artış

  SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı ve TEB Başkanı Erdoğan Çolak tarafından imzalanan ek protokolle, 2016 yılında yürürlüğe giren protokolün mali konularda enflasyon oranında artış yapılması düzenlemesi uyarınca, eczanelere ödenen reçete başı hizmet bedellerinde artış gerçekleştirildi

 • 03.03.2017 10:01 Türk Eczacıları Birliği Aydınlı Eczacılarla Buluştu Türk Eczacıları Birliği Aydınlı Eczacılarla Buluştu

  Türk Eczacıları Birliği Başkanı Erdoğan Çolak ve TEB Merkez heyeti, Aydın Eczacı Odası üyeleriyle bir araya geldi.

 • 12.02.2017 14:33 Genç Kadını Ormanlık Alana Götürerek Gasp Eden Saldırgan Yakalandı Genç Kadını Ormanlık Alana Götürerek Gasp Eden Saldırgan Yakalandı

  Sakarya'da otobüsten inen Arzu M.'yi zorla ormanlık alana götürüp yüzüğünü gasp ettiği öne sürülen Erdoğan Çolak, yakalanmasının ardından çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

 • 08.02.2017 16:47 Sgk'nın Yurt Dışı İlaç Getirme Uygulaması Sürdürülebilir Değil Sgk'nın Yurt Dışı İlaç Getirme Uygulaması Sürdürülebilir Değil

  TEB Başkanı Erdoğan Çolak, SGK'nın Türkiye'de bulunamayan ilaçları yurt dışından doğrudan ithal etmesi uygulamasının sürdürülemez olduğunu söyledi.

 • 08.02.2017 14:47 Akılcı İlaç Kullanımı Politikalarını Destekliyoruz"

  Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, Sağlık Bakanlığının akılcı ilaç kullanımı politikalarını desteklediklerini belirterek, "Ancak tüm çabalara rağmen son 10 yılda ilaç tüketiminin artması, akılcı ilaç kullanma noktasındaki perspektifin yeniden gözden geçirilmesini gerektiriyor.

 • 20.01.2017 16:49 Teb: İlaç Üreticileri ve Depoları Hastaları İlaçsız Bırakmamalı

  – Türkiye Eczacılar Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, piyasaya ilaç sürümünün durma noktasına geldiğini, hastaların ilaçsız kaldığını ve mağduriyet had safhada olduğunu açıkladı.

 • 28.12.2016 13:03 Sgk ile PTT Arasındaki İlaç Temini Protokolü Sgk ile PTT Arasındaki İlaç Temini Protokolü

  Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü (PTT) arasında, yurt dışından temin edilen ilaçların hastalara ulaştırılmasına ilişkin iş birliği konusunda, "En büyük mağduriyet ilaçların geç ulaşması olacak.

 • 16.12.2016 17:38 Ulusal Öğrenci Kongresi Başladı Ulusal Öğrenci Kongresi Başladı

  Erdoğan Çolak, eski AK Parti milletvekili ve Türk Eczacılar Birliği (TEB) eski Başkanı Ecz

 • 08.12.2016 13:48 Kiralık Diplomalı Eczanelere Ceza Yağdı Kiralık Diplomalı Eczanelere Ceza Yağdı

  Çalıştaya, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Hakkı Gürsöz, Türk Eczacıları Birliği Başkanı Erdoğan Çolak ve Türkiye genelindeki il sağlık müdürlüklerinde çalışan eczacılar ile eczacı odalarının temsilcileri katıldı

 • 22.11.2016 16:53 Eczacılar Odası: İnsan Odaklı Sağlık Bütçesi

  – Türkiye Eczacılar Odası Başkanı Erdoğan Çolak, genel bütçede sağlığa ayrılan payın artırıldığı iddialarının doğru olmadığını savunurken "Sağlık, sadece fiyat-maliyet bazlı yaklaşımlarla tasarruf yapılamayacak, insan yaşamı ve toplum merkezli özgün bir alandır" dedi.

 • 25.10.2016 13:54 Eczacılar Elektriği İndirimli Kullanacak Eczacılar Elektriği İndirimli Kullanacak

  Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, eczacıların elektrik giderlerini azaltmak için GAMA Enerji iştiraki GATES Enerji Ticaret AŞ ile anlaştıklarını belirterek, şirketin yenilenebilir kaynakları kullanarak ürettiği enerjiyi üyelerinin işyerlerinde kullanmasının, hem ülke kaynaklarından tasarruf edilmesi hem de ekolojinin korunması açıdan son derece önemli olduğunu söyledi.

 • 25.10.2016 13:36 Eczacılar Odası Genel Başkanı Niğde'de Eczacılar Odası Genel Başkanı Niğde'de

  Türkiye Eczacılar Birliği Başkanı Sayın Erdoğan Çolak, bir dizi ziyaretler için Niğde’ye geldi.

 • 25.09.2016 20:52 Teb Eczacılık Akademisi Ödül Töreni Teb Eczacılık Akademisi Ödül Töreni

  Bir otelde düzenlenen ödül töreninin açılışında konuşan TEB Başkanı Erdoğan Çolak, eczacıların mesleki ve bilimsel gelişimlerine katkı sunmak, küresel değişimlerin ortaya çıkardığı yeni ihtiyaçlara cevap vermek için 2002 yılında TEB Eczacılık Akademisini hayata geçirdiklerini anımsattı