Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor - Son Dakika

Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor

19.01.2021 14:14

Son günlerde dünyaca ünlü spor spikeri Diletta Leotta ile adı aşk dedikodularına karışan Can Yaman'ın ünü çoktan sınırlarımızı aştı. Her ne kadar 'Erkenci Kuş' dizisiyle üne kavuşsa da Yaman'ın ilk dizileri de yoğun ilgi görmüştü. İşte İtalyanları peşinden sürükleyen genç aktörün şöhrete adım adım ilerlediği dizileri.

1
Can Yaman dizileri son aylarda inanılmaz bir şekilde yükselişe geçti ama çok az kişi Can Yaman'ın ilk dizisi olan Gönül İşlerini hatırlıyor. Yaman'ın oynadığı diziler genellikle romantik komedi olsa da, genç aktör drama alanında da oldukça başarılı. Can Yaman şimdiye kadar 6 dizide rol aldı. İşte ünü sınırları aşan Yaman'ın yer aldığı diziler.
2
2014 – 2015 Gönül İşleri
2014 – 2015 Gönül İşleri
Can Yaman ilk dizisi olan Gönül İşleri, Can Yaman'ın bilinen halinden bir hayli uzak. Can Yaman'ın ilk kez ekranda göründüğü dizinin yönetmen koltuğunda deneyimli isim Türkan Derya oturuyordu.
3
Can Yaman Sinem Kobal dizisi olarak da hatırlanan Gönül İşleri, sıcak bir aile hikayesini konu alıyor. Servet, Saadet ve Sevda adlı 3 kız kardeşin "Gönül İşleri"ni konu alan dizinin oyuncu kadrosunda Sinem Kobal, Selma Ergeç, Bennu Yıldırımlar, Timuçin Esen, Fırat Çelik, Sezai Aydın gibi isimler yer alıyor. Yeni oyuncu Can Yaman, Gönül İşleri dizisinde yan karakterlerden biri olarak boy gösteriyordu.

4
2015 – 2016 İnadına Aşk
2015 – 2016 İnadına Aşk
Can Yaman'ın başrolünü Açelya Topaloğlu ile paylaştığı İnadına Aşk, genç oyuncuyu daha fazla tanınır hale getirmiştir. Romantik komedi İnadına Aşk dizisinin oyuncu kadrosunda Can Yaman'la birlikte Nilay Duru, Eren Vurdem ve Cem Belevi gibi isimler rol almıştır. İnadına Aşk, Can Yaman dizilerinin yükselişe geçmesini sağlayan başlangıç yapımlarından biridir. Can Yaman FOX dizisi İnadına Aşk, düşük reytinglerden dolayı sona erse de Can Yaman bu diziyle, genç kızların radarına girmeyi başardı.
5
2020 Bay Yanlış
2020 Bay Yanlış
Erkenci Kuş dizisinin getirdiği büyük başarıdan sonra ekrana gelen Can Yaman dizisi Bay Yanlış, Fox TV'de ekrana geldi. Can Yaman'ın yeniden Özge Gürel'le birlikte kamera karşısına geçtiği Bay Yanlış, diğer Can Yaman dizilerinin olduğu gibi romantik komedi türünde. Yönetmenliğini Deniz Yorulmazer'ın yaptığı, senaryosu Aslı Zengin ve Banu Zengin ikilisi tarafından kaleme alınan Bay Yanlış dizisinin ekran ömrü kısa oldu.
6
2018 – 2019 Erkenci Kuş
2018 – 2019 Erkenci Kuş
Can Yaman dizileri arasında özel bir yere sahip olan Erkenci Kuş, genç oyuncunun tam anlamıyla patlama yaptığı yapım oldu. Meriç Acemi'nin senaryosunu kaleme aldığı Erkenci Kuş, Demet Özdemir'in canlandırdığı Senem adlı genç kızla, Can Yaman'ın canlandırdığı maceraperest Can Divit'in aşkını konu alıyor. Dizi, tam anlamıyla patlama yaptı.
7
8
2017 Dolunay
2017 Dolunay
Romantik komedi türünde olan Dolunay dizisi Can Yaman'ın canlandırdığı Ferit karakteriyle Özge Gürel'in canlandırdığı Nazlı karakterinin arasındaki imkânsız aşkı anlatıyor. Can Yaman dizilerinin patlama yapmadan önceki yapım olan Dolunay'da aynı zamanda Hakan Kurtaş ve Necip Memili gibi isimler rol almaktadır. Temmuz 2017'de başlayan Can Yaman dizisi Aralık 2017 tarihinde final yaparak sona ermiştir.

9
Yaz dizisi olarak başlayan Can Yaman'ın başrolünü üstlendiği Erkenci Kuş, aldığı izlenme oranları sayesinde kışın da devam etti. Can Yaman'a uluslararası ün getiren dizi, 45. Altın Kelebek Ödülleri'nde En İyi Romantik Komedi Dizisi ödülünü aldı. 51 bölüm devam eden Erkenci Kuş dizisi döneminde Can Yaman, yaptığı vücut çalışma sayesinde yepyeni bir görünüme kavuştu.

10
2016 – 2017 Hangimiz Sevmedik
2016 – 2017 Hangimiz Sevmedik
Can Yaman dizileri arasında yer alan Hangimiz Sevmedik, Can Yaman TRT dizisi olarak hatırlanır. Yeşilçam tadında sahneleriyle ön plana çıkan Hangimiz Sevmedik dizisinde Can Yaman'a Selen Soyder eşlik etmiştir. Can Yaman, oyuncu kadrosunda Cengiz Bozkurt, Altan Erkekli, Gül Onat, Bülent Şakrak, Mehtap Bayri, Deniz Oral ve Veysel Diker'in de yer aldığı Hangimiz Sevmedik adlı dizide Tarık Çam karakterini canlandırmıştır.

YORUMLAR
500

Son Dakika Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor - Son Dakika


Advertisement